PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Wrzesień 2017 »


Oferta pracy: specjalista ds. promocji
Oferta pracy: specjalista ds. promocji
2017-09-29

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zatrudni: specjalistę ds. promocji w ramach programu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar pracy: pełny etat na czas określony

„Eros i Psyche” Ludomira Różyckiego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej
„Eros i Psyche” Ludomira Różyckiego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej
2017-09-28

Teatr Wielki – Opera Narodowa zaprasza 13 października na pierwszą operową premierę w nowym sezonie: „Eros i Psyche” Ludomira Różyckiego w reżyserii Barbary Wysockiej pod batutą nowego dyrektora muzycznego sceny narodowej, Grzegorza Nowaka.

40 lat Towarzystwa Muzycznego im. Karola Szymanowskiego
40 lat Towarzystwa Muzycznego im. Karola Szymanowskiego
2017-09-28


W najbliższą niedzielę, 1 października przypada 40. rocznica działalności Towarzystwa Muzycznego im. Karola Szymanowskiego. W programie uroczystości jubileuszowych znalazły się koncerty, spotkania i konferencja naukowa poświęcone kompozytorowi.

Koryfeusz Muzyki Polskiej 2017
Koryfeusz Muzyki Polskiej 2017
2017-09-28

W najbliższą niedzielę, 1 października, w Międzynarodowym Dniu Muzyki, poznamy laureatów siódmej edycji nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej. Laureaci wybrani przez środowisko muzyczne odbiorą statuetki w kategoriach: Osobowość Roku, Wydarzenie Roku, Nagroda Honorowa oraz w przyznawanej od ubiegłego roku - kategorii Debiut Roku.

Premiera książki „Złota klatka” – spotkanie z Michałem Znanieckim w Krakowie
Premiera książki „Złota klatka” – spotkanie z Michałem Znanieckim w Krakowie
2017-09-28

7 października o godzinie 18:30 w Sali Kameralnej Opery Krakowskiej odbędzie się spotkanie z Michałem Znanieckim połączone z premierą książki pt. „Złota klatka”. Publikacja stanowi zapis obszernego wywiadu przeprowadzonego z reżyserem przez Mateusza Borkowskiego i jest swego rodzaju kompendium reżyserii operowej.

Gradus ad parnassum - Akademia Mistrzowskiej Pianistyki
Gradus ad parnassum - Akademia Mistrzowskiej Pianistyki
2017-09-28

Wszystkich pianistów, uczniów, studentów i nauczycieli zapraszamy do udziału w projekcie: Gradus ad parnassum - Akademia Mistrzowskiej Pianistyki. Wydarzenie jest rodzajem konferencji o wyraźnym zorientowaniu praktycznym. Łączy w sobie wątki tradycyjnej edukacji pianistycznej, edukacji początkowej, kameralistyki fortepianowej, improwizacji, czytania a’vista, a także przygotowania pianistów do funkcjonowania w profesjonalnym życiu artystycznym.

„Death in Venice” – nowy utwór Marcela Chyrzyńskiego
„Death in Venice” – nowy utwór Marcela Chyrzyńskiego
2017-09-27

Nie w Wenecji, a w Newman Recital Hall w Los Angeles odbędzie się 15 października prawykonanie najnowszej kompozycji Marcela Chyrzyńskiego „Death in Venice”. To kameralny utwór przeznaczony na klarnet, wiolonczelę i fortepian. Wykonawcami będą Andrew Leonard (cl) i „Cracow Duo” w składzie Jan Kalinowski (vc) i Marek Szlezer (pf).

Paweł Mykietyn z Nagrodą im. Cypriana Kamila Norwida 2017
Paweł Mykietyn z Nagrodą im. Cypriana Kamila Norwida 2017
2017-09-27


Już po raz szesnasty Samorząd Województwa Mazowieckiego przyznał Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida. Statuetki wręczono 25 września podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie. Gościem honorowym był Jacek Bocheński – prozaik, eseista, publicysta i tłumacz, zdobywca tegorocznej nagrody „Dzieło życia” za całokształt twórczości.
 

Polska premiera „Treize couleurs du soleil couchant” Tristana Muraila
Polska premiera „Treize couleurs du soleil couchant” Tristana Muraila
2017-09-25

19 listopada Orkiestra Muzyki Nowej pod batutą Szymona Bywalca przedstawi polskiej publiczności „Treize couleurs du soleil couchant” Tristana Muraila. Koncert odbędzie się w Katowicach, w siedzibie NOSPR-u.

  „Edukacja i wykonawstwo”. Seminarium dla chórmistrzów
„Edukacja i wykonawstwo”. Seminarium dla chórmistrzów
2017-09-22

Już po raz czwarty dyrygenci chórów szkolnych spotkają się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie, by wzajemnie się inspirować i wymieniać doświadczenia zawodowe. W programie Ogólnopolskiego Seminarium dla Chórmistrzów znajdą się wykłady ćwiczenia z udziałem słuchaczy oraz pokaz pracy z chórem dziecięcym.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!

Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny

Po sukcesie w Metropolitan Opera, 6 czerwca, Tomasz Konieczny wystąpi na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, wykonując najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem!

Niezwykłe warsztaty dla niezwykłych dzieci

Po raz pierwszy w historii Polskie Wydawnictwo Muzyczne organizuje warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mając na uwadze chęć wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, PWM organizuje warsztaty muzyczne w oparciu o twórczość i postać Stanisława Moniuszki. 

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.