PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Marzec 2012 »


Nowe nuty wydane przez PWM
Nowe nuty wydane przez PWM
2012-03-30
Początek wiosny w naszym wydawnictwie zaowocował wieloma nowymi publikacjami nutowymi, na czele z dwuzeszytowym wydaniem muzyki filmowej Wojciecha Kilara w opracowaniu na fortepian.
Prapremiera "Pasji wg św. Łukasza" Krzysztofa Pendereckiego
Prapremiera "Pasji wg św. Łukasza" Krzysztofa Pendereckiego
2012-03-30
31 marca oraz 1 kwietnia w podkrakowskiej wytwórni Alvernia Studios będzie miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego roku: w ramach festiwalu Misteria Paschalia odbędą się dwa premierowe spektakle „Pasji wg św. Łukasza” Krzysztofa Pendereckiego w reżyserii Grzegorza Jarzyny.
V Kwartet smyczkowy
V Kwartet smyczkowy "Siedem i pół kwartetu" Aleksandra Lasonia w Filharmonii Wrocławskiej
2012-03-28
29 marca o godzinie 19.00 w Filharmonii Wrocławskiej Lutosławski Quartet wykona utwór V Kwartet smyczkowy „Siedem i pół kwartetu” Aleksandra Lasonia.
Prezent z okazji 90. urodzin prof. Andrzeja Koszewskiego
Prezent z okazji 90. urodzin prof. Andrzeja Koszewskiego
2012-03-26
W tym roku prof. Andrzej Koszewski kończy 90 lat. Z tej okazji Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało dla kompozytora specjalny egzemplarz partytury „Magnificat” na chór mieszany a capella w nowej szacie graficznej.
Maestro Antoni Wit o Wojciechu Kilarze
Maestro Antoni Wit o Wojciechu Kilarze
2012-03-23
Prezentujemy pełną ciekawych anegdot i wspomnień wypowiedź maestro Antoniego Wita na temat twórczości, stylu kompozytorskiego oraz samego Wojciecha Kilara z okazji 80. urodzin kompozytora.
Missa pro pace Wojciecha Kilara w Olszynie
Missa pro pace Wojciecha Kilara w Olszynie
2012-03-23
1 kwietnia 2012 w Bazylice konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie podczas uroczystego koncertu zorganizowanego dla uczczenia siódmej rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II zabrzmi Missa pro pace Wojciecha Kilara.
Ulica Marka Stachowskiego w rocznicę urodzin kompozytora
Ulica Marka Stachowskiego w rocznicę urodzin kompozytora
2012-03-22
Rada Miasta Krakowa na sesji dnia 21 marca, czyli w 76. rocznicę urodzin Marka Stachowskiego, przyjęła projekt uchwały o zmianie nazwy ulicy Wandy na imienia prof. Marka Stachowskiego.
Koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej w Deutschlandradio Kultur
Koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej w Deutschlandradio Kultur
2012-03-22
23 marca o godz. 20.00 na falach Deutschlandradio Kultur będzie można usłyszeć koncert, jaki odbył się wczoraj w Kolonii. W ramach koncertu zabrzmiały utwory Noskowskiego, Czajkowskiego i Szymanowskiego.
Śpiąca królewna Piotra Czajkowskiego w Bydgoszczy
Śpiąca królewna Piotra Czajkowskiego w Bydgoszczy
2012-03-21
25 marca Opera Nova w Bydgoszczy wystawi spektakl baletowy „Śpiąca królewna” Piotra Czajkowskiego. PWM jest partnerem tej inscenizacji.
Encyklopedia Muzyczna PWM w Radiu Katowice
Encyklopedia Muzyczna PWM w Radiu Katowice
2012-03-20
Dziś o 13:15 na falach Radia Katowice w audycji Anny Musialik wyemitowana zostanie audycja, w której jednym z głównych tematów będzie Encyklopedia Muzyczna PWM.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Odszedł ostatni z Wielkich. W wieku 86 lat zmarł Krzysztof Penderecki

Wybitny kompozytor, genialny twórca, wielka postać, ikona, autorytet. To nie są puste słowa, kurtuazja i w obliczu śmierci artysty zwyczajowo powtarzane zwroty. Odszedł ostatni z Wielkich.

Biblioteka Orkiestr Dętych – nowa seria nutowa Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Orkiestry dęte to w Polsce grupa dynamicznie się rozwijająca. Obecnie w naszym kraju działa ponad 2000 zespołów, które nie tylko uczestniczą w życiu lokalnych społeczności, ale też biorą udział w krajowych i międzynarodowych konkursach. Naprzeciw potrzebom tej niezwykle aktywnej grupie muzyków wychodzi Polskie Wydawnictwo Muzyczne z najnowszą serią nutową Biblioteka Orkiestr Dętych udowadniając, że czas spędzony w domu można wykorzystać na wspólne muzykowanie. Zapraszamy do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej.
 

Wirtualne kształcenie słuchu z mYear i PWM!

Już w nadchodzącą sobotę, 28 marca, o godz. 11 na stronie Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mała przygoda z mYear i Polskim Wydawnictwem Muzycznym: oryginalne kształcenie słuchu bez wychodzenia z domu! Dla wszystkich i bez rejestracji.

TUTTI.pl w obliczu restrykcji związanych z epidemią

Szanowni Państwo,

ze względu na epidemię koronawirusa COVID-19 odwoływane są wydarzenia kulturalne w kraju, w tym również koncerty, które otrzymały dofinansowanie w ramach projektu TUTTI.pl. Mamy nadzieję, że większość z nich uda się przełożyć na lepsze – oby nieodległe – czasy.
 

„100 na 100. Muzyczne dekady wolności” – premiera rejestracji koncertów na kanale YouTube PWM

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do filharmonii bez wychodzenia z domu. W ramach akcji #zostańwdomu na kanale YouTube PWM wszyscy tęskniący do muzycznych wrażeń będą mogli bezpłatnie obejrzeć premierowo udostępnione rejestracje koncertów zrealizowanych w ramach projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”. Każdy koncert rozpoczyna napisana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Fanfara dla Niepodległej Krzysztofa Pendereckiego.
 

#zostańwdomu i spędź czas z Polskim Wydawnictwem Muzycznym

Odpoczynek przy dźwiękach z nowej płyty? Relaks z ciekawą książką? A może wspólne czytanie lub oglądanie bajek z dziećmi? Chwile spędzone w domu mogą być świetną okazją do nadrobienia kulturalnych zaległości i rozwój zainteresowań. Na najbliższy czas Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało szereg aktywności dla małych i dużych, bez wychodzenia z domu.

Już od dziś „Twarze Wotana” także w wersji cyfrowej!

Wspaniały głos, talent aktorski i wielkie wyczucie ducha oper Richarda Wagnera. Śpiewak operowy o międzynarodowej sławie, Tomasz Konieczny, otwarcie rozmawia ze znawcą operowej materii, Jackiem Marczyńskim. 

Komunikat

Szanowni Państwo,
w trosce o bezpieczeństwo wszystkich klientów i pracowników Polskiego Wydawnictwa Muzycznego zdecydowaliśmy, że nasza księgarnia firmowa od dziś będzie pracowała wyłącznie w trybie on-line.

Komunikat

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-COV-2, zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Dyrekcja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego podjęła decyzję o wdrożeniu nowych zasad funkcjonowania PWM. Informujemy, że mając na uwadze bezpieczeństwo naszych pracowników, współpracowników oraz klientów, od dziś, tj. 13 marca br. częściowo pracujemy w trybie zdalnym.
 

„Jesteś twórcą – masz prawo”, komunikat organizacyjny

Trwa ogólnopolska kampania edukacyjna „Jesteś twórcą – masz prawo”, promująca kreatywność dzieci, pobudzająca wyobraźnię i ucząca wrażliwości na twórczość innych. Jednym z głównych elementów przedsięwzięcia jest konkurs „Bierzmy się do dzieła!”, skierowany do najmłodszych twórców. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie wydarzeniem, termin nadsyłania zgłoszeń zostaje przesunięty, dając uczestnikom więcej czasu na przygotowanie wyjątkowych prac.