PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Luty 2014 »


100. rocznica urodzin Witolda Rowickiego
100. rocznica urodzin Witolda Rowickiego
2014-02-26
Dziś mija 100. rocznica urodzin Witolda Rowickiego − wybitnego dyrygenta, pedagoga i propagatora muzyki.
II edycja Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mYear
II edycja Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mYear
2014-02-21
W dniach 7-9 marca odbędzie się we Wrocławiu kolejna edycja Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mYear, organizowanego przez Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz Centrum Edukacji Nauczycieli Szkół Artystycznych w Warszawie (CENSA).
Marcel Chyrzyński dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów Krakowskich
Marcel Chyrzyński dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów Krakowskich
2014-02-17
17 stycznia 2014 odbyło się zebranie Zarządu Oddziału Krakowskiego Związku Kompozytorów Polskich, na którym został wybrany nowy dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów Krakowskich. Został nim Marcel Chyrzyński – sekretarz Oddziału Krakowskiego oraz członek Zarządu Głównego ZKP. Kompozytor od lat związany jest z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
Lutosławski. Skrywany wulkan - recenzja Doroty Szwarcman i fotorelacja ze spotkania
Lutosławski. Skrywany wulkan - recenzja Doroty Szwarcman i fotorelacja ze spotkania
2014-02-17
„Książeczka niedługa, ale smaczna” – napisała Dorota Szwarcman o książce Aleksandra Laskowskiego „Lutosławski. Skrywany wulkan” na swoim blogu „Co w duszy gra”. Zachęcamy również do obejrzenia fotorelacji ze spotkania promocyjnego książki.
Nominacje do Fryderyków 2014 - muzyka poważna
Nominacje do Fryderyków 2014 - muzyka poważna
2014-02-13
Wczoraj poznaliśmy nominacje do Fryderyków - Nagród Akademii Fonograficznej. Wśród nich są m.in. płyta "Z pieśni kościelnych" Henryka Mikołaja Góreckiego, "V Symphony" Macieja Zielińskiego oraz nominacja dla Pawła Łukaszewskiego w kategorii "Artysta Roku.
Jednodniowa promocja książki "Jan Ekier" Anety Teichman
Jednodniowa promocja książki "Jan Ekier" Anety Teichman
2014-02-13
Dla naszych klientów przygotowaliśmy na dziś wyjątkową niespodziankę – na jeden dzień obniżamy cenę książki Anety Teichman "Jan Ekier" aż o połowę! Oferta jest ważna przez jeden dzień - 13 lutego (czwartek).
Spotkanie promocyjne książki "Lutosławski. Skrywany wulkan"
Spotkanie promocyjne książki "Lutosławski. Skrywany wulkan"
2014-02-11
12 lutego o godz. 18:00 w Sali Bankowej PWM odbędzie się spotkanie promocyjne książki „Lutosławski. Skrywany wulkan” – zbioru wywiadów z światowej sławy dyrygentami, które przeprowadził Aleksander Laskowski. Gośćmi wieczoru będą Julia Hartwig (autorka wstępu) i Grzegorz Michalski.
Muzyka filmowa Macieja Zielińskiego na Walentynki
Muzyka filmowa Macieja Zielińskiego na Walentynki
2014-02-10
Z okazji zbliżającego się Święta Zakochanych oferujemy komplet nut i 2 płyt z romantyczną muzyką filmową Macieja Zielińskiego w atrakcyjnej cenie.
Konferencja podsumowująca Rok Lutosławskiego
Konferencja podsumowująca Rok Lutosławskiego
2014-02-10
7 lutego w Sali Bankowej PWM w Warszawie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej, podsumowująca wydarzenia związane z obchodami Roku Lutosławskiego.
Konkurs "Poezja Tanga"
Konkurs "Poezja Tanga"
2014-02-10
"Poezja Tanga” to organizowany corocznie ogólnopolski konkurs, w którym mogą wziąć udział poeci i twórcy tekstów tanga.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!

Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny

Po sukcesie w Metropolitan Opera, 6 czerwca, Tomasz Konieczny wystąpi na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, wykonując najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem!

Niezwykłe warsztaty dla niezwykłych dzieci

Po raz pierwszy w historii Polskie Wydawnictwo Muzyczne organizuje warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mając na uwadze chęć wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, PWM organizuje warsztaty muzyczne w oparciu o twórczość i postać Stanisława Moniuszki. 

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.