PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Kwiecień 2012 »


30 kwietnia - Światowy Dzień Jazzu
30 kwietnia - Światowy Dzień Jazzu
2012-04-27
Z okazji przypadającego na 30 kwietnia Światowego Dnia Jazzu gościem poniedziałkowego programu "Kawa czy herbata" będzie Stanisław Danielewicz, autor książki "Jazzowisko Trójmiasta".
"Król Roger" zabrzmi w Santa Fe
2012-04-27
W lipcu w The Santa Fe Opera zabrzmi „Król Roger” Karola Szymanowskiego. W oczekiwaniu na to wydarzenie Fundacja Kościuszkowska zaprasza na koncert i spotkanie, które odbędą się 3 maja w Nowym Jorku, z udziałem reżysera Stephena Wadswortha oraz kostiumolog Ann Hould-Ward.
X edycja Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego
X edycja Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego
2012-04-27
Tegoroczny X Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego dedykowany jest Wojciechowi Kilarowi w 80. rocznicę urodzin. Przedmiotem konkursu jest oryginalna kompozycja na orkiestrę smyczkową.
Nowy asortyment materiałów papierniczych i gadżetów w naszej księgarni
Nowy asortyment materiałów papierniczych i gadżetów w naszej księgarni
2012-04-27
Nasza księgarnia powiększyła swój asortyment o wiele nowych artykułów. Wśród gadżetów i materiałów papierniczych znajdziemy nie tylko notesy, kartki i długopisy, ale również pozytywki, zakładki magnetyczne, ekskluzywne kalendarze a nawet serwetki.
Ogólnopolska kampania "Legalna Kultura"
Ogólnopolska kampania "Legalna Kultura"
2012-04-26
12 kwietnia 2012 ruszyła kampania społeczna Legalna Kultura prowadzona przez fundację o tej samej nazwie. Jej celem jest zwiększanie świadomości społecznej w zakresie ochrony praw autorskich.
Koncert na 100 saksofonów w Łodzi
Koncert na 100 saksofonów w Łodzi
2012-04-24
3 maja o godz. 16:00 w łódzkiej Manufakturze (ul. Drewnowska 58) odbędzie się niezwykły koncert, na którym zabrzmi aż 100 saksofonów.
PWM sponsorem nagród w I Konkursie Muzyczno-Literackim w Trzcianie
PWM sponsorem nagród w I Konkursie Muzyczno-Literackim w Trzcianie
2012-04-24
Dnia 28 kwietnia w Trzcianie odbędzie się I Konkurs Muzyczno-Literacki w zakresie gry a vista i czytania prozy i poezji. Jednym ze sponsorów nagród jest Polskie Wydawnictwo Muzyczne.
Kiermasz na III Włocławskich Spotkaniach Skrzypcowych "Polskie Tańce Narodowe"
Kiermasz na III Włocławskich Spotkaniach Skrzypcowych "Polskie Tańce Narodowe"
2012-04-23
W dniach 24-25 kwietnia odbędą się już po raz trzeci Włocławskie Spotkania Skrzypcowe „Polskie Tańce Narodowe”. Będzie to znakomita okazja do nabycia naszych publikacji nutowych i książkowych w atrakcyjnych cenach.
IV Ogólnopolska Konferencja Metodyczna Nauczycieli Muzyki w Skorzęcinie (fotorelacja)
IV Ogólnopolska Konferencja Metodyczna Nauczycieli Muzyki w Skorzęcinie (fotorelacja)
2012-04-23
W dniach 20-21 kwietnia 2012 roku w Skorzęcinie odbyła się konferencja, na której nauczyciele muzyki z całego kraju mieli okazję zapoznać się z ofertą dydaktyczną różnych wydawnictw muzycznych, w tym Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
Koncert inauguracyjny festiwalu
Koncert inauguracyjny festiwalu "Gaude Mater" z muzyką Wojciecha Kilara
2012-04-19
1 maja w Bazylice Jasnogórskiej zainaugurowany zostanie Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater” w Częstochowie. Na koncercie inauguracyjnym zabrzmią utwory Wojciecha Kilara z okazji 80. urodzin kompozytora.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

„Ignacy Jan i jego plan”, czyli o Paderewskim dla najmłodszych – nowa publikacja od małego PWM od dziś w sprzedaży!

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W związku z tą wesołą uroczystością Polskie Wydawnictwo Muzyczne wydaje kolejną książeczkę opowiadającą o wielkim polskim kompozytorze. Mali melomani mieli okazję przeczytać już o Stanisławie Moniuszce, teraz czas na Ignacego Jana Paderewskiego. Książkę napisała Katarzyna Huzar-Czub (świetna poetka i tłumaczka), a ilustracje stworzyła Zosia Dzierżawska. 

Henryk Wieniawski kwietniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

W roku jubileuszu 75-lecia działalności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego prezentujemy sylwetki twórców, których dorobek stanowi trzon działalności naszej oficyny. W kwietniu przybliżamy osobę i twórczość Henryka Wieniawskiego.
 

„#zostańwdomu i twórz” utwór muzyczny razem z kompozytorami

Filharmonia Śląska i Polskie Wydawnictwo Muzyczne łączą siły razem z kompozytorami oraz… melomanami, aby wspólnie stworzyć unikatowe muzyczne dzieło. Wystartował projekt „#zostańwdomu i twórz”, w którym pierwszy raz w historii to miłośnicy muzyki będą mogli zadecydować o ostatecznym kształcie kompozycji. 

Odszedł ostatni z Wielkich. W wieku 86 lat zmarł Krzysztof Penderecki

Wybitny kompozytor, genialny twórca, wielka postać, ikona, autorytet. To nie są puste słowa, kurtuazja i w obliczu śmierci artysty zwyczajowo powtarzane zwroty. Odszedł ostatni z Wielkich.

Polska Wirtualna Orkiestra Dęta zagra „Taniec Eleny” z serii Biblioteki Orkiestr Dętych PWM

Orkiestry dęte to w Polsce grupa dynamicznie się rozwijająca. Obecnie w naszym kraju działa ponad 2000 zespołów, które nie tylko uczestniczą w życiu lokalnych społeczności, ale też biorą udział w krajowych i międzynarodowych konkursach. Naprzeciw potrzebom tej niezwykle aktywnej grupie muzyków wychodzi Polskie Wydawnictwo Muzyczne z najnowszą serią nutową Biblioteka Orkiestr Dętych udowadniając, że czas spędzony w domu można wykorzystać na wspólne muzykowanie. Zapraszamy do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej.
 

Wirtualne kształcenie słuchu z mYear i PWM!

Już w nadchodzącą sobotę, 28 marca, o godz. 11 na stronie Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mała przygoda z mYear i Polskim Wydawnictwem Muzycznym: oryginalne kształcenie słuchu bez wychodzenia z domu! Dla wszystkich i bez rejestracji.

TUTTI.pl w obliczu restrykcji związanych z epidemią

Szanowni Państwo,

ze względu na epidemię koronawirusa COVID-19 odwoływane są wydarzenia kulturalne w kraju, w tym również koncerty, które otrzymały dofinansowanie w ramach projektu TUTTI.pl. Mamy nadzieję, że większość z nich uda się przełożyć na lepsze – oby nieodległe – czasy.
 

„100 na 100. Muzyczne dekady wolności” – premiera rejestracji koncertów na kanale YouTube PWM

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do filharmonii bez wychodzenia z domu. W ramach akcji #zostańwdomu na kanale YouTube PWM wszyscy tęskniący do muzycznych wrażeń będą mogli bezpłatnie obejrzeć premierowo udostępnione rejestracje koncertów zrealizowanych w ramach projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”. Każdy koncert rozpoczyna napisana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Fanfara dla Niepodległej Krzysztofa Pendereckiego.
 

#zostańwdomu i spędź czas z Polskim Wydawnictwem Muzycznym

Odpoczynek przy dźwiękach z nowej płyty? Relaks z ciekawą książką? A może wspólne czytanie lub oglądanie bajek z dziećmi? Chwile spędzone w domu mogą być świetną okazją do nadrobienia kulturalnych zaległości i rozwój zainteresowań. Na najbliższy czas Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało szereg aktywności dla małych i dużych, bez wychodzenia z domu.

Już od dziś „Twarze Wotana” także w wersji cyfrowej!

Wspaniały głos, talent aktorski i wielkie wyczucie ducha oper Richarda Wagnera. Śpiewak operowy o międzynarodowej sławie, Tomasz Konieczny, otwarcie rozmawia ze znawcą operowej materii, Jackiem Marczyńskim.