PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Lipiec 2017 »


„Preludia taneczne” na Slovak Music in Context
„Preludia taneczne” na Slovak Music in Context
2017-07-31

20 sierpnia o godz. 18.00 w Royal Hall średniowiecznego Zvolen Castle (Słowacja) odbędzie się koncert, podczas którego zostanie wykonana pięcioczęściowa suita Witolda Lutosławskiego „Preludia taneczne”. Quasars Ensemble, orkiestrę założoną w 2008 roku, poprowadzi dyrygent i dyrektor artystyczny zespołu Ivan Buffa.

Koncert muzyki filmowej w sopockiej Operze Leśnej
Koncert muzyki filmowej w sopockiej Operze Leśnej
2017-07-30

6 sierpnia podczas koncertu finałowego VII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego NDI Sopot Classic zabrzmią najpopularniejsze muzyczne tematy filmowe znane słuchaczom ze srebrnego ekranu, w tym kompozycje Wojciecha Kilara i Michała Lorenca.
 

Muzyka Grażyny Bacewicz na X Letnim Festiwalu Nowego Miasta
Muzyka Grażyny Bacewicz na X Letnim Festiwalu Nowego Miasta
2017-07-24

W niedzielę - 6 sierpnia, podczas koncertu wieńczącego X Letni Festiwal Nowego Miasta, będzie można usłyszeć m.in. „Koncert na orkiestrę smyczkową” Grażyny Bacewicz. Orkiestrę Warsaw Camerata poprowadzi dyrygent Jerzy Maksymiuk.

XV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Kazimierza Serockiego
XV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Kazimierza Serockiego
2017-07-20

15 sierpnia 2017 roku upływa termin nadsyłania zgłoszeń na XV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Kazimierza Serockiego.

Wystartowała strona internetowa Programu NIEPODLEGŁA
Wystartowała strona internetowa Programu NIEPODLEGŁA
2017-07-19

W maju br. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą „Niepodległa”, który ma za zadanie zachęcić Polaków do zaangażowania się w obchody i łączyć różne inicjatywy organizowane z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs graficzny: Sto na sto. Muzyczne dekady wolności
Konkurs graficzny: Sto na sto. Muzyczne dekady wolności
2017-07-18

Z okazji przypadającej w listopadzie 2018 roku rocznicy 100-lecia odzyskania Niepodległości, Polskie Wydawnictwo Muzyczne wraz z zaproszonymi do współpracy instytucjami kultury w kraju i za granicą organizuje prestiżowe przedsięwzięcie wydawniczo-muzyczne.
Celem programu jest zaprezentowanie jak najszerszemu gronu odbiorców 100 dzieł polskich kompozytorów – po jednym utworze na każdy rok. Uroczystym podsumowaniem będzie 11 koncertów w Polsce i na świecie, odbywających się 11 listopada 2018 roku.
 

Seminarium Edytorstwa Muzycznego 2017
Seminarium Edytorstwa Muzycznego 2017
2017-07-14

Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina oraz Instytut Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zapraszają na drugą odsłonę Seminarium Edytorstwa Muzycznego, które odbędzie się w Radziejowicach od 2 do 6 października. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca.
 

Oferta pracy: Pracownik Działu Zbiorów Nutowych
Oferta pracy: Pracownik Działu Zbiorów Nutowych
2017-07-12

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zatrudni: Pracownika do Działu Zbiorów Nutowych

 

40. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego
40. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego
2017-07-11

W dniach 22 lipca - 4 sierpnia 2017 odbędą się 40. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem. Jubileuszowa edycja festiwalu wpisuje się w obchody, ogłoszonego przez Radę Miasta, Roku Szymanowskiego - w 135. rocznicę urodzin i 80. rocznicę śmierci największego kompozytora polskiego I połowy XX wieku, tak bardzo związanego z Zakopanem i kulturą Podhala.
 

Trwa 13. Festiwal Muzyki Polskiej
Trwa 13. Festiwal Muzyki Polskiej
2017-07-08

W sobotę 8 lipca w ramach 13. Festiwalu Muzyki Polskiej w Filharmonii Krakowskiej odbył się koncert Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy. AUKSO pod przewodnictwem Marka Mosia zaprezentowało utwory Andrzeja Krzanowskiego, Aleksandra Lasonia, Eugeniusza Knapika, a także Witolda Lutosławskiego i Karola Szymanowskiego.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Podsumowanie drugiego sezonu TUTTI.pl

Koncertem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, podczas którego zabrzmią utwory Grażyny Bacewicz, Wojciecha Kilara i Pawła Łukaszewskiego, zamykamy dzisiaj drugi sezon TUTTI.pl – programu promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

To był niezwykle ciekawy sezon, podczas którego ponadtrzystukrotnie wykonywane były utwory z oznaczeniem TUTTI.pl. Były to wykonania koncertowe, przedstawienia sceniczne, rejestracje płytowe i radiowe oraz streamingi i wykonania udostępniane przez internet.

Dariusz Przybylski lipcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Dariusz Przybylski – kompozytor, organista, nauczyciel. Od lat realizuje siebie w tych trzech obszarach. Polskie Wydawnictwo Muzyczne z radością towarzyszy kompozytorowi w jego drodze twórczej. Katalog PWM konsekwentnie powiększa się o kolejne utwory Dariusza Przybylskiego.

Odszedł Bogusław Schaeffer

1 lipca 2019 roku odszedł Bogusław Schaeffer – „awangardysta awangardy”, ikona eksperymentów muzycznych i teatralnych. Jedna z najbardziej oryginalnych postaci polskiego życia muzycznego. 

Warsztaty arteterapeutyczne dla niezwykłych uczestników

Za nami wyjątkowe warsztaty dla niezwykłych podopiecznych. Blisko 100 dzieci wzięło udział w zorganizowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne warsztatach arteterapeutycznych dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Łącznie zrealizowano 20 godzin zajęć.

Prawykonanie „Missa” na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę Mikołaja Góreckiego

W najbliższą niedzielę, 30 czerwca w ramach obchodów 450-lecia Unii Lubelskiej zabrzmi nowy, niewykonywany jeszcze utwór Mikołaja Góreckiego – Missa na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę. Dzisiaj zdradzamy pierwsze o nim informacje.

Za nami recital Tomasza Koniecznego i premiera „Twarzy Wotana”

18 czerwca w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbył się recital Tomasza Koniecznego połączony z oficjalną premierą wywiadu-rzeki „Twarze Wotana”, jaki przeprowadził ze śpiewakiem Jacek Marczyński.

„Perpetuum stabile” Pawła Mykietyna – prawykonanie 16 czerwca w Hanowerze

Paweł Mykietyn przyzwyczaił ostatnio swoich melomanów do prawykonań utworów orkiestrowych. Tylko w bieżącym roku poznaliśmy dwa nowe koncerty kompozytora: skrzypcowy i wiolonczelowy. W najbliższą niedzielę, 16 czerwca w Hanowerze zostanie wykonany nowy, tym razem kameralny utwór Pawła Mykietyna: Perpetuum stabile na kwartet fortepianowy. Utwór wykona Flex Ensemble w składzie: Kana Sugimura (vn), Anna Szulc-Kapała (vla), Martha Bijlsma (vc), Johannes Nies (pf).

Agata Zubel mecenasem młodych kompozytorów

Agata Zubel – ceniona w kraju i na świecie kompozytorka, wszechstronna śpiewaczka, wreszcie – pedagog z pasją oddający się swojej pracy – podejmuje wraz z mężem Michałem Mocem, kompozytorem, akordeonistą i pedagogiem, kolejne zadanie, stając się opiekunem i mecenasem wkraczających na ścieżkę muzyczną twórców. Artystyczne małżeństwo ogłosiło właśnie program wspierający młodych kompozytorów: rezydencje artystyczne na Islandii.

Marcin Stańczyk zwycięzcą 8. Festiwalu Grand Prix Komeda

Bardzo dobre wieści napływają z zakończonego w sobotę w Ostrowcu Wielkopolskim 8. Festiwalu Filmowego Grand Prix Komeda. Główną nagrodę tego festiwalu otrzymał Marcin Stańczyk za muzykę do filmu Borysa Lankosza Kobro / Strzemiński. Opowieść fantastyczna. Gratulacje!

„Madama Butterfly” Pucciniego już 15 czerwca na warszawskim Placu Defilad

„Madama Butterfly”, arcydzieło włoskiego mistrza opery Giacomo Pucciniego, które od ponad stu lat króluje w repertuarach teatrów na całym świecie, wystawiona zostanie 15 czerwca 2019 r (godz. 21.00), na Placu Defilad.