PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Czerwiec 2017 »


Znamy uczestników X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
Znamy uczestników X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
2017-06-30

W piątek 30 czerwca br. o godz. 12 w Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach odbyła się konferencja prasowa poświęcona jubileuszowemu, X Międzynarodowemu Konkursowi Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga, podczas której ogłoszono listę uczestników zakwalifikowanych do I etapu.

PWM na Imieninach Kochanowskiego
PWM na Imieninach Kochanowskiego
2017-06-27

Od 2012 roku, z początkiem wakacji Biblioteka Narodowa zaprasza do Ogrodu Krasińskich na wspólne świętowanie Imienin Jana Kochanowskiego. Na tym wyjątkowym literackim pikniku goszczą pisarze, poeci, ilustratorzy, literaturoznawcy i aktorzy, a także najciekawsze polskie wydawnictwa. W tym roku wydarzenie odbędzie się w sobotę 1 lipca i będzie na nim obecne również Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

7. Festiwal Prawykonań Polska Muzyka Najnowsza [REPORTAŻ]
7. Festiwal Prawykonań Polska Muzyka Najnowsza [REPORTAŻ]
2017-06-20

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia reportażu z premierowych wykonań utworów Zygmunta Krauzego, Sławomira Kupczaka i Marcina Stańczyka, które odbyły się w ramach 7. Festiwalu Prawykonań Polska Muzyka Najnowsza w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach w dniu 26 marca 2017 roku.

Koncert monograficzny Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej
Koncert monograficzny Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej
2017-06-19

21 czerwca 2017 roku o godzinie 18.00 w Salonie Muzycznym Feliksa Nowowiejskiego „Willa wśród róż” w Poznaniu odbędzie się koncert monograficzny Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej.

„super [PǀPE(s)] DEMO” Andrzeja Kwiecińskiego na antenie France Musique
„super [PǀPE(s)] DEMO” Andrzeja Kwiecińskiego na antenie France Musique
2017-06-19

Od dzisiaj do końca tygodnia radio France Musique emitować będzie kolejne fragmenty nowego utworu Andrzeja Kwiecińskiego "super [PǀPE(s)] DEMO". Formuła tej muzycznej układanki sprawdza się od lat – po każdej kolejnej emisji części utworu jest ona na bieżąco omawiana i komentowana przez kompozytora. Podczas niedzielnego finału (25 czerwca) utwór zaprezentowany zostanie w całości.

Per musicam ad astra
Per musicam ad astra
2017-06-16

W dniach 24-29 czerwca w Toruniu, Chełmży, Inowrocławiu i Lubiczu odbędzie się V Międzynarodowy Konkurs i Festiwal Chóralny im. M. Kopernika „Per musicam ad astra”. 

Filharmonia Opolska kończy sezon uwerturą „W Tatrach” Władysława Żeleńskiego
Filharmonia Opolska kończy sezon uwerturą „W Tatrach” Władysława Żeleńskiego
2017-06-13

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera kończy sezon artystyczny koncertem 23 czerwca. W programie wieczoru, obok utworów Zygmunta Stojowskiego i Antonína Dvořáka, znalazła się uwertura charakterystyczna op. 27 „W Tatrach” Władysława Żeleńskiego. Orkiestrę Filharmoników Opolskich poprowadzi Przemysław Neumann.

Nowy festiwal muzyki filmowej – Ostróda 2017
Nowy festiwal muzyki filmowej – Ostróda 2017
2017-06-13

W dniach od 30 czerwca do 2 lipca odbędzie się w Ostródzie pierwszy ARENA FESTIVAL film & music. „Nasz festiwal to muzyczno-filmowe wrota do wakacji, urlopów, wypoczynku w dobrym nastroju. Warto ten czas rozpocząć właśnie tu, w Ostródzie” przekonuje pomysłodawca festiwalu – Piotr Sułkowski, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Festiwal Muzyki Polskiej 2017
Festiwal Muzyki Polskiej 2017
2017-06-13

Niespełna miesiąc dzieli nas od 13. edycji Festiwalu Muzyki Polskiej, który w tym roku odbywać się będzie w terminie 7-16 lipca. Organizatorzy – Stowarzyszenie Muzyki Polskiej – zaplanowali 11 koncertów.

Program tegorocznego Festiwalu jest bardzo obszerny. Znalazły się w nim utwory szeregu kompozytorów związanych z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.

Finał festiwalu TRZY-CZTE-RY z „Partitą” Witolda Lutosławskiego
Finał festiwalu TRZY-CZTE-RY z „Partitą” Witolda Lutosławskiego
2017-06-12

Od 30 maja trwa w Warszawie festiwal TRZY-CZTE-RY Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje. Jego finał zaplanowano na 28 czerwca. Do tego czasu odbędzie się szereg koncertów kameralnych i recitali z utworami od Wolfganga Amadeusza Mozarta, poprzez Fryderyka Chopina i Piotra Czajkowskiego aż do Oliviera Messiaena i Györgya Ligetiego.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Podsumowanie drugiego sezonu TUTTI.pl

Koncertem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, podczas którego zabrzmią utwory Grażyny Bacewicz, Wojciecha Kilara i Pawła Łukaszewskiego, zamykamy dzisiaj drugi sezon TUTTI.pl – programu promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

To był niezwykle ciekawy sezon, podczas którego ponadtrzystukrotnie wykonywane były utwory z oznaczeniem TUTTI.pl. Były to wykonania koncertowe, przedstawienia sceniczne, rejestracje płytowe i radiowe oraz streamingi i wykonania udostępniane przez internet.

Dariusz Przybylski lipcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Dariusz Przybylski – kompozytor, organista, nauczyciel. Od lat realizuje siebie w tych trzech obszarach. Polskie Wydawnictwo Muzyczne z radością towarzyszy kompozytorowi w jego drodze twórczej. Katalog PWM konsekwentnie powiększa się o kolejne utwory Dariusza Przybylskiego.

Odszedł Bogusław Schaeffer

1 lipca 2019 roku odszedł Bogusław Schaeffer – „awangardysta awangardy”, ikona eksperymentów muzycznych i teatralnych. Jedna z najbardziej oryginalnych postaci polskiego życia muzycznego. 

Warsztaty arteterapeutyczne dla niezwykłych uczestników

Za nami wyjątkowe warsztaty dla niezwykłych podopiecznych. Blisko 100 dzieci wzięło udział w zorganizowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne warsztatach arteterapeutycznych dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Łącznie zrealizowano 20 godzin zajęć.

Prawykonanie „Missa” na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę Mikołaja Góreckiego

W najbliższą niedzielę, 30 czerwca w ramach obchodów 450-lecia Unii Lubelskiej zabrzmi nowy, niewykonywany jeszcze utwór Mikołaja Góreckiego – Missa na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę. Dzisiaj zdradzamy pierwsze o nim informacje.

Za nami recital Tomasza Koniecznego i premiera „Twarzy Wotana”

18 czerwca w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbył się recital Tomasza Koniecznego połączony z oficjalną premierą wywiadu-rzeki „Twarze Wotana”, jaki przeprowadził ze śpiewakiem Jacek Marczyński.

„Perpetuum stabile” Pawła Mykietyna – prawykonanie 16 czerwca w Hanowerze

Paweł Mykietyn przyzwyczaił ostatnio swoich melomanów do prawykonań utworów orkiestrowych. Tylko w bieżącym roku poznaliśmy dwa nowe koncerty kompozytora: skrzypcowy i wiolonczelowy. W najbliższą niedzielę, 16 czerwca w Hanowerze zostanie wykonany nowy, tym razem kameralny utwór Pawła Mykietyna: Perpetuum stabile na kwartet fortepianowy. Utwór wykona Flex Ensemble w składzie: Kana Sugimura (vn), Anna Szulc-Kapała (vla), Martha Bijlsma (vc), Johannes Nies (pf).

Agata Zubel mecenasem młodych kompozytorów

Agata Zubel – ceniona w kraju i na świecie kompozytorka, wszechstronna śpiewaczka, wreszcie – pedagog z pasją oddający się swojej pracy – podejmuje wraz z mężem Michałem Mocem, kompozytorem, akordeonistą i pedagogiem, kolejne zadanie, stając się opiekunem i mecenasem wkraczających na ścieżkę muzyczną twórców. Artystyczne małżeństwo ogłosiło właśnie program wspierający młodych kompozytorów: rezydencje artystyczne na Islandii.

Marcin Stańczyk zwycięzcą 8. Festiwalu Grand Prix Komeda

Bardzo dobre wieści napływają z zakończonego w sobotę w Ostrowcu Wielkopolskim 8. Festiwalu Filmowego Grand Prix Komeda. Główną nagrodę tego festiwalu otrzymał Marcin Stańczyk za muzykę do filmu Borysa Lankosza Kobro / Strzemiński. Opowieść fantastyczna. Gratulacje!

„Madama Butterfly” Pucciniego już 15 czerwca na warszawskim Placu Defilad

„Madama Butterfly”, arcydzieło włoskiego mistrza opery Giacomo Pucciniego, które od ponad stu lat króluje w repertuarach teatrów na całym świecie, wystawiona zostanie 15 czerwca 2019 r (godz. 21.00), na Placu Defilad.