PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Październik 2012 »


Nowa płyta Aleksandra Nowaka
Nowa płyta Aleksandra Nowaka
2012-10-31
Właśnie ukazał się najnowszy album Aleksandra Nowaka „3x4+8”, na którym znalazły się kompozycje: I i II Kwartet Smyczkowy, „Quantemporette” oraz „Ulica Spokojna 3” w wykonaniach m.in. CELLONET i Kwartetu Śląskiego
Księgarnia PWM miejscem przyjaznym maluchom
Księgarnia PWM miejscem przyjaznym maluchom
2012-10-29
„Sklep stworzony dla maluchów. Instrumenty, na których można pograć, niestandardowe. Atmosfera przyjemna i spokojna” – tak brzmi uzasadnienie werdyktu, na mocy którego już po raz drugi z rzędu przyznano księgarni PWM wyróżnienie „Miejsce przyjazne maluchom”.
Koncert muzyki filmowej Wojciecha Kilara (fotorelacja)
Koncert muzyki filmowej Wojciecha Kilara (fotorelacja)
2012-10-29
W miniony piątek w Dworku Białoprądnickim w Krakowie odbył się koncert muzyki filmowej Wojciecha Kilara, na którym wystąpili Katarzyna Marczak (klarnet) i Tomasz Śliwiński (fortepian).
Spotkanie z dystrybutorami i księgarzami (fotorelacja)
Spotkanie z dystrybutorami i księgarzami (fotorelacja)
2012-10-29
Trwające w dniach 25-28 października Targi Książki w Krakowie stały się okazją do spotkania z naszymi dystrybutorami i księgarzami, podczas którego wymieniliśmy się doświadczeniami oraz staraliśmy się wzajemnie poznać nasze oczekiwania.
Spotkanie z gitarą na Targach Książki (zdjęcia)
Spotkanie z gitarą na Targach Książki (zdjęcia)
2012-10-28
W ramach spotkania z gitarą, które miało miejsce trzeciego dnia Targów Książki, odbył się minirecital oraz warsztaty gitarowe, które poprowadził krakowski gitarzysta i pedagog Krzysztof Cyran.
Pierwszy dzień 16. Targów Książki w Krakowie (fotorelacja)
Pierwszy dzień 16. Targów Książki w Krakowie (fotorelacja)
2012-10-26
Pierwszy dzień 16. Targów Książki za nami. Rozpoczęliśmy je minirecitalem wiolonczelowym oraz warsztatami nauki gry na tym instrumencie, które poprowadziła wiolonczelistka Bożena Kulig.
Missa brevis Mozarta w wykonaniu Chóru I LO  w Krakowie
Missa brevis Mozarta w wykonaniu Chóru I LO w Krakowie
2012-10-25
PWM objęło patronatem honorowym koncerty z okazji obchodów 20-lecia pracy Ryszarda Źróbka jako dyrygenta Chóru I LO im. B. Nowodworskiego w Krakowie. Na najbliższym koncercie usłyszymy „Missa brevis KV 65” W.A. Mozarta.
Archiwum Agnieszki Osieckiej przekazane Bibliotece Narodowej
Archiwum Agnieszki Osieckiej przekazane Bibliotece Narodowej
2012-10-25
Do Biblioteki Narodowej trafiły archiwalia Agnieszki Osieckiej, które przekazała jej córka, Agata Passent. Wśród nich znajdują się m.in. prywatne pamiętniki oraz rękopisy piosenek.
Promocja Ekstra 10% Rabatu w Księgarni Firmowej PWM
Promocja Ekstra 10% Rabatu w Księgarni Firmowej PWM
2012-10-24
Zapraszamy do skorzystania z nowej promocji, która dotyczy zakupów w naszej księgarni w Krakowie (al. Krasińskiego 11a). Po okazaniu promocyjnej zakładki można uzyskać dodatkowe 10% rabatu na zakup publikacji PWM.
Raport o stanie szkolnictwa muzycznego I stopnia
Raport o stanie szkolnictwa muzycznego I stopnia
2012-10-24
26 października o godz. 10.00 w Sali Kameralnej Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w Warszawie (ul. Fredry 8, II piętro) odbędzie się konferencja prezentująca Raport o stanie szkolnictwa muzycznego I stopnia. Organizatorem spotkania jest Pracownia Badań Muzyczno-Edukacyjnych IMiT.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

„Ignacy Jan i jego plan”, czyli o Paderewskim dla najmłodszych – nowa publikacja od małego PWM od dziś w sprzedaży!

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W związku z tą wesołą uroczystością Polskie Wydawnictwo Muzyczne wydaje kolejną książeczkę opowiadającą o wielkim polskim kompozytorze. Mali melomani mieli okazję przeczytać już o Stanisławie Moniuszce, teraz czas na Ignacego Jana Paderewskiego. Książkę napisała Katarzyna Huzar-Czub (świetna poetka i tłumaczka), a ilustracje stworzyła Zosia Dzierżawska. 

Henryk Wieniawski kwietniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

W roku jubileuszu 75-lecia działalności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego prezentujemy sylwetki twórców, których dorobek stanowi trzon działalności naszej oficyny. W kwietniu przybliżamy osobę i twórczość Henryka Wieniawskiego.
 

„#zostańwdomu i twórz” utwór muzyczny razem z kompozytorami

Filharmonia Śląska i Polskie Wydawnictwo Muzyczne łączą siły razem z kompozytorami oraz… melomanami, aby wspólnie stworzyć unikatowe muzyczne dzieło. Wystartował projekt „#zostańwdomu i twórz”, w którym pierwszy raz w historii to miłośnicy muzyki będą mogli zadecydować o ostatecznym kształcie kompozycji. 

Odszedł ostatni z Wielkich. W wieku 86 lat zmarł Krzysztof Penderecki

Wybitny kompozytor, genialny twórca, wielka postać, ikona, autorytet. To nie są puste słowa, kurtuazja i w obliczu śmierci artysty zwyczajowo powtarzane zwroty. Odszedł ostatni z Wielkich.

Polska Wirtualna Orkiestra Dęta zagra „Taniec Eleny” z serii Biblioteki Orkiestr Dętych PWM

Orkiestry dęte to w Polsce grupa dynamicznie się rozwijająca. Obecnie w naszym kraju działa ponad 2000 zespołów, które nie tylko uczestniczą w życiu lokalnych społeczności, ale też biorą udział w krajowych i międzynarodowych konkursach. Naprzeciw potrzebom tej niezwykle aktywnej grupie muzyków wychodzi Polskie Wydawnictwo Muzyczne z najnowszą serią nutową Biblioteka Orkiestr Dętych udowadniając, że czas spędzony w domu można wykorzystać na wspólne muzykowanie. Zapraszamy do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej.
 

Wirtualne kształcenie słuchu z mYear i PWM!

Już w nadchodzącą sobotę, 28 marca, o godz. 11 na stronie Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mała przygoda z mYear i Polskim Wydawnictwem Muzycznym: oryginalne kształcenie słuchu bez wychodzenia z domu! Dla wszystkich i bez rejestracji.

TUTTI.pl w obliczu restrykcji związanych z epidemią

Szanowni Państwo,

ze względu na epidemię koronawirusa COVID-19 odwoływane są wydarzenia kulturalne w kraju, w tym również koncerty, które otrzymały dofinansowanie w ramach projektu TUTTI.pl. Mamy nadzieję, że większość z nich uda się przełożyć na lepsze – oby nieodległe – czasy.
 

„100 na 100. Muzyczne dekady wolności” – premiera rejestracji koncertów na kanale YouTube PWM

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do filharmonii bez wychodzenia z domu. W ramach akcji #zostańwdomu na kanale YouTube PWM wszyscy tęskniący do muzycznych wrażeń będą mogli bezpłatnie obejrzeć premierowo udostępnione rejestracje koncertów zrealizowanych w ramach projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”. Każdy koncert rozpoczyna napisana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Fanfara dla Niepodległej Krzysztofa Pendereckiego.
 

#zostańwdomu i spędź czas z Polskim Wydawnictwem Muzycznym

Odpoczynek przy dźwiękach z nowej płyty? Relaks z ciekawą książką? A może wspólne czytanie lub oglądanie bajek z dziećmi? Chwile spędzone w domu mogą być świetną okazją do nadrobienia kulturalnych zaległości i rozwój zainteresowań. Na najbliższy czas Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało szereg aktywności dla małych i dużych, bez wychodzenia z domu.

Już od dziś „Twarze Wotana” także w wersji cyfrowej!

Wspaniały głos, talent aktorski i wielkie wyczucie ducha oper Richarda Wagnera. Śpiewak operowy o międzynarodowej sławie, Tomasz Konieczny, otwarcie rozmawia ze znawcą operowej materii, Jackiem Marczyńskim.