PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Wrzesień 2017 »


Oferta pracy: specjalista ds. promocji
Oferta pracy: specjalista ds. promocji
2017-09-29

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zatrudni: specjalistę ds. promocji w ramach programu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar pracy: pełny etat na czas określony

„Eros i Psyche” Ludomira Różyckiego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej
„Eros i Psyche” Ludomira Różyckiego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej
2017-09-28

Teatr Wielki – Opera Narodowa zaprasza 13 października na pierwszą operową premierę w nowym sezonie: „Eros i Psyche” Ludomira Różyckiego w reżyserii Barbary Wysockiej pod batutą nowego dyrektora muzycznego sceny narodowej, Grzegorza Nowaka.

40 lat Towarzystwa Muzycznego im. Karola Szymanowskiego
40 lat Towarzystwa Muzycznego im. Karola Szymanowskiego
2017-09-28


W najbliższą niedzielę, 1 października przypada 40. rocznica działalności Towarzystwa Muzycznego im. Karola Szymanowskiego. W programie uroczystości jubileuszowych znalazły się koncerty, spotkania i konferencja naukowa poświęcone kompozytorowi.

Koryfeusz Muzyki Polskiej 2017
Koryfeusz Muzyki Polskiej 2017
2017-09-28

W najbliższą niedzielę, 1 października, w Międzynarodowym Dniu Muzyki, poznamy laureatów siódmej edycji nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej. Laureaci wybrani przez środowisko muzyczne odbiorą statuetki w kategoriach: Osobowość Roku, Wydarzenie Roku, Nagroda Honorowa oraz w przyznawanej od ubiegłego roku - kategorii Debiut Roku.

Premiera książki „Złota klatka” – spotkanie z Michałem Znanieckim w Krakowie
Premiera książki „Złota klatka” – spotkanie z Michałem Znanieckim w Krakowie
2017-09-28

7 października o godzinie 18:30 w Sali Kameralnej Opery Krakowskiej odbędzie się spotkanie z Michałem Znanieckim połączone z premierą książki pt. „Złota klatka”. Publikacja stanowi zapis obszernego wywiadu przeprowadzonego z reżyserem przez Mateusza Borkowskiego i jest swego rodzaju kompendium reżyserii operowej.

Gradus ad parnassum - Akademia Mistrzowskiej Pianistyki
Gradus ad parnassum - Akademia Mistrzowskiej Pianistyki
2017-09-28

Wszystkich pianistów, uczniów, studentów i nauczycieli zapraszamy do udziału w projekcie: Gradus ad parnassum - Akademia Mistrzowskiej Pianistyki. Wydarzenie jest rodzajem konferencji o wyraźnym zorientowaniu praktycznym. Łączy w sobie wątki tradycyjnej edukacji pianistycznej, edukacji początkowej, kameralistyki fortepianowej, improwizacji, czytania a’vista, a także przygotowania pianistów do funkcjonowania w profesjonalnym życiu artystycznym.

„Death in Venice” – nowy utwór Marcela Chyrzyńskiego
„Death in Venice” – nowy utwór Marcela Chyrzyńskiego
2017-09-27

Nie w Wenecji, a w Newman Recital Hall w Los Angeles odbędzie się 15 października prawykonanie najnowszej kompozycji Marcela Chyrzyńskiego „Death in Venice”. To kameralny utwór przeznaczony na klarnet, wiolonczelę i fortepian. Wykonawcami będą Andrew Leonard (cl) i „Cracow Duo” w składzie Jan Kalinowski (vc) i Marek Szlezer (pf).

Paweł Mykietyn z Nagrodą im. Cypriana Kamila Norwida 2017
Paweł Mykietyn z Nagrodą im. Cypriana Kamila Norwida 2017
2017-09-27


Już po raz szesnasty Samorząd Województwa Mazowieckiego przyznał Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida. Statuetki wręczono 25 września podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie. Gościem honorowym był Jacek Bocheński – prozaik, eseista, publicysta i tłumacz, zdobywca tegorocznej nagrody „Dzieło życia” za całokształt twórczości.
 

Polska premiera „Treize couleurs du soleil couchant” Tristana Muraila
Polska premiera „Treize couleurs du soleil couchant” Tristana Muraila
2017-09-25

19 listopada Orkiestra Muzyki Nowej pod batutą Szymona Bywalca przedstawi polskiej publiczności „Treize couleurs du soleil couchant” Tristana Muraila. Koncert odbędzie się w Katowicach, w siedzibie NOSPR-u.

  „Edukacja i wykonawstwo”. Seminarium dla chórmistrzów
„Edukacja i wykonawstwo”. Seminarium dla chórmistrzów
2017-09-22

Już po raz czwarty dyrygenci chórów szkolnych spotkają się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie, by wzajemnie się inspirować i wymieniać doświadczenia zawodowe. W programie Ogólnopolskiego Seminarium dla Chórmistrzów znajdą się wykłady ćwiczenia z udziałem słuchaczy oraz pokaz pracy z chórem dziecięcym.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Podsumowanie drugiego sezonu TUTTI.pl

Koncertem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, podczas którego zabrzmią utwory Grażyny Bacewicz, Wojciecha Kilara i Pawła Łukaszewskiego, zamykamy dzisiaj drugi sezon TUTTI.pl – programu promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

To był niezwykle ciekawy sezon, podczas którego ponadtrzystukrotnie wykonywane były utwory z oznaczeniem TUTTI.pl. Były to wykonania koncertowe, przedstawienia sceniczne, rejestracje płytowe i radiowe oraz streamingi i wykonania udostępniane przez internet.

Dariusz Przybylski lipcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Dariusz Przybylski – kompozytor, organista, nauczyciel. Od lat realizuje siebie w tych trzech obszarach. Polskie Wydawnictwo Muzyczne z radością towarzyszy kompozytorowi w jego drodze twórczej. Katalog PWM konsekwentnie powiększa się o kolejne utwory Dariusza Przybylskiego.

Odszedł Bogusław Schaeffer

1 lipca 2019 roku odszedł Bogusław Schaeffer – „awangardysta awangardy”, ikona eksperymentów muzycznych i teatralnych. Jedna z najbardziej oryginalnych postaci polskiego życia muzycznego. 

Warsztaty arteterapeutyczne dla niezwykłych uczestników

Za nami wyjątkowe warsztaty dla niezwykłych podopiecznych. Blisko 100 dzieci wzięło udział w zorganizowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne warsztatach arteterapeutycznych dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Łącznie zrealizowano 20 godzin zajęć.

Prawykonanie „Missa” na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę Mikołaja Góreckiego

W najbliższą niedzielę, 30 czerwca w ramach obchodów 450-lecia Unii Lubelskiej zabrzmi nowy, niewykonywany jeszcze utwór Mikołaja Góreckiego – Missa na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę. Dzisiaj zdradzamy pierwsze o nim informacje.

Za nami recital Tomasza Koniecznego i premiera „Twarzy Wotana”

18 czerwca w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbył się recital Tomasza Koniecznego połączony z oficjalną premierą wywiadu-rzeki „Twarze Wotana”, jaki przeprowadził ze śpiewakiem Jacek Marczyński.

„Perpetuum stabile” Pawła Mykietyna – prawykonanie 16 czerwca w Hanowerze

Paweł Mykietyn przyzwyczaił ostatnio swoich melomanów do prawykonań utworów orkiestrowych. Tylko w bieżącym roku poznaliśmy dwa nowe koncerty kompozytora: skrzypcowy i wiolonczelowy. W najbliższą niedzielę, 16 czerwca w Hanowerze zostanie wykonany nowy, tym razem kameralny utwór Pawła Mykietyna: Perpetuum stabile na kwartet fortepianowy. Utwór wykona Flex Ensemble w składzie: Kana Sugimura (vn), Anna Szulc-Kapała (vla), Martha Bijlsma (vc), Johannes Nies (pf).

Agata Zubel mecenasem młodych kompozytorów

Agata Zubel – ceniona w kraju i na świecie kompozytorka, wszechstronna śpiewaczka, wreszcie – pedagog z pasją oddający się swojej pracy – podejmuje wraz z mężem Michałem Mocem, kompozytorem, akordeonistą i pedagogiem, kolejne zadanie, stając się opiekunem i mecenasem wkraczających na ścieżkę muzyczną twórców. Artystyczne małżeństwo ogłosiło właśnie program wspierający młodych kompozytorów: rezydencje artystyczne na Islandii.

Marcin Stańczyk zwycięzcą 8. Festiwalu Grand Prix Komeda

Bardzo dobre wieści napływają z zakończonego w sobotę w Ostrowcu Wielkopolskim 8. Festiwalu Filmowego Grand Prix Komeda. Główną nagrodę tego festiwalu otrzymał Marcin Stańczyk za muzykę do filmu Borysa Lankosza Kobro / Strzemiński. Opowieść fantastyczna. Gratulacje!

„Madama Butterfly” Pucciniego już 15 czerwca na warszawskim Placu Defilad

„Madama Butterfly”, arcydzieło włoskiego mistrza opery Giacomo Pucciniego, które od ponad stu lat króluje w repertuarach teatrów na całym świecie, wystawiona zostanie 15 czerwca 2019 r (godz. 21.00), na Placu Defilad.