PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Lipiec 2017 »


„Preludia taneczne” na Slovak Music in Context
„Preludia taneczne” na Slovak Music in Context
2017-07-31

20 sierpnia o godz. 18.00 w Royal Hall średniowiecznego Zvolen Castle (Słowacja) odbędzie się koncert, podczas którego zostanie wykonana pięcioczęściowa suita Witolda Lutosławskiego „Preludia taneczne”. Quasars Ensemble, orkiestrę założoną w 2008 roku, poprowadzi dyrygent i dyrektor artystyczny zespołu Ivan Buffa.

Koncert muzyki filmowej w sopockiej Operze Leśnej
Koncert muzyki filmowej w sopockiej Operze Leśnej
2017-07-30

6 sierpnia podczas koncertu finałowego VII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego NDI Sopot Classic zabrzmią najpopularniejsze muzyczne tematy filmowe znane słuchaczom ze srebrnego ekranu, w tym kompozycje Wojciecha Kilara i Michała Lorenca.
 

Muzyka Grażyny Bacewicz na X Letnim Festiwalu Nowego Miasta
Muzyka Grażyny Bacewicz na X Letnim Festiwalu Nowego Miasta
2017-07-24

W niedzielę - 6 sierpnia, podczas koncertu wieńczącego X Letni Festiwal Nowego Miasta, będzie można usłyszeć m.in. „Koncert na orkiestrę smyczkową” Grażyny Bacewicz. Orkiestrę Warsaw Camerata poprowadzi dyrygent Jerzy Maksymiuk.

XV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Kazimierza Serockiego
XV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Kazimierza Serockiego
2017-07-20

15 sierpnia 2017 roku upływa termin nadsyłania zgłoszeń na XV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Kazimierza Serockiego.

Wystartowała strona internetowa Programu NIEPODLEGŁA
Wystartowała strona internetowa Programu NIEPODLEGŁA
2017-07-19

W maju br. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą „Niepodległa”, który ma za zadanie zachęcić Polaków do zaangażowania się w obchody i łączyć różne inicjatywy organizowane z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs graficzny: Sto na sto. Muzyczne dekady wolności
Konkurs graficzny: Sto na sto. Muzyczne dekady wolności
2017-07-18

Z okazji przypadającej w listopadzie 2018 roku rocznicy 100-lecia odzyskania Niepodległości, Polskie Wydawnictwo Muzyczne wraz z zaproszonymi do współpracy instytucjami kultury w kraju i za granicą organizuje prestiżowe przedsięwzięcie wydawniczo-muzyczne.
Celem programu jest zaprezentowanie jak najszerszemu gronu odbiorców 100 dzieł polskich kompozytorów – po jednym utworze na każdy rok. Uroczystym podsumowaniem będzie 11 koncertów w Polsce i na świecie, odbywających się 11 listopada 2018 roku.
 

Seminarium Edytorstwa Muzycznego 2017
Seminarium Edytorstwa Muzycznego 2017
2017-07-14

Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina oraz Instytut Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zapraszają na drugą odsłonę Seminarium Edytorstwa Muzycznego, które odbędzie się w Radziejowicach od 2 do 6 października. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca.
 

Oferta pracy: Pracownik Działu Zbiorów Nutowych
Oferta pracy: Pracownik Działu Zbiorów Nutowych
2017-07-12

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zatrudni: Pracownika do Działu Zbiorów Nutowych

 

40. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego
40. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego
2017-07-11

W dniach 22 lipca - 4 sierpnia 2017 odbędą się 40. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem. Jubileuszowa edycja festiwalu wpisuje się w obchody, ogłoszonego przez Radę Miasta, Roku Szymanowskiego - w 135. rocznicę urodzin i 80. rocznicę śmierci największego kompozytora polskiego I połowy XX wieku, tak bardzo związanego z Zakopanem i kulturą Podhala.
 

Trwa 13. Festiwal Muzyki Polskiej
Trwa 13. Festiwal Muzyki Polskiej
2017-07-08

W sobotę 8 lipca w ramach 13. Festiwalu Muzyki Polskiej w Filharmonii Krakowskiej odbył się koncert Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy. AUKSO pod przewodnictwem Marka Mosia zaprezentowało utwory Andrzeja Krzanowskiego, Aleksandra Lasonia, Eugeniusza Knapika, a także Witolda Lutosławskiego i Karola Szymanowskiego.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!

Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny

Po sukcesie w Metropolitan Opera, 6 czerwca, Tomasz Konieczny wystąpi na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, wykonując najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem!

Niezwykłe warsztaty dla niezwykłych dzieci

Po raz pierwszy w historii Polskie Wydawnictwo Muzyczne organizuje warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mając na uwadze chęć wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, PWM organizuje warsztaty muzyczne w oparciu o twórczość i postać Stanisława Moniuszki. 

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.