PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Grudzień 2012


Nowe władze Filharmonii Narodowej
Nowe władze Filharmonii Narodowej
2012-12-28
Od 1 września 2013 r. obowiązki dyrektora naczelnego Filharmonii Narodowej obejmie Wojciech Nowak, funkcję dyrektora artystycznego sprawować zaś będzie maestro Jacek Kaspszyk.
Spotkanie z Laco Adamikiem
Spotkanie z Laco Adamikiem
2012-12-28
Stowarzyszenie Miłośników Opery Krakowskiej „Aria” zaprasza na spotkanie ze znanym reżyserem spektakli operowych Laco Adamikiem.
Chorał Sarmacki, czyli muzyka Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego
Chorał Sarmacki, czyli muzyka Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego
2012-12-14
Już dziś o godz. 19:00 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy zabrzmią Missa Rorate, Completorium i Salve Regina Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego (ca.1665-1734).
Bombka z nutami Lutosławskiego - tylko w naszej księgarni
Bombka z nutami Lutosławskiego - tylko w naszej księgarni
2012-12-13
W naszej firmowej księgarni (al. Krasińskiego 11a, Kraków) pojawił się nowy świąteczny gadżet - bombki na choinkę ze wzorem nut Witolda Lutosławskiego.
Koncert kolęd w opracowaniu Jana Maklakiewicza
Koncert kolęd w opracowaniu Jana Maklakiewicza
2012-12-13
Kolędy w pięknym opracowaniu Jana Maklakiewicza zabrzmią już jutro o godz. 19:00 w Dworze Artusa w Toruniu. Wykona je Chór Astrolabium i Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją P. Fiugajskiego.
Przedświąteczna promocja Encyklopedii Muzycznej PWM
Przedświąteczna promocja Encyklopedii Muzycznej PWM
2012-12-12
Cenę każdego z dwunastu tomów Encyklopedii Muzycznej PWM obniżyliśmy o 12 złotych! Promocja trwa od 12 do 21 grudnia. To znakomita okazja, aby przed świętami (lub - jeśli ktoś woli - przed zapowiadanym końcem świata) uzupełnić swoją kolekcję.
Wyniki I Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Karola Szymanowskiego
Wyniki I Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Karola Szymanowskiego
2012-12-12
W I Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Karola Szymanowskiego zwyciężyła kompozycja Chant des nuages du soir Oscara Pradosa Sillero.
Rok Lutosławskiego 2013 - konferencja prasowa
Rok Lutosławskiego 2013 - konferencja prasowa
2012-12-06
Już jutro, 7 grudnia, w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa, poświęcona przypadającej na 2013 rok setnej rocznicy urodzin Witolda Lutosławskiego.
Twórczość Elżbiety Sikory w PWM
Twórczość Elżbiety Sikory w PWM
2012-12-05
Polskie Wydawnictwo Muzyczne na mocy podpisanej z kompozytorką umowy zostało głównym wydawcą jej utworów. Dotychczasowy zasób kompozycji znajdujących się w katalogu PWM zasilą kolejne liczne dzieła orkiestrowe, kameralne, solowe, wokalne i wokalno-instrumentalne.
Finał Konkursu Kompozytorskiego im. K. Szymanowskiego
Finał Konkursu Kompozytorskiego im. K. Szymanowskiego
2012-12-04
Już 10 grudnia poznamy laureatów I Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. K. Szymanowskiego. Przedmiotem konkursu był utwór na wielką orkiestrę symfoniczną.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Odszedł ostatni z Wielkich. W wieku 86 lat zmarł Krzysztof Penderecki

Wybitny kompozytor, genialny twórca, wielka postać, ikona, autorytet. To nie są puste słowa, kurtuazja i w obliczu śmierci artysty zwyczajowo powtarzane zwroty. Odszedł ostatni z Wielkich.

Biblioteka Orkiestr Dętych – nowa seria nutowa Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Orkiestry dęte to w Polsce grupa dynamicznie się rozwijająca. Obecnie w naszym kraju działa ponad 2000 zespołów, które nie tylko uczestniczą w życiu lokalnych społeczności, ale też biorą udział w krajowych i międzynarodowych konkursach. Naprzeciw potrzebom tej niezwykle aktywnej grupie muzyków wychodzi Polskie Wydawnictwo Muzyczne z najnowszą serią nutową Biblioteka Orkiestr Dętych udowadniając, że czas spędzony w domu można wykorzystać na wspólne muzykowanie. Zapraszamy do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej.
 

Wirtualne kształcenie słuchu z mYear i PWM!

Już w nadchodzącą sobotę, 28 marca, o godz. 11 na stronie Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mała przygoda z mYear i Polskim Wydawnictwem Muzycznym: oryginalne kształcenie słuchu bez wychodzenia z domu! Dla wszystkich i bez rejestracji.

TUTTI.pl w obliczu restrykcji związanych z epidemią

Szanowni Państwo,

ze względu na epidemię koronawirusa COVID-19 odwoływane są wydarzenia kulturalne w kraju, w tym również koncerty, które otrzymały dofinansowanie w ramach projektu TUTTI.pl. Mamy nadzieję, że większość z nich uda się przełożyć na lepsze – oby nieodległe – czasy.
 

„100 na 100. Muzyczne dekady wolności” – premiera rejestracji koncertów na kanale YouTube PWM

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do filharmonii bez wychodzenia z domu. W ramach akcji #zostańwdomu na kanale YouTube PWM wszyscy tęskniący do muzycznych wrażeń będą mogli bezpłatnie obejrzeć premierowo udostępnione rejestracje koncertów zrealizowanych w ramach projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”. Każdy koncert rozpoczyna napisana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Fanfara dla Niepodległej Krzysztofa Pendereckiego.
 

#zostańwdomu i spędź czas z Polskim Wydawnictwem Muzycznym

Odpoczynek przy dźwiękach z nowej płyty? Relaks z ciekawą książką? A może wspólne czytanie lub oglądanie bajek z dziećmi? Chwile spędzone w domu mogą być świetną okazją do nadrobienia kulturalnych zaległości i rozwój zainteresowań. Na najbliższy czas Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało szereg aktywności dla małych i dużych, bez wychodzenia z domu.

Już od dziś „Twarze Wotana” także w wersji cyfrowej!

Wspaniały głos, talent aktorski i wielkie wyczucie ducha oper Richarda Wagnera. Śpiewak operowy o międzynarodowej sławie, Tomasz Konieczny, otwarcie rozmawia ze znawcą operowej materii, Jackiem Marczyńskim. 

Komunikat

Szanowni Państwo,
w trosce o bezpieczeństwo wszystkich klientów i pracowników Polskiego Wydawnictwa Muzycznego zdecydowaliśmy, że nasza księgarnia firmowa od dziś będzie pracowała wyłącznie w trybie on-line.

Komunikat

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-COV-2, zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Dyrekcja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego podjęła decyzję o wdrożeniu nowych zasad funkcjonowania PWM. Informujemy, że mając na uwadze bezpieczeństwo naszych pracowników, współpracowników oraz klientów, od dziś, tj. 13 marca br. częściowo pracujemy w trybie zdalnym.
 

„Jesteś twórcą – masz prawo”, komunikat organizacyjny

Trwa ogólnopolska kampania edukacyjna „Jesteś twórcą – masz prawo”, promująca kreatywność dzieci, pobudzająca wyobraźnię i ucząca wrażliwości na twórczość innych. Jednym z głównych elementów przedsięwzięcia jest konkurs „Bierzmy się do dzieła!”, skierowany do najmłodszych twórców. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie wydarzeniem, termin nadsyłania zgłoszeń zostaje przesunięty, dając uczestnikom więcej czasu na przygotowanie wyjątkowych prac.