PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Sierpień 2017 »


Warszawska Jesień 2017
Warszawska Jesień 2017
2017-08-31

Dziesięć dni, prawie czterdzieści koncertów, siedemdziesięciu kompozytorów i kilkuset wykonawców: solistów, zespołów i orkiestr. 15 września w Warszawie rozpocznie się najważniejsze w Polsce święto muzyki współczesnej: 60. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”.

Publikacje PWM na 30. Międzynarodowych Targach Książki w Moskwie
Publikacje PWM na 30. Międzynarodowych Targach Książki w Moskwie
2017-08-31

W dniach 6-10 września odbędą się Międzynarodowe Targi Książki w Moskwie. Na wspólnym stoisku polskich wydawców prezentowane będą również publikacje Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Muzyka filmowa w Operze na Zamku w Szczecinie
Muzyka filmowa w Operze na Zamku w Szczecinie
2017-08-30

Na wieczór muzyki filmowej zaprasza 2 września Opera na Zamku w Szczecinie. Orkiestra Opery na Zamku pod batutą Jerzego Wołosiuka wykona popularne fragmenty muzyki Wojciecha Kilara oraz Krzesimira Dębskiego do filmów: „Smuga cienia”, „Śmierć i dziewczyna”, „Iluminacja”, „Kontrakt”, „Hipoteza”, „Bilans kwartalny” oraz „Ogniem i mieczem”.

51. Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku
51. Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku
2017-08-30

W dniach 9-15 września odbywać się będzie w Słupsku Festiwal Pianistyki Polskiej. Festiwal zapoczątkowany w 1967 roku wkracza w drugie pięćdziesięciolecie z nie mającym sobie równych dorobkiem prezentacji polskich pianistów.

Festiwal „Muzyczne przestrzenie” z „Serenadą Mieczysława Karłowicza
Festiwal „Muzyczne przestrzenie” z „Serenadą Mieczysława Karłowicza
2017-08-30

29 września w Koninie oraz 30 września we Wrześni zabrzmi „Serenada” Mieczysława Karłowicza. Wykonają ją Warsaw Chamber Players z Januszem Wawrowskim.

Koncerty odbędą się w ramach Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyczne przestrzenie". To interdyscyplinarny, międzynarodowy festiwal z wieloma wydarzeniami towarzyszącymi, w czasie którego występują światowej sławy artyści, a koncertom przysłuchują się odbiorcy lokalni, zaproszeni dziennikarze, krytycy muzyczni oraz goście z Polski i zagranicy.

„Aus aller Welt stammende” – koncert we Lwowie
„Aus aller Welt stammende” – koncert we Lwowie
2017-08-30

21 września Lviv Virtuosos Academic Chmber Orchestra pod batutą Romana Rewakowicza wykona „Aus aller Welt stammende” Zygmunta Krauzego. Koncert odbędzie się we Lwowie.

Kraków Business Run
Kraków Business Run
2017-08-30

Już 3 września 5300 pracowników krakowskich firm i organizacji weźmie udział w charytatywnym biegu Kraków Business Run. Na starcie nie zabraknie drużyny PWM Edition reprezentującej Polskie Wydawnictwo Muzyczne.
 

Wyniki I etapu konkursu na oprawę graficzną programu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”
Wyniki I etapu konkursu na oprawę graficzną programu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”
2017-08-30

Z przyjemnością informujemy, że Jury konkursu na oprawę graficzną programu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności” wyłoniło 5 finalistów, którzy zaproszeni zostaną do etapu drugiego.

O koncertowym wykonaniu „Halki” podczas Bard Music Festival
O koncertowym wykonaniu „Halki” podczas Bard Music Festival
2017-08-29

Opery Stanisława Moniuszki, traktowane jak dobro narodowe i stanowiące polski kanon muzyczny, nieczęsto są wystawiane zagranicą.

Tym bardziej cieszy fakt bardzo dobrego przyjęcia koncertowego wykonania „Halki” w Annandale-on-Hudson (USA). Koncert odbył się 19 sierpnia w ramach Bard Music Festival. American Symphony Orchestra oraz Bard Festival Chorale prowadził Leon Botstein, a partie solowe wykonywali Amanda Majeski (Halka), Teresa Buchholz (Zofia), Miles Mykkanen (Jontek), Aubrey Allicock (Janusz) oraz Liam Moran (Stolnik).

W trasie z „Concerto-Notturno” Mikołaja Góreckiego
W trasie z „Concerto-Notturno” Mikołaja Góreckiego
2017-08-29

Aż pięciokrotnie w ciągu września zabrzmi „Concerto-Notturno” Mikołaja Góreckiego. Parię skrzypiec wykonywać będzie Jarosław Żołnierczyk z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia AMADEUS pod dyrekcją Anny Duczmal-Mróz:

8 września: Polkowice

9 września: Głogówek

16 września: Bukowiec

23 września: Kwidzyń

24 września: Toruń

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Podsumowanie drugiego sezonu TUTTI.pl

Koncertem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, podczas którego zabrzmią utwory Grażyny Bacewicz, Wojciecha Kilara i Pawła Łukaszewskiego, zamykamy dzisiaj drugi sezon TUTTI.pl – programu promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

To był niezwykle ciekawy sezon, podczas którego ponadtrzystukrotnie wykonywane były utwory z oznaczeniem TUTTI.pl. Były to wykonania koncertowe, przedstawienia sceniczne, rejestracje płytowe i radiowe oraz streamingi i wykonania udostępniane przez internet.

Dariusz Przybylski lipcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Dariusz Przybylski – kompozytor, organista, nauczyciel. Od lat realizuje siebie w tych trzech obszarach. Polskie Wydawnictwo Muzyczne z radością towarzyszy kompozytorowi w jego drodze twórczej. Katalog PWM konsekwentnie powiększa się o kolejne utwory Dariusza Przybylskiego.

Odszedł Bogusław Schaeffer

1 lipca 2019 roku odszedł Bogusław Schaeffer – „awangardysta awangardy”, ikona eksperymentów muzycznych i teatralnych. Jedna z najbardziej oryginalnych postaci polskiego życia muzycznego. 

Warsztaty arteterapeutyczne dla niezwykłych uczestników

Za nami wyjątkowe warsztaty dla niezwykłych podopiecznych. Blisko 100 dzieci wzięło udział w zorganizowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne warsztatach arteterapeutycznych dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Łącznie zrealizowano 20 godzin zajęć.

Prawykonanie „Missa” na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę Mikołaja Góreckiego

W najbliższą niedzielę, 30 czerwca w ramach obchodów 450-lecia Unii Lubelskiej zabrzmi nowy, niewykonywany jeszcze utwór Mikołaja Góreckiego – Missa na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę. Dzisiaj zdradzamy pierwsze o nim informacje.

Za nami recital Tomasza Koniecznego i premiera „Twarzy Wotana”

18 czerwca w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbył się recital Tomasza Koniecznego połączony z oficjalną premierą wywiadu-rzeki „Twarze Wotana”, jaki przeprowadził ze śpiewakiem Jacek Marczyński.

„Perpetuum stabile” Pawła Mykietyna – prawykonanie 16 czerwca w Hanowerze

Paweł Mykietyn przyzwyczaił ostatnio swoich melomanów do prawykonań utworów orkiestrowych. Tylko w bieżącym roku poznaliśmy dwa nowe koncerty kompozytora: skrzypcowy i wiolonczelowy. W najbliższą niedzielę, 16 czerwca w Hanowerze zostanie wykonany nowy, tym razem kameralny utwór Pawła Mykietyna: Perpetuum stabile na kwartet fortepianowy. Utwór wykona Flex Ensemble w składzie: Kana Sugimura (vn), Anna Szulc-Kapała (vla), Martha Bijlsma (vc), Johannes Nies (pf).

Agata Zubel mecenasem młodych kompozytorów

Agata Zubel – ceniona w kraju i na świecie kompozytorka, wszechstronna śpiewaczka, wreszcie – pedagog z pasją oddający się swojej pracy – podejmuje wraz z mężem Michałem Mocem, kompozytorem, akordeonistą i pedagogiem, kolejne zadanie, stając się opiekunem i mecenasem wkraczających na ścieżkę muzyczną twórców. Artystyczne małżeństwo ogłosiło właśnie program wspierający młodych kompozytorów: rezydencje artystyczne na Islandii.

Marcin Stańczyk zwycięzcą 8. Festiwalu Grand Prix Komeda

Bardzo dobre wieści napływają z zakończonego w sobotę w Ostrowcu Wielkopolskim 8. Festiwalu Filmowego Grand Prix Komeda. Główną nagrodę tego festiwalu otrzymał Marcin Stańczyk za muzykę do filmu Borysa Lankosza Kobro / Strzemiński. Opowieść fantastyczna. Gratulacje!

„Madama Butterfly” Pucciniego już 15 czerwca na warszawskim Placu Defilad

„Madama Butterfly”, arcydzieło włoskiego mistrza opery Giacomo Pucciniego, które od ponad stu lat króluje w repertuarach teatrów na całym świecie, wystawiona zostanie 15 czerwca 2019 r (godz. 21.00), na Placu Defilad.