PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Marzec 2017 »


Film o PWM w Telewizji Polskiej
Film o PWM w Telewizji Polskiej
2017-03-31

2 kwietnia 2017 roku na antenie TVP Kultura zostanie wyemitowany film dokumentalny o najstarszej i największej oficynie muzycznej w Polsce: „Idea, która przerasta codzienność – Polskie Wydawnictwo Muzyczne”. Internetowa premiera obrazu w reżyserii Violetty Rotter-Kozery będzie miała miejsce 6 kwietnia.

21. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena
21. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena
2017-03-27

Festiwal, który po raz pierwszy zagościł w kalendarzu melomanów w 1997 roku – upamiętniającym 170. rocznicę śmierci twórcy IX Symfonii – stał się stałym i ważnym elementem życia kulturalnego Europy. Jego rangę doceniło Europejskie Stowarzyszenie Festiwali z siedzibą w Gent (Belgia), przyjmując do grona swych członków w październiku 2001 roku.

Oferta pracy: specjalista ds. handlu internetowego
Oferta pracy: specjalista ds. handlu internetowego
2017-03-24

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zatrudni na czas określony: specjalistę ds. handlu internetowego. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar czasu pracy: pełny etat.

Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
2017-03-21

Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach jest prestiżowym wydarzeniem muzycznym włączonym do Światowej Federacji Konkursów Muzycznych z siedzibą w Genewie które znalazło swoje miejsce pośród dwóch najważniejszych polskich konkursów wykonawczych - Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.

Recenzja albumu fotograficznego Karłowicza
Recenzja albumu fotograficznego Karłowicza "Widok piękny bez zastrzeżeń"
2017-03-20

W Tygodniku Kocham Kraków ukazała się recenzja albumu fotografii tatrzańskiej Mieczysława Karłowicza "Widok piękny bez zastrzeżeń". Pisze Magdalena Huzarska-Szumiec.

Prawykonanie „A due” Marcina Stańczyka
Prawykonanie „A due” Marcina Stańczyka
2017-03-16

Dziesięć dni pozostało do premiery „A due" na fortepian Rhodesa i orkiestrę smyczkową Marcina Stańczyka. Utwór zostanie zaprezentowany podczas koncertu 26 marca w Katowicach przez Piotra Orzechowskiego i orkiestrę AUKSO pod batutą Marka Mosia.

Nowy utwór Sławomira Kupczaka – wkrótce prawykonanie
Nowy utwór Sławomira Kupczaka – wkrótce prawykonanie
2017-03-15

„Pełnia" na fortepian Rhodesa, orkiestrę smyczkową i elektronikę – najnowszy utwór Sławomira Kupczaka zabrzmi podczas koncertu 26 marca w ramach 7. Festiwalu Prawykonań organizowanego przez NOSPR. Kompozycja powstała dla Piotra Orzechowskiego, Marka Mosia i orkiestry AUKSO.

Jubileusz Juliusza Łuciuka w PWM [REPORTAŻ VIDEO]
Jubileusz Juliusza Łuciuka w PWM [REPORTAŻ VIDEO]
2017-03-14

Świętowanie rocznic kompozytorskich to dla naszego Wydawnictwa wielki zaszczyt i ogromna radość, tym bardziej, gdy jest to rocznica tak doniosła, jak 90-lecie urodzin. Taki jubileusz obchodził w tym roku Juliusz Łuciuk, którego gościliśmy w naszej Oficynie w piątek 3 marca.

Prawykonanie „Ronda
Prawykonanie „Ronda" Zygmunta Krauzego
2017-03-14

26 marca podczas katowickiego Festiwalu Prawykonań będzie miał premierę najnowszy utwór Zygmunta Krauzego Rondo na fortepian Rhodesa i orkiestrę smyczkową. Pierwsza interpretacja będzie udziałem Piotra Orzechowskiego oraz orkiestry AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia.

XXV Świętokrzyskie Dni Muzyki
XXV Świętokrzyskie Dni Muzyki
2017-03-13

Od 24 marca do 7 kwietnia Filharmonia w Kielcach zaprasza na XXV Świętokrzyskie Dni Muzyki. Głównym założeniem programowym festiwalu jest prezentacja muzyki polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem utworów niewykonywanych wcześniej w Kielcach. W tegorocznej edycji kielecka publiczność usłyszy między innymi utwory Ignacego Jana Paderewskiego, Grażyny Bacewicz, Witolda Lutosławskiego, Mikołaja Góreckiego, Hanny Kulenty, Zbigniewa Bargielskiego, Marka Stachowskiego, Artura Malawskiego i Krzysztofa Pendereckiego.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Podsumowanie drugiego sezonu TUTTI.pl

Koncertem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, podczas którego zabrzmią utwory Grażyny Bacewicz, Wojciecha Kilara i Pawła Łukaszewskiego, zamykamy dzisiaj drugi sezon TUTTI.pl – programu promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

To był niezwykle ciekawy sezon, podczas którego ponadtrzystukrotnie wykonywane były utwory z oznaczeniem TUTTI.pl. Były to wykonania koncertowe, przedstawienia sceniczne, rejestracje płytowe i radiowe oraz streamingi i wykonania udostępniane przez internet.

Dariusz Przybylski lipcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Dariusz Przybylski – kompozytor, organista, nauczyciel. Od lat realizuje siebie w tych trzech obszarach. Polskie Wydawnictwo Muzyczne z radością towarzyszy kompozytorowi w jego drodze twórczej. Katalog PWM konsekwentnie powiększa się o kolejne utwory Dariusza Przybylskiego.

Odszedł Bogusław Schaeffer

1 lipca 2019 roku odszedł Bogusław Schaeffer – „awangardysta awangardy”, ikona eksperymentów muzycznych i teatralnych. Jedna z najbardziej oryginalnych postaci polskiego życia muzycznego. 

Warsztaty arteterapeutyczne dla niezwykłych uczestników

Za nami wyjątkowe warsztaty dla niezwykłych podopiecznych. Blisko 100 dzieci wzięło udział w zorganizowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne warsztatach arteterapeutycznych dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Łącznie zrealizowano 20 godzin zajęć.

Prawykonanie „Missa” na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę Mikołaja Góreckiego

W najbliższą niedzielę, 30 czerwca w ramach obchodów 450-lecia Unii Lubelskiej zabrzmi nowy, niewykonywany jeszcze utwór Mikołaja Góreckiego – Missa na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę. Dzisiaj zdradzamy pierwsze o nim informacje.

Za nami recital Tomasza Koniecznego i premiera „Twarzy Wotana”

18 czerwca w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbył się recital Tomasza Koniecznego połączony z oficjalną premierą wywiadu-rzeki „Twarze Wotana”, jaki przeprowadził ze śpiewakiem Jacek Marczyński.

„Perpetuum stabile” Pawła Mykietyna – prawykonanie 16 czerwca w Hanowerze

Paweł Mykietyn przyzwyczaił ostatnio swoich melomanów do prawykonań utworów orkiestrowych. Tylko w bieżącym roku poznaliśmy dwa nowe koncerty kompozytora: skrzypcowy i wiolonczelowy. W najbliższą niedzielę, 16 czerwca w Hanowerze zostanie wykonany nowy, tym razem kameralny utwór Pawła Mykietyna: Perpetuum stabile na kwartet fortepianowy. Utwór wykona Flex Ensemble w składzie: Kana Sugimura (vn), Anna Szulc-Kapała (vla), Martha Bijlsma (vc), Johannes Nies (pf).

Agata Zubel mecenasem młodych kompozytorów

Agata Zubel – ceniona w kraju i na świecie kompozytorka, wszechstronna śpiewaczka, wreszcie – pedagog z pasją oddający się swojej pracy – podejmuje wraz z mężem Michałem Mocem, kompozytorem, akordeonistą i pedagogiem, kolejne zadanie, stając się opiekunem i mecenasem wkraczających na ścieżkę muzyczną twórców. Artystyczne małżeństwo ogłosiło właśnie program wspierający młodych kompozytorów: rezydencje artystyczne na Islandii.

Marcin Stańczyk zwycięzcą 8. Festiwalu Grand Prix Komeda

Bardzo dobre wieści napływają z zakończonego w sobotę w Ostrowcu Wielkopolskim 8. Festiwalu Filmowego Grand Prix Komeda. Główną nagrodę tego festiwalu otrzymał Marcin Stańczyk za muzykę do filmu Borysa Lankosza Kobro / Strzemiński. Opowieść fantastyczna. Gratulacje!

„Madama Butterfly” Pucciniego już 15 czerwca na warszawskim Placu Defilad

„Madama Butterfly”, arcydzieło włoskiego mistrza opery Giacomo Pucciniego, które od ponad stu lat króluje w repertuarach teatrów na całym świecie, wystawiona zostanie 15 czerwca 2019 r (godz. 21.00), na Placu Defilad.