PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Kwiecień 2017 »


Fryderyki 2017 - muzyka poważna
Fryderyki 2017 - muzyka poważna
2017-04-25

Po raz 23. Akademia Fonograficzna przyznała nagrody za dokonania w polu muzyki poważnej. Wśród lauteatów znaleźli się m.in. Paweł Łukaszewski i Kwartet Śląski. 

Znamy zwycięzców 3. edycji KROPKI
Znamy zwycięzców 3. edycji KROPKI
2017-04-25

24 kwietnia, Fundacja Meakultura opublikowała listę zwycięzców wyłonionych spośród licznych zgłoszeń zakwalifikowanych do trzeciej edycji konkursu.

29. Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich
29. Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich
2017-04-18

W najbliższą niedzielę, 23 kwietnia rusza kolejna, 29. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów Krakowskich. „Na tegorocznym festiwalu chciałbym zwrócić szczególną uwagę na źródła inspiracji w kontekście zrozumienia i emocjonalnego przeżycia utworów muzycznych” mówi jego dyrektor artystyczny, Marcel Chyrzyński.

Katalog wypożyczeniowy F. E. C. Leuckard dostępny za pośrednictwem PWM
Katalog wypożyczeniowy F. E. C. Leuckard dostępny za pośrednictwem PWM
2017-04-13

Niemieckie wydawnictwo Peters, z którym PWM od lat utrzymuje współpracę, wzbogaciło swój katalog wypożyczeniowy o zbiory oficyny F. E. C. Leuckard.

Komitet Redakcyjny Dzieł Stanisława Moniuszki
Komitet Redakcyjny Dzieł Stanisława Moniuszki
2017-04-13

W środę 12 kwietnia 2017 roku w siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w Krakowie odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Redakcyjnego Dzieł Stanisława Moniuszki.

Konferencja dla chórmistrzów i dyrygentów
Konferencja dla chórmistrzów i dyrygentów
2017-04-12

Już po raz trzeci w dniach 21-23 kwietnia w UMFC w Warszawie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Artystyczna „Osobowość dyrygenta w świetle wyzwań współczesnego życia muzycznego”. W programie znalazły się wykłady, warsztaty oraz koncerty z udziałem zagranicznych gości.

Rok Ericha Wolfganga Korngolda
Rok Ericha Wolfganga Korngolda
2017-04-07

W bieżącym roku mija 120. rocznica urodzin oraz 60. rocznica śmierci Ericha Wolfganga Korngolda – austriackiego kompozytora, który w latach trzydziestych osiadł w USA, kształtując styl amerykańskiej muzyki filmowej.

Światowa premiera „Voice of the Winds” Marty Ptaszyńskiej
Światowa premiera „Voice of the Winds” Marty Ptaszyńskiej
2017-04-06

23 kwietnia w Muzeum Sztuki Współczesnej (MCA) w Chicago odbędzie się prawykonanie nowego utworu Marty Ptaszyńskiej „Voice of the Winds”, napisanego dla stu perkusistów.

Koncert, podczas którego wykonany zostanie utwór Ptaszyńskiej, poświęcony jest pamięci Merce Cunninghama i Johna Cage’a.

5-6 kwietnia - księgarnia nieczynna
5-6 kwietnia - księgarnia nieczynna
2017-04-05

Informujemy, że w dniach 5-6 kwietnia Księgarnia Firmowa PWM

(al. Krasińskiego 11a, 31-111 Kraków) będzie nieczynna z powodu prac technicznych.

Przepraszamy za utrudnienia.

PWM na targach Musikmesse we Frankfurcie
PWM na targach Musikmesse we Frankfurcie
2017-04-05

W dniach 5-8 kwietnia 2017 roku we Frankfurcie nad Menem odbywają się największe w Europie targi muzyczne. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jak co roku jest jednym z wystawców.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Podsumowanie drugiego sezonu TUTTI.pl

Koncertem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, podczas którego zabrzmią utwory Grażyny Bacewicz, Wojciecha Kilara i Pawła Łukaszewskiego, zamykamy dzisiaj drugi sezon TUTTI.pl – programu promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

To był niezwykle ciekawy sezon, podczas którego ponadtrzystukrotnie wykonywane były utwory z oznaczeniem TUTTI.pl. Były to wykonania koncertowe, przedstawienia sceniczne, rejestracje płytowe i radiowe oraz streamingi i wykonania udostępniane przez internet.

Dariusz Przybylski lipcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Dariusz Przybylski – kompozytor, organista, nauczyciel. Od lat realizuje siebie w tych trzech obszarach. Polskie Wydawnictwo Muzyczne z radością towarzyszy kompozytorowi w jego drodze twórczej. Katalog PWM konsekwentnie powiększa się o kolejne utwory Dariusza Przybylskiego.

Odszedł Bogusław Schaeffer

1 lipca 2019 roku odszedł Bogusław Schaeffer – „awangardysta awangardy”, ikona eksperymentów muzycznych i teatralnych. Jedna z najbardziej oryginalnych postaci polskiego życia muzycznego. 

Warsztaty arteterapeutyczne dla niezwykłych uczestników

Za nami wyjątkowe warsztaty dla niezwykłych podopiecznych. Blisko 100 dzieci wzięło udział w zorganizowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne warsztatach arteterapeutycznych dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Łącznie zrealizowano 20 godzin zajęć.

Prawykonanie „Missa” na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę Mikołaja Góreckiego

W najbliższą niedzielę, 30 czerwca w ramach obchodów 450-lecia Unii Lubelskiej zabrzmi nowy, niewykonywany jeszcze utwór Mikołaja Góreckiego – Missa na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę. Dzisiaj zdradzamy pierwsze o nim informacje.

Za nami recital Tomasza Koniecznego i premiera „Twarzy Wotana”

18 czerwca w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbył się recital Tomasza Koniecznego połączony z oficjalną premierą wywiadu-rzeki „Twarze Wotana”, jaki przeprowadził ze śpiewakiem Jacek Marczyński.

„Perpetuum stabile” Pawła Mykietyna – prawykonanie 16 czerwca w Hanowerze

Paweł Mykietyn przyzwyczaił ostatnio swoich melomanów do prawykonań utworów orkiestrowych. Tylko w bieżącym roku poznaliśmy dwa nowe koncerty kompozytora: skrzypcowy i wiolonczelowy. W najbliższą niedzielę, 16 czerwca w Hanowerze zostanie wykonany nowy, tym razem kameralny utwór Pawła Mykietyna: Perpetuum stabile na kwartet fortepianowy. Utwór wykona Flex Ensemble w składzie: Kana Sugimura (vn), Anna Szulc-Kapała (vla), Martha Bijlsma (vc), Johannes Nies (pf).

Agata Zubel mecenasem młodych kompozytorów

Agata Zubel – ceniona w kraju i na świecie kompozytorka, wszechstronna śpiewaczka, wreszcie – pedagog z pasją oddający się swojej pracy – podejmuje wraz z mężem Michałem Mocem, kompozytorem, akordeonistą i pedagogiem, kolejne zadanie, stając się opiekunem i mecenasem wkraczających na ścieżkę muzyczną twórców. Artystyczne małżeństwo ogłosiło właśnie program wspierający młodych kompozytorów: rezydencje artystyczne na Islandii.

Marcin Stańczyk zwycięzcą 8. Festiwalu Grand Prix Komeda

Bardzo dobre wieści napływają z zakończonego w sobotę w Ostrowcu Wielkopolskim 8. Festiwalu Filmowego Grand Prix Komeda. Główną nagrodę tego festiwalu otrzymał Marcin Stańczyk za muzykę do filmu Borysa Lankosza Kobro / Strzemiński. Opowieść fantastyczna. Gratulacje!

„Madama Butterfly” Pucciniego już 15 czerwca na warszawskim Placu Defilad

„Madama Butterfly”, arcydzieło włoskiego mistrza opery Giacomo Pucciniego, które od ponad stu lat króluje w repertuarach teatrów na całym świecie, wystawiona zostanie 15 czerwca 2019 r (godz. 21.00), na Placu Defilad.