PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Lipiec 2017 »


„Preludia taneczne” na Slovak Music in Context
„Preludia taneczne” na Slovak Music in Context
2017-07-31

20 sierpnia o godz. 18.00 w Royal Hall średniowiecznego Zvolen Castle (Słowacja) odbędzie się koncert, podczas którego zostanie wykonana pięcioczęściowa suita Witolda Lutosławskiego „Preludia taneczne”. Quasars Ensemble, orkiestrę założoną w 2008 roku, poprowadzi dyrygent i dyrektor artystyczny zespołu Ivan Buffa.

Koncert muzyki filmowej w sopockiej Operze Leśnej
Koncert muzyki filmowej w sopockiej Operze Leśnej
2017-07-30

6 sierpnia podczas koncertu finałowego VII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego NDI Sopot Classic zabrzmią najpopularniejsze muzyczne tematy filmowe znane słuchaczom ze srebrnego ekranu, w tym kompozycje Wojciecha Kilara i Michała Lorenca.
 

Muzyka Grażyny Bacewicz na X Letnim Festiwalu Nowego Miasta
Muzyka Grażyny Bacewicz na X Letnim Festiwalu Nowego Miasta
2017-07-24

W niedzielę - 6 sierpnia, podczas koncertu wieńczącego X Letni Festiwal Nowego Miasta, będzie można usłyszeć m.in. „Koncert na orkiestrę smyczkową” Grażyny Bacewicz. Orkiestrę Warsaw Camerata poprowadzi dyrygent Jerzy Maksymiuk.

XV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Kazimierza Serockiego
XV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Kazimierza Serockiego
2017-07-20

15 sierpnia 2017 roku upływa termin nadsyłania zgłoszeń na XV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Kazimierza Serockiego.

Wystartowała strona internetowa Programu NIEPODLEGŁA
Wystartowała strona internetowa Programu NIEPODLEGŁA
2017-07-19

W maju br. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą „Niepodległa”, który ma za zadanie zachęcić Polaków do zaangażowania się w obchody i łączyć różne inicjatywy organizowane z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs graficzny: Sto na sto. Muzyczne dekady wolności
Konkurs graficzny: Sto na sto. Muzyczne dekady wolności
2017-07-18

Z okazji przypadającej w listopadzie 2018 roku rocznicy 100-lecia odzyskania Niepodległości, Polskie Wydawnictwo Muzyczne wraz z zaproszonymi do współpracy instytucjami kultury w kraju i za granicą organizuje prestiżowe przedsięwzięcie wydawniczo-muzyczne.
Celem programu jest zaprezentowanie jak najszerszemu gronu odbiorców 100 dzieł polskich kompozytorów – po jednym utworze na każdy rok. Uroczystym podsumowaniem będzie 11 koncertów w Polsce i na świecie, odbywających się 11 listopada 2018 roku.
 

Seminarium Edytorstwa Muzycznego 2017
Seminarium Edytorstwa Muzycznego 2017
2017-07-14

Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina oraz Instytut Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zapraszają na drugą odsłonę Seminarium Edytorstwa Muzycznego, które odbędzie się w Radziejowicach od 2 do 6 października. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca.
 

Oferta pracy: Pracownik Działu Zbiorów Nutowych
Oferta pracy: Pracownik Działu Zbiorów Nutowych
2017-07-12

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zatrudni: Pracownika do Działu Zbiorów Nutowych

 

40. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego
40. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego
2017-07-11

W dniach 22 lipca - 4 sierpnia 2017 odbędą się 40. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem. Jubileuszowa edycja festiwalu wpisuje się w obchody, ogłoszonego przez Radę Miasta, Roku Szymanowskiego - w 135. rocznicę urodzin i 80. rocznicę śmierci największego kompozytora polskiego I połowy XX wieku, tak bardzo związanego z Zakopanem i kulturą Podhala.
 

Trwa 13. Festiwal Muzyki Polskiej
Trwa 13. Festiwal Muzyki Polskiej
2017-07-08

W sobotę 8 lipca w ramach 13. Festiwalu Muzyki Polskiej w Filharmonii Krakowskiej odbył się koncert Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy. AUKSO pod przewodnictwem Marka Mosia zaprezentowało utwory Andrzeja Krzanowskiego, Aleksandra Lasonia, Eugeniusza Knapika, a także Witolda Lutosławskiego i Karola Szymanowskiego.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Kredki w dłoń! Karol Kurpiński

Cześć! Dla najmłodszych (także duchem) mistrzów kredek i pędzli zamieszczamy dzisiaj kolejny portret do pokolorowania. Na artystyczne opracowanie czeka podobizna Karola Kurpińskiego.

„Po Cichu. O muzyce i literaturze”. Daniel Cichy w najnowszym cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Czy o muzyce da się mówić na aż 444 sposoby? Jak pisać, by zainteresować nią dzieci – najbardziej wymagających odbiorców? Czy prawo autorskie jest dla każdego? Co oznacza tajemnicze słowo „rytmetyka”? I, last but not least, czy premiera płyty może być bardziej ekscytująca od prawykonania? Odpowiedzi na te i inne fascynujące pytania o kulisy muzyki można poznać podczas najnowszego cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. „Po Cichu. O muzyce i literaturze” to pasmo wyjątkowych rozmów o czytaniu i słuchaniu, o muzyce i literaturze. Z czołowymi postaciami polskiej kultury rozmawia dyrektor – redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dr Daniel Cichy.

Rusza Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020

Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Stowarzyszenie Warsaw Wind Music zapraszają do udziału w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020. To pierwsza edycja międzynarodowego konkursu dla kompozytorów, którego przedmiotem jest napisanie premierowej kompozycji przeznaczonej na koncertową orkiestrę dętą. 
 

Księgarnia firmowa PWM wznawia działalność stacjonarną

Po 9 tygodniach zamknięcia wznawia działalność księgarnia firmowa Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zachowując normy i stosując się do zaleceń sanitarnych oraz dbając o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, PWM zaprasza do odwiedzania księgarni przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie, gdzie od 18 maja będzie można zakupić znane i cenione publikacje oraz zapoznać się z interesującymi nowościami. Dla pierwszych 50 klientów mamy niespodziankę, rabat 50% na publikacje PWM! 
 

Kredki w dłoń! Jan Stefani

Cześć! Pokolorowaliście już portret Stanisława Moniuszki? Dzisiaj mamy dla Was nowy obrazek, na którym jest inny kompozytor: Jan Stefani. Wydrukujcie grafikę i bawcie się w malarzy! Może zachęcicie rodziców by do Was dołączyli? Kolorowanie jest świetną zabawą!

Trwa druga edycja Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej

Podczas pierwszej edycji Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej 254 muzyków z Polski,Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Hong Kongu wspólnie wykonało Taniec Eleny Michała Lorenca w opracowaniu na orkiestrę dętą. Odpowiadając na międzynarodowe zainteresowanie i wychodząc naprzeciw prośbom muzyków, a także wspierając ideę wspólnego muzykowania Polskie Wydawnictwo Muzyczne wraz ze Stowarzyszeniem Polskie Orkiestry Dęte zaprasza po raz drugi do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej. 
 

Poprawnie w muzyce. Premiera książki „Muzyka w prawie autorskim” Grzegorza Manii już 21 maja

Relacja prawa autorskiego i muzyki bywa określana mianem „małżeństwa z rozsądku”, ponieważ związek ten nigdy nie był ani dobrze dobrany, ani tak szczęśliwy, jakby się tego chciało. W książce Muzyka w prawie autorskim dr hab. Grzegorz Mania – prawnik i pianista – w przystępny sposób objaśnia zawiłe paragrafy z kodeksów. Dzięki klarownym podsumowaniom i rozbudowanym wątkom praktycznym książka zyskuje charakter uniwersalny – sięgać po nią mogą nie tylko prawnicy, ale także kompozytorzy, wykonawcy i wszyscy ci, którzy zajmują się rozpowszechnianiem muzyki. Pogłębiona analiza dotyczy nie tylko samych przepisów. W pierwszym rozdziale autor z eseistyczną sprawnością opisuje fenomen muzyki i jej relację z prawem.

Zmarła Anna Sackiewicz-Steckiewicz

Z głębokim żalem informujemy, że 7 maja w wieku 92 lat zmarła Anna Sackiewicz-Steckiewicz, przez wiele lat związana z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
 

Kredki w dłoń! Stanisław Moniuszko

Cześć! Przygotowaliśmy dla Was – najmłodszych melomanów i muzyków – zabawę, polegającą na kolorowaniu portretów polskich kompozytorów. Wydrukujcie załączony poniżej obrazek (możecie poprosić o to rodziców), kredki w dłoń i… do dzieła: pokolorujcie najpiękniej jak umiecie! Do rysunku dołączamy portret w oryginalnych kolorach: może być dla Was inspiracją. Oczywiście Wy możecie użyć całkiem innych kolorów – malujcie jak Wam w duszy gra!

Przedstawiamy multimedialny raport Roku Moniuszki w 201. rocznicę urodzin kompozytora

Dziś, 5 maja, obchodzimy 201. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Po hucznych obchodach dwusetnej rocznicy urodzin kompozytora i całym roku 2019 wypełnionym atrakcjami moniuszkowskimi, wraz z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polskie Wydawnictwo Muzyczne publikuje wyjątkowy materiał: multimedialny raport podsumowujący działania zrealizowane w roku jubileuszowym Stanisława Moniuszki.