PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Kwiecień 2012 »


30 kwietnia - Światowy Dzień Jazzu
30 kwietnia - Światowy Dzień Jazzu
2012-04-27
Z okazji przypadającego na 30 kwietnia Światowego Dnia Jazzu gościem poniedziałkowego programu "Kawa czy herbata" będzie Stanisław Danielewicz, autor książki "Jazzowisko Trójmiasta".
"Król Roger" zabrzmi w Santa Fe
2012-04-27
W lipcu w The Santa Fe Opera zabrzmi „Król Roger” Karola Szymanowskiego. W oczekiwaniu na to wydarzenie Fundacja Kościuszkowska zaprasza na koncert i spotkanie, które odbędą się 3 maja w Nowym Jorku, z udziałem reżysera Stephena Wadswortha oraz kostiumolog Ann Hould-Ward.
X edycja Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego
X edycja Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego
2012-04-27
Tegoroczny X Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego dedykowany jest Wojciechowi Kilarowi w 80. rocznicę urodzin. Przedmiotem konkursu jest oryginalna kompozycja na orkiestrę smyczkową.
Nowy asortyment materiałów papierniczych i gadżetów w naszej księgarni
Nowy asortyment materiałów papierniczych i gadżetów w naszej księgarni
2012-04-27
Nasza księgarnia powiększyła swój asortyment o wiele nowych artykułów. Wśród gadżetów i materiałów papierniczych znajdziemy nie tylko notesy, kartki i długopisy, ale również pozytywki, zakładki magnetyczne, ekskluzywne kalendarze a nawet serwetki.
Ogólnopolska kampania "Legalna Kultura"
Ogólnopolska kampania "Legalna Kultura"
2012-04-26
12 kwietnia 2012 ruszyła kampania społeczna Legalna Kultura prowadzona przez fundację o tej samej nazwie. Jej celem jest zwiększanie świadomości społecznej w zakresie ochrony praw autorskich.
Koncert na 100 saksofonów w Łodzi
Koncert na 100 saksofonów w Łodzi
2012-04-24
3 maja o godz. 16:00 w łódzkiej Manufakturze (ul. Drewnowska 58) odbędzie się niezwykły koncert, na którym zabrzmi aż 100 saksofonów.
PWM sponsorem nagród w I Konkursie Muzyczno-Literackim w Trzcianie
PWM sponsorem nagród w I Konkursie Muzyczno-Literackim w Trzcianie
2012-04-24
Dnia 28 kwietnia w Trzcianie odbędzie się I Konkurs Muzyczno-Literacki w zakresie gry a vista i czytania prozy i poezji. Jednym ze sponsorów nagród jest Polskie Wydawnictwo Muzyczne.
Kiermasz na III Włocławskich Spotkaniach Skrzypcowych "Polskie Tańce Narodowe"
Kiermasz na III Włocławskich Spotkaniach Skrzypcowych "Polskie Tańce Narodowe"
2012-04-23
W dniach 24-25 kwietnia odbędą się już po raz trzeci Włocławskie Spotkania Skrzypcowe „Polskie Tańce Narodowe”. Będzie to znakomita okazja do nabycia naszych publikacji nutowych i książkowych w atrakcyjnych cenach.
IV Ogólnopolska Konferencja Metodyczna Nauczycieli Muzyki w Skorzęcinie (fotorelacja)
IV Ogólnopolska Konferencja Metodyczna Nauczycieli Muzyki w Skorzęcinie (fotorelacja)
2012-04-23
W dniach 20-21 kwietnia 2012 roku w Skorzęcinie odbyła się konferencja, na której nauczyciele muzyki z całego kraju mieli okazję zapoznać się z ofertą dydaktyczną różnych wydawnictw muzycznych, w tym Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
Koncert inauguracyjny festiwalu
Koncert inauguracyjny festiwalu "Gaude Mater" z muzyką Wojciecha Kilara
2012-04-19
1 maja w Bazylice Jasnogórskiej zainaugurowany zostanie Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater” w Częstochowie. Na koncercie inauguracyjnym zabrzmią utwory Wojciecha Kilara z okazji 80. urodzin kompozytora.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Witold Lutosławski styczniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA będziemy przypominać twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa.
 

Zmarł Edward Pałłasz

Z przykrością informujemy, że w wieku 83 lat zmarł Edward Pałłasz, wspaniały kompozytor, pedagog, twórca muzyki teatralnej i filmowej, wieloletni współpracownik i autor związany z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. 
 

Komunikat

Podajemy godziny pracy księgarni firmowej PWM w okresie świątecznym i noworocznym.
 

Koncert w ramach „Portretów kompozytorów” poświęcony twórczości Marcela Chyrzyńskiego

Podczas organizowanego przez Związek Kompozytorów Polskich koncertu w ramach 29. edycji festiwalu „Portrety kompozytorów” twórczość Marcela Chyrzyńskiego przybliżył Hashtag Ensemble.
 

Anaklasis trafia do dystrybucji Universal Music Polska!

Universal Music Polska oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne z radością ogłaszają rozpoczęcie dystrybucji katalogu ANAKLASIS!

„Halka” w Wiedniu

Tomasz Konieczny, Piotr Beczała, Łukasz Borowicz i Mariusz Treliński – to polscy artyści stający za sukcesem Halki Stanisława Moniuszki na deskach Theater an der Wien. Premiera spektaklu odbyła się 15 grudnia i wzbudziła ogromne emocje publiczności (owacje na stojąco!) oraz bardzo pochlebne głosy krytyki. 
 

XVI Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego rozstrzygnięty

29 listopada odbyły się w Krakowie obrady jury XVI Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego. Jury obradowało w składzie: prof. Kaja Danczowska, Agata Szymczewska, Paweł Mykietyn (przewodniczący) oraz dr Daniel Cichy. Przedmiotem tegorocznego Konkursu było skomponowanie utworu twórczo nawiązującego do barokowej tradycji muzycznej na skrzypce z towarzyszeniem od jednego do czterech dowolnych instrumentów.

FINA pokaże rejestrację opery Alka Nowaka „ahat-ilī – siostra bogów”

19 grudnia o godz. 19:00 Filmoteka Narodowa – Instytut Adiowizualny zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – projekcję rejestracji opery ahat-ilī – siostra bogów. Autorką libretta jest nagrodzona w tym roku Literacką Nagrodą Nobla Olga Tokarczuk. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem wydarzenia.
 

Telewizyjna premiera rejestracji opery „ahat-ilī – siostra bogów” Alka Nowaka na antenie TVP Kultura

10 grudnia, w dniu wręczenia Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk, na antenie TVP Kultura odbędzie się emisja zarejestrowanego przez PWM pokazu opery ahat-ilī – siostra bogów Alka Nowaka do libretta noblistki.