PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Listopad 2012 »


Trzeci Salon Marii Szymanowskiej
Trzeci Salon Marii Szymanowskiej
2012-11-30
W czasie Salonu, odbywającego się w Paryżu 14 grudnia, nastąpi pierwsze od czasów Szymanowskiej wykonanie jej Thème varié na flet i fortepian, uznany przez wielu muzykologów za zaginiony.
Sinfonia Varsovia gra polską muzykę XX wieku
Sinfonia Varsovia gra polską muzykę XX wieku
2012-11-28
W dniach 28 listopada i 4 grudnia w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędą się koncerty Sinfonii Varsovii pt. „Muzyka polska XX wieku”.
Król Roger Szymanowskiego w Hiszpanii
Król Roger Szymanowskiego w Hiszpanii
2012-11-27
Cztery spektakle „Króla Rogera” Karola Szymanowskiego, wystawiane w Hiszpanii w dniach 24, 27, 30 listopada oraz 3 grudnia, to inicjatywa Asociación Bilbaína de Amigos de la Ópera i Teatru Wielkiego w Poznaniu.
Film o Encyklopedii Muzycznej PWM na naszym kanale na YouTube
Film o Encyklopedii Muzycznej PWM na naszym kanale na YouTube
2012-11-27
Na kanale PWMEdition na YouTube można obejrzeć film w reżyserii Maliny Malinowskiej-Wollen, opowiadający o dziejach jednego z najbardziej ambitnych przedsięwzięć wydawniczych w Europie - Encyklopedii Muzycznej PWM pod redakcją Elżbiety Dziębowskiej.
Polska muzyka w Mezzo
Polska muzyka w Mezzo
2012-11-26
We francuskiej telewizji Mezzo można obejrzeć koncert Sinfonii Varsovii pod batutą Marca Minkowskiego, w trakcie którego artyści wykonali utwory H.M. Góreckiego, S. Moniuszki. K. Szymanowskiego i G. Bacewicz.
Spotkanie z Tomaszem Tokarczykiem
Spotkanie z Tomaszem Tokarczykiem
2012-11-23
Dyrygent i kierownik muzyczny Opery Krakowskiej będzie gościem "Spotkania z artystą", zorganizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Opery Krakowskiej "Aria", Operę Krakowską i Polskie Wydawnictwo Muzyczne.
Nowe płyty Pawła Łukaszewskiego
Nowe płyty Pawła Łukaszewskiego
2012-11-23
Nakładem wydawnictwa DUX ukazały się właśnie trzy płyty z muzyką Pawła Łukaszewskiego. Jest to niewątpliwa gratka dla miłośników twórczości tego kompozytora oraz miłośników muzyki w ogóle.
Jubileusz Krzysztofa Pendereckiego - polskie prawykonanie Koncertu Podwójnego
Jubileusz Krzysztofa Pendereckiego - polskie prawykonanie Koncertu Podwójnego
2012-11-23
Dziś wieczorem w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu odbędzie się uroczysty koncert Orkiestry Filharmonii Poznańskiej, który zainauguruje rok jubileuszowy Krzysztofa Pendereckiego. Koncert poprowadzi sam Maestro Penderecki.
Finał IX Konkursu Fitelberga
Finał IX Konkursu Fitelberga
2012-11-23
Sześciu wybranych przez jury dyrygentów będzie dziś walczyć o zwycięstwo w IX Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga. Zmagania konkursowe można śledzić on-line.
Drugi etap przesłuchań IX Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga (21-22.11.2012)
Drugi etap przesłuchań IX Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga (21-22.11.2012)
2012-11-22
Jury Konkursu dopuściło do drugiego etapu 12 dyrygentów. Ich trwające właśnie konkursowe zmagania można śledzić na żywo podczas tranmisji on-line.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Witold Lutosławski styczniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA będziemy przypominać twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa.
 

Zmarł Edward Pałłasz

Z przykrością informujemy, że w wieku 83 lat zmarł Edward Pałłasz, wspaniały kompozytor, pedagog, twórca muzyki teatralnej i filmowej, wieloletni współpracownik i autor związany z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. 
 

Komunikat

Podajemy godziny pracy księgarni firmowej PWM w okresie świątecznym i noworocznym.
 

Koncert w ramach „Portretów kompozytorów” poświęcony twórczości Marcela Chyrzyńskiego

Podczas organizowanego przez Związek Kompozytorów Polskich koncertu w ramach 29. edycji festiwalu „Portrety kompozytorów” twórczość Marcela Chyrzyńskiego przybliżył Hashtag Ensemble.
 

Anaklasis trafia do dystrybucji Universal Music Polska!

Universal Music Polska oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne z radością ogłaszają rozpoczęcie dystrybucji katalogu ANAKLASIS!

„Halka” w Wiedniu

Tomasz Konieczny, Piotr Beczała, Łukasz Borowicz i Mariusz Treliński – to polscy artyści stający za sukcesem Halki Stanisława Moniuszki na deskach Theater an der Wien. Premiera spektaklu odbyła się 15 grudnia i wzbudziła ogromne emocje publiczności (owacje na stojąco!) oraz bardzo pochlebne głosy krytyki. 
 

XVI Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego rozstrzygnięty

29 listopada odbyły się w Krakowie obrady jury XVI Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego. Jury obradowało w składzie: prof. Kaja Danczowska, Agata Szymczewska, Paweł Mykietyn (przewodniczący) oraz dr Daniel Cichy. Przedmiotem tegorocznego Konkursu było skomponowanie utworu twórczo nawiązującego do barokowej tradycji muzycznej na skrzypce z towarzyszeniem od jednego do czterech dowolnych instrumentów.

FINA pokaże rejestrację opery Alka Nowaka „ahat-ilī – siostra bogów”

19 grudnia o godz. 19:00 Filmoteka Narodowa – Instytut Adiowizualny zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – projekcję rejestracji opery ahat-ilī – siostra bogów. Autorką libretta jest nagrodzona w tym roku Literacką Nagrodą Nobla Olga Tokarczuk. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem wydarzenia.
 

Telewizyjna premiera rejestracji opery „ahat-ilī – siostra bogów” Alka Nowaka na antenie TVP Kultura

10 grudnia, w dniu wręczenia Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk, na antenie TVP Kultura odbędzie się emisja zarejestrowanego przez PWM pokazu opery ahat-ilī – siostra bogów Alka Nowaka do libretta noblistki.