PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Listopad 2017 »


Transmisja z konferencji prasowej - konkurs architektoniczny #Fredry8
Transmisja z konferencji prasowej - konkurs architektoniczny #Fredry8
2017-11-29

Transmisja z konferencji prasowej, podczas której ogłoszone zostaną wyniki konkursu architektonicznego na przebudowę budynku warszawskiego oddziału Polskiego Wydawnictwa Muzycznego przy ul. Fredry 8 rozpocznie się o dziś o godzinie 13:30. Zachęcamy do oglądania: http://bit.ly/2AenPhb

W 110. rocznicę urodzin Romana Palestra
W 110. rocznicę urodzin Romana Palestra
2017-11-29

Był jednym z najwybitniejszych polskich kompozytorów XX wieku, postrzegano go nawet jako następcę Karola Szymanowskiego – tak patrzymy dziś na postać Romana Palestra, twórcy w Polsce wciąż niestety małego znanego. Dziś na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie rozpocznie się Ogólnopolska Konferencja „Słuch absolutny Romana Palestra”. W wydarzeniu wezmą udział znakomici muzykolodzy z polskich i zagranicznych ośrodków, a także artyści – wykonawcy dzieł kompozytora. 

Rozstrzygnięto konkurs architektoniczny #Fredry8 
Rozstrzygnięto konkurs architektoniczny #Fredry8 
2017-11-29

29 listopada w warszawskiej siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego podczas konferencji prasowej ogłoszono wyniki konkursu architektonicznego #Fredry8. Prace zaprezentowano publicznie po raz pierwszy.

Konferencja prasowa - wyniki konkursu architektonicznego #Fredry8
Konferencja prasowa - wyniki konkursu architektonicznego #Fredry8
2017-11-27

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji prasowej dotyczącej rozstrzygnięcia konkursu architektonicznego #Fredry8. Konferencja odbędzie się 29 listopada 2017 roku o godz. 13.30 w Sali Bankowej warszawskiego oddziału Polskiego Wydawnictwa Muzycznego (ul. Fredry 8, 00-097 Warszawa).

1 grudnia 2017 poznamy nowy utwór Mikołaja Góreckiego!
1 grudnia 2017 poznamy nowy utwór Mikołaja Góreckiego!
2017-11-27

„II Koncert na flet i orkiestrę smyczkową” Mikołaja Góreckiego będzie miał swoją premierę 1 grudnia w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Utwór wykona Jadwiga Kotnowska, której „Koncert” jest dedykowany. Solistce towarzyszyć będzie Śląska Orkiestra Kameralna kierowana przez Roberta Kabarę.

Premiera filmu o Wojciechu Kilarze
Premiera filmu o Wojciechu Kilarze
2017-11-27

29 listopada w Warszawie odbędzie się premiera filmu dokumentalnego pt. „Wojciech Kilar – między awangardą a Hollywood”. Reżyserką filmu i autorką scenariusza jest dr Violetta Rotter-Kozera.

Su-Han Yang zwycięzcą X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
Su-Han Yang zwycięzcą X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
2017-11-25

Laureatem pierwszego miejsca i zdobywcą Złotej Batuty został Su-Han Yang z Tajwanu. Drugie miejsce Jury przyznało Bar Avni z Izraela, zaś trzecią nagrodę otrzymał Modestas Barkauskas z Litwy. Koncerty laureatów odbędą się 25 i 26 listopada w Filharmonii Śląskiej w Katowicach oraz 27 listopada w Filharmonii Narodowej Warszawie.

Wielka wyprzedaż w PWM
Wielka wyprzedaż w PWM
2017-11-24

W dniach 24-30 listopada wybrane publikacje wydane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne nabyć można z aż 70% rabatem. Promocja obowiązuje w stacjonarnej księgarni firmowej w Krakowie (al. Krasińskiego 11a) oraz w księgarni internetowej PWM.

Oferta pracy: główny grafik
Oferta pracy: główny grafik
2017-11-24

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: Głównego grafika wydawnictwa. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar czasu pracy: pełny etat

Znamy finalistów Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
Znamy finalistów Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
2017-11-23

24 listopada podczas ostatniego etapu X Międzynarodowego Konkursu im. Grzegorza Fitelberga swoje umiejętności zaprezentuje szóstka dyrygentów.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Podsumowanie drugiego sezonu TUTTI.pl

Koncertem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, podczas którego zabrzmią utwory Grażyny Bacewicz, Wojciecha Kilara i Pawła Łukaszewskiego, zamykamy dzisiaj drugi sezon TUTTI.pl – programu promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

To był niezwykle ciekawy sezon, podczas którego ponadtrzystukrotnie wykonywane były utwory z oznaczeniem TUTTI.pl. Były to wykonania koncertowe, przedstawienia sceniczne, rejestracje płytowe i radiowe oraz streamingi i wykonania udostępniane przez internet.

Dariusz Przybylski lipcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Dariusz Przybylski – kompozytor, organista, nauczyciel. Od lat realizuje siebie w tych trzech obszarach. Polskie Wydawnictwo Muzyczne z radością towarzyszy kompozytorowi w jego drodze twórczej. Katalog PWM konsekwentnie powiększa się o kolejne utwory Dariusza Przybylskiego.

Odszedł Bogusław Schaeffer

1 lipca 2019 roku odszedł Bogusław Schaeffer – „awangardysta awangardy”, ikona eksperymentów muzycznych i teatralnych. Jedna z najbardziej oryginalnych postaci polskiego życia muzycznego. 

Warsztaty arteterapeutyczne dla niezwykłych uczestników

Za nami wyjątkowe warsztaty dla niezwykłych podopiecznych. Blisko 100 dzieci wzięło udział w zorganizowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne warsztatach arteterapeutycznych dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Łącznie zrealizowano 20 godzin zajęć.

Prawykonanie „Missa” na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę Mikołaja Góreckiego

W najbliższą niedzielę, 30 czerwca w ramach obchodów 450-lecia Unii Lubelskiej zabrzmi nowy, niewykonywany jeszcze utwór Mikołaja Góreckiego – Missa na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę. Dzisiaj zdradzamy pierwsze o nim informacje.

Za nami recital Tomasza Koniecznego i premiera „Twarzy Wotana”

18 czerwca w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbył się recital Tomasza Koniecznego połączony z oficjalną premierą wywiadu-rzeki „Twarze Wotana”, jaki przeprowadził ze śpiewakiem Jacek Marczyński.

„Perpetuum stabile” Pawła Mykietyna – prawykonanie 16 czerwca w Hanowerze

Paweł Mykietyn przyzwyczaił ostatnio swoich melomanów do prawykonań utworów orkiestrowych. Tylko w bieżącym roku poznaliśmy dwa nowe koncerty kompozytora: skrzypcowy i wiolonczelowy. W najbliższą niedzielę, 16 czerwca w Hanowerze zostanie wykonany nowy, tym razem kameralny utwór Pawła Mykietyna: Perpetuum stabile na kwartet fortepianowy. Utwór wykona Flex Ensemble w składzie: Kana Sugimura (vn), Anna Szulc-Kapała (vla), Martha Bijlsma (vc), Johannes Nies (pf).

Agata Zubel mecenasem młodych kompozytorów

Agata Zubel – ceniona w kraju i na świecie kompozytorka, wszechstronna śpiewaczka, wreszcie – pedagog z pasją oddający się swojej pracy – podejmuje wraz z mężem Michałem Mocem, kompozytorem, akordeonistą i pedagogiem, kolejne zadanie, stając się opiekunem i mecenasem wkraczających na ścieżkę muzyczną twórców. Artystyczne małżeństwo ogłosiło właśnie program wspierający młodych kompozytorów: rezydencje artystyczne na Islandii.

Marcin Stańczyk zwycięzcą 8. Festiwalu Grand Prix Komeda

Bardzo dobre wieści napływają z zakończonego w sobotę w Ostrowcu Wielkopolskim 8. Festiwalu Filmowego Grand Prix Komeda. Główną nagrodę tego festiwalu otrzymał Marcin Stańczyk za muzykę do filmu Borysa Lankosza Kobro / Strzemiński. Opowieść fantastyczna. Gratulacje!

„Madama Butterfly” Pucciniego już 15 czerwca na warszawskim Placu Defilad

„Madama Butterfly”, arcydzieło włoskiego mistrza opery Giacomo Pucciniego, które od ponad stu lat króluje w repertuarach teatrów na całym świecie, wystawiona zostanie 15 czerwca 2019 r (godz. 21.00), na Placu Defilad.