PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Czerwiec 2017 »


Znamy uczestników X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
Znamy uczestników X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
2017-06-30

W piątek 30 czerwca br. o godz. 12 w Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach odbyła się konferencja prasowa poświęcona jubileuszowemu, X Międzynarodowemu Konkursowi Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga, podczas której ogłoszono listę uczestników zakwalifikowanych do I etapu.

PWM na Imieninach Kochanowskiego
PWM na Imieninach Kochanowskiego
2017-06-27

Od 2012 roku, z początkiem wakacji Biblioteka Narodowa zaprasza do Ogrodu Krasińskich na wspólne świętowanie Imienin Jana Kochanowskiego. Na tym wyjątkowym literackim pikniku goszczą pisarze, poeci, ilustratorzy, literaturoznawcy i aktorzy, a także najciekawsze polskie wydawnictwa. W tym roku wydarzenie odbędzie się w sobotę 1 lipca i będzie na nim obecne również Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

7. Festiwal Prawykonań Polska Muzyka Najnowsza [REPORTAŻ]
7. Festiwal Prawykonań Polska Muzyka Najnowsza [REPORTAŻ]
2017-06-20

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia reportażu z premierowych wykonań utworów Zygmunta Krauzego, Sławomira Kupczaka i Marcina Stańczyka, które odbyły się w ramach 7. Festiwalu Prawykonań Polska Muzyka Najnowsza w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach w dniu 26 marca 2017 roku.

Koncert monograficzny Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej
Koncert monograficzny Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej
2017-06-19

21 czerwca 2017 roku o godzinie 18.00 w Salonie Muzycznym Feliksa Nowowiejskiego „Willa wśród róż” w Poznaniu odbędzie się koncert monograficzny Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej.

„super [PǀPE(s)] DEMO” Andrzeja Kwiecińskiego na antenie France Musique
„super [PǀPE(s)] DEMO” Andrzeja Kwiecińskiego na antenie France Musique
2017-06-19

Od dzisiaj do końca tygodnia radio France Musique emitować będzie kolejne fragmenty nowego utworu Andrzeja Kwiecińskiego "super [PǀPE(s)] DEMO". Formuła tej muzycznej układanki sprawdza się od lat – po każdej kolejnej emisji części utworu jest ona na bieżąco omawiana i komentowana przez kompozytora. Podczas niedzielnego finału (25 czerwca) utwór zaprezentowany zostanie w całości.

Per musicam ad astra
Per musicam ad astra
2017-06-16

W dniach 24-29 czerwca w Toruniu, Chełmży, Inowrocławiu i Lubiczu odbędzie się V Międzynarodowy Konkurs i Festiwal Chóralny im. M. Kopernika „Per musicam ad astra”. 

Filharmonia Opolska kończy sezon uwerturą „W Tatrach” Władysława Żeleńskiego
Filharmonia Opolska kończy sezon uwerturą „W Tatrach” Władysława Żeleńskiego
2017-06-13

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera kończy sezon artystyczny koncertem 23 czerwca. W programie wieczoru, obok utworów Zygmunta Stojowskiego i Antonína Dvořáka, znalazła się uwertura charakterystyczna op. 27 „W Tatrach” Władysława Żeleńskiego. Orkiestrę Filharmoników Opolskich poprowadzi Przemysław Neumann.

Nowy festiwal muzyki filmowej – Ostróda 2017
Nowy festiwal muzyki filmowej – Ostróda 2017
2017-06-13

W dniach od 30 czerwca do 2 lipca odbędzie się w Ostródzie pierwszy ARENA FESTIVAL film & music. „Nasz festiwal to muzyczno-filmowe wrota do wakacji, urlopów, wypoczynku w dobrym nastroju. Warto ten czas rozpocząć właśnie tu, w Ostródzie” przekonuje pomysłodawca festiwalu – Piotr Sułkowski, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Festiwal Muzyki Polskiej 2017
Festiwal Muzyki Polskiej 2017
2017-06-13

Niespełna miesiąc dzieli nas od 13. edycji Festiwalu Muzyki Polskiej, który w tym roku odbywać się będzie w terminie 7-16 lipca. Organizatorzy – Stowarzyszenie Muzyki Polskiej – zaplanowali 11 koncertów.

Program tegorocznego Festiwalu jest bardzo obszerny. Znalazły się w nim utwory szeregu kompozytorów związanych z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.

Finał festiwalu TRZY-CZTE-RY z „Partitą” Witolda Lutosławskiego
Finał festiwalu TRZY-CZTE-RY z „Partitą” Witolda Lutosławskiego
2017-06-12

Od 30 maja trwa w Warszawie festiwal TRZY-CZTE-RY Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje. Jego finał zaplanowano na 28 czerwca. Do tego czasu odbędzie się szereg koncertów kameralnych i recitali z utworami od Wolfganga Amadeusza Mozarta, poprzez Fryderyka Chopina i Piotra Czajkowskiego aż do Oliviera Messiaena i Györgya Ligetiego.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Kredki w dłoń! Karol Kurpiński

Cześć! Dla najmłodszych (także duchem) mistrzów kredek i pędzli zamieszczamy dzisiaj kolejny portret do pokolorowania. Na artystyczne opracowanie czeka podobizna Karola Kurpińskiego.

#TUTTIwdomu – ostatni dzwonek na złożenie wniosku

Przypominamy, że do końca maja przyjmujemy wnioski do projektu #TUTTIwdomu – specjalnej edycji TUTTI.pl przygotowanej na czas ograniczonego dostępu do wydarzeń muzycznych na żywo. Projekt zakłada dofinansowanie w wysokości 70% należnej opłaty za zawieszenie w Internecie nagranych przez Państwa utworów kompozytorów polskich z katalogu PWM.

„Po Cichu. O muzyce i literaturze”. Daniel Cichy w najnowszym cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Czy o muzyce da się mówić na aż 444 sposoby? Jak pisać, by zainteresować nią dzieci – najbardziej wymagających odbiorców? Czy prawo autorskie jest dla każdego? Co oznacza tajemnicze słowo „rytmetyka”? I, last but not least, czy premiera płyty może być bardziej ekscytująca od prawykonania? Odpowiedzi na te i inne fascynujące pytania o kulisy muzyki można poznać podczas najnowszego cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. „Po Cichu. O muzyce i literaturze” to pasmo wyjątkowych rozmów o czytaniu i słuchaniu, o muzyce i literaturze. Z czołowymi postaciami polskiej kultury rozmawia dyrektor – redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dr Daniel Cichy.

Rusza Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020

Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Stowarzyszenie Warsaw Wind Music zapraszają do udziału w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020. To pierwsza edycja międzynarodowego konkursu dla kompozytorów, którego przedmiotem jest napisanie premierowej kompozycji przeznaczonej na koncertową orkiestrę dętą. 
 

Księgarnia firmowa PWM wznawia działalność stacjonarną

Po 9 tygodniach zamknięcia wznawia działalność księgarnia firmowa Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zachowując normy i stosując się do zaleceń sanitarnych oraz dbając o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, PWM zaprasza do odwiedzania księgarni przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie, gdzie od 18 maja będzie można zakupić znane i cenione publikacje oraz zapoznać się z interesującymi nowościami. Dla pierwszych 50 klientów mamy niespodziankę, rabat 50% na publikacje PWM! 
 

Kredki w dłoń! Jan Stefani

Cześć! Pokolorowaliście już portret Stanisława Moniuszki? Dzisiaj mamy dla Was nowy obrazek, na którym jest inny kompozytor: Jan Stefani. Wydrukujcie grafikę i bawcie się w malarzy! Może zachęcicie rodziców by do Was dołączyli? Kolorowanie jest świetną zabawą!

Trwa druga edycja Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej

Podczas pierwszej edycji Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej 254 muzyków z Polski,Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Hong Kongu wspólnie wykonało Taniec Eleny Michała Lorenca w opracowaniu na orkiestrę dętą. Odpowiadając na międzynarodowe zainteresowanie i wychodząc naprzeciw prośbom muzyków, a także wspierając ideę wspólnego muzykowania Polskie Wydawnictwo Muzyczne wraz ze Stowarzyszeniem Polskie Orkiestry Dęte zaprasza po raz drugi do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej. 
 

Poprawnie w muzyce. Premiera książki „Muzyka w prawie autorskim” Grzegorza Manii już 21 maja

Relacja prawa autorskiego i muzyki bywa określana mianem „małżeństwa z rozsądku”, ponieważ związek ten nigdy nie był ani dobrze dobrany, ani tak szczęśliwy, jakby się tego chciało. W książce Muzyka w prawie autorskim dr hab. Grzegorz Mania – prawnik i pianista – w przystępny sposób objaśnia zawiłe paragrafy z kodeksów. Dzięki klarownym podsumowaniom i rozbudowanym wątkom praktycznym książka zyskuje charakter uniwersalny – sięgać po nią mogą nie tylko prawnicy, ale także kompozytorzy, wykonawcy i wszyscy ci, którzy zajmują się rozpowszechnianiem muzyki. Pogłębiona analiza dotyczy nie tylko samych przepisów. W pierwszym rozdziale autor z eseistyczną sprawnością opisuje fenomen muzyki i jej relację z prawem.

Zmarła Anna Sackiewicz-Steckiewicz

Z głębokim żalem informujemy, że 7 maja w wieku 92 lat zmarła Anna Sackiewicz-Steckiewicz, przez wiele lat związana z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
 

Kredki w dłoń! Stanisław Moniuszko

Cześć! Przygotowaliśmy dla Was – najmłodszych melomanów i muzyków – zabawę, polegającą na kolorowaniu portretów polskich kompozytorów. Wydrukujcie załączony poniżej obrazek (możecie poprosić o to rodziców), kredki w dłoń i… do dzieła: pokolorujcie najpiękniej jak umiecie! Do rysunku dołączamy portret w oryginalnych kolorach: może być dla Was inspiracją. Oczywiście Wy możecie użyć całkiem innych kolorów – malujcie jak Wam w duszy gra!