PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Sierpień 2017 »


Warszawska Jesień 2017
Warszawska Jesień 2017
2017-08-31

Dziesięć dni, prawie czterdzieści koncertów, siedemdziesięciu kompozytorów i kilkuset wykonawców: solistów, zespołów i orkiestr. 15 września w Warszawie rozpocznie się najważniejsze w Polsce święto muzyki współczesnej: 60. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”.

Publikacje PWM na 30. Międzynarodowych Targach Książki w Moskwie
Publikacje PWM na 30. Międzynarodowych Targach Książki w Moskwie
2017-08-31

W dniach 6-10 września odbędą się Międzynarodowe Targi Książki w Moskwie. Na wspólnym stoisku polskich wydawców prezentowane będą również publikacje Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Muzyka filmowa w Operze na Zamku w Szczecinie
Muzyka filmowa w Operze na Zamku w Szczecinie
2017-08-30

Na wieczór muzyki filmowej zaprasza 2 września Opera na Zamku w Szczecinie. Orkiestra Opery na Zamku pod batutą Jerzego Wołosiuka wykona popularne fragmenty muzyki Wojciecha Kilara oraz Krzesimira Dębskiego do filmów: „Smuga cienia”, „Śmierć i dziewczyna”, „Iluminacja”, „Kontrakt”, „Hipoteza”, „Bilans kwartalny” oraz „Ogniem i mieczem”.

51. Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku
51. Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku
2017-08-30

W dniach 9-15 września odbywać się będzie w Słupsku Festiwal Pianistyki Polskiej. Festiwal zapoczątkowany w 1967 roku wkracza w drugie pięćdziesięciolecie z nie mającym sobie równych dorobkiem prezentacji polskich pianistów.

Festiwal „Muzyczne przestrzenie” z „Serenadą Mieczysława Karłowicza
Festiwal „Muzyczne przestrzenie” z „Serenadą Mieczysława Karłowicza
2017-08-30

29 września w Koninie oraz 30 września we Wrześni zabrzmi „Serenada” Mieczysława Karłowicza. Wykonają ją Warsaw Chamber Players z Januszem Wawrowskim.

Koncerty odbędą się w ramach Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyczne przestrzenie". To interdyscyplinarny, międzynarodowy festiwal z wieloma wydarzeniami towarzyszącymi, w czasie którego występują światowej sławy artyści, a koncertom przysłuchują się odbiorcy lokalni, zaproszeni dziennikarze, krytycy muzyczni oraz goście z Polski i zagranicy.

„Aus aller Welt stammende” – koncert we Lwowie
„Aus aller Welt stammende” – koncert we Lwowie
2017-08-30

21 września Lviv Virtuosos Academic Chmber Orchestra pod batutą Romana Rewakowicza wykona „Aus aller Welt stammende” Zygmunta Krauzego. Koncert odbędzie się we Lwowie.

Kraków Business Run
Kraków Business Run
2017-08-30

Już 3 września 5300 pracowników krakowskich firm i organizacji weźmie udział w charytatywnym biegu Kraków Business Run. Na starcie nie zabraknie drużyny PWM Edition reprezentującej Polskie Wydawnictwo Muzyczne.
 

Wyniki I etapu konkursu na oprawę graficzną programu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”
Wyniki I etapu konkursu na oprawę graficzną programu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”
2017-08-30

Z przyjemnością informujemy, że Jury konkursu na oprawę graficzną programu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności” wyłoniło 5 finalistów, którzy zaproszeni zostaną do etapu drugiego.

O koncertowym wykonaniu „Halki” podczas Bard Music Festival
O koncertowym wykonaniu „Halki” podczas Bard Music Festival
2017-08-29

Opery Stanisława Moniuszki, traktowane jak dobro narodowe i stanowiące polski kanon muzyczny, nieczęsto są wystawiane zagranicą.

Tym bardziej cieszy fakt bardzo dobrego przyjęcia koncertowego wykonania „Halki” w Annandale-on-Hudson (USA). Koncert odbył się 19 sierpnia w ramach Bard Music Festival. American Symphony Orchestra oraz Bard Festival Chorale prowadził Leon Botstein, a partie solowe wykonywali Amanda Majeski (Halka), Teresa Buchholz (Zofia), Miles Mykkanen (Jontek), Aubrey Allicock (Janusz) oraz Liam Moran (Stolnik).

W trasie z „Concerto-Notturno” Mikołaja Góreckiego
W trasie z „Concerto-Notturno” Mikołaja Góreckiego
2017-08-29

Aż pięciokrotnie w ciągu września zabrzmi „Concerto-Notturno” Mikołaja Góreckiego. Parię skrzypiec wykonywać będzie Jarosław Żołnierczyk z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia AMADEUS pod dyrekcją Anny Duczmal-Mróz:

8 września: Polkowice

9 września: Głogówek

16 września: Bukowiec

23 września: Kwidzyń

24 września: Toruń

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!

Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny

Po sukcesie w Metropolitan Opera, 6 czerwca, Tomasz Konieczny wystąpi na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, wykonując najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem!

Niezwykłe warsztaty dla niezwykłych dzieci

Po raz pierwszy w historii Polskie Wydawnictwo Muzyczne organizuje warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mając na uwadze chęć wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, PWM organizuje warsztaty muzyczne w oparciu o twórczość i postać Stanisława Moniuszki. 

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.