PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Grudzień 2017


Oferta pracy: Administrator systemu - informatyk
Oferta pracy: Administrator systemu - informatyk
2017-12-29

W związku z realizacją projektu „Digitalizacja zasobów będących w posiadaniu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego” Polskie Wydawnictwo Muzyczne - instytucja kultury zatrudni informatyka. Miejsce pracy: Kraków.
Wymiar pracy: pełny etat, umowa na czas określony.

Oferta pracy: Koordynator ds. materiałów odwzorowywanych
Oferta pracy: Koordynator ds. materiałów odwzorowywanych
2017-12-29

W związku z realizacją projektu „Digitalizacja zasobów będących w posiadaniu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego” Polskie Wydawnictwo Muzyczne - instytucja kultury zatrudni:
Koordynatora projektu ds. materiałów odwzorowywanych
Miejsce pracy: Kraków. Wymiar pracy: umowa o dzieło. 

Oferta pracy: Specjalista ds. digitalizacji materiałów ikonograficznych
Oferta pracy: Specjalista ds. digitalizacji materiałów ikonograficznych
2017-12-29

W związku z realizacją projektu „Digitalizacja zasobów będących w posiadaniu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego” Polskie Wydawnictwo Muzyczne - instytucja kultury zatrudni:
specjalistę ds. digitalizacji materiałów ikonograficznych
Miejsce pracy: Kraków. Wymiar pracy: pełny etat, umowa na czas określony.

Oferta pracy: Specjalista ds. digitalizacji
Oferta pracy: Specjalista ds. digitalizacji
2017-12-29

W związku z realizacją projektu „Digitalizacja zasobów będących w posiadaniu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego” Polskie Wydawnictwo Muzyczne - instytucja kultury zatrudni:
Specjalistę ds. digitalizacji. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar pracy: pełny etat, umowa na czas określony.

110 rocznica urodzin Romana Palestra
110 rocznica urodzin Romana Palestra
2017-12-28

Dzisiaj świętujemy 110. rocznicę urodzin Romana Palestra – jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskich XX wieku. W dniu urodzin kompozytora z przyjemnością zapowiadamy książkę "Słuch absolutny. Niedokończona autobiografia i listy z lat wojny" Romana Palestra w opracowaniu prof. Zofii Helman. Premiera nowej publikacji odbędzie się w styczniu 2018 roku.

Wesołych Świąt!
Wesołych Świąt!
2017-12-21

Niech polska muzyka, która od stuleci nam towarzyszy,
nieustannie inspiruje nas do tworzenia piękna.
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!
Dyrekcja i Pracownicy Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Polska premiera „Lotu trzmiela” na flet i orkiestrę
Polska premiera „Lotu trzmiela” na flet i orkiestrę
2017-12-19

Bijący rekordy popularności „Lot trzmiela” z „Bajki o carze Sałtanie” Mikołaja Rymskiego-Korsakova w niewykonywanym jeszcze w Polsce opracowaniu na flet i orkiestrę symfoniczną (arr. Kalevi Aho) zabrzmi 12 stycznia w gdańskiej Akademii Muzycznej. Orkiestrę Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki poprowadzi Zygmunt Rychert. Partię solową wykonają Marta Bagniewska i Adrianna Mętel.

„Materials” Volkera Bertelmanna w Polsce
„Materials” Volkera Bertelmanna w Polsce
2017-12-18

Rok po światowej premierze „Materials” Volkera Bertelmanna utworu będzie można wysłuchać w Filharmonii w Szczecinie. Zostanie wykonany 14 stycznia 2018 podczas koncertu z serii SOUNDLAB. Wystąpią: Volker Bertelmann (pf), Kai Angermann (perc) oraz muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Wizualizacje: Andreas Huck i Roland Nebe (WARPED TYPE).

Wspominamy Leszka Aleksandra Moczulskiego
Wspominamy Leszka Aleksandra Moczulskiego
2017-12-18

„Krótkie zwięzłe życia dzieje / wierzę, ufam, mam nadzieję” – pisał w swoich „Miniaturach” Leszek Andrzej Moczulski, krakowski poeta, autor tekstów do wielu piosenek wybitnych polskich artystów. Poeta zmarł 17 grudnia w Krakowie w wieku 79 lat. 

Za dwa dni prawykonanie „Herr Thaddäus” Pawła Mykietyna
Za dwa dni prawykonanie „Herr Thaddäus” Pawła Mykietyna
2017-12-15

Odliczamy dni i godziny do prawykonania nowego utworu Pawła Mykietyna. „Herr Thaddäus” to multimedialny spektakl na elektronikę i orkiestrę symfoniczną. Jego prapremiera odbędzie się w najbliższą niedzielę, 17 grudnia w Filharmonii w Szczecinie. Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej poprowadzi Wiktor Kociuban.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Kredki w dłoń! Karol Kurpiński

Cześć! Dla najmłodszych (także duchem) mistrzów kredek i pędzli zamieszczamy dzisiaj kolejny portret do pokolorowania. Na artystyczne opracowanie czeka podobizna Karola Kurpińskiego.

#TUTTIwdomu – ostatni dzwonek na złożenie wniosku

Przypominamy, że do końca maja przyjmujemy wnioski do projektu #TUTTIwdomu – specjalnej edycji TUTTI.pl przygotowanej na czas ograniczonego dostępu do wydarzeń muzycznych na żywo. Projekt zakłada dofinansowanie w wysokości 70% należnej opłaty za zawieszenie w Internecie nagranych przez Państwa utworów kompozytorów polskich z katalogu PWM.

„Po Cichu. O muzyce i literaturze”. Daniel Cichy w najnowszym cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Czy o muzyce da się mówić na aż 444 sposoby? Jak pisać, by zainteresować nią dzieci – najbardziej wymagających odbiorców? Czy prawo autorskie jest dla każdego? Co oznacza tajemnicze słowo „rytmetyka”? I, last but not least, czy premiera płyty może być bardziej ekscytująca od prawykonania? Odpowiedzi na te i inne fascynujące pytania o kulisy muzyki można poznać podczas najnowszego cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. „Po Cichu. O muzyce i literaturze” to pasmo wyjątkowych rozmów o czytaniu i słuchaniu, o muzyce i literaturze. Z czołowymi postaciami polskiej kultury rozmawia dyrektor – redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dr Daniel Cichy.

Rusza Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020

Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Stowarzyszenie Warsaw Wind Music zapraszają do udziału w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020. To pierwsza edycja międzynarodowego konkursu dla kompozytorów, którego przedmiotem jest napisanie premierowej kompozycji przeznaczonej na koncertową orkiestrę dętą. 
 

Księgarnia firmowa PWM wznawia działalność stacjonarną

Po 9 tygodniach zamknięcia wznawia działalność księgarnia firmowa Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zachowując normy i stosując się do zaleceń sanitarnych oraz dbając o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, PWM zaprasza do odwiedzania księgarni przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie, gdzie od 18 maja będzie można zakupić znane i cenione publikacje oraz zapoznać się z interesującymi nowościami. Dla pierwszych 50 klientów mamy niespodziankę, rabat 50% na publikacje PWM! 
 

Kredki w dłoń! Jan Stefani

Cześć! Pokolorowaliście już portret Stanisława Moniuszki? Dzisiaj mamy dla Was nowy obrazek, na którym jest inny kompozytor: Jan Stefani. Wydrukujcie grafikę i bawcie się w malarzy! Może zachęcicie rodziców by do Was dołączyli? Kolorowanie jest świetną zabawą!

Trwa druga edycja Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej

Podczas pierwszej edycji Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej 254 muzyków z Polski,Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Hong Kongu wspólnie wykonało Taniec Eleny Michała Lorenca w opracowaniu na orkiestrę dętą. Odpowiadając na międzynarodowe zainteresowanie i wychodząc naprzeciw prośbom muzyków, a także wspierając ideę wspólnego muzykowania Polskie Wydawnictwo Muzyczne wraz ze Stowarzyszeniem Polskie Orkiestry Dęte zaprasza po raz drugi do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej. 
 

Poprawnie w muzyce. Premiera książki „Muzyka w prawie autorskim” Grzegorza Manii już 21 maja

Relacja prawa autorskiego i muzyki bywa określana mianem „małżeństwa z rozsądku”, ponieważ związek ten nigdy nie był ani dobrze dobrany, ani tak szczęśliwy, jakby się tego chciało. W książce Muzyka w prawie autorskim dr hab. Grzegorz Mania – prawnik i pianista – w przystępny sposób objaśnia zawiłe paragrafy z kodeksów. Dzięki klarownym podsumowaniom i rozbudowanym wątkom praktycznym książka zyskuje charakter uniwersalny – sięgać po nią mogą nie tylko prawnicy, ale także kompozytorzy, wykonawcy i wszyscy ci, którzy zajmują się rozpowszechnianiem muzyki. Pogłębiona analiza dotyczy nie tylko samych przepisów. W pierwszym rozdziale autor z eseistyczną sprawnością opisuje fenomen muzyki i jej relację z prawem.

Zmarła Anna Sackiewicz-Steckiewicz

Z głębokim żalem informujemy, że 7 maja w wieku 92 lat zmarła Anna Sackiewicz-Steckiewicz, przez wiele lat związana z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
 

Kredki w dłoń! Stanisław Moniuszko

Cześć! Przygotowaliśmy dla Was – najmłodszych melomanów i muzyków – zabawę, polegającą na kolorowaniu portretów polskich kompozytorów. Wydrukujcie załączony poniżej obrazek (możecie poprosić o to rodziców), kredki w dłoń i… do dzieła: pokolorujcie najpiękniej jak umiecie! Do rysunku dołączamy portret w oryginalnych kolorach: może być dla Was inspiracją. Oczywiście Wy możecie użyć całkiem innych kolorów – malujcie jak Wam w duszy gra!