PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Maj 2012 »


Wywiad z Krzysztofem Meyerem na antenie Radia Kraków
Wywiad z Krzysztofem Meyerem na antenie Radia Kraków
2012-05-31
14 maja gościem programu Beaty Pendereckiej był prof. Krzysztof Meyer - autor wydanej przez PWM pasjonującej książki " Mistrzowie i przyjaciele", która w maju uhonorowana została tytułem Krakowskiej Książki Miesiąca.
Dzień Dziecka w Żelazowej Woli
Dzień Dziecka w Żelazowej Woli
2012-05-31
W najbliższą niedzielę, 3 czerwca od godz. 10.00 w Parku i Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli już po raz trzeci odbędzie się Dzień Dziecka.
XIII Festiwal Ave Maria - Koncert Jubileuszowy
XIII Festiwal Ave Maria - Koncert Jubileuszowy
2012-05-30
3 czerwca 2012 w Kościele św. Stanisława B.M.w Czeladzi w ramach Festiwalu Ave Maria odbędzie się Koncert dedykowany Wojciechowi Kilarowi w 80. rocznicę urodzin kompozytora.
5. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie - fotorelacja
5. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie - fotorelacja
2012-05-30
W sobotę zakończył się 5. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego przedsięwzięcia.
8. Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie
8. Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie
2012-05-29
„Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego oraz opera „Maria” Romana Statkowskiego, utwory pochodzące z katalogu PWM, zabrzmią podczas tegorocznej, ósmej edycji Festiwalu Muzyki Polskiej, który odbędzie się w dniach 13 - 21 lipca 2012 w Krakowie. Różnorodne tematycznie i wykonawczo koncerty odbywać się będą m.in. w Filharmonii Krakowskiej, na Uniwersytecie Jagiellońskim, w kościele oo. Franciszkanów, w Kościele Bożego Ciała i w Muzeum Żydowskim Galicja.
IX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga
IX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga
2012-05-28
30 maja przypada 111. rocznica urodzin Mieczysława Fogga. W rocznicowe obchody wpisuje się zainaugurowana dzisiaj IX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro.
"Opowieści nutą malowane" na żywo na Rodzinnym Matinée w Katowicach
"Opowieści nutą malowane" na żywo na Rodzinnym Matinée w Katowicach
2012-05-28
Już w najbliższą sobotę na dzieci czeka wspaniała przygoda. W ramach organizowanych przez CKK spotkań, znanych pod nazwą Rodzinne Matinée, najmłodsi melomani będą mogli wysłuchać opowiadań ze zbioru Doroty Skwark "Opowieści nutą malowane" oraz wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.
Pierwszy dzień Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie
Pierwszy dzień Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie
2012-05-25
Pierwszy dzień Festiwalu Muzyki Filmowej za nami. W oczekiwaniu na dzisiejsza galę poświęcona twórczości Wojciecha Kilara zachęcamy do objerzenia zdjęć z wczoraj.
Uroczysta Gala z okazji 80. urodzin Wojciecha Kilara na Festiwalu Muzyki Filmowej
Uroczysta Gala z okazji 80. urodzin Wojciecha Kilara na Festiwalu Muzyki Filmowej
2012-05-25
Już dziś wieczorem w hali ocynowni ArcelorMittal Poland w Krakowie zabrzmi muzyka filmowa Wojciecha Kilara. Koncert, który odbywa się w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej, ma charakter uroczystej gali z okazji 80. urodzin kompozytora. Gościem specjalnym koncertu będzie Dostojny Jubilat.
24. Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich z muzyką Juliusza Łuciuka
24. Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich z muzyką Juliusza Łuciuka
2012-05-24
W dniach 26 maja – 3 czerwca odbędą się w Krakowie 24. Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich. Zadaniem festiwalu jest prezentacja najnowszej twórczości kompozytorów szkoły krakowskiej, od klasyków i generacji profesorów, poprzez wyróżniające się średnie pokolenie, po kompozytorów najmłodszych oraz studentów kompozycji.

Najczęściej czytane:

„Ignacy Jan i jego plan”, czyli o Paderewskim dla najmłodszych – nowa publikacja od małego PWM od dziś w sprzedaży!

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W związku z tą wesołą uroczystością Polskie Wydawnictwo Muzyczne wydaje kolejną książeczkę opowiadającą o wielkim polskim kompozytorze. Mali melomani mieli okazję przeczytać już o Stanisławie Moniuszce, teraz czas na Ignacego Jana Paderewskiego. Książkę napisała Katarzyna Huzar-Czub (świetna poetka i tłumaczka), a ilustracje stworzyła Zosia Dzierżawska. 

Henryk Wieniawski kwietniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

W roku jubileuszu 75-lecia działalności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego prezentujemy sylwetki twórców, których dorobek stanowi trzon działalności naszej oficyny. W kwietniu przybliżamy osobę i twórczość Henryka Wieniawskiego.
 

„#zostańwdomu i twórz” utwór muzyczny razem z kompozytorami

Filharmonia Śląska i Polskie Wydawnictwo Muzyczne łączą siły razem z kompozytorami oraz… melomanami, aby wspólnie stworzyć unikatowe muzyczne dzieło. Wystartował projekt „#zostańwdomu i twórz”, w którym pierwszy raz w historii to miłośnicy muzyki będą mogli zadecydować o ostatecznym kształcie kompozycji. 

Odszedł ostatni z Wielkich. W wieku 86 lat zmarł Krzysztof Penderecki

Wybitny kompozytor, genialny twórca, wielka postać, ikona, autorytet. To nie są puste słowa, kurtuazja i w obliczu śmierci artysty zwyczajowo powtarzane zwroty. Odszedł ostatni z Wielkich.

Polska Wirtualna Orkiestra Dęta zagra „Taniec Eleny” z serii Biblioteki Orkiestr Dętych PWM

Orkiestry dęte to w Polsce grupa dynamicznie się rozwijająca. Obecnie w naszym kraju działa ponad 2000 zespołów, które nie tylko uczestniczą w życiu lokalnych społeczności, ale też biorą udział w krajowych i międzynarodowych konkursach. Naprzeciw potrzebom tej niezwykle aktywnej grupie muzyków wychodzi Polskie Wydawnictwo Muzyczne z najnowszą serią nutową Biblioteka Orkiestr Dętych udowadniając, że czas spędzony w domu można wykorzystać na wspólne muzykowanie. Zapraszamy do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej.
 

Wirtualne kształcenie słuchu z mYear i PWM!

Już w nadchodzącą sobotę, 28 marca, o godz. 11 na stronie Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mała przygoda z mYear i Polskim Wydawnictwem Muzycznym: oryginalne kształcenie słuchu bez wychodzenia z domu! Dla wszystkich i bez rejestracji.

TUTTI.pl w obliczu restrykcji związanych z epidemią

Szanowni Państwo,

ze względu na epidemię koronawirusa COVID-19 odwoływane są wydarzenia kulturalne w kraju, w tym również koncerty, które otrzymały dofinansowanie w ramach projektu TUTTI.pl. Mamy nadzieję, że większość z nich uda się przełożyć na lepsze – oby nieodległe – czasy.
 

„100 na 100. Muzyczne dekady wolności” – premiera rejestracji koncertów na kanale YouTube PWM

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do filharmonii bez wychodzenia z domu. W ramach akcji #zostańwdomu na kanale YouTube PWM wszyscy tęskniący do muzycznych wrażeń będą mogli bezpłatnie obejrzeć premierowo udostępnione rejestracje koncertów zrealizowanych w ramach projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”. Każdy koncert rozpoczyna napisana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Fanfara dla Niepodległej Krzysztofa Pendereckiego.
 

#zostańwdomu i spędź czas z Polskim Wydawnictwem Muzycznym

Odpoczynek przy dźwiękach z nowej płyty? Relaks z ciekawą książką? A może wspólne czytanie lub oglądanie bajek z dziećmi? Chwile spędzone w domu mogą być świetną okazją do nadrobienia kulturalnych zaległości i rozwój zainteresowań. Na najbliższy czas Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało szereg aktywności dla małych i dużych, bez wychodzenia z domu.

Już od dziś „Twarze Wotana” także w wersji cyfrowej!

Wspaniały głos, talent aktorski i wielkie wyczucie ducha oper Richarda Wagnera. Śpiewak operowy o międzynarodowej sławie, Tomasz Konieczny, otwarcie rozmawia ze znawcą operowej materii, Jackiem Marczyńskim.