PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Czerwiec 2012 »


Wspaniały jubileusz Wojciecha Kilara
Wspaniały jubileusz Wojciecha Kilara
2012-06-29
Obchodzone w tym roku 80. urodziny Wojciecha Kilara świętuje większość polskich instytucji muzycznych oraz melomanów. Punktem kulminacyjnym jest 17 lipca (dzień urodzin Kompozytora), dlatego wszelkie imprezy z tym związane nabierają właśnie coraz większego rozpędu.
PWM na XIX Kongresie Międzynarodowego Towarzystwa Muzykologicznego
PWM na XIX Kongresie Międzynarodowego Towarzystwa Muzykologicznego
2012-06-28
W dniach 1-7 lipca odbywa się w Rzymie XIX Kongres Międzynarodowego Towarzystwa Muzykologicznego, połączony z targami książki, na których PWM będzie prezentowało swoje publikacje.
Muzyka Wojciecha Kilara na koncercie w pierwszą rocznicę śmierci Małgorzaty Orawskiej
Muzyka Wojciecha Kilara na koncercie w pierwszą rocznicę śmierci Małgorzaty Orawskiej
2012-06-26
Już w najbliższą sobotę 30 czerwca w kościele św. Katarzyny w Krakowie odbędzie się koncert poświęcony pamięci Małgorzaty Orawskiej w pierwszą rocznicę jej śmierci. Na koncercie będzie można usłyszeć m.in. „Veni Creator” Wojciecha Kilara.
Nominacja dla "Jazzowiska Trójmiasta" Stanisława Danielewicza
Nominacja dla "Jazzowiska Trójmiasta" Stanisława Danielewicza
2012-06-25
Wśród 15 książek nominowanych przez jury konkursu do nagrody głównej w plebiscycie Historia Zebrana znalazła się także i nasza publikacja – „Jazzowisko Trójmiasta. Historia jazzu w Gdańsku, Gdyni i Sopocie 1945-2010” Stanisława Danielewicza.
Polska rozbrzmiewa muzyką Wojciecha Kilara
Polska rozbrzmiewa muzyką Wojciecha Kilara
2012-06-20
Jak Polska długa i szeroka coraz donośniej brzmi muzyka naszego wybitnego kompozytora, Wojciecha Kilara. Ma to związek ze zbliżającymi się 80. urodzinami (17 lipca) kompozytora, które kilka polskich filharmonii uczci uroczystymi koncertami.
Święto Muzyki - świętuj razem z nami pierwszy dzień lata!
Święto Muzyki - świętuj razem z nami pierwszy dzień lata!
2012-06-19
Z okazji przypadającego na 21 czerwca Święta Muzyki wszyscy klienci, którzy odwiedzą tego dnia naszą księgarnię (al. Krasińskiego 11a, Kraków), otrzymają rabat na zakupy. Zapraszamy w czwartek między 10.00 a 18.00!
Tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego dla Wojciecha Kilara - transmisja na żywo!
Tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego dla Wojciecha Kilara - transmisja na żywo!
2012-06-18
Już dziś o godz. 11.00 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego Wojciechowi Kilarowi.
"Król Lear" - nowy utwór Pawła Mykietyna
2012-06-15
9 września 2012 podczas festiwalu Sacrum Profanum będzie miała miejsce premiera musicalu Pawła Mykietyna „Król Lear”. Tekst dzieła w języku hiszpańskim jest w głównej mierze oparty na sztuce hiszpańskiego dramatopisarza i reżysera Rodriga Garcii „Król Lear”, pojawiają się w nim także fragmenty z Szekspira. Adaptacji tekstów dokonał Piotr Gruszczyński.
Zmarł prof. Stefan Stuligrosz
Zmarł prof. Stefan Stuligrosz
2012-06-15
Dziś, 15 czerwca, zmarł w szpitalu w Puszczykowie pod Poznaniem prof. Stefan Stuligrosz, wybitny polski dyrygent, założyciel chóru „Poznańskie Słowiki”.
Biografia Makowicza w Nowym Jorku
Biografia Makowicza w Nowym Jorku
2012-06-14
W czwartek 14 czerwca 2012 r. o 19:00 Adam Makowicz zagra dla publiczności zgromadzonej w siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku. Tuż po recitalu odbędzie się prezentacja książki "Grać pierwszy fortepian. Rozmowy z Adamem Makowiczem" autorstwa Marka Strasza. Spotkanie poprowadzi saksofonista Krzysztof Medyna.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

„Ignacy Jan i jego plan”, czyli o Paderewskim dla najmłodszych – nowa publikacja od małego PWM od dziś w sprzedaży!

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W związku z tą wesołą uroczystością Polskie Wydawnictwo Muzyczne wydaje kolejną książeczkę opowiadającą o wielkim polskim kompozytorze. Mali melomani mieli okazję przeczytać już o Stanisławie Moniuszce, teraz czas na Ignacego Jana Paderewskiego. Książkę napisała Katarzyna Huzar-Czub (świetna poetka i tłumaczka), a ilustracje stworzyła Zosia Dzierżawska. 

Henryk Wieniawski kwietniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

W roku jubileuszu 75-lecia działalności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego prezentujemy sylwetki twórców, których dorobek stanowi trzon działalności naszej oficyny. W kwietniu przybliżamy osobę i twórczość Henryka Wieniawskiego.
 

„#zostańwdomu i twórz” utwór muzyczny razem z kompozytorami

Filharmonia Śląska i Polskie Wydawnictwo Muzyczne łączą siły razem z kompozytorami oraz… melomanami, aby wspólnie stworzyć unikatowe muzyczne dzieło. Wystartował projekt „#zostańwdomu i twórz”, w którym pierwszy raz w historii to miłośnicy muzyki będą mogli zadecydować o ostatecznym kształcie kompozycji. 

Odszedł ostatni z Wielkich. W wieku 86 lat zmarł Krzysztof Penderecki

Wybitny kompozytor, genialny twórca, wielka postać, ikona, autorytet. To nie są puste słowa, kurtuazja i w obliczu śmierci artysty zwyczajowo powtarzane zwroty. Odszedł ostatni z Wielkich.

Polska Wirtualna Orkiestra Dęta zagra „Taniec Eleny” z serii Biblioteki Orkiestr Dętych PWM

Orkiestry dęte to w Polsce grupa dynamicznie się rozwijająca. Obecnie w naszym kraju działa ponad 2000 zespołów, które nie tylko uczestniczą w życiu lokalnych społeczności, ale też biorą udział w krajowych i międzynarodowych konkursach. Naprzeciw potrzebom tej niezwykle aktywnej grupie muzyków wychodzi Polskie Wydawnictwo Muzyczne z najnowszą serią nutową Biblioteka Orkiestr Dętych udowadniając, że czas spędzony w domu można wykorzystać na wspólne muzykowanie. Zapraszamy do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej.
 

Wirtualne kształcenie słuchu z mYear i PWM!

Już w nadchodzącą sobotę, 28 marca, o godz. 11 na stronie Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mała przygoda z mYear i Polskim Wydawnictwem Muzycznym: oryginalne kształcenie słuchu bez wychodzenia z domu! Dla wszystkich i bez rejestracji.

TUTTI.pl w obliczu restrykcji związanych z epidemią

Szanowni Państwo,

ze względu na epidemię koronawirusa COVID-19 odwoływane są wydarzenia kulturalne w kraju, w tym również koncerty, które otrzymały dofinansowanie w ramach projektu TUTTI.pl. Mamy nadzieję, że większość z nich uda się przełożyć na lepsze – oby nieodległe – czasy.
 

„100 na 100. Muzyczne dekady wolności” – premiera rejestracji koncertów na kanale YouTube PWM

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do filharmonii bez wychodzenia z domu. W ramach akcji #zostańwdomu na kanale YouTube PWM wszyscy tęskniący do muzycznych wrażeń będą mogli bezpłatnie obejrzeć premierowo udostępnione rejestracje koncertów zrealizowanych w ramach projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”. Każdy koncert rozpoczyna napisana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Fanfara dla Niepodległej Krzysztofa Pendereckiego.
 

#zostańwdomu i spędź czas z Polskim Wydawnictwem Muzycznym

Odpoczynek przy dźwiękach z nowej płyty? Relaks z ciekawą książką? A może wspólne czytanie lub oglądanie bajek z dziećmi? Chwile spędzone w domu mogą być świetną okazją do nadrobienia kulturalnych zaległości i rozwój zainteresowań. Na najbliższy czas Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało szereg aktywności dla małych i dużych, bez wychodzenia z domu.

Już od dziś „Twarze Wotana” także w wersji cyfrowej!

Wspaniały głos, talent aktorski i wielkie wyczucie ducha oper Richarda Wagnera. Śpiewak operowy o międzynarodowej sławie, Tomasz Konieczny, otwarcie rozmawia ze znawcą operowej materii, Jackiem Marczyńskim.