PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Grudzień 2013


2014 Rokiem Oskara Kolberga
2014 Rokiem Oskara Kolberga
2013-12-10
6 grudnia 2013 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął uchwałę uznającą rok 2014 Rokiem Oskara Kolberga.
Promocja wydania specjalnego Encyklopedii Muzycznej w Sali Bankowej PWM w Warszawie
Promocja wydania specjalnego Encyklopedii Muzycznej w Sali Bankowej PWM w Warszawie
2013-12-10
18 grudnia w Sali Bankowej Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w Warszawie (ul. Fredry 8) odbędzie się spotkanie promocyjne z okazji specjalnego wydania Encyklopedii Muzycznej PWM "Lutosławski. Od ogniwa do Łańcucha".
Spotkanie Rady Programowej PWM
Spotkanie Rady Programowej PWM
2013-12-09
6 grudnia w PWM, w ramach Rady Programowej ds. publikacji pedagogicznych, spotkali się eksperci, do których należą m.in. dyrektorzy szkół muzycznych, uznani pedagodzy instrumentaliści oraz nauczyciele przedmiotów teoretycznych, wizytatorzy CENSY i CEA oraz metodycy.
Dzień św. Mikołaja w naszej księgarni
Dzień św. Mikołaja w naszej księgarni
2013-12-05
Zapraszamy na świąteczne zakupy do naszej księgarni. Mamy szeroki wybór prezentów dla muzyków i melomanów – książki, płyty, gadżety, instrumenty dla najmłodszych, gry, a nawet muzyczne foremki do ciastek. W dniu 6 grudnia do każdego zakupu niespodzianka!
Muzyka Grażyny Bacewicz w Genewie
Muzyka Grażyny Bacewicz w Genewie
2013-12-05
5 grudnia 2013 roku odbędzie się w Palais des Nations w Genewie koncert pt. Vytautas Bacevičius and Grażyna Bacewicz: Different Roads – One Family, zorganizowany przez ambasadę polską i litewską.
Spotkanie urodzinowe Elżbiety Sikory w Paryżu
Spotkanie urodzinowe Elżbiety Sikory w Paryżu
2013-12-05
10 grudnia 2013 w Centre de Documentation de la Musique Contemporaine w Paryżu odbędzie się spotkanie z Elżbietą Sikorą z okazji Jej 70. urodzin, zorganizowane przez CDMC we współpracy z Instytutem Polskim w Paryżu.
Diamentowy Laur dla Krzysztofa Pendereckiego
Diamentowy Laur dla Krzysztofa Pendereckiego
2013-12-05
XXII edycja Laurów Umiejętności i Kompetencji to jedno z największych wydarzeń kulturalnych w regionie organizowane przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Uroczystość ta sprowadza na Śląsk najważniejsze postacie ze świata nauki, kultury, polityki i gospodarki. Finał tegorocznej edycji odbędzie się 18 stycznia 2014 roku podczas gali w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.
Prapremiera opery "Portret" Mieczysława Wajnberga
Prapremiera opery "Portret" Mieczysława Wajnberga
2013-12-05
W Teatrze Wielkim w Poznaniu 6 grudnia odbędzie się polska prapremiera opery „Portret” Mieczysława Wajnberga do libretta Aleksandra Miedwiediewa na postawie opowiadania Mikołaja Gogola. Za reżyserię spektaklu odpowiada David Pountney.
80. rocznica urodzin Henryka Mikołaja Góreckiego w TVP Kultura
80. rocznica urodzin Henryka Mikołaja Góreckiego w TVP Kultura
2013-12-04

6 grudnia przypada 80. rocznica urodzin Henryka Mikołaja Góreckiego. Z tej okazji w TVP Kultura będzie można obejrzeć i wysłuchać kilku utworów chóralnych, „Małe requiem dla pewnej Polki” i III Symfonię „Symfonię pieśni żałosnych”.

Projekt "In modo di Lutosławski"
Projekt "In modo di Lutosławski"
2013-12-02
14 grudnia 2013 roku (sobota), o godz. 18.00, w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie (ul. Modzelewskiego 59) odbędzie się Koncert Kompozytorski wieńczący projekt „In modo di Lutosławski”. Podczas koncertu orkiestra PSM II st. im. Józefa Elsnera pod dyrekcją Piotra Wajraka wykona utwory finalistów konkursu kompozytorskiego, inspirowane twórczością W. Lutosławskiego.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Rezydencje artystyczne na Islandii dla młodych polskich kompozytorów. Termin nadsyłania zgłoszeń: do 1 lipca

Kompozytorko, kompozytorze! Masz okazję pracować nad swoimi partyturami z dala od codziennego zgiełku, inspirować się naturą, oddawać rozważaniom o sztuce i życiu. Agata Zubel i Michał Moc po raz kolejny zapraszają młodych kompozytorów do czerpania inspiracji z piękna Islandii podczas edycji programu rezydencji artystycznych, która potrwa dwa tygodnie między 4 a 20 października br. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem przedsięwzięcia.

Koncert z okazji 95. urodzin Romualda Twardowskiego

Alicja Twardowska, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne mają przyjemność zaprosić na koncert z okazji 95. urodzin Romualda Twardowskiego, który odbędzie się 17 czerwca o godz. 18:00 w Warszawie (ul. Morskie Oko 2).

Czerwcowe premiery polskiej muzyki najnowszej


W drugiej połowie czerwca czekają nas niezwykle interesujące prawykonania dwóch, najnowszych dzieł z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Najpierw, w Gdańsku, zabrzmi Ambient na dwa flety, organy i orkiestrę symfoniczną Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil, pod koniec miesiąca zaś, w Poznaniu, Głos Potwora, nowa opera Alka Nowaka.

Kompozytorka miesiąca: Marta Mołodyńska-Wheeler i jej #biurkokompozytorki

Pianistka, kameralistka, kompozytorka i synestetyczka, doktor habilitowana w dziedzinie sztuk muzycznych. Autorka licznych i bestsellerowych publikacji fortepianowych wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. W czerwcu Marta Mołodyńska-Wheeler, jako kompozytorka miesiąca, opowiada nam o tym, jak powstają jej utwory i jakie zwyczaje towarzyszą jej w pracy twórczej.

Samuel Stopford zwycięzcą 12. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki

W sobotę 7 czerwca br. odbyły się przesłuchania finałowe 12. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Zdobywcą I nagrody został brytyjski tenor Samuel Stopford. Polskie Wydawnictwo Muzyczne było Partnerem wydarzenia.

Operowa premiera dekady – Historia pewnego utworu

W maju 1857 r. w „Ruchu Muzycznym” ukazała się zapowiedź wystawienia Halki na deskach warszawskiego Teatru Wielkiego. Na te wieści Stanisław Moniuszko czekał aż dekadę – teraz jednak wpadł w „żywy niepokój”… W kolejnej odsłonie cyklu „Historia pewnego utworu” przyjrzymy się przygotowaniom do długo wyczekiwanej przez kompozytora premiery.

Koncertowy finał Konkursu Kompozytorskiego "Piesomen Antropon"

Dzieło nagrodzone w Konkursie Kompozytorskim Piesomen Antropon zabrzmi po raz pierwszy 6 czerwca w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Tego wieczoru usłyszymy ponadto utwory kompozytorów polskich i francuskich, których twórczość stanowi świadectwo czasu i hołd złożony wielkim osobowościom świata sztuki i duchowości m.in. Krzysztofa Pendereckiego i Joanny Wnuk-Nazarowej. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem Konkursu.

Warsztaty Młodego Redaktora Muzycznego zakończone!

W ostatnim tygodniu maja uczniowie krakowskich przedszkoli i szkół odwiedzili księgarnię muzyczną PWM z okazji trwającego Tygodnia Dziecka w Polskim Wydawnictwie Muzycznym.

Rusza 12. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki

2 czerwca br. rozpocznie się 12. edycja Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. W muzyczne szranki stanie 77 młodych śpiewaków z 28 krajów; zwycięzców poznamy 7 czerwca. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest Partnerem wydarzenia.

Nie tylko nauczyciel Chopina. Odkryj historię Józefa Elsnera

Kompozytor, dyrygent, wydawca, teoretyk muzyki, pedagog muzyczny, rektor uczelni – życiorys Józefa Elsnera jest niezwykle bogaty. Mimo to przeważnie kojarzony jest jedynie jako nauczyciel Fryderyka Chopina. Krzysztof Bilica z zaciekawieniem przygląda się mistrzowi przełomu XVIII i XIX wieku, którego portret rysuje w najnowszej Małej Monografii.