PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Sierpień 2017 »


Warszawska Jesień 2017
Warszawska Jesień 2017
2017-08-31

Dziesięć dni, prawie czterdzieści koncertów, siedemdziesięciu kompozytorów i kilkuset wykonawców: solistów, zespołów i orkiestr. 15 września w Warszawie rozpocznie się najważniejsze w Polsce święto muzyki współczesnej: 60. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”.

Publikacje PWM na 30. Międzynarodowych Targach Książki w Moskwie
Publikacje PWM na 30. Międzynarodowych Targach Książki w Moskwie
2017-08-31

W dniach 6-10 września odbędą się Międzynarodowe Targi Książki w Moskwie. Na wspólnym stoisku polskich wydawców prezentowane będą również publikacje Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Muzyka filmowa w Operze na Zamku w Szczecinie
Muzyka filmowa w Operze na Zamku w Szczecinie
2017-08-30

Na wieczór muzyki filmowej zaprasza 2 września Opera na Zamku w Szczecinie. Orkiestra Opery na Zamku pod batutą Jerzego Wołosiuka wykona popularne fragmenty muzyki Wojciecha Kilara oraz Krzesimira Dębskiego do filmów: „Smuga cienia”, „Śmierć i dziewczyna”, „Iluminacja”, „Kontrakt”, „Hipoteza”, „Bilans kwartalny” oraz „Ogniem i mieczem”.

51. Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku
51. Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku
2017-08-30

W dniach 9-15 września odbywać się będzie w Słupsku Festiwal Pianistyki Polskiej. Festiwal zapoczątkowany w 1967 roku wkracza w drugie pięćdziesięciolecie z nie mającym sobie równych dorobkiem prezentacji polskich pianistów.

Festiwal „Muzyczne przestrzenie” z „Serenadą Mieczysława Karłowicza
Festiwal „Muzyczne przestrzenie” z „Serenadą Mieczysława Karłowicza
2017-08-30

29 września w Koninie oraz 30 września we Wrześni zabrzmi „Serenada” Mieczysława Karłowicza. Wykonają ją Warsaw Chamber Players z Januszem Wawrowskim.

Koncerty odbędą się w ramach Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyczne przestrzenie". To interdyscyplinarny, międzynarodowy festiwal z wieloma wydarzeniami towarzyszącymi, w czasie którego występują światowej sławy artyści, a koncertom przysłuchują się odbiorcy lokalni, zaproszeni dziennikarze, krytycy muzyczni oraz goście z Polski i zagranicy.

„Aus aller Welt stammende” – koncert we Lwowie
„Aus aller Welt stammende” – koncert we Lwowie
2017-08-30

21 września Lviv Virtuosos Academic Chmber Orchestra pod batutą Romana Rewakowicza wykona „Aus aller Welt stammende” Zygmunta Krauzego. Koncert odbędzie się we Lwowie.

Kraków Business Run
Kraków Business Run
2017-08-30

Już 3 września 5300 pracowników krakowskich firm i organizacji weźmie udział w charytatywnym biegu Kraków Business Run. Na starcie nie zabraknie drużyny PWM Edition reprezentującej Polskie Wydawnictwo Muzyczne.
 

Wyniki I etapu konkursu na oprawę graficzną programu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”
Wyniki I etapu konkursu na oprawę graficzną programu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”
2017-08-30

Z przyjemnością informujemy, że Jury konkursu na oprawę graficzną programu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności” wyłoniło 5 finalistów, którzy zaproszeni zostaną do etapu drugiego.

O koncertowym wykonaniu „Halki” podczas Bard Music Festival
O koncertowym wykonaniu „Halki” podczas Bard Music Festival
2017-08-29

Opery Stanisława Moniuszki, traktowane jak dobro narodowe i stanowiące polski kanon muzyczny, nieczęsto są wystawiane zagranicą.

Tym bardziej cieszy fakt bardzo dobrego przyjęcia koncertowego wykonania „Halki” w Annandale-on-Hudson (USA). Koncert odbył się 19 sierpnia w ramach Bard Music Festival. American Symphony Orchestra oraz Bard Festival Chorale prowadził Leon Botstein, a partie solowe wykonywali Amanda Majeski (Halka), Teresa Buchholz (Zofia), Miles Mykkanen (Jontek), Aubrey Allicock (Janusz) oraz Liam Moran (Stolnik).

W trasie z „Concerto-Notturno” Mikołaja Góreckiego
W trasie z „Concerto-Notturno” Mikołaja Góreckiego
2017-08-29

Aż pięciokrotnie w ciągu września zabrzmi „Concerto-Notturno” Mikołaja Góreckiego. Parię skrzypiec wykonywać będzie Jarosław Żołnierczyk z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia AMADEUS pod dyrekcją Anny Duczmal-Mróz:

8 września: Polkowice

9 września: Głogówek

16 września: Bukowiec

23 września: Kwidzyń

24 września: Toruń

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Kredki w dłoń! Karol Kurpiński

Cześć! Dla najmłodszych (także duchem) mistrzów kredek i pędzli zamieszczamy dzisiaj kolejny portret do pokolorowania. Na artystyczne opracowanie czeka podobizna Karola Kurpińskiego.

„Po Cichu. O muzyce i literaturze”. Daniel Cichy w najnowszym cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Czy o muzyce da się mówić na aż 444 sposoby? Jak pisać, by zainteresować nią dzieci – najbardziej wymagających odbiorców? Czy prawo autorskie jest dla każdego? Co oznacza tajemnicze słowo „rytmetyka”? I, last but not least, czy premiera płyty może być bardziej ekscytująca od prawykonania? Odpowiedzi na te i inne fascynujące pytania o kulisy muzyki można poznać podczas najnowszego cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. „Po Cichu. O muzyce i literaturze” to pasmo wyjątkowych rozmów o czytaniu i słuchaniu, o muzyce i literaturze. Z czołowymi postaciami polskiej kultury rozmawia dyrektor – redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dr Daniel Cichy.

Rusza Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020

Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Stowarzyszenie Warsaw Wind Music zapraszają do udziału w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020. To pierwsza edycja międzynarodowego konkursu dla kompozytorów, którego przedmiotem jest napisanie premierowej kompozycji przeznaczonej na koncertową orkiestrę dętą. 
 

Księgarnia firmowa PWM wznawia działalność stacjonarną

Po 9 tygodniach zamknięcia wznawia działalność księgarnia firmowa Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zachowując normy i stosując się do zaleceń sanitarnych oraz dbając o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, PWM zaprasza do odwiedzania księgarni przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie, gdzie od 18 maja będzie można zakupić znane i cenione publikacje oraz zapoznać się z interesującymi nowościami. Dla pierwszych 50 klientów mamy niespodziankę, rabat 50% na publikacje PWM! 
 

Kredki w dłoń! Jan Stefani

Cześć! Pokolorowaliście już portret Stanisława Moniuszki? Dzisiaj mamy dla Was nowy obrazek, na którym jest inny kompozytor: Jan Stefani. Wydrukujcie grafikę i bawcie się w malarzy! Może zachęcicie rodziców by do Was dołączyli? Kolorowanie jest świetną zabawą!

Trwa druga edycja Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej

Podczas pierwszej edycji Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej 254 muzyków z Polski,Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Hong Kongu wspólnie wykonało Taniec Eleny Michała Lorenca w opracowaniu na orkiestrę dętą. Odpowiadając na międzynarodowe zainteresowanie i wychodząc naprzeciw prośbom muzyków, a także wspierając ideę wspólnego muzykowania Polskie Wydawnictwo Muzyczne wraz ze Stowarzyszeniem Polskie Orkiestry Dęte zaprasza po raz drugi do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej. 
 

Poprawnie w muzyce. Premiera książki „Muzyka w prawie autorskim” Grzegorza Manii już 21 maja

Relacja prawa autorskiego i muzyki bywa określana mianem „małżeństwa z rozsądku”, ponieważ związek ten nigdy nie był ani dobrze dobrany, ani tak szczęśliwy, jakby się tego chciało. W książce Muzyka w prawie autorskim dr hab. Grzegorz Mania – prawnik i pianista – w przystępny sposób objaśnia zawiłe paragrafy z kodeksów. Dzięki klarownym podsumowaniom i rozbudowanym wątkom praktycznym książka zyskuje charakter uniwersalny – sięgać po nią mogą nie tylko prawnicy, ale także kompozytorzy, wykonawcy i wszyscy ci, którzy zajmują się rozpowszechnianiem muzyki. Pogłębiona analiza dotyczy nie tylko samych przepisów. W pierwszym rozdziale autor z eseistyczną sprawnością opisuje fenomen muzyki i jej relację z prawem.

Zmarła Anna Sackiewicz-Steckiewicz

Z głębokim żalem informujemy, że 7 maja w wieku 92 lat zmarła Anna Sackiewicz-Steckiewicz, przez wiele lat związana z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
 

Kredki w dłoń! Stanisław Moniuszko

Cześć! Przygotowaliśmy dla Was – najmłodszych melomanów i muzyków – zabawę, polegającą na kolorowaniu portretów polskich kompozytorów. Wydrukujcie załączony poniżej obrazek (możecie poprosić o to rodziców), kredki w dłoń i… do dzieła: pokolorujcie najpiękniej jak umiecie! Do rysunku dołączamy portret w oryginalnych kolorach: może być dla Was inspiracją. Oczywiście Wy możecie użyć całkiem innych kolorów – malujcie jak Wam w duszy gra!

Przedstawiamy multimedialny raport Roku Moniuszki w 201. rocznicę urodzin kompozytora

Dziś, 5 maja, obchodzimy 201. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Po hucznych obchodach dwusetnej rocznicy urodzin kompozytora i całym roku 2019 wypełnionym atrakcjami moniuszkowskimi, wraz z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polskie Wydawnictwo Muzyczne publikuje wyjątkowy materiał: multimedialny raport podsumowujący działania zrealizowane w roku jubileuszowym Stanisława Moniuszki.