PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Maj 2012 »


Wywiad z Krzysztofem Meyerem na antenie Radia Kraków
Wywiad z Krzysztofem Meyerem na antenie Radia Kraków
2012-05-31
14 maja gościem programu Beaty Pendereckiej był prof. Krzysztof Meyer - autor wydanej przez PWM pasjonującej książki " Mistrzowie i przyjaciele", która w maju uhonorowana została tytułem Krakowskiej Książki Miesiąca.
Dzień Dziecka w Żelazowej Woli
Dzień Dziecka w Żelazowej Woli
2012-05-31
W najbliższą niedzielę, 3 czerwca od godz. 10.00 w Parku i Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli już po raz trzeci odbędzie się Dzień Dziecka.
XIII Festiwal Ave Maria - Koncert Jubileuszowy
XIII Festiwal Ave Maria - Koncert Jubileuszowy
2012-05-30
3 czerwca 2012 w Kościele św. Stanisława B.M.w Czeladzi w ramach Festiwalu Ave Maria odbędzie się Koncert dedykowany Wojciechowi Kilarowi w 80. rocznicę urodzin kompozytora.
5. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie - fotorelacja
5. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie - fotorelacja
2012-05-30
W sobotę zakończył się 5. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego przedsięwzięcia.
8. Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie
8. Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie
2012-05-29
„Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego oraz opera „Maria” Romana Statkowskiego, utwory pochodzące z katalogu PWM, zabrzmią podczas tegorocznej, ósmej edycji Festiwalu Muzyki Polskiej, który odbędzie się w dniach 13 - 21 lipca 2012 w Krakowie. Różnorodne tematycznie i wykonawczo koncerty odbywać się będą m.in. w Filharmonii Krakowskiej, na Uniwersytecie Jagiellońskim, w kościele oo. Franciszkanów, w Kościele Bożego Ciała i w Muzeum Żydowskim Galicja.
IX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga
IX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga
2012-05-28
30 maja przypada 111. rocznica urodzin Mieczysława Fogga. W rocznicowe obchody wpisuje się zainaugurowana dzisiaj IX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro.
"Opowieści nutą malowane" na żywo na Rodzinnym Matinée w Katowicach
"Opowieści nutą malowane" na żywo na Rodzinnym Matinée w Katowicach
2012-05-28
Już w najbliższą sobotę na dzieci czeka wspaniała przygoda. W ramach organizowanych przez CKK spotkań, znanych pod nazwą Rodzinne Matinée, najmłodsi melomani będą mogli wysłuchać opowiadań ze zbioru Doroty Skwark "Opowieści nutą malowane" oraz wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.
Pierwszy dzień Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie
Pierwszy dzień Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie
2012-05-25
Pierwszy dzień Festiwalu Muzyki Filmowej za nami. W oczekiwaniu na dzisiejsza galę poświęcona twórczości Wojciecha Kilara zachęcamy do objerzenia zdjęć z wczoraj.
Uroczysta Gala z okazji 80. urodzin Wojciecha Kilara na Festiwalu Muzyki Filmowej
Uroczysta Gala z okazji 80. urodzin Wojciecha Kilara na Festiwalu Muzyki Filmowej
2012-05-25
Już dziś wieczorem w hali ocynowni ArcelorMittal Poland w Krakowie zabrzmi muzyka filmowa Wojciecha Kilara. Koncert, który odbywa się w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej, ma charakter uroczystej gali z okazji 80. urodzin kompozytora. Gościem specjalnym koncertu będzie Dostojny Jubilat.
24. Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich z muzyką Juliusza Łuciuka
24. Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich z muzyką Juliusza Łuciuka
2012-05-24
W dniach 26 maja – 3 czerwca odbędą się w Krakowie 24. Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich. Zadaniem festiwalu jest prezentacja najnowszej twórczości kompozytorów szkoły krakowskiej, od klasyków i generacji profesorów, poprzez wyróżniające się średnie pokolenie, po kompozytorów najmłodszych oraz studentów kompozycji.

Najczęściej czytane:

Witold Lutosławski styczniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA będziemy przypominać twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa.
 

Zmarł Edward Pałłasz

Z przykrością informujemy, że w wieku 83 lat zmarł Edward Pałłasz, wspaniały kompozytor, pedagog, twórca muzyki teatralnej i filmowej, wieloletni współpracownik i autor związany z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. 
 

Komunikat

Podajemy godziny pracy księgarni firmowej PWM w okresie świątecznym i noworocznym.
 

Koncert w ramach „Portretów kompozytorów” poświęcony twórczości Marcela Chyrzyńskiego

Podczas organizowanego przez Związek Kompozytorów Polskich koncertu w ramach 29. edycji festiwalu „Portrety kompozytorów” twórczość Marcela Chyrzyńskiego przybliżył Hashtag Ensemble.
 

Anaklasis trafia do dystrybucji Universal Music Polska!

Universal Music Polska oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne z radością ogłaszają rozpoczęcie dystrybucji katalogu ANAKLASIS!

„Halka” w Wiedniu

Tomasz Konieczny, Piotr Beczała, Łukasz Borowicz i Mariusz Treliński – to polscy artyści stający za sukcesem Halki Stanisława Moniuszki na deskach Theater an der Wien. Premiera spektaklu odbyła się 15 grudnia i wzbudziła ogromne emocje publiczności (owacje na stojąco!) oraz bardzo pochlebne głosy krytyki. 
 

XVI Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego rozstrzygnięty

29 listopada odbyły się w Krakowie obrady jury XVI Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego. Jury obradowało w składzie: prof. Kaja Danczowska, Agata Szymczewska, Paweł Mykietyn (przewodniczący) oraz dr Daniel Cichy. Przedmiotem tegorocznego Konkursu było skomponowanie utworu twórczo nawiązującego do barokowej tradycji muzycznej na skrzypce z towarzyszeniem od jednego do czterech dowolnych instrumentów.

FINA pokaże rejestrację opery Alka Nowaka „ahat-ilī – siostra bogów”

19 grudnia o godz. 19:00 Filmoteka Narodowa – Instytut Adiowizualny zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – projekcję rejestracji opery ahat-ilī – siostra bogów. Autorką libretta jest nagrodzona w tym roku Literacką Nagrodą Nobla Olga Tokarczuk. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem wydarzenia.
 

Telewizyjna premiera rejestracji opery „ahat-ilī – siostra bogów” Alka Nowaka na antenie TVP Kultura

10 grudnia, w dniu wręczenia Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk, na antenie TVP Kultura odbędzie się emisja zarejestrowanego przez PWM pokazu opery ahat-ilī – siostra bogów Alka Nowaka do libretta noblistki.