PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Czerwiec 2017 »


Znamy uczestników X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
Znamy uczestników X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
2017-06-30

W piątek 30 czerwca br. o godz. 12 w Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach odbyła się konferencja prasowa poświęcona jubileuszowemu, X Międzynarodowemu Konkursowi Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga, podczas której ogłoszono listę uczestników zakwalifikowanych do I etapu.

PWM na Imieninach Kochanowskiego
PWM na Imieninach Kochanowskiego
2017-06-27

Od 2012 roku, z początkiem wakacji Biblioteka Narodowa zaprasza do Ogrodu Krasińskich na wspólne świętowanie Imienin Jana Kochanowskiego. Na tym wyjątkowym literackim pikniku goszczą pisarze, poeci, ilustratorzy, literaturoznawcy i aktorzy, a także najciekawsze polskie wydawnictwa. W tym roku wydarzenie odbędzie się w sobotę 1 lipca i będzie na nim obecne również Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

7. Festiwal Prawykonań Polska Muzyka Najnowsza [REPORTAŻ]
7. Festiwal Prawykonań Polska Muzyka Najnowsza [REPORTAŻ]
2017-06-20

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia reportażu z premierowych wykonań utworów Zygmunta Krauzego, Sławomira Kupczaka i Marcina Stańczyka, które odbyły się w ramach 7. Festiwalu Prawykonań Polska Muzyka Najnowsza w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach w dniu 26 marca 2017 roku.

Koncert monograficzny Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej
Koncert monograficzny Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej
2017-06-19

21 czerwca 2017 roku o godzinie 18.00 w Salonie Muzycznym Feliksa Nowowiejskiego „Willa wśród róż” w Poznaniu odbędzie się koncert monograficzny Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej.

„super [PǀPE(s)] DEMO” Andrzeja Kwiecińskiego na antenie France Musique
„super [PǀPE(s)] DEMO” Andrzeja Kwiecińskiego na antenie France Musique
2017-06-19

Od dzisiaj do końca tygodnia radio France Musique emitować będzie kolejne fragmenty nowego utworu Andrzeja Kwiecińskiego "super [PǀPE(s)] DEMO". Formuła tej muzycznej układanki sprawdza się od lat – po każdej kolejnej emisji części utworu jest ona na bieżąco omawiana i komentowana przez kompozytora. Podczas niedzielnego finału (25 czerwca) utwór zaprezentowany zostanie w całości.

Per musicam ad astra
Per musicam ad astra
2017-06-16

W dniach 24-29 czerwca w Toruniu, Chełmży, Inowrocławiu i Lubiczu odbędzie się V Międzynarodowy Konkurs i Festiwal Chóralny im. M. Kopernika „Per musicam ad astra”. 

Filharmonia Opolska kończy sezon uwerturą „W Tatrach” Władysława Żeleńskiego
Filharmonia Opolska kończy sezon uwerturą „W Tatrach” Władysława Żeleńskiego
2017-06-13

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera kończy sezon artystyczny koncertem 23 czerwca. W programie wieczoru, obok utworów Zygmunta Stojowskiego i Antonína Dvořáka, znalazła się uwertura charakterystyczna op. 27 „W Tatrach” Władysława Żeleńskiego. Orkiestrę Filharmoników Opolskich poprowadzi Przemysław Neumann.

Nowy festiwal muzyki filmowej – Ostróda 2017
Nowy festiwal muzyki filmowej – Ostróda 2017
2017-06-13

W dniach od 30 czerwca do 2 lipca odbędzie się w Ostródzie pierwszy ARENA FESTIVAL film & music. „Nasz festiwal to muzyczno-filmowe wrota do wakacji, urlopów, wypoczynku w dobrym nastroju. Warto ten czas rozpocząć właśnie tu, w Ostródzie” przekonuje pomysłodawca festiwalu – Piotr Sułkowski, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Festiwal Muzyki Polskiej 2017
Festiwal Muzyki Polskiej 2017
2017-06-13

Niespełna miesiąc dzieli nas od 13. edycji Festiwalu Muzyki Polskiej, który w tym roku odbywać się będzie w terminie 7-16 lipca. Organizatorzy – Stowarzyszenie Muzyki Polskiej – zaplanowali 11 koncertów.

Program tegorocznego Festiwalu jest bardzo obszerny. Znalazły się w nim utwory szeregu kompozytorów związanych z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.

Finał festiwalu TRZY-CZTE-RY z „Partitą” Witolda Lutosławskiego
Finał festiwalu TRZY-CZTE-RY z „Partitą” Witolda Lutosławskiego
2017-06-12

Od 30 maja trwa w Warszawie festiwal TRZY-CZTE-RY Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje. Jego finał zaplanowano na 28 czerwca. Do tego czasu odbędzie się szereg koncertów kameralnych i recitali z utworami od Wolfganga Amadeusza Mozarta, poprzez Fryderyka Chopina i Piotra Czajkowskiego aż do Oliviera Messiaena i Györgya Ligetiego.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!

Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny

Po sukcesie w Metropolitan Opera, 6 czerwca, Tomasz Konieczny wystąpi na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, wykonując najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem!

Niezwykłe warsztaty dla niezwykłych dzieci

Po raz pierwszy w historii Polskie Wydawnictwo Muzyczne organizuje warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mając na uwadze chęć wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, PWM organizuje warsztaty muzyczne w oparciu o twórczość i postać Stanisława Moniuszki. 

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.