PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Lipiec 2012 »


Utwory Wojciecha Kilara na II Międzynarodowym Festiwalu Sopot Classic
Utwory Wojciecha Kilara na II Międzynarodowym Festiwalu Sopot Classic
2012-07-31
2 sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie Polska Filharmonia Kameralna uczci jubileusz 30-lecia swej działalności koncertem „Muzyka Wojciecha Kilara w 80. rocznicę urodzin kompozytora”. Wśród wykonawców znajdzie się m.in. Justyna Steczkowska, która wykona Wokalizę z filmu Dziewiąte wrota.
Zgłoszenia do X Konkursu Kompozytorskiego im. T. Ochlewskiego tylko do końca lipca
Zgłoszenia do X Konkursu Kompozytorskiego im. T. Ochlewskiego tylko do końca lipca
2012-07-31
Przypominamy, że dziś, 31 lipca upływa termin przesyłania kompozycji na Konkurs Kompozytorski PWM im. Tadeusza Ochlewskiego. Przedmiotem 10. edycji konkursu jest utwór na orkiestrę smyczkową.
CHOPIN I JEGO EUROPA. Od Bacha do Debussy'ego i Kilara
CHOPIN I JEGO EUROPA. Od Bacha do Debussy'ego i Kilara
2012-07-27
Ósmy już festiwal Chopin i jego Europa organizowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina to prawdziwa plejada gwiazd światowej pianistyki.
Jesienne festiwale w Polsce
Jesienne festiwale w Polsce
2012-07-27
Choć sezon wakacyjny w pełni warto sprawdzić, jakie atrakcje muzyczne szykują na wrzesień festiwale Warszawska Jesień, Wratislavia Cantans oraz Sacrum Profanum.
Wszystkie symfonie Szymanowskiego na festiwalu w Edynburgu
Wszystkie symfonie Szymanowskiego na festiwalu w Edynburgu
2012-07-26
W dniach 16-17 sierpnia podczas Edinburgh International Festival London Symphony Orchestra pod dyrekcją Valerego Gergieva wykona wszystkie symfonie Karola Szymanowskiego.
Remont księgarni firmowej - od 5 lipca utrudnienia w realizacji zamówień
Remont księgarni firmowej - od 5 lipca utrudnienia w realizacji zamówień
2012-07-26
W dniach 5 lipca – 6 sierpnia z powodu remontu zamknięta będzie księgarnia firmowa PWM (al. Krasińskiego 11 a, Kraków). W związku z tym mogą wystąpić drobne utrudnienia w realizacji zamówień internetowych oraz ograniczenia w dostępności niektórych towarów.
Kwarta - magazyn o polskiej muzyce współczesnej
Kwarta - magazyn o polskiej muzyce współczesnej
2012-07-25
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Kwarty - czasopisma Polskiego Wydawnictwa Muzycznego poświęconego polskiej muzyce XX i XXI wieku.
"Quo vadis" Feliksa Nowowiejskiego - recenzja
2012-07-24
Przedstawiamy Państwu kolejną recenzję oratorium, które zabrzmiało w ramach 8. Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie.
O
O "Marii" Romana Statkowskiego
2012-07-24
Recenzja finałowego koncertu 8. Festiwalu Muzyki Polskiej
Artykuł o Wojciechu Kilarze w
Artykuł o Wojciechu Kilarze w "Tygodniku Powszechnym"
2012-07-23
Daniel Cichy stworzył z okazji jubileuszu kompozytora "Alfabet Wojciecha Kilara". Polecamy go Państwa uwadze.

Najczęściej czytane:

„Ignacy Jan i jego plan”, czyli o Paderewskim dla najmłodszych – nowa publikacja od małego PWM od dziś w sprzedaży!

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W związku z tą wesołą uroczystością Polskie Wydawnictwo Muzyczne wydaje kolejną książeczkę opowiadającą o wielkim polskim kompozytorze. Mali melomani mieli okazję przeczytać już o Stanisławie Moniuszce, teraz czas na Ignacego Jana Paderewskiego. Książkę napisała Katarzyna Huzar-Czub (świetna poetka i tłumaczka), a ilustracje stworzyła Zosia Dzierżawska. 

Henryk Wieniawski kwietniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

W roku jubileuszu 75-lecia działalności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego prezentujemy sylwetki twórców, których dorobek stanowi trzon działalności naszej oficyny. W kwietniu przybliżamy osobę i twórczość Henryka Wieniawskiego.
 

„#zostańwdomu i twórz” utwór muzyczny razem z kompozytorami

Filharmonia Śląska i Polskie Wydawnictwo Muzyczne łączą siły razem z kompozytorami oraz… melomanami, aby wspólnie stworzyć unikatowe muzyczne dzieło. Wystartował projekt „#zostańwdomu i twórz”, w którym pierwszy raz w historii to miłośnicy muzyki będą mogli zadecydować o ostatecznym kształcie kompozycji. 

Odszedł ostatni z Wielkich. W wieku 86 lat zmarł Krzysztof Penderecki

Wybitny kompozytor, genialny twórca, wielka postać, ikona, autorytet. To nie są puste słowa, kurtuazja i w obliczu śmierci artysty zwyczajowo powtarzane zwroty. Odszedł ostatni z Wielkich.

Polska Wirtualna Orkiestra Dęta zagra „Taniec Eleny” z serii Biblioteki Orkiestr Dętych PWM

Orkiestry dęte to w Polsce grupa dynamicznie się rozwijająca. Obecnie w naszym kraju działa ponad 2000 zespołów, które nie tylko uczestniczą w życiu lokalnych społeczności, ale też biorą udział w krajowych i międzynarodowych konkursach. Naprzeciw potrzebom tej niezwykle aktywnej grupie muzyków wychodzi Polskie Wydawnictwo Muzyczne z najnowszą serią nutową Biblioteka Orkiestr Dętych udowadniając, że czas spędzony w domu można wykorzystać na wspólne muzykowanie. Zapraszamy do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej.
 

Wirtualne kształcenie słuchu z mYear i PWM!

Już w nadchodzącą sobotę, 28 marca, o godz. 11 na stronie Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mała przygoda z mYear i Polskim Wydawnictwem Muzycznym: oryginalne kształcenie słuchu bez wychodzenia z domu! Dla wszystkich i bez rejestracji.

TUTTI.pl w obliczu restrykcji związanych z epidemią

Szanowni Państwo,

ze względu na epidemię koronawirusa COVID-19 odwoływane są wydarzenia kulturalne w kraju, w tym również koncerty, które otrzymały dofinansowanie w ramach projektu TUTTI.pl. Mamy nadzieję, że większość z nich uda się przełożyć na lepsze – oby nieodległe – czasy.
 

„100 na 100. Muzyczne dekady wolności” – premiera rejestracji koncertów na kanale YouTube PWM

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do filharmonii bez wychodzenia z domu. W ramach akcji #zostańwdomu na kanale YouTube PWM wszyscy tęskniący do muzycznych wrażeń będą mogli bezpłatnie obejrzeć premierowo udostępnione rejestracje koncertów zrealizowanych w ramach projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”. Każdy koncert rozpoczyna napisana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Fanfara dla Niepodległej Krzysztofa Pendereckiego.
 

#zostańwdomu i spędź czas z Polskim Wydawnictwem Muzycznym

Odpoczynek przy dźwiękach z nowej płyty? Relaks z ciekawą książką? A może wspólne czytanie lub oglądanie bajek z dziećmi? Chwile spędzone w domu mogą być świetną okazją do nadrobienia kulturalnych zaległości i rozwój zainteresowań. Na najbliższy czas Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało szereg aktywności dla małych i dużych, bez wychodzenia z domu.

Już od dziś „Twarze Wotana” także w wersji cyfrowej!

Wspaniały głos, talent aktorski i wielkie wyczucie ducha oper Richarda Wagnera. Śpiewak operowy o międzynarodowej sławie, Tomasz Konieczny, otwarcie rozmawia ze znawcą operowej materii, Jackiem Marczyńskim.