PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Lipiec 2012 »


Utwory Wojciecha Kilara na II Międzynarodowym Festiwalu Sopot Classic
Utwory Wojciecha Kilara na II Międzynarodowym Festiwalu Sopot Classic
2012-07-31
2 sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie Polska Filharmonia Kameralna uczci jubileusz 30-lecia swej działalności koncertem „Muzyka Wojciecha Kilara w 80. rocznicę urodzin kompozytora”. Wśród wykonawców znajdzie się m.in. Justyna Steczkowska, która wykona Wokalizę z filmu Dziewiąte wrota.
Zgłoszenia do X Konkursu Kompozytorskiego im. T. Ochlewskiego tylko do końca lipca
Zgłoszenia do X Konkursu Kompozytorskiego im. T. Ochlewskiego tylko do końca lipca
2012-07-31
Przypominamy, że dziś, 31 lipca upływa termin przesyłania kompozycji na Konkurs Kompozytorski PWM im. Tadeusza Ochlewskiego. Przedmiotem 10. edycji konkursu jest utwór na orkiestrę smyczkową.
CHOPIN I JEGO EUROPA. Od Bacha do Debussy'ego i Kilara
CHOPIN I JEGO EUROPA. Od Bacha do Debussy'ego i Kilara
2012-07-27
Ósmy już festiwal Chopin i jego Europa organizowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina to prawdziwa plejada gwiazd światowej pianistyki.
Jesienne festiwale w Polsce
Jesienne festiwale w Polsce
2012-07-27
Choć sezon wakacyjny w pełni warto sprawdzić, jakie atrakcje muzyczne szykują na wrzesień festiwale Warszawska Jesień, Wratislavia Cantans oraz Sacrum Profanum.
Wszystkie symfonie Szymanowskiego na festiwalu w Edynburgu
Wszystkie symfonie Szymanowskiego na festiwalu w Edynburgu
2012-07-26
W dniach 16-17 sierpnia podczas Edinburgh International Festival London Symphony Orchestra pod dyrekcją Valerego Gergieva wykona wszystkie symfonie Karola Szymanowskiego.
Remont księgarni firmowej - od 5 lipca utrudnienia w realizacji zamówień
Remont księgarni firmowej - od 5 lipca utrudnienia w realizacji zamówień
2012-07-26
W dniach 5 lipca – 6 sierpnia z powodu remontu zamknięta będzie księgarnia firmowa PWM (al. Krasińskiego 11 a, Kraków). W związku z tym mogą wystąpić drobne utrudnienia w realizacji zamówień internetowych oraz ograniczenia w dostępności niektórych towarów.
Kwarta - magazyn o polskiej muzyce współczesnej
Kwarta - magazyn o polskiej muzyce współczesnej
2012-07-25
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Kwarty - czasopisma Polskiego Wydawnictwa Muzycznego poświęconego polskiej muzyce XX i XXI wieku.
"Quo vadis" Feliksa Nowowiejskiego - recenzja
2012-07-24
Przedstawiamy Państwu kolejną recenzję oratorium, które zabrzmiało w ramach 8. Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie.
O
O "Marii" Romana Statkowskiego
2012-07-24
Recenzja finałowego koncertu 8. Festiwalu Muzyki Polskiej
Artykuł o Wojciechu Kilarze w
Artykuł o Wojciechu Kilarze w "Tygodniku Powszechnym"
2012-07-23
Daniel Cichy stworzył z okazji jubileuszu kompozytora "Alfabet Wojciecha Kilara". Polecamy go Państwa uwadze.

Najczęściej czytane:

Witold Lutosławski styczniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA będziemy przypominać twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa.
 

Zmarł Edward Pałłasz

Z przykrością informujemy, że w wieku 83 lat zmarł Edward Pałłasz, wspaniały kompozytor, pedagog, twórca muzyki teatralnej i filmowej, wieloletni współpracownik i autor związany z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. 
 

Komunikat

Podajemy godziny pracy księgarni firmowej PWM w okresie świątecznym i noworocznym.
 

Koncert w ramach „Portretów kompozytorów” poświęcony twórczości Marcela Chyrzyńskiego

Podczas organizowanego przez Związek Kompozytorów Polskich koncertu w ramach 29. edycji festiwalu „Portrety kompozytorów” twórczość Marcela Chyrzyńskiego przybliżył Hashtag Ensemble.
 

Anaklasis trafia do dystrybucji Universal Music Polska!

Universal Music Polska oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne z radością ogłaszają rozpoczęcie dystrybucji katalogu ANAKLASIS!

„Halka” w Wiedniu

Tomasz Konieczny, Piotr Beczała, Łukasz Borowicz i Mariusz Treliński – to polscy artyści stający za sukcesem Halki Stanisława Moniuszki na deskach Theater an der Wien. Premiera spektaklu odbyła się 15 grudnia i wzbudziła ogromne emocje publiczności (owacje na stojąco!) oraz bardzo pochlebne głosy krytyki. 
 

XVI Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego rozstrzygnięty

29 listopada odbyły się w Krakowie obrady jury XVI Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego. Jury obradowało w składzie: prof. Kaja Danczowska, Agata Szymczewska, Paweł Mykietyn (przewodniczący) oraz dr Daniel Cichy. Przedmiotem tegorocznego Konkursu było skomponowanie utworu twórczo nawiązującego do barokowej tradycji muzycznej na skrzypce z towarzyszeniem od jednego do czterech dowolnych instrumentów.

FINA pokaże rejestrację opery Alka Nowaka „ahat-ilī – siostra bogów”

19 grudnia o godz. 19:00 Filmoteka Narodowa – Instytut Adiowizualny zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – projekcję rejestracji opery ahat-ilī – siostra bogów. Autorką libretta jest nagrodzona w tym roku Literacką Nagrodą Nobla Olga Tokarczuk. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem wydarzenia.
 

Telewizyjna premiera rejestracji opery „ahat-ilī – siostra bogów” Alka Nowaka na antenie TVP Kultura

10 grudnia, w dniu wręczenia Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk, na antenie TVP Kultura odbędzie się emisja zarejestrowanego przez PWM pokazu opery ahat-ilī – siostra bogów Alka Nowaka do libretta noblistki.