PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Wrzesień 2012 »


Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej uczci urodziny Wojciecha Kilara
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej uczci urodziny Wojciecha Kilara
2012-09-28
28 i 29 września w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędą się dwa uroczyste koncerty z okazji obchodów 80. urodzin Wojciecha Kilara. Zabrzmią na nich utwory Jubilata oraz Karola Szymanowskiego.
"Pułapka" Zygmunta Krauzego na III Festiwalu Opery Współczesnej
2012-09-27
Już jutro, 28 września w ramach III Festiwalu Opery Współczesnej we Wrocławiu zabrzmi „Pułapka” Zygmunta Krauzego. Libretto oparte na dramacie Tadeusza Różewicza przygotował kompozytor we współpracy z Grzegorzem Jarzyną.
Koncert Adama Makowicza z Płocką Orkiestrą Symfoniczną
Koncert Adama Makowicza z Płocką Orkiestrą Symfoniczną
2012-09-26
28 września w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku odbędzie się koncert bohatera książki Marka Strasza „Grać pierwszy fortepian” Adama Makowicza z towarzyszeniem Płockiej Orkiestry Symfonicznej.
XXI Jesienny Festiwal Muzyczny Alkagran
XXI Jesienny Festiwal Muzyczny Alkagran
2012-09-25
W ramach odbywającego się po raz 21. Jesiennego Festiwalu Muzycznego „Alkagran” będzie miał miejsce Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy im. Andrzeja Krzanowskiego.
Profesor Mieczysław Tomaszewski honorowym obywatelem Krakowa
Profesor Mieczysław Tomaszewski honorowym obywatelem Krakowa
2012-09-25
Podczas dzisiejszej uroczystej sesji Rady Miasta Krakowa tytuł Honorowego Obywatela Miasta Krakowa otrzymał prof. Mieczysław Tomaszewski, jeden z najwybitniejszych polskich muzykologów, znawca i badacz spuścizny Chopina. Uchwała w tej sprawie została podjęta w czerwcu tego roku.
Już wkrótce pierwszy numer "Scali"
Już wkrótce pierwszy numer "Scali"
2012-09-25
„Scala. Edukacyjny Magazyn Muzyczny” to nowe czasopismo PWM przeznaczone dla nauczycieli. Jego pierwszy numer, który ukaże się niebawem, będzie poświęcony klarnetowi.
Wojciech Kilar gościem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego
Wojciech Kilar gościem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego
2012-09-24
21 września nasze wydawnictwo zaszczycił swoją obecnością Wojciech Kilar. Wykorzystalismy tę okazję, aby uczcić 80. urodziny tak zacnego gościa tortem oraz uroczystym odśpiewaniem "Plurimos annos" na cześć Dostojnego Jubilata.
Zmarł Andrzej Chłopecki
Zmarł Andrzej Chłopecki
2012-09-23
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 23 września 2012 r. zmarł Andrzej Chłopecki, muzykolog, krytyk muzyczny, autor wielu haseł Encyklopedii Muzycznej PWM.
Inauguracja sezonu artystycznego Filharmonii Krakowskiej z muzyką Wojciecha Kilara
Inauguracja sezonu artystycznego Filharmonii Krakowskiej z muzyką Wojciecha Kilara
2012-09-21
Dziś 21 września o godz. 19:30 w Filharmonii Krakowskiej nastąpi otwarcie sezonu artystycznego 2012/2013. Jako jego przedsmak proponujemy lekturę tekstu Andrzeja Chłopeckiego o Wojciechu Kilarze, którego „Exodus” zabrzmi dziś wieczorem.
Nowe nagranie Sonatiny na flet i fortepian Wojciecha Kilara
Nowe nagranie Sonatiny na flet i fortepian Wojciecha Kilara
2012-09-21
10 czerwca br. ukazała się w nowozelandzkiej wytwórni Atoll Records label płyta Adrianny Lis z nowym nagraniem Sonatiny na flet i fortepian Wojciecha Kilara oraz siedmiu innych współczesnych kompozycji fletowych różnych kompozytorów.

Najczęściej czytane:

Odszedł ostatni z Wielkich. W wieku 86 lat zmarł Krzysztof Penderecki

Wybitny kompozytor, genialny twórca, wielka postać, ikona, autorytet. To nie są puste słowa, kurtuazja i w obliczu śmierci artysty zwyczajowo powtarzane zwroty. Odszedł ostatni z Wielkich.

Biblioteka Orkiestr Dętych – nowa seria nutowa Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Orkiestry dęte to w Polsce grupa dynamicznie się rozwijająca. Obecnie w naszym kraju działa ponad 2000 zespołów, które nie tylko uczestniczą w życiu lokalnych społeczności, ale też biorą udział w krajowych i międzynarodowych konkursach. Naprzeciw potrzebom tej niezwykle aktywnej grupie muzyków wychodzi Polskie Wydawnictwo Muzyczne z najnowszą serią nutową Biblioteka Orkiestr Dętych udowadniając, że czas spędzony w domu można wykorzystać na wspólne muzykowanie. Zapraszamy do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej.
 

Wirtualne kształcenie słuchu z mYear i PWM!

Już w nadchodzącą sobotę, 28 marca, o godz. 11 na stronie Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mała przygoda z mYear i Polskim Wydawnictwem Muzycznym: oryginalne kształcenie słuchu bez wychodzenia z domu! Dla wszystkich i bez rejestracji.

TUTTI.pl w obliczu restrykcji związanych z epidemią

Szanowni Państwo,

ze względu na epidemię koronawirusa COVID-19 odwoływane są wydarzenia kulturalne w kraju, w tym również koncerty, które otrzymały dofinansowanie w ramach projektu TUTTI.pl. Mamy nadzieję, że większość z nich uda się przełożyć na lepsze – oby nieodległe – czasy.
 

„100 na 100. Muzyczne dekady wolności” – premiera rejestracji koncertów na kanale YouTube PWM

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do filharmonii bez wychodzenia z domu. W ramach akcji #zostańwdomu na kanale YouTube PWM wszyscy tęskniący do muzycznych wrażeń będą mogli bezpłatnie obejrzeć premierowo udostępnione rejestracje koncertów zrealizowanych w ramach projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”. Każdy koncert rozpoczyna napisana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Fanfara dla Niepodległej Krzysztofa Pendereckiego.
 

#zostańwdomu i spędź czas z Polskim Wydawnictwem Muzycznym

Odpoczynek przy dźwiękach z nowej płyty? Relaks z ciekawą książką? A może wspólne czytanie lub oglądanie bajek z dziećmi? Chwile spędzone w domu mogą być świetną okazją do nadrobienia kulturalnych zaległości i rozwój zainteresowań. Na najbliższy czas Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało szereg aktywności dla małych i dużych, bez wychodzenia z domu.

Już od dziś „Twarze Wotana” także w wersji cyfrowej!

Wspaniały głos, talent aktorski i wielkie wyczucie ducha oper Richarda Wagnera. Śpiewak operowy o międzynarodowej sławie, Tomasz Konieczny, otwarcie rozmawia ze znawcą operowej materii, Jackiem Marczyńskim. 

Komunikat

Szanowni Państwo,
w trosce o bezpieczeństwo wszystkich klientów i pracowników Polskiego Wydawnictwa Muzycznego zdecydowaliśmy, że nasza księgarnia firmowa od dziś będzie pracowała wyłącznie w trybie on-line.

Komunikat

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-COV-2, zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Dyrekcja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego podjęła decyzję o wdrożeniu nowych zasad funkcjonowania PWM. Informujemy, że mając na uwadze bezpieczeństwo naszych pracowników, współpracowników oraz klientów, od dziś, tj. 13 marca br. częściowo pracujemy w trybie zdalnym.
 

„Jesteś twórcą – masz prawo”, komunikat organizacyjny

Trwa ogólnopolska kampania edukacyjna „Jesteś twórcą – masz prawo”, promująca kreatywność dzieci, pobudzająca wyobraźnię i ucząca wrażliwości na twórczość innych. Jednym z głównych elementów przedsięwzięcia jest konkurs „Bierzmy się do dzieła!”, skierowany do najmłodszych twórców. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie wydarzeniem, termin nadsyłania zgłoszeń zostaje przesunięty, dając uczestnikom więcej czasu na przygotowanie wyjątkowych prac.