PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Marzec 2017 »


Film o PWM w Telewizji Polskiej
Film o PWM w Telewizji Polskiej
2017-03-31

2 kwietnia 2017 roku na antenie TVP Kultura zostanie wyemitowany film dokumentalny o najstarszej i największej oficynie muzycznej w Polsce: „Idea, która przerasta codzienność – Polskie Wydawnictwo Muzyczne”. Internetowa premiera obrazu w reżyserii Violetty Rotter-Kozery będzie miała miejsce 6 kwietnia.

21. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena
21. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena
2017-03-27

Festiwal, który po raz pierwszy zagościł w kalendarzu melomanów w 1997 roku – upamiętniającym 170. rocznicę śmierci twórcy IX Symfonii – stał się stałym i ważnym elementem życia kulturalnego Europy. Jego rangę doceniło Europejskie Stowarzyszenie Festiwali z siedzibą w Gent (Belgia), przyjmując do grona swych członków w październiku 2001 roku.

Oferta pracy: specjalista ds. handlu internetowego
Oferta pracy: specjalista ds. handlu internetowego
2017-03-24

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zatrudni na czas określony: specjalistę ds. handlu internetowego. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar czasu pracy: pełny etat.

Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
2017-03-21

Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach jest prestiżowym wydarzeniem muzycznym włączonym do Światowej Federacji Konkursów Muzycznych z siedzibą w Genewie które znalazło swoje miejsce pośród dwóch najważniejszych polskich konkursów wykonawczych - Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.

Recenzja albumu fotograficznego Karłowicza
Recenzja albumu fotograficznego Karłowicza "Widok piękny bez zastrzeżeń"
2017-03-20

W Tygodniku Kocham Kraków ukazała się recenzja albumu fotografii tatrzańskiej Mieczysława Karłowicza "Widok piękny bez zastrzeżeń". Pisze Magdalena Huzarska-Szumiec.

Prawykonanie „A due” Marcina Stańczyka
Prawykonanie „A due” Marcina Stańczyka
2017-03-16

Dziesięć dni pozostało do premiery „A due" na fortepian Rhodesa i orkiestrę smyczkową Marcina Stańczyka. Utwór zostanie zaprezentowany podczas koncertu 26 marca w Katowicach przez Piotra Orzechowskiego i orkiestrę AUKSO pod batutą Marka Mosia.

Nowy utwór Sławomira Kupczaka – wkrótce prawykonanie
Nowy utwór Sławomira Kupczaka – wkrótce prawykonanie
2017-03-15

„Pełnia" na fortepian Rhodesa, orkiestrę smyczkową i elektronikę – najnowszy utwór Sławomira Kupczaka zabrzmi podczas koncertu 26 marca w ramach 7. Festiwalu Prawykonań organizowanego przez NOSPR. Kompozycja powstała dla Piotra Orzechowskiego, Marka Mosia i orkiestry AUKSO.

Jubileusz Juliusza Łuciuka w PWM [REPORTAŻ VIDEO]
Jubileusz Juliusza Łuciuka w PWM [REPORTAŻ VIDEO]
2017-03-14

Świętowanie rocznic kompozytorskich to dla naszego Wydawnictwa wielki zaszczyt i ogromna radość, tym bardziej, gdy jest to rocznica tak doniosła, jak 90-lecie urodzin. Taki jubileusz obchodził w tym roku Juliusz Łuciuk, którego gościliśmy w naszej Oficynie w piątek 3 marca.

Prawykonanie „Ronda
Prawykonanie „Ronda" Zygmunta Krauzego
2017-03-14

26 marca podczas katowickiego Festiwalu Prawykonań będzie miał premierę najnowszy utwór Zygmunta Krauzego Rondo na fortepian Rhodesa i orkiestrę smyczkową. Pierwsza interpretacja będzie udziałem Piotra Orzechowskiego oraz orkiestry AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia.

XXV Świętokrzyskie Dni Muzyki
XXV Świętokrzyskie Dni Muzyki
2017-03-13

Od 24 marca do 7 kwietnia Filharmonia w Kielcach zaprasza na XXV Świętokrzyskie Dni Muzyki. Głównym założeniem programowym festiwalu jest prezentacja muzyki polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem utworów niewykonywanych wcześniej w Kielcach. W tegorocznej edycji kielecka publiczność usłyszy między innymi utwory Ignacego Jana Paderewskiego, Grażyny Bacewicz, Witolda Lutosławskiego, Mikołaja Góreckiego, Hanny Kulenty, Zbigniewa Bargielskiego, Marka Stachowskiego, Artura Malawskiego i Krzysztofa Pendereckiego.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!

Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny

Po sukcesie w Metropolitan Opera, 6 czerwca, Tomasz Konieczny wystąpi na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, wykonując najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem!

Niezwykłe warsztaty dla niezwykłych dzieci

Po raz pierwszy w historii Polskie Wydawnictwo Muzyczne organizuje warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mając na uwadze chęć wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, PWM organizuje warsztaty muzyczne w oparciu o twórczość i postać Stanisława Moniuszki. 

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.