PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Październik 2012 »


Nowa płyta Aleksandra Nowaka
Nowa płyta Aleksandra Nowaka
2012-10-31
Właśnie ukazał się najnowszy album Aleksandra Nowaka „3x4+8”, na którym znalazły się kompozycje: I i II Kwartet Smyczkowy, „Quantemporette” oraz „Ulica Spokojna 3” w wykonaniach m.in. CELLONET i Kwartetu Śląskiego
Księgarnia PWM miejscem przyjaznym maluchom
Księgarnia PWM miejscem przyjaznym maluchom
2012-10-29
„Sklep stworzony dla maluchów. Instrumenty, na których można pograć, niestandardowe. Atmosfera przyjemna i spokojna” – tak brzmi uzasadnienie werdyktu, na mocy którego już po raz drugi z rzędu przyznano księgarni PWM wyróżnienie „Miejsce przyjazne maluchom”.
Koncert muzyki filmowej Wojciecha Kilara (fotorelacja)
Koncert muzyki filmowej Wojciecha Kilara (fotorelacja)
2012-10-29
W miniony piątek w Dworku Białoprądnickim w Krakowie odbył się koncert muzyki filmowej Wojciecha Kilara, na którym wystąpili Katarzyna Marczak (klarnet) i Tomasz Śliwiński (fortepian).
Spotkanie z dystrybutorami i księgarzami (fotorelacja)
Spotkanie z dystrybutorami i księgarzami (fotorelacja)
2012-10-29
Trwające w dniach 25-28 października Targi Książki w Krakowie stały się okazją do spotkania z naszymi dystrybutorami i księgarzami, podczas którego wymieniliśmy się doświadczeniami oraz staraliśmy się wzajemnie poznać nasze oczekiwania.
Spotkanie z gitarą na Targach Książki (zdjęcia)
Spotkanie z gitarą na Targach Książki (zdjęcia)
2012-10-28
W ramach spotkania z gitarą, które miało miejsce trzeciego dnia Targów Książki, odbył się minirecital oraz warsztaty gitarowe, które poprowadził krakowski gitarzysta i pedagog Krzysztof Cyran.
Pierwszy dzień 16. Targów Książki w Krakowie (fotorelacja)
Pierwszy dzień 16. Targów Książki w Krakowie (fotorelacja)
2012-10-26
Pierwszy dzień 16. Targów Książki za nami. Rozpoczęliśmy je minirecitalem wiolonczelowym oraz warsztatami nauki gry na tym instrumencie, które poprowadziła wiolonczelistka Bożena Kulig.
Missa brevis Mozarta w wykonaniu Chóru I LO  w Krakowie
Missa brevis Mozarta w wykonaniu Chóru I LO w Krakowie
2012-10-25
PWM objęło patronatem honorowym koncerty z okazji obchodów 20-lecia pracy Ryszarda Źróbka jako dyrygenta Chóru I LO im. B. Nowodworskiego w Krakowie. Na najbliższym koncercie usłyszymy „Missa brevis KV 65” W.A. Mozarta.
Archiwum Agnieszki Osieckiej przekazane Bibliotece Narodowej
Archiwum Agnieszki Osieckiej przekazane Bibliotece Narodowej
2012-10-25
Do Biblioteki Narodowej trafiły archiwalia Agnieszki Osieckiej, które przekazała jej córka, Agata Passent. Wśród nich znajdują się m.in. prywatne pamiętniki oraz rękopisy piosenek.
Promocja Ekstra 10% Rabatu w Księgarni Firmowej PWM
Promocja Ekstra 10% Rabatu w Księgarni Firmowej PWM
2012-10-24
Zapraszamy do skorzystania z nowej promocji, która dotyczy zakupów w naszej księgarni w Krakowie (al. Krasińskiego 11a). Po okazaniu promocyjnej zakładki można uzyskać dodatkowe 10% rabatu na zakup publikacji PWM.
Raport o stanie szkolnictwa muzycznego I stopnia
Raport o stanie szkolnictwa muzycznego I stopnia
2012-10-24
26 października o godz. 10.00 w Sali Kameralnej Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w Warszawie (ul. Fredry 8, II piętro) odbędzie się konferencja prezentująca Raport o stanie szkolnictwa muzycznego I stopnia. Organizatorem spotkania jest Pracownia Badań Muzyczno-Edukacyjnych IMiT.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Witold Lutosławski styczniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA będziemy przypominać twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa.
 

Zmarł Edward Pałłasz

Z przykrością informujemy, że w wieku 83 lat zmarł Edward Pałłasz, wspaniały kompozytor, pedagog, twórca muzyki teatralnej i filmowej, wieloletni współpracownik i autor związany z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. 
 

Komunikat

Podajemy godziny pracy księgarni firmowej PWM w okresie świątecznym i noworocznym.
 

Koncert w ramach „Portretów kompozytorów” poświęcony twórczości Marcela Chyrzyńskiego

Podczas organizowanego przez Związek Kompozytorów Polskich koncertu w ramach 29. edycji festiwalu „Portrety kompozytorów” twórczość Marcela Chyrzyńskiego przybliżył Hashtag Ensemble.
 

Anaklasis trafia do dystrybucji Universal Music Polska!

Universal Music Polska oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne z radością ogłaszają rozpoczęcie dystrybucji katalogu ANAKLASIS!

„Halka” w Wiedniu

Tomasz Konieczny, Piotr Beczała, Łukasz Borowicz i Mariusz Treliński – to polscy artyści stający za sukcesem Halki Stanisława Moniuszki na deskach Theater an der Wien. Premiera spektaklu odbyła się 15 grudnia i wzbudziła ogromne emocje publiczności (owacje na stojąco!) oraz bardzo pochlebne głosy krytyki. 
 

XVI Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego rozstrzygnięty

29 listopada odbyły się w Krakowie obrady jury XVI Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego. Jury obradowało w składzie: prof. Kaja Danczowska, Agata Szymczewska, Paweł Mykietyn (przewodniczący) oraz dr Daniel Cichy. Przedmiotem tegorocznego Konkursu było skomponowanie utworu twórczo nawiązującego do barokowej tradycji muzycznej na skrzypce z towarzyszeniem od jednego do czterech dowolnych instrumentów.

FINA pokaże rejestrację opery Alka Nowaka „ahat-ilī – siostra bogów”

19 grudnia o godz. 19:00 Filmoteka Narodowa – Instytut Adiowizualny zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – projekcję rejestracji opery ahat-ilī – siostra bogów. Autorką libretta jest nagrodzona w tym roku Literacką Nagrodą Nobla Olga Tokarczuk. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem wydarzenia.
 

Telewizyjna premiera rejestracji opery „ahat-ilī – siostra bogów” Alka Nowaka na antenie TVP Kultura

10 grudnia, w dniu wręczenia Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk, na antenie TVP Kultura odbędzie się emisja zarejestrowanego przez PWM pokazu opery ahat-ilī – siostra bogów Alka Nowaka do libretta noblistki.