PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Luty 2013 »


Parsifal Wagnera - transmisja na żywo z The Metropolitan Opera
Parsifal Wagnera - transmisja na żywo z The Metropolitan Opera
2013-02-28
2 marca w KIJÓW.CENTRUM w Krakowie w ramach sezonu operowego transmisji z Metropolitan Opera usłyszymy "Parsifala" Richarda Wagnera, misterium sceniczne w trzech aktach, oparte na motywach legend o Rycerzach Okrągłego Stołu.
Spotkanie z Ewą Podleś w radiowej Dwójce
Spotkanie z Ewą Podleś w radiowej Dwójce
2013-02-27
W ostatni dzień lutego w Programie II Polskiego Radia gościem audycji Anny Skulskiej „Sezon na Dwójkę” będzie Ewa Podleś.
Młoda Filharmonia AUKSO - warsztaty orkiestrowe
Młoda Filharmonia AUKSO - warsztaty orkiestrowe
2013-02-26
W dniach od 19 do 26 kwietnia odbędzie się Młoda Filharmonia AUKSO – tygodniowe warsztaty orkiestrowe, na których młodzi muzycy (w wieku od 16 do 30 lat) mogą podnosić swoje umiejętności wśród wybitnych artystów Orkiestry AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia.
Najmłodsi melomani w księgarni muzycznej PWM
Najmłodsi melomani w księgarni muzycznej PWM
2013-02-25
20 i 21 lutego księgarnia muzyczna PWM jako Miejsce Przyjazne Maluchom gościła przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola NUTKI.
Fryderyki 2013 - nominacje
Fryderyki 2013 - nominacje
2013-02-25
Wśród nominacji do Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyki 2013 znajduje się wiele płyt z polską muzyką dawną i współczesną.
Sześć nominacji do Fryderyków 2013 dla Pawła Łukaszewskiego
Sześć nominacji do Fryderyków 2013 dla Pawła Łukaszewskiego
2013-02-25
Do Nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk 2013 nominowany został Paweł Łukaszewski w kategorii Artysta Roku - Muzyka Poważna. To nie jedyna nominacja dla kompozytora - łącznie zdobył ich aż sześć.
IX Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego
IX Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego
2013-02-20
Dziś 20 lutego 2013 r. o godz. 19:30 na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się koncert inauguracyjny odbywającego się w dniach 21-26 lutego IX Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego.
Projekt mUltimate Chopin
Projekt mUltimate Chopin
2013-02-20
Już za niecałe dwa tygodnie, 1 marca, ruszy portal mUltimate Chopin, poświęcony wszystkim dostępnym źródłom Chopinowskim. Umożliwi on m.in. przeglądanie, analizowanie i porównywanie zdigitalizowanych źródeł.
Sukces koncertu prawykonań
Sukces koncertu prawykonań "Muzyczne obrazy"
2013-02-19
Z entuzjastycznym przyjęciem spotkał się niedzielny koncert prawykonań „Muzyczne obrazy” w Poznaniu, na którym orkiestra Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal dokonała prawykonania aż sześciu nowych kompozycji z katalogu PWM.
Muzyka filmowa w naszej księgarni
Muzyka filmowa w naszej księgarni
2013-02-19
Już 24 lutego w Dolby Theatre po raz 85. odbędzie się ceremonia wręczenia Oscarów. Miłośnikom kina, którzy zapewne wśród pięciu nominowanych kompozytorów mają swoich faworytów, polecamy nuty muzyki filmowej w naszej księgarni.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Fryderyk Chopin GRUDNIOWYM Kompozytorem Miesiąca

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA przypominamy twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa. Nie można zatem zapomnieć o Fryderyku Chopinie, którego wspominamy w grudniu.

„Muzyka z Kraju Chopina” - tutoriale w języku japońskim

Zaczynamy czwarty tydzień kampanii „Muzyka z Kraju Chopina” promującej twórczość fortepianową kompozytorów polskich. 

Dla odbiorców materiałów w języku japońskim jest to druga odsłona projektu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy cykl spotkań edukacyjnych dla nauczycieli fortepianu w Japonii. Dzisiaj zachęcamy do korzystania z nowopowstałych tutoriali online.

Rozdział 11. 2016 – Instytucja kultury – zataczamy koło

PWM przez lata, nawet te najtrudniejsze finansowo, nie rezygnowało ze swoich najważniejszych przedsięwzięć edytorskich, podążając za misją, wręcz testamentem dyrektora Ochlewskiego, który nadał tej oficynie wydawniczej szeroki wymiar narodowy i kulturowy. Wydawnictwo było już bliskie sprywatyzowania. Mimo pokus natury ekonomicznej stale jednak było więcej obaw o to, czy ta szczególna misja PWM-u obroniłaby się przy obcym właścicielu.

Muzyka z Kraju Chopina - premiera tutoriali w języku włoskim

Zaczynamy trzeci tydzień kampanii międzynarodowego projektu "Muzyka z Kraju Chopina", promującego twórczość fortepianową kompozytorów polskich. W ramach projektu przygotowaliśmy tutoriale w pięciu różnych językach. Po materiałach w języku angielskim i francuskim, dzisiaj udostępniamy lekcje w języku włoskim.

Rok muzyki polskiej w szesnastu odsłonach – ANAKLASIS obchodzi pierwsze urodziny

Szesnaście albumów to wynik, którym może poszczycić się marka płytowa ANAKLASIS, powołana do życia przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaledwie rok temu (dokładnie 22 listopada 2019 roku!). Wydawca nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne tytuły.

Agata Igras prawykona „II Koncert na flet i orkiestrę” Marty Ptaszyńskiej

Do instytucji przenoszących życie koncertowe do sieci dołącza Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie. Jedna z zaplanowanych transmisji obejmuje prawykonanie II Koncertu na flet i orkiestrę Marty Ptaszyńskiej – utworu znajdującego się w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. 
 

Premiera chińskiego wydania dzieł Fryderyka Chopina

Podczas tegorocznych targów Music China 2020, które są największymi targami muzycznymi na świecie, odbyła się premiera chińskiego wydania dzieł Fryderyka Chopina z serii Wydania Narodowego w wersji studyjnej. W ten sposób Shanghaj Music Publishing House uczciło 210. rocznicę urodzin kompozytora.

XIII Konkurs Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców – znamy laureatów

W ostatnim tygodniu października odbyły się przesłuchania uczestników XIII Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców 2020 organizowanego przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej. Jury w składzie: Anna Dorota Władyczka, Dariusz Przybylski i Maciej Żółtowski wytypowało zwycięzców poszczególnych kategorii. Przyznano także specjalną nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

„Pieśń polska” - jedna z ostatnich książek Profesora Mieczysława Tomaszewskiego już w sprzedaży!

17 listopada obchodzimy rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych muzykologów polskich – Mieczysława Tomaszewskiego. Z tej okazji Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało dla wszystkich czytelników i melomanów wyjątkowy tom zatytułowany: „Pieśń polska”. Jak pisze w posłowiu sam autor: „nie jest to monografia ani podręcznik czy kompendium historyczne, lecz wybór tekstów, powstałych przy tym na przestrzeni wielu lat”.

„Muzyka z kraju Chopina” – materiały w języku francuskim

Zaczynamy drugi tydzień kampanii „Muzyka z kraju Chopina”. Od dzisiaj udostępniamy materiały dla odbiorców języka francuskiego. ‘Na warsztat’ wzięliśmy kompozycje Ignacego Jana Paderewskiego, Juliusza Łuciuka, Karola Kurpińskiego, Zbigniewa Bargielskiego oraz – oczywiście – Fryderyka Chopina.