PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Maj 2015 »


Prawykonanie
Prawykonanie "Naninana" Aleksandra Nowaka
2015-05-28

29 maja w Warszawie prawykonany zostanie utwór utwór „Naninana” na amplifikowany instrument klawiszowy i orkiestrę smyczkową w dwóch grupach (2015) Aleksandra Nowaka. Został on skomponowany na koncert z okazji uroczystego otwarcia nowej siedziby Narodowego Instytutu Audiowizualnego. 

„Mała Uwertura” Wojciecha Kilara na płycie promującej krakowski FMF
„Mała Uwertura” Wojciecha Kilara na płycie promującej krakowski FMF
2015-05-28

Z nieukrywaną radością informujemy, że „Mała Uwertura” Wojciecha Kilara znalazła się na płycie promującej 8. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie.

 

Płyta jest kompilacją muzyki filmowej, serialowej oraz do gier video. Oprócz utworu Wojciecha Kilara, fani Festiwalu znajdą na niej kompozycje Bartosza Chajdeckiego, Michała Jacaszka, Trevora Morrisa, Ramina, Djawadiego, Jeffa Beala oraz laureatów Oscarów: Michaela Giacchina i Stephena Warbecka. Album został wydany przez ekskluzywną wytwórnię płytową Varèse Sarabande Records.

VIII Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie
VIII Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie
2015-05-27

Już po raz ósmy odbędzie się Festiwal Muzyki Filmowej, jedno z najważniejszych muzycznych spotkań dla miłośników X muzy. Organizatorzy zapraszają w dniach 27-31 maja do Krakowa na koncerty muzyki do filmów, seriali i gier komputerowych. 

Oferta wypożyczeniowa dla orkiestr szkolnych
Oferta wypożyczeniowa dla orkiestr szkolnych
2015-05-26

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom bardzo szczególnej grupy odbiorców, jakimi są orkiestry szkół muzycznych I i II stopnia, Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało specjalną ofertę, która ułatwi zaprogramowanie pracy w kolejnym roku szkolnym.

Prawykonanie utworu Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej
Prawykonanie utworu Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej
2015-05-25

3 czerwca 2015 roku w Poznaniu będzie miał swoją premierę utwór „Pranie” na chór dziecięcy a cappella Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej. Kompozycja zostanie wykonana podczas koncertu podsumowującego jubileuszowy, 65. sezon działalności Chóru Dziewczęcego „Skowronki”.

Festiwal Muzyki Współczesnej wyróżniony certyfikatem EFFE
Festiwal Muzyki Współczesnej wyróżniony certyfikatem EFFE
2015-05-22

Miło nam poinformować, że Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara, którego partnerem jest Polskie Wydawnictwo Muzyczne, otrzymał międzynarodowy certyfikat EFFE – Europa dla Festiwali, Festiwale dla Europy. Certyfikat przyznawany jest przez grono ekspertów zgromadzonych przy Komisji Europejskiej.
 

"Młodzi na poważnie" - koncert na Festiwalu Muzyki Filmowej
2015-05-21

Już po raz drugi w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie (27-31 maja) odbędzie się koncert "Młodzi na poważnie", podczas którego orkiestra młodzieżowa pod dyrekcją Moniki Bachowskiej wykona kompozycje Michala Lorenca i Krzesimira Dębskiego, napisane dla czołowych polskich hitów filmowych ostatnich kilkunastu lat.

Szkolenie dla dyrygentów orkiestr szkolnych
Szkolenie dla dyrygentów orkiestr szkolnych
2015-05-20

19 maja odbyło się szkolenie dla dyrygentów orkiestr szkolnych organizowane przez Centrum Edukacji Nauczycieli Szkół Artystycznych i Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Tematyka szkolenia wzbudziła duże zainteresowanie i gorącą dyskusję, podczas której uczestnicy i prelegenci mogli podzielić się swoimi doświadczeniami w pracy z orkiestrami. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i aktywny udział w szkoleniu.

95. urodziny Janiny Garści - koncert
95. urodziny Janiny Garści - koncert
2015-05-20

27 maja o godzinie 10:00 w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej im. W. Żeleńskiego w Krakowie (ul. Basztowa 9) odbędzie się Koncert z okazji rocznicy 95-lecia urodzin Janiny Garści. Koncert wykonają uczniowie szkół muzycznych oraz zespół „Z harfą w tle”.

Koncert monograficzny Zygmunta Krauzego
Koncert monograficzny Zygmunta Krauzego
2015-05-18

Już jutro w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się koncert monograficzny „Portret kompozytora – Zygmunt Krauze”, prezentujący przekrój twórczości jednego z najoryginalniejszych polskich twórców muzyki współczesnej. 

Najczęściej czytane:

Zmarł prof. Jerzy Artysz

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. Jerzego Artysza – wielkiego, cenionego barytona, wieloletniego solisty Teatru Wielkiego w Warszawie oraz Warszawskiej Opery Kameralnej, pedagoga warszawskiej AM i UMiFC, bohatera książki „Poszukiwanie". Miał 93 lata. 

Instrument miesiąca: perkusyjne rekomendacje Leszka Lorenta

Indywidualny rys, jaki nadali swym dziełom wybrani kompozytorzy, świadczy o ich niezwykłym kunszcie muzycznym, wiedzy na temat różnorodnych sposobów wykorzystania perkusji i swego rodzaju wizjonerstwie, torującym drogę dla perkusji w XXI wieku.

 

Które utwory wyznaczyły kierunek perkusyjnego sonoryzmu i poszerzyły tradycyjny aparat wykonawczy? Jak zmieniał się sposób postrzegania przez kompozytorów tej najstarszej grupy instrumentów? Która kompozycja zaklina złe moce? Na pytania odpowiada Leszek Lorent – perkusista, który specjalizuje się w realizacji utworów multiperkusyjnych oraz teatru instrumentalnego. Przygotował on dla nas wybór jego zdaniem najciekawszych utworów perkusyjnych, znajdujących się w katalogu PWM.

Aktualizacja sklepu internetowego - prace serwisowe 22-24.07.2024

Drodzy klienci!

Zmieniamy się dla Was! Przez pare kolejnych dni na stronie naszego internetowego sklepu wprowadzać będziemy aktualizacje. W związku z tym witryna w dniach 22-24 lipca będzie niedostępna. Wszystkie zamówienia złożone po 18 lipca będą realizowane po 25 lipca.

Przepraszamy za te niedogodnośc i zapraszamy ponownie na zakupy od 25 lipca 2024!

Dlaczego uwielbiano Paderewskiego? O kompozytorze, który stał się celebrytą

Debiutancka opowieść Magdaleny Majewskiej ujrzała właśnie światło dzienne. Do serii Małe Monografie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dołączyła wyczekiwana historia Ignacego Jana Paderewskiego – owoc konkursu pisarskiego, który odbił się szerokim echem w środowisku muzycznym i literackim.

Instrument miesiąca: perkusyjne rekomendacje Tamary Kurkiewicz

Muzyka współczesna zajmuje główne miejsce w działalności artystycznej Tamary Kurkiewicz. Perkusistka i performerka ceni sobie bliską współpracę z kompozytorami i dąży do nadania osobistego charakteru utworom, w które się angażuje. Dla nas przygotowała rekomendacje czterech najlepszych i najciekawszych utworów na perkusję, które znajdziecie w katalogu naszej Oficyny. Zajrzyjcie po garść inspiracji!

Lato prawykonań. Lipcowe premiery nowych utworów z katalogu PWM

W lipcu polecamy szczególnej uwadze dwa wydarzenia poświęcone twórczości polskich kompozytorów, podczas których po raz pierwszy zabrzmią kompozycje Marcela Chyrzyńskiego i Zygmunta Krauze – Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie oraz 47. Festiwal Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne po raz trzeci na Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie

Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie to owoc pasji do słowa, a także obowiązkowy przystanek na szlaku wakacyjnych podróży wszystkich miłośników języka polskiego i polskiej sztuki. W tym roku Festiwal świętuje jubileuszową X edycję, która nie mogła obyć się bez aktywności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które już po raz trzeci stało się partnerem wydarzenia. Tym razem bohaterem działań Oficyny stanie się Ignacy Jan Paderewski – postać nietuzinkowa – światowej sławy pianista i kompozytor, polityk, mąż stanu, filantrop, wspaniały mówca, niestrudzony działacz na rzecz niepodległości Polski.

Instrument miesiąca: perkusyjne rekomendacje Łukasza Ciesiołkiewicza

Po które publikacje z katalogu PWM warto sięgnąć, grając na perkusji, podpowiada i rekomenduje Łukasz Ciesiołkiewicz. Sprawdźcie, które utwory zwiększają radość perkusisty z przebywania na scenie, jaką publikację warto uznać za godne polecenia kompendium wiedzy i czyj kunszt kompozytorski w posługiwaniu się fakturą perkusyjną warto docenić. A także… którym utworem zaskoczycie akompaniatora!

Drugie życie Draculi. Projekt Piotra Orzechowskiego „Pianohooligana” i Kuby Więcka dostępny również na LP

Muzyczne tematy z kultowego filmu Coppoli, w dekonstrukcji i reinterpretacji przewrotnego duetu, zabrzmią ponownie na żywo. Koncertowi towarzyszy premiera albumu THEMES OF DRACULA, wydanego przez ANAKLASIS na nowym nośniku.

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.