PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Listopad 2017 »


Transmisja z konferencji prasowej - konkurs architektoniczny #Fredry8
Transmisja z konferencji prasowej - konkurs architektoniczny #Fredry8
2017-11-29

Transmisja z konferencji prasowej, podczas której ogłoszone zostaną wyniki konkursu architektonicznego na przebudowę budynku warszawskiego oddziału Polskiego Wydawnictwa Muzycznego przy ul. Fredry 8 rozpocznie się o dziś o godzinie 13:30. Zachęcamy do oglądania: http://bit.ly/2AenPhb

W 110. rocznicę urodzin Romana Palestra
W 110. rocznicę urodzin Romana Palestra
2017-11-29

Był jednym z najwybitniejszych polskich kompozytorów XX wieku, postrzegano go nawet jako następcę Karola Szymanowskiego – tak patrzymy dziś na postać Romana Palestra, twórcy w Polsce wciąż niestety małego znanego. Dziś na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie rozpocznie się Ogólnopolska Konferencja „Słuch absolutny Romana Palestra”. W wydarzeniu wezmą udział znakomici muzykolodzy z polskich i zagranicznych ośrodków, a także artyści – wykonawcy dzieł kompozytora. 

Rozstrzygnięto konkurs architektoniczny #Fredry8 
Rozstrzygnięto konkurs architektoniczny #Fredry8 
2017-11-29

29 listopada w warszawskiej siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego podczas konferencji prasowej ogłoszono wyniki konkursu architektonicznego #Fredry8. Prace zaprezentowano publicznie po raz pierwszy.

Konferencja prasowa - wyniki konkursu architektonicznego #Fredry8
Konferencja prasowa - wyniki konkursu architektonicznego #Fredry8
2017-11-27

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji prasowej dotyczącej rozstrzygnięcia konkursu architektonicznego #Fredry8. Konferencja odbędzie się 29 listopada 2017 roku o godz. 13.30 w Sali Bankowej warszawskiego oddziału Polskiego Wydawnictwa Muzycznego (ul. Fredry 8, 00-097 Warszawa).

1 grudnia 2017 poznamy nowy utwór Mikołaja Góreckiego!
1 grudnia 2017 poznamy nowy utwór Mikołaja Góreckiego!
2017-11-27

„II Koncert na flet i orkiestrę smyczkową” Mikołaja Góreckiego będzie miał swoją premierę 1 grudnia w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Utwór wykona Jadwiga Kotnowska, której „Koncert” jest dedykowany. Solistce towarzyszyć będzie Śląska Orkiestra Kameralna kierowana przez Roberta Kabarę.

Premiera filmu o Wojciechu Kilarze
Premiera filmu o Wojciechu Kilarze
2017-11-27

29 listopada w Warszawie odbędzie się premiera filmu dokumentalnego pt. „Wojciech Kilar – między awangardą a Hollywood”. Reżyserką filmu i autorką scenariusza jest dr Violetta Rotter-Kozera.

Su-Han Yang zwycięzcą X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
Su-Han Yang zwycięzcą X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
2017-11-25

Laureatem pierwszego miejsca i zdobywcą Złotej Batuty został Su-Han Yang z Tajwanu. Drugie miejsce Jury przyznało Bar Avni z Izraela, zaś trzecią nagrodę otrzymał Modestas Barkauskas z Litwy. Koncerty laureatów odbędą się 25 i 26 listopada w Filharmonii Śląskiej w Katowicach oraz 27 listopada w Filharmonii Narodowej Warszawie.

Wielka wyprzedaż w PWM
Wielka wyprzedaż w PWM
2017-11-24

W dniach 24-30 listopada wybrane publikacje wydane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne nabyć można z aż 70% rabatem. Promocja obowiązuje w stacjonarnej księgarni firmowej w Krakowie (al. Krasińskiego 11a) oraz w księgarni internetowej PWM.

Oferta pracy: główny grafik
Oferta pracy: główny grafik
2017-11-24

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: Głównego grafika wydawnictwa. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar czasu pracy: pełny etat

Znamy finalistów Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
Znamy finalistów Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
2017-11-23

24 listopada podczas ostatniego etapu X Międzynarodowego Konkursu im. Grzegorza Fitelberga swoje umiejętności zaprezentuje szóstka dyrygentów.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Kredki w dłoń! Karol Kurpiński

Cześć! Dla najmłodszych (także duchem) mistrzów kredek i pędzli zamieszczamy dzisiaj kolejny portret do pokolorowania. Na artystyczne opracowanie czeka podobizna Karola Kurpińskiego.

„Po Cichu. O muzyce i literaturze”. Daniel Cichy w najnowszym cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Czy o muzyce da się mówić na aż 444 sposoby? Jak pisać, by zainteresować nią dzieci – najbardziej wymagających odbiorców? Czy prawo autorskie jest dla każdego? Co oznacza tajemnicze słowo „rytmetyka”? I, last but not least, czy premiera płyty może być bardziej ekscytująca od prawykonania? Odpowiedzi na te i inne fascynujące pytania o kulisy muzyki można poznać podczas najnowszego cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. „Po Cichu. O muzyce i literaturze” to pasmo wyjątkowych rozmów o czytaniu i słuchaniu, o muzyce i literaturze. Z czołowymi postaciami polskiej kultury rozmawia dyrektor – redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dr Daniel Cichy.

Rusza Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020

Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Stowarzyszenie Warsaw Wind Music zapraszają do udziału w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020. To pierwsza edycja międzynarodowego konkursu dla kompozytorów, którego przedmiotem jest napisanie premierowej kompozycji przeznaczonej na koncertową orkiestrę dętą. 
 

Księgarnia firmowa PWM wznawia działalność stacjonarną

Po 9 tygodniach zamknięcia wznawia działalność księgarnia firmowa Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zachowując normy i stosując się do zaleceń sanitarnych oraz dbając o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, PWM zaprasza do odwiedzania księgarni przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie, gdzie od 18 maja będzie można zakupić znane i cenione publikacje oraz zapoznać się z interesującymi nowościami. Dla pierwszych 50 klientów mamy niespodziankę, rabat 50% na publikacje PWM! 
 

Kredki w dłoń! Jan Stefani

Cześć! Pokolorowaliście już portret Stanisława Moniuszki? Dzisiaj mamy dla Was nowy obrazek, na którym jest inny kompozytor: Jan Stefani. Wydrukujcie grafikę i bawcie się w malarzy! Może zachęcicie rodziców by do Was dołączyli? Kolorowanie jest świetną zabawą!

Trwa druga edycja Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej

Podczas pierwszej edycji Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej 254 muzyków z Polski,Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Hong Kongu wspólnie wykonało Taniec Eleny Michała Lorenca w opracowaniu na orkiestrę dętą. Odpowiadając na międzynarodowe zainteresowanie i wychodząc naprzeciw prośbom muzyków, a także wspierając ideę wspólnego muzykowania Polskie Wydawnictwo Muzyczne wraz ze Stowarzyszeniem Polskie Orkiestry Dęte zaprasza po raz drugi do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej. 
 

Poprawnie w muzyce. Premiera książki „Muzyka w prawie autorskim” Grzegorza Manii już 21 maja

Relacja prawa autorskiego i muzyki bywa określana mianem „małżeństwa z rozsądku”, ponieważ związek ten nigdy nie był ani dobrze dobrany, ani tak szczęśliwy, jakby się tego chciało. W książce Muzyka w prawie autorskim dr hab. Grzegorz Mania – prawnik i pianista – w przystępny sposób objaśnia zawiłe paragrafy z kodeksów. Dzięki klarownym podsumowaniom i rozbudowanym wątkom praktycznym książka zyskuje charakter uniwersalny – sięgać po nią mogą nie tylko prawnicy, ale także kompozytorzy, wykonawcy i wszyscy ci, którzy zajmują się rozpowszechnianiem muzyki. Pogłębiona analiza dotyczy nie tylko samych przepisów. W pierwszym rozdziale autor z eseistyczną sprawnością opisuje fenomen muzyki i jej relację z prawem.

Zmarła Anna Sackiewicz-Steckiewicz

Z głębokim żalem informujemy, że 7 maja w wieku 92 lat zmarła Anna Sackiewicz-Steckiewicz, przez wiele lat związana z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
 

Kredki w dłoń! Stanisław Moniuszko

Cześć! Przygotowaliśmy dla Was – najmłodszych melomanów i muzyków – zabawę, polegającą na kolorowaniu portretów polskich kompozytorów. Wydrukujcie załączony poniżej obrazek (możecie poprosić o to rodziców), kredki w dłoń i… do dzieła: pokolorujcie najpiękniej jak umiecie! Do rysunku dołączamy portret w oryginalnych kolorach: może być dla Was inspiracją. Oczywiście Wy możecie użyć całkiem innych kolorów – malujcie jak Wam w duszy gra!

Przedstawiamy multimedialny raport Roku Moniuszki w 201. rocznicę urodzin kompozytora

Dziś, 5 maja, obchodzimy 201. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Po hucznych obchodach dwusetnej rocznicy urodzin kompozytora i całym roku 2019 wypełnionym atrakcjami moniuszkowskimi, wraz z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polskie Wydawnictwo Muzyczne publikuje wyjątkowy materiał: multimedialny raport podsumowujący działania zrealizowane w roku jubileuszowym Stanisława Moniuszki.