PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Czerwiec 2012 »


Wspaniały jubileusz Wojciecha Kilara
Wspaniały jubileusz Wojciecha Kilara
2012-06-29
Obchodzone w tym roku 80. urodziny Wojciecha Kilara świętuje większość polskich instytucji muzycznych oraz melomanów. Punktem kulminacyjnym jest 17 lipca (dzień urodzin Kompozytora), dlatego wszelkie imprezy z tym związane nabierają właśnie coraz większego rozpędu.
PWM na XIX Kongresie Międzynarodowego Towarzystwa Muzykologicznego
PWM na XIX Kongresie Międzynarodowego Towarzystwa Muzykologicznego
2012-06-28
W dniach 1-7 lipca odbywa się w Rzymie XIX Kongres Międzynarodowego Towarzystwa Muzykologicznego, połączony z targami książki, na których PWM będzie prezentowało swoje publikacje.
Muzyka Wojciecha Kilara na koncercie w pierwszą rocznicę śmierci Małgorzaty Orawskiej
Muzyka Wojciecha Kilara na koncercie w pierwszą rocznicę śmierci Małgorzaty Orawskiej
2012-06-26
Już w najbliższą sobotę 30 czerwca w kościele św. Katarzyny w Krakowie odbędzie się koncert poświęcony pamięci Małgorzaty Orawskiej w pierwszą rocznicę jej śmierci. Na koncercie będzie można usłyszeć m.in. „Veni Creator” Wojciecha Kilara.
Nominacja dla "Jazzowiska Trójmiasta" Stanisława Danielewicza
Nominacja dla "Jazzowiska Trójmiasta" Stanisława Danielewicza
2012-06-25
Wśród 15 książek nominowanych przez jury konkursu do nagrody głównej w plebiscycie Historia Zebrana znalazła się także i nasza publikacja – „Jazzowisko Trójmiasta. Historia jazzu w Gdańsku, Gdyni i Sopocie 1945-2010” Stanisława Danielewicza.
Polska rozbrzmiewa muzyką Wojciecha Kilara
Polska rozbrzmiewa muzyką Wojciecha Kilara
2012-06-20
Jak Polska długa i szeroka coraz donośniej brzmi muzyka naszego wybitnego kompozytora, Wojciecha Kilara. Ma to związek ze zbliżającymi się 80. urodzinami (17 lipca) kompozytora, które kilka polskich filharmonii uczci uroczystymi koncertami.
Święto Muzyki - świętuj razem z nami pierwszy dzień lata!
Święto Muzyki - świętuj razem z nami pierwszy dzień lata!
2012-06-19
Z okazji przypadającego na 21 czerwca Święta Muzyki wszyscy klienci, którzy odwiedzą tego dnia naszą księgarnię (al. Krasińskiego 11a, Kraków), otrzymają rabat na zakupy. Zapraszamy w czwartek między 10.00 a 18.00!
Tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego dla Wojciecha Kilara - transmisja na żywo!
Tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego dla Wojciecha Kilara - transmisja na żywo!
2012-06-18
Już dziś o godz. 11.00 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego Wojciechowi Kilarowi.
"Król Lear" - nowy utwór Pawła Mykietyna
2012-06-15
9 września 2012 podczas festiwalu Sacrum Profanum będzie miała miejsce premiera musicalu Pawła Mykietyna „Król Lear”. Tekst dzieła w języku hiszpańskim jest w głównej mierze oparty na sztuce hiszpańskiego dramatopisarza i reżysera Rodriga Garcii „Król Lear”, pojawiają się w nim także fragmenty z Szekspira. Adaptacji tekstów dokonał Piotr Gruszczyński.
Zmarł prof. Stefan Stuligrosz
Zmarł prof. Stefan Stuligrosz
2012-06-15
Dziś, 15 czerwca, zmarł w szpitalu w Puszczykowie pod Poznaniem prof. Stefan Stuligrosz, wybitny polski dyrygent, założyciel chóru „Poznańskie Słowiki”.
Biografia Makowicza w Nowym Jorku
Biografia Makowicza w Nowym Jorku
2012-06-14
W czwartek 14 czerwca 2012 r. o 19:00 Adam Makowicz zagra dla publiczności zgromadzonej w siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku. Tuż po recitalu odbędzie się prezentacja książki "Grać pierwszy fortepian. Rozmowy z Adamem Makowiczem" autorstwa Marka Strasza. Spotkanie poprowadzi saksofonista Krzysztof Medyna.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Witold Lutosławski styczniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA będziemy przypominać twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa.
 

Zmarł Edward Pałłasz

Z przykrością informujemy, że w wieku 83 lat zmarł Edward Pałłasz, wspaniały kompozytor, pedagog, twórca muzyki teatralnej i filmowej, wieloletni współpracownik i autor związany z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. 
 

Komunikat

Podajemy godziny pracy księgarni firmowej PWM w okresie świątecznym i noworocznym.
 

Koncert w ramach „Portretów kompozytorów” poświęcony twórczości Marcela Chyrzyńskiego

Podczas organizowanego przez Związek Kompozytorów Polskich koncertu w ramach 29. edycji festiwalu „Portrety kompozytorów” twórczość Marcela Chyrzyńskiego przybliżył Hashtag Ensemble.
 

Anaklasis trafia do dystrybucji Universal Music Polska!

Universal Music Polska oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne z radością ogłaszają rozpoczęcie dystrybucji katalogu ANAKLASIS!

„Halka” w Wiedniu

Tomasz Konieczny, Piotr Beczała, Łukasz Borowicz i Mariusz Treliński – to polscy artyści stający za sukcesem Halki Stanisława Moniuszki na deskach Theater an der Wien. Premiera spektaklu odbyła się 15 grudnia i wzbudziła ogromne emocje publiczności (owacje na stojąco!) oraz bardzo pochlebne głosy krytyki. 
 

XVI Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego rozstrzygnięty

29 listopada odbyły się w Krakowie obrady jury XVI Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego. Jury obradowało w składzie: prof. Kaja Danczowska, Agata Szymczewska, Paweł Mykietyn (przewodniczący) oraz dr Daniel Cichy. Przedmiotem tegorocznego Konkursu było skomponowanie utworu twórczo nawiązującego do barokowej tradycji muzycznej na skrzypce z towarzyszeniem od jednego do czterech dowolnych instrumentów.

FINA pokaże rejestrację opery Alka Nowaka „ahat-ilī – siostra bogów”

19 grudnia o godz. 19:00 Filmoteka Narodowa – Instytut Adiowizualny zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – projekcję rejestracji opery ahat-ilī – siostra bogów. Autorką libretta jest nagrodzona w tym roku Literacką Nagrodą Nobla Olga Tokarczuk. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem wydarzenia.
 

Telewizyjna premiera rejestracji opery „ahat-ilī – siostra bogów” Alka Nowaka na antenie TVP Kultura

10 grudnia, w dniu wręczenia Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk, na antenie TVP Kultura odbędzie się emisja zarejestrowanego przez PWM pokazu opery ahat-ilī – siostra bogów Alka Nowaka do libretta noblistki.