PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Listopad 2012 »


Trzeci Salon Marii Szymanowskiej
Trzeci Salon Marii Szymanowskiej
2012-11-30
W czasie Salonu, odbywającego się w Paryżu 14 grudnia, nastąpi pierwsze od czasów Szymanowskiej wykonanie jej Thème varié na flet i fortepian, uznany przez wielu muzykologów za zaginiony.
Sinfonia Varsovia gra polską muzykę XX wieku
Sinfonia Varsovia gra polską muzykę XX wieku
2012-11-28
W dniach 28 listopada i 4 grudnia w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędą się koncerty Sinfonii Varsovii pt. „Muzyka polska XX wieku”.
Król Roger Szymanowskiego w Hiszpanii
Król Roger Szymanowskiego w Hiszpanii
2012-11-27
Cztery spektakle „Króla Rogera” Karola Szymanowskiego, wystawiane w Hiszpanii w dniach 24, 27, 30 listopada oraz 3 grudnia, to inicjatywa Asociación Bilbaína de Amigos de la Ópera i Teatru Wielkiego w Poznaniu.
Film o Encyklopedii Muzycznej PWM na naszym kanale na YouTube
Film o Encyklopedii Muzycznej PWM na naszym kanale na YouTube
2012-11-27
Na kanale PWMEdition na YouTube można obejrzeć film w reżyserii Maliny Malinowskiej-Wollen, opowiadający o dziejach jednego z najbardziej ambitnych przedsięwzięć wydawniczych w Europie - Encyklopedii Muzycznej PWM pod redakcją Elżbiety Dziębowskiej.
Polska muzyka w Mezzo
Polska muzyka w Mezzo
2012-11-26
We francuskiej telewizji Mezzo można obejrzeć koncert Sinfonii Varsovii pod batutą Marca Minkowskiego, w trakcie którego artyści wykonali utwory H.M. Góreckiego, S. Moniuszki. K. Szymanowskiego i G. Bacewicz.
Spotkanie z Tomaszem Tokarczykiem
Spotkanie z Tomaszem Tokarczykiem
2012-11-23
Dyrygent i kierownik muzyczny Opery Krakowskiej będzie gościem "Spotkania z artystą", zorganizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Opery Krakowskiej "Aria", Operę Krakowską i Polskie Wydawnictwo Muzyczne.
Nowe płyty Pawła Łukaszewskiego
Nowe płyty Pawła Łukaszewskiego
2012-11-23
Nakładem wydawnictwa DUX ukazały się właśnie trzy płyty z muzyką Pawła Łukaszewskiego. Jest to niewątpliwa gratka dla miłośników twórczości tego kompozytora oraz miłośników muzyki w ogóle.
Jubileusz Krzysztofa Pendereckiego - polskie prawykonanie Koncertu Podwójnego
Jubileusz Krzysztofa Pendereckiego - polskie prawykonanie Koncertu Podwójnego
2012-11-23
Dziś wieczorem w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu odbędzie się uroczysty koncert Orkiestry Filharmonii Poznańskiej, który zainauguruje rok jubileuszowy Krzysztofa Pendereckiego. Koncert poprowadzi sam Maestro Penderecki.
Finał IX Konkursu Fitelberga
Finał IX Konkursu Fitelberga
2012-11-23
Sześciu wybranych przez jury dyrygentów będzie dziś walczyć o zwycięstwo w IX Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga. Zmagania konkursowe można śledzić on-line.
Drugi etap przesłuchań IX Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga (21-22.11.2012)
Drugi etap przesłuchań IX Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga (21-22.11.2012)
2012-11-22
Jury Konkursu dopuściło do drugiego etapu 12 dyrygentów. Ich trwające właśnie konkursowe zmagania można śledzić na żywo podczas tranmisji on-line.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

„Ignacy Jan i jego plan”, czyli o Paderewskim dla najmłodszych – nowa publikacja od małego PWM od dziś w sprzedaży!

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W związku z tą wesołą uroczystością Polskie Wydawnictwo Muzyczne wydaje kolejną książeczkę opowiadającą o wielkim polskim kompozytorze. Mali melomani mieli okazję przeczytać już o Stanisławie Moniuszce, teraz czas na Ignacego Jana Paderewskiego. Książkę napisała Katarzyna Huzar-Czub (świetna poetka i tłumaczka), a ilustracje stworzyła Zosia Dzierżawska. 

Henryk Wieniawski kwietniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

W roku jubileuszu 75-lecia działalności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego prezentujemy sylwetki twórców, których dorobek stanowi trzon działalności naszej oficyny. W kwietniu przybliżamy osobę i twórczość Henryka Wieniawskiego.
 

„#zostańwdomu i twórz” utwór muzyczny razem z kompozytorami

Filharmonia Śląska i Polskie Wydawnictwo Muzyczne łączą siły razem z kompozytorami oraz… melomanami, aby wspólnie stworzyć unikatowe muzyczne dzieło. Wystartował projekt „#zostańwdomu i twórz”, w którym pierwszy raz w historii to miłośnicy muzyki będą mogli zadecydować o ostatecznym kształcie kompozycji. 

Odszedł ostatni z Wielkich. W wieku 86 lat zmarł Krzysztof Penderecki

Wybitny kompozytor, genialny twórca, wielka postać, ikona, autorytet. To nie są puste słowa, kurtuazja i w obliczu śmierci artysty zwyczajowo powtarzane zwroty. Odszedł ostatni z Wielkich.

Polska Wirtualna Orkiestra Dęta zagra „Taniec Eleny” z serii Biblioteki Orkiestr Dętych PWM

Orkiestry dęte to w Polsce grupa dynamicznie się rozwijająca. Obecnie w naszym kraju działa ponad 2000 zespołów, które nie tylko uczestniczą w życiu lokalnych społeczności, ale też biorą udział w krajowych i międzynarodowych konkursach. Naprzeciw potrzebom tej niezwykle aktywnej grupie muzyków wychodzi Polskie Wydawnictwo Muzyczne z najnowszą serią nutową Biblioteka Orkiestr Dętych udowadniając, że czas spędzony w domu można wykorzystać na wspólne muzykowanie. Zapraszamy do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej.
 

Wirtualne kształcenie słuchu z mYear i PWM!

Już w nadchodzącą sobotę, 28 marca, o godz. 11 na stronie Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mała przygoda z mYear i Polskim Wydawnictwem Muzycznym: oryginalne kształcenie słuchu bez wychodzenia z domu! Dla wszystkich i bez rejestracji.

TUTTI.pl w obliczu restrykcji związanych z epidemią

Szanowni Państwo,

ze względu na epidemię koronawirusa COVID-19 odwoływane są wydarzenia kulturalne w kraju, w tym również koncerty, które otrzymały dofinansowanie w ramach projektu TUTTI.pl. Mamy nadzieję, że większość z nich uda się przełożyć na lepsze – oby nieodległe – czasy.
 

„100 na 100. Muzyczne dekady wolności” – premiera rejestracji koncertów na kanale YouTube PWM

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do filharmonii bez wychodzenia z domu. W ramach akcji #zostańwdomu na kanale YouTube PWM wszyscy tęskniący do muzycznych wrażeń będą mogli bezpłatnie obejrzeć premierowo udostępnione rejestracje koncertów zrealizowanych w ramach projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”. Każdy koncert rozpoczyna napisana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Fanfara dla Niepodległej Krzysztofa Pendereckiego.
 

#zostańwdomu i spędź czas z Polskim Wydawnictwem Muzycznym

Odpoczynek przy dźwiękach z nowej płyty? Relaks z ciekawą książką? A może wspólne czytanie lub oglądanie bajek z dziećmi? Chwile spędzone w domu mogą być świetną okazją do nadrobienia kulturalnych zaległości i rozwój zainteresowań. Na najbliższy czas Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało szereg aktywności dla małych i dużych, bez wychodzenia z domu.

Już od dziś „Twarze Wotana” także w wersji cyfrowej!

Wspaniały głos, talent aktorski i wielkie wyczucie ducha oper Richarda Wagnera. Śpiewak operowy o międzynarodowej sławie, Tomasz Konieczny, otwarcie rozmawia ze znawcą operowej materii, Jackiem Marczyńskim.