PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Luty 2012 »


Zmarł Tadeusz Andrzej Zieliński
Zmarł Tadeusz Andrzej Zieliński
2012-02-27
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 25 lutego 2012 roku zmarł Tadeusz Andrzej Zieliński - wybitny muzykolog i krytyk muzyczny.
Outsider, czyli portret Romana Maciejewskiego, kompozytora osobnego
Outsider, czyli portret Romana Maciejewskiego, kompozytora osobnego
2012-02-27
29 lutego 2012 (środa) o godz. 12.10 w TVP Kultura zostanie wyemitowany film dokumentalny z 1993 roku „Outsider, czyli portret Romana Maciejewskiego, kompozytora osobnego” w reżyserii Stefana Szlachtycza, przedstawiający sylwetkę wybitnego kompozytora, twórcy słynnego „Requiem”.
Zmarła prof. Irena Turska
Zmarła prof. Irena Turska
2012-02-23
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 22 lutego zmarła prof. Irena Turska, autorka wielu opracowań dotyczących zagadnień baletu i tańca.
Rocznicowe wydania dzieł Karola Szymanowskiego
Rocznicowe wydania dzieł Karola Szymanowskiego
2012-02-22
W tym roku obchodzimy 130. rocznicę urodzin oraz 75. rocznicę śmierci Karola Szymanowskiego (ur. 3 października 1882 w Tymoszówce, zm. 29 marca 1937 w Lozannie). Polskie Wydawnictwo Muzyczne uczci je między innymi nowym wydaniem krytycznym I Symfonii f-moll op. 15 oraz II Symfonii B-dur op. 19.
Muzyka Wojciecha Kilara w Filharmonii Pomorskiej
Muzyka Wojciecha Kilara w Filharmonii Pomorskiej
2012-02-22
Anna Mikołajczyk-Niewiedział oraz Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis pod batutą José Marii Florêncio wykona dziś w Filharmonii Pomorskiej m.in. wokalizę z filmu „Dziewiąte wrota” oraz „Orawę” Wojciecha Kilara.
Tyrmandiada 2012, czyli V Warszawski Festiwal im. Leopolda Tyrmanda
Tyrmandiada 2012, czyli V Warszawski Festiwal im. Leopolda Tyrmanda
2012-02-22
Od marca do czerwca w Warszawie odbędzie się V Tyrmandiada, festiwal zogniskowany wokół życia i twórczości Leopolda Tyrmanda. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest pierwszy wydawca książki Tyrmanda „U brzegów jazzu” – Polskie Wydawnictwo Muzyczne, które reprezentował będzie Krystian Brodacki, autor "Historii jazzu w Polsce".
Encyklopedia Muzyczna PWM - konferencja prasowa (fotorelacja)
Encyklopedia Muzyczna PWM - konferencja prasowa (fotorelacja)
2012-02-21
Wczoraj w siedzibie PWM w Krakowie odbyła się konferencja prasowa poświęcona Encyklopedii Muzycznej PWM z udziałem zaproszonych dziennikarzy. Na ich pytania odpowiadali prezes PWM Adam Radzikowski, redaktor naczelny PWM Andrzej Kosowski oraz kierownik redakcji Irena Stachel.
"Pieśń o nocy" Karola Szymanowskiego w Londynie
2012-02-21
III Symfonia Karola Szymanowskiego „Pieśń o nocy” zabrzmi 22 lutego 2012 w londyńskiej Royal Festival Hall w wykonaniu London Philharmonic Orchestra and Choir pod batutą Vladimira Jurowskiego.
Oczorciała operetka, czyli
Oczorciała operetka, czyli "Loteria na mężów" na falach radiowej Dwójki
2012-02-20
Loteria na mężów, operetka, która „miała mieć dwóch ojców, a została sierotą”, napisana przez Karola Szymanowskiego pod pseudonimem „Whitney”, zabrzmi już jutro na falach radiowej Dwójki.
Opera Eugeniusza Knapika we Wrocławiu
Opera Eugeniusza Knapika we Wrocławiu
2012-02-20
22 lutego w Operze Wrocławskiej na melomanów czeka nie lada atrakcja - wystawiona zostanie opera Eugeniusza Knapika "La libertà chiama la libertà".

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Odszedł ostatni z Wielkich. W wieku 86 lat zmarł Krzysztof Penderecki

Wybitny kompozytor, genialny twórca, wielka postać, ikona, autorytet. To nie są puste słowa, kurtuazja i w obliczu śmierci artysty zwyczajowo powtarzane zwroty. Odszedł ostatni z Wielkich.

Biblioteka Orkiestr Dętych – nowa seria nutowa Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Orkiestry dęte to w Polsce grupa dynamicznie się rozwijająca. Obecnie w naszym kraju działa ponad 2000 zespołów, które nie tylko uczestniczą w życiu lokalnych społeczności, ale też biorą udział w krajowych i międzynarodowych konkursach. Naprzeciw potrzebom tej niezwykle aktywnej grupie muzyków wychodzi Polskie Wydawnictwo Muzyczne z najnowszą serią nutową Biblioteka Orkiestr Dętych udowadniając, że czas spędzony w domu można wykorzystać na wspólne muzykowanie. Zapraszamy do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej.
 

Wirtualne kształcenie słuchu z mYear i PWM!

Już w nadchodzącą sobotę, 28 marca, o godz. 11 na stronie Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mała przygoda z mYear i Polskim Wydawnictwem Muzycznym: oryginalne kształcenie słuchu bez wychodzenia z domu! Dla wszystkich i bez rejestracji.

TUTTI.pl w obliczu restrykcji związanych z epidemią

Szanowni Państwo,

ze względu na epidemię koronawirusa COVID-19 odwoływane są wydarzenia kulturalne w kraju, w tym również koncerty, które otrzymały dofinansowanie w ramach projektu TUTTI.pl. Mamy nadzieję, że większość z nich uda się przełożyć na lepsze – oby nieodległe – czasy.
 

„100 na 100. Muzyczne dekady wolności” – premiera rejestracji koncertów na kanale YouTube PWM

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do filharmonii bez wychodzenia z domu. W ramach akcji #zostańwdomu na kanale YouTube PWM wszyscy tęskniący do muzycznych wrażeń będą mogli bezpłatnie obejrzeć premierowo udostępnione rejestracje koncertów zrealizowanych w ramach projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”. Każdy koncert rozpoczyna napisana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Fanfara dla Niepodległej Krzysztofa Pendereckiego.
 

#zostańwdomu i spędź czas z Polskim Wydawnictwem Muzycznym

Odpoczynek przy dźwiękach z nowej płyty? Relaks z ciekawą książką? A może wspólne czytanie lub oglądanie bajek z dziećmi? Chwile spędzone w domu mogą być świetną okazją do nadrobienia kulturalnych zaległości i rozwój zainteresowań. Na najbliższy czas Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało szereg aktywności dla małych i dużych, bez wychodzenia z domu.

Już od dziś „Twarze Wotana” także w wersji cyfrowej!

Wspaniały głos, talent aktorski i wielkie wyczucie ducha oper Richarda Wagnera. Śpiewak operowy o międzynarodowej sławie, Tomasz Konieczny, otwarcie rozmawia ze znawcą operowej materii, Jackiem Marczyńskim. 

Komunikat

Szanowni Państwo,
w trosce o bezpieczeństwo wszystkich klientów i pracowników Polskiego Wydawnictwa Muzycznego zdecydowaliśmy, że nasza księgarnia firmowa od dziś będzie pracowała wyłącznie w trybie on-line.

Komunikat

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-COV-2, zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Dyrekcja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego podjęła decyzję o wdrożeniu nowych zasad funkcjonowania PWM. Informujemy, że mając na uwadze bezpieczeństwo naszych pracowników, współpracowników oraz klientów, od dziś, tj. 13 marca br. częściowo pracujemy w trybie zdalnym.
 

„Jesteś twórcą – masz prawo”, komunikat organizacyjny

Trwa ogólnopolska kampania edukacyjna „Jesteś twórcą – masz prawo”, promująca kreatywność dzieci, pobudzająca wyobraźnię i ucząca wrażliwości na twórczość innych. Jednym z głównych elementów przedsięwzięcia jest konkurs „Bierzmy się do dzieła!”, skierowany do najmłodszych twórców. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie wydarzeniem, termin nadsyłania zgłoszeń zostaje przesunięty, dając uczestnikom więcej czasu na przygotowanie wyjątkowych prac.