PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Marzec 2017 »


Film o PWM w Telewizji Polskiej
Film o PWM w Telewizji Polskiej
2017-03-31

2 kwietnia 2017 roku na antenie TVP Kultura zostanie wyemitowany film dokumentalny o najstarszej i największej oficynie muzycznej w Polsce: „Idea, która przerasta codzienność – Polskie Wydawnictwo Muzyczne”. Internetowa premiera obrazu w reżyserii Violetty Rotter-Kozery będzie miała miejsce 6 kwietnia.

21. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena
21. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena
2017-03-27

Festiwal, który po raz pierwszy zagościł w kalendarzu melomanów w 1997 roku – upamiętniającym 170. rocznicę śmierci twórcy IX Symfonii – stał się stałym i ważnym elementem życia kulturalnego Europy. Jego rangę doceniło Europejskie Stowarzyszenie Festiwali z siedzibą w Gent (Belgia), przyjmując do grona swych członków w październiku 2001 roku.

Oferta pracy: specjalista ds. handlu internetowego
Oferta pracy: specjalista ds. handlu internetowego
2017-03-24

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zatrudni na czas określony: specjalistę ds. handlu internetowego. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar czasu pracy: pełny etat.

Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
2017-03-21

Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach jest prestiżowym wydarzeniem muzycznym włączonym do Światowej Federacji Konkursów Muzycznych z siedzibą w Genewie które znalazło swoje miejsce pośród dwóch najważniejszych polskich konkursów wykonawczych - Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.

Recenzja albumu fotograficznego Karłowicza
Recenzja albumu fotograficznego Karłowicza "Widok piękny bez zastrzeżeń"
2017-03-20

W Tygodniku Kocham Kraków ukazała się recenzja albumu fotografii tatrzańskiej Mieczysława Karłowicza "Widok piękny bez zastrzeżeń". Pisze Magdalena Huzarska-Szumiec.

Prawykonanie „A due” Marcina Stańczyka
Prawykonanie „A due” Marcina Stańczyka
2017-03-16

Dziesięć dni pozostało do premiery „A due" na fortepian Rhodesa i orkiestrę smyczkową Marcina Stańczyka. Utwór zostanie zaprezentowany podczas koncertu 26 marca w Katowicach przez Piotra Orzechowskiego i orkiestrę AUKSO pod batutą Marka Mosia.

Nowy utwór Sławomira Kupczaka – wkrótce prawykonanie
Nowy utwór Sławomira Kupczaka – wkrótce prawykonanie
2017-03-15

„Pełnia" na fortepian Rhodesa, orkiestrę smyczkową i elektronikę – najnowszy utwór Sławomira Kupczaka zabrzmi podczas koncertu 26 marca w ramach 7. Festiwalu Prawykonań organizowanego przez NOSPR. Kompozycja powstała dla Piotra Orzechowskiego, Marka Mosia i orkiestry AUKSO.

Jubileusz Juliusza Łuciuka w PWM [REPORTAŻ VIDEO]
Jubileusz Juliusza Łuciuka w PWM [REPORTAŻ VIDEO]
2017-03-14

Świętowanie rocznic kompozytorskich to dla naszego Wydawnictwa wielki zaszczyt i ogromna radość, tym bardziej, gdy jest to rocznica tak doniosła, jak 90-lecie urodzin. Taki jubileusz obchodził w tym roku Juliusz Łuciuk, którego gościliśmy w naszej Oficynie w piątek 3 marca.

Prawykonanie „Ronda
Prawykonanie „Ronda" Zygmunta Krauzego
2017-03-14

26 marca podczas katowickiego Festiwalu Prawykonań będzie miał premierę najnowszy utwór Zygmunta Krauzego Rondo na fortepian Rhodesa i orkiestrę smyczkową. Pierwsza interpretacja będzie udziałem Piotra Orzechowskiego oraz orkiestry AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia.

XXV Świętokrzyskie Dni Muzyki
XXV Świętokrzyskie Dni Muzyki
2017-03-13

Od 24 marca do 7 kwietnia Filharmonia w Kielcach zaprasza na XXV Świętokrzyskie Dni Muzyki. Głównym założeniem programowym festiwalu jest prezentacja muzyki polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem utworów niewykonywanych wcześniej w Kielcach. W tegorocznej edycji kielecka publiczność usłyszy między innymi utwory Ignacego Jana Paderewskiego, Grażyny Bacewicz, Witolda Lutosławskiego, Mikołaja Góreckiego, Hanny Kulenty, Zbigniewa Bargielskiego, Marka Stachowskiego, Artura Malawskiego i Krzysztofa Pendereckiego.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Kredki w dłoń! Karol Kurpiński

Cześć! Dla najmłodszych (także duchem) mistrzów kredek i pędzli zamieszczamy dzisiaj kolejny portret do pokolorowania. Na artystyczne opracowanie czeka podobizna Karola Kurpińskiego.

„Po Cichu. O muzyce i literaturze”. Daniel Cichy w najnowszym cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Czy o muzyce da się mówić na aż 444 sposoby? Jak pisać, by zainteresować nią dzieci – najbardziej wymagających odbiorców? Czy prawo autorskie jest dla każdego? Co oznacza tajemnicze słowo „rytmetyka”? I, last but not least, czy premiera płyty może być bardziej ekscytująca od prawykonania? Odpowiedzi na te i inne fascynujące pytania o kulisy muzyki można poznać podczas najnowszego cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. „Po Cichu. O muzyce i literaturze” to pasmo wyjątkowych rozmów o czytaniu i słuchaniu, o muzyce i literaturze. Z czołowymi postaciami polskiej kultury rozmawia dyrektor – redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dr Daniel Cichy.

Rusza Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020

Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Stowarzyszenie Warsaw Wind Music zapraszają do udziału w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020. To pierwsza edycja międzynarodowego konkursu dla kompozytorów, którego przedmiotem jest napisanie premierowej kompozycji przeznaczonej na koncertową orkiestrę dętą. 
 

Księgarnia firmowa PWM wznawia działalność stacjonarną

Po 9 tygodniach zamknięcia wznawia działalność księgarnia firmowa Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zachowując normy i stosując się do zaleceń sanitarnych oraz dbając o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, PWM zaprasza do odwiedzania księgarni przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie, gdzie od 18 maja będzie można zakupić znane i cenione publikacje oraz zapoznać się z interesującymi nowościami. Dla pierwszych 50 klientów mamy niespodziankę, rabat 50% na publikacje PWM! 
 

Kredki w dłoń! Jan Stefani

Cześć! Pokolorowaliście już portret Stanisława Moniuszki? Dzisiaj mamy dla Was nowy obrazek, na którym jest inny kompozytor: Jan Stefani. Wydrukujcie grafikę i bawcie się w malarzy! Może zachęcicie rodziców by do Was dołączyli? Kolorowanie jest świetną zabawą!

Trwa druga edycja Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej

Podczas pierwszej edycji Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej 254 muzyków z Polski,Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Hong Kongu wspólnie wykonało Taniec Eleny Michała Lorenca w opracowaniu na orkiestrę dętą. Odpowiadając na międzynarodowe zainteresowanie i wychodząc naprzeciw prośbom muzyków, a także wspierając ideę wspólnego muzykowania Polskie Wydawnictwo Muzyczne wraz ze Stowarzyszeniem Polskie Orkiestry Dęte zaprasza po raz drugi do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej. 
 

Poprawnie w muzyce. Premiera książki „Muzyka w prawie autorskim” Grzegorza Manii już 21 maja

Relacja prawa autorskiego i muzyki bywa określana mianem „małżeństwa z rozsądku”, ponieważ związek ten nigdy nie był ani dobrze dobrany, ani tak szczęśliwy, jakby się tego chciało. W książce Muzyka w prawie autorskim dr hab. Grzegorz Mania – prawnik i pianista – w przystępny sposób objaśnia zawiłe paragrafy z kodeksów. Dzięki klarownym podsumowaniom i rozbudowanym wątkom praktycznym książka zyskuje charakter uniwersalny – sięgać po nią mogą nie tylko prawnicy, ale także kompozytorzy, wykonawcy i wszyscy ci, którzy zajmują się rozpowszechnianiem muzyki. Pogłębiona analiza dotyczy nie tylko samych przepisów. W pierwszym rozdziale autor z eseistyczną sprawnością opisuje fenomen muzyki i jej relację z prawem.

Zmarła Anna Sackiewicz-Steckiewicz

Z głębokim żalem informujemy, że 7 maja w wieku 92 lat zmarła Anna Sackiewicz-Steckiewicz, przez wiele lat związana z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
 

Kredki w dłoń! Stanisław Moniuszko

Cześć! Przygotowaliśmy dla Was – najmłodszych melomanów i muzyków – zabawę, polegającą na kolorowaniu portretów polskich kompozytorów. Wydrukujcie załączony poniżej obrazek (możecie poprosić o to rodziców), kredki w dłoń i… do dzieła: pokolorujcie najpiękniej jak umiecie! Do rysunku dołączamy portret w oryginalnych kolorach: może być dla Was inspiracją. Oczywiście Wy możecie użyć całkiem innych kolorów – malujcie jak Wam w duszy gra!

Przedstawiamy multimedialny raport Roku Moniuszki w 201. rocznicę urodzin kompozytora

Dziś, 5 maja, obchodzimy 201. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Po hucznych obchodach dwusetnej rocznicy urodzin kompozytora i całym roku 2019 wypełnionym atrakcjami moniuszkowskimi, wraz z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polskie Wydawnictwo Muzyczne publikuje wyjątkowy materiał: multimedialny raport podsumowujący działania zrealizowane w roku jubileuszowym Stanisława Moniuszki.