PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Listopad 2017 »


Transmisja z konferencji prasowej - konkurs architektoniczny #Fredry8
Transmisja z konferencji prasowej - konkurs architektoniczny #Fredry8
2017-11-29

Transmisja z konferencji prasowej, podczas której ogłoszone zostaną wyniki konkursu architektonicznego na przebudowę budynku warszawskiego oddziału Polskiego Wydawnictwa Muzycznego przy ul. Fredry 8 rozpocznie się o dziś o godzinie 13:30. Zachęcamy do oglądania: http://bit.ly/2AenPhb

W 110. rocznicę urodzin Romana Palestra
W 110. rocznicę urodzin Romana Palestra
2017-11-29

Był jednym z najwybitniejszych polskich kompozytorów XX wieku, postrzegano go nawet jako następcę Karola Szymanowskiego – tak patrzymy dziś na postać Romana Palestra, twórcy w Polsce wciąż niestety małego znanego. Dziś na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie rozpocznie się Ogólnopolska Konferencja „Słuch absolutny Romana Palestra”. W wydarzeniu wezmą udział znakomici muzykolodzy z polskich i zagranicznych ośrodków, a także artyści – wykonawcy dzieł kompozytora. 

Rozstrzygnięto konkurs architektoniczny #Fredry8 
Rozstrzygnięto konkurs architektoniczny #Fredry8 
2017-11-29

29 listopada w warszawskiej siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego podczas konferencji prasowej ogłoszono wyniki konkursu architektonicznego #Fredry8. Prace zaprezentowano publicznie po raz pierwszy.

Konferencja prasowa - wyniki konkursu architektonicznego #Fredry8
Konferencja prasowa - wyniki konkursu architektonicznego #Fredry8
2017-11-27

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji prasowej dotyczącej rozstrzygnięcia konkursu architektonicznego #Fredry8. Konferencja odbędzie się 29 listopada 2017 roku o godz. 13.30 w Sali Bankowej warszawskiego oddziału Polskiego Wydawnictwa Muzycznego (ul. Fredry 8, 00-097 Warszawa).

1 grudnia 2017 poznamy nowy utwór Mikołaja Góreckiego!
1 grudnia 2017 poznamy nowy utwór Mikołaja Góreckiego!
2017-11-27

„II Koncert na flet i orkiestrę smyczkową” Mikołaja Góreckiego będzie miał swoją premierę 1 grudnia w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Utwór wykona Jadwiga Kotnowska, której „Koncert” jest dedykowany. Solistce towarzyszyć będzie Śląska Orkiestra Kameralna kierowana przez Roberta Kabarę.

Premiera filmu o Wojciechu Kilarze
Premiera filmu o Wojciechu Kilarze
2017-11-27

29 listopada w Warszawie odbędzie się premiera filmu dokumentalnego pt. „Wojciech Kilar – między awangardą a Hollywood”. Reżyserką filmu i autorką scenariusza jest dr Violetta Rotter-Kozera.

Su-Han Yang zwycięzcą X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
Su-Han Yang zwycięzcą X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
2017-11-25

Laureatem pierwszego miejsca i zdobywcą Złotej Batuty został Su-Han Yang z Tajwanu. Drugie miejsce Jury przyznało Bar Avni z Izraela, zaś trzecią nagrodę otrzymał Modestas Barkauskas z Litwy. Koncerty laureatów odbędą się 25 i 26 listopada w Filharmonii Śląskiej w Katowicach oraz 27 listopada w Filharmonii Narodowej Warszawie.

Wielka wyprzedaż w PWM
Wielka wyprzedaż w PWM
2017-11-24

W dniach 24-30 listopada wybrane publikacje wydane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne nabyć można z aż 70% rabatem. Promocja obowiązuje w stacjonarnej księgarni firmowej w Krakowie (al. Krasińskiego 11a) oraz w księgarni internetowej PWM.

Oferta pracy: główny grafik
Oferta pracy: główny grafik
2017-11-24

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: Głównego grafika wydawnictwa. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar czasu pracy: pełny etat

Znamy finalistów Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
Znamy finalistów Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
2017-11-23

24 listopada podczas ostatniego etapu X Międzynarodowego Konkursu im. Grzegorza Fitelberga swoje umiejętności zaprezentuje szóstka dyrygentów.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!

Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny

Po sukcesie w Metropolitan Opera, 6 czerwca, Tomasz Konieczny wystąpi na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, wykonując najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem!

Niezwykłe warsztaty dla niezwykłych dzieci

Po raz pierwszy w historii Polskie Wydawnictwo Muzyczne organizuje warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mając na uwadze chęć wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, PWM organizuje warsztaty muzyczne w oparciu o twórczość i postać Stanisława Moniuszki. 

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.