PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Wrzesień 2017 »


Oferta pracy: specjalista ds. promocji
Oferta pracy: specjalista ds. promocji
2017-09-29

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zatrudni: specjalistę ds. promocji w ramach programu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar pracy: pełny etat na czas określony

„Eros i Psyche” Ludomira Różyckiego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej
„Eros i Psyche” Ludomira Różyckiego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej
2017-09-28

Teatr Wielki – Opera Narodowa zaprasza 13 października na pierwszą operową premierę w nowym sezonie: „Eros i Psyche” Ludomira Różyckiego w reżyserii Barbary Wysockiej pod batutą nowego dyrektora muzycznego sceny narodowej, Grzegorza Nowaka.

40 lat Towarzystwa Muzycznego im. Karola Szymanowskiego
40 lat Towarzystwa Muzycznego im. Karola Szymanowskiego
2017-09-28


W najbliższą niedzielę, 1 października przypada 40. rocznica działalności Towarzystwa Muzycznego im. Karola Szymanowskiego. W programie uroczystości jubileuszowych znalazły się koncerty, spotkania i konferencja naukowa poświęcone kompozytorowi.

Koryfeusz Muzyki Polskiej 2017
Koryfeusz Muzyki Polskiej 2017
2017-09-28

W najbliższą niedzielę, 1 października, w Międzynarodowym Dniu Muzyki, poznamy laureatów siódmej edycji nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej. Laureaci wybrani przez środowisko muzyczne odbiorą statuetki w kategoriach: Osobowość Roku, Wydarzenie Roku, Nagroda Honorowa oraz w przyznawanej od ubiegłego roku - kategorii Debiut Roku.

Premiera książki „Złota klatka” – spotkanie z Michałem Znanieckim w Krakowie
Premiera książki „Złota klatka” – spotkanie z Michałem Znanieckim w Krakowie
2017-09-28

7 października o godzinie 18:30 w Sali Kameralnej Opery Krakowskiej odbędzie się spotkanie z Michałem Znanieckim połączone z premierą książki pt. „Złota klatka”. Publikacja stanowi zapis obszernego wywiadu przeprowadzonego z reżyserem przez Mateusza Borkowskiego i jest swego rodzaju kompendium reżyserii operowej.

Gradus ad parnassum - Akademia Mistrzowskiej Pianistyki
Gradus ad parnassum - Akademia Mistrzowskiej Pianistyki
2017-09-28

Wszystkich pianistów, uczniów, studentów i nauczycieli zapraszamy do udziału w projekcie: Gradus ad parnassum - Akademia Mistrzowskiej Pianistyki. Wydarzenie jest rodzajem konferencji o wyraźnym zorientowaniu praktycznym. Łączy w sobie wątki tradycyjnej edukacji pianistycznej, edukacji początkowej, kameralistyki fortepianowej, improwizacji, czytania a’vista, a także przygotowania pianistów do funkcjonowania w profesjonalnym życiu artystycznym.

„Death in Venice” – nowy utwór Marcela Chyrzyńskiego
„Death in Venice” – nowy utwór Marcela Chyrzyńskiego
2017-09-27

Nie w Wenecji, a w Newman Recital Hall w Los Angeles odbędzie się 15 października prawykonanie najnowszej kompozycji Marcela Chyrzyńskiego „Death in Venice”. To kameralny utwór przeznaczony na klarnet, wiolonczelę i fortepian. Wykonawcami będą Andrew Leonard (cl) i „Cracow Duo” w składzie Jan Kalinowski (vc) i Marek Szlezer (pf).

Paweł Mykietyn z Nagrodą im. Cypriana Kamila Norwida 2017
Paweł Mykietyn z Nagrodą im. Cypriana Kamila Norwida 2017
2017-09-27


Już po raz szesnasty Samorząd Województwa Mazowieckiego przyznał Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida. Statuetki wręczono 25 września podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie. Gościem honorowym był Jacek Bocheński – prozaik, eseista, publicysta i tłumacz, zdobywca tegorocznej nagrody „Dzieło życia” za całokształt twórczości.
 

Polska premiera „Treize couleurs du soleil couchant” Tristana Muraila
Polska premiera „Treize couleurs du soleil couchant” Tristana Muraila
2017-09-25

19 listopada Orkiestra Muzyki Nowej pod batutą Szymona Bywalca przedstawi polskiej publiczności „Treize couleurs du soleil couchant” Tristana Muraila. Koncert odbędzie się w Katowicach, w siedzibie NOSPR-u.

  „Edukacja i wykonawstwo”. Seminarium dla chórmistrzów
„Edukacja i wykonawstwo”. Seminarium dla chórmistrzów
2017-09-22

Już po raz czwarty dyrygenci chórów szkolnych spotkają się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie, by wzajemnie się inspirować i wymieniać doświadczenia zawodowe. W programie Ogólnopolskiego Seminarium dla Chórmistrzów znajdą się wykłady ćwiczenia z udziałem słuchaczy oraz pokaz pracy z chórem dziecięcym.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Kredki w dłoń! Karol Kurpiński

Cześć! Dla najmłodszych (także duchem) mistrzów kredek i pędzli zamieszczamy dzisiaj kolejny portret do pokolorowania. Na artystyczne opracowanie czeka podobizna Karola Kurpińskiego.

„Po Cichu. O muzyce i literaturze”. Daniel Cichy w najnowszym cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Czy o muzyce da się mówić na aż 444 sposoby? Jak pisać, by zainteresować nią dzieci – najbardziej wymagających odbiorców? Czy prawo autorskie jest dla każdego? Co oznacza tajemnicze słowo „rytmetyka”? I, last but not least, czy premiera płyty może być bardziej ekscytująca od prawykonania? Odpowiedzi na te i inne fascynujące pytania o kulisy muzyki można poznać podczas najnowszego cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. „Po Cichu. O muzyce i literaturze” to pasmo wyjątkowych rozmów o czytaniu i słuchaniu, o muzyce i literaturze. Z czołowymi postaciami polskiej kultury rozmawia dyrektor – redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dr Daniel Cichy.

Rusza Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020

Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Stowarzyszenie Warsaw Wind Music zapraszają do udziału w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020. To pierwsza edycja międzynarodowego konkursu dla kompozytorów, którego przedmiotem jest napisanie premierowej kompozycji przeznaczonej na koncertową orkiestrę dętą. 
 

Księgarnia firmowa PWM wznawia działalność stacjonarną

Po 9 tygodniach zamknięcia wznawia działalność księgarnia firmowa Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zachowując normy i stosując się do zaleceń sanitarnych oraz dbając o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, PWM zaprasza do odwiedzania księgarni przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie, gdzie od 18 maja będzie można zakupić znane i cenione publikacje oraz zapoznać się z interesującymi nowościami. Dla pierwszych 50 klientów mamy niespodziankę, rabat 50% na publikacje PWM! 
 

Kredki w dłoń! Jan Stefani

Cześć! Pokolorowaliście już portret Stanisława Moniuszki? Dzisiaj mamy dla Was nowy obrazek, na którym jest inny kompozytor: Jan Stefani. Wydrukujcie grafikę i bawcie się w malarzy! Może zachęcicie rodziców by do Was dołączyli? Kolorowanie jest świetną zabawą!

Trwa druga edycja Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej

Podczas pierwszej edycji Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej 254 muzyków z Polski,Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Hong Kongu wspólnie wykonało Taniec Eleny Michała Lorenca w opracowaniu na orkiestrę dętą. Odpowiadając na międzynarodowe zainteresowanie i wychodząc naprzeciw prośbom muzyków, a także wspierając ideę wspólnego muzykowania Polskie Wydawnictwo Muzyczne wraz ze Stowarzyszeniem Polskie Orkiestry Dęte zaprasza po raz drugi do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej. 
 

Poprawnie w muzyce. Premiera książki „Muzyka w prawie autorskim” Grzegorza Manii już 21 maja

Relacja prawa autorskiego i muzyki bywa określana mianem „małżeństwa z rozsądku”, ponieważ związek ten nigdy nie był ani dobrze dobrany, ani tak szczęśliwy, jakby się tego chciało. W książce Muzyka w prawie autorskim dr hab. Grzegorz Mania – prawnik i pianista – w przystępny sposób objaśnia zawiłe paragrafy z kodeksów. Dzięki klarownym podsumowaniom i rozbudowanym wątkom praktycznym książka zyskuje charakter uniwersalny – sięgać po nią mogą nie tylko prawnicy, ale także kompozytorzy, wykonawcy i wszyscy ci, którzy zajmują się rozpowszechnianiem muzyki. Pogłębiona analiza dotyczy nie tylko samych przepisów. W pierwszym rozdziale autor z eseistyczną sprawnością opisuje fenomen muzyki i jej relację z prawem.

Zmarła Anna Sackiewicz-Steckiewicz

Z głębokim żalem informujemy, że 7 maja w wieku 92 lat zmarła Anna Sackiewicz-Steckiewicz, przez wiele lat związana z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
 

Kredki w dłoń! Stanisław Moniuszko

Cześć! Przygotowaliśmy dla Was – najmłodszych melomanów i muzyków – zabawę, polegającą na kolorowaniu portretów polskich kompozytorów. Wydrukujcie załączony poniżej obrazek (możecie poprosić o to rodziców), kredki w dłoń i… do dzieła: pokolorujcie najpiękniej jak umiecie! Do rysunku dołączamy portret w oryginalnych kolorach: może być dla Was inspiracją. Oczywiście Wy możecie użyć całkiem innych kolorów – malujcie jak Wam w duszy gra!

Przedstawiamy multimedialny raport Roku Moniuszki w 201. rocznicę urodzin kompozytora

Dziś, 5 maja, obchodzimy 201. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Po hucznych obchodach dwusetnej rocznicy urodzin kompozytora i całym roku 2019 wypełnionym atrakcjami moniuszkowskimi, wraz z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polskie Wydawnictwo Muzyczne publikuje wyjątkowy materiał: multimedialny raport podsumowujący działania zrealizowane w roku jubileuszowym Stanisława Moniuszki.