PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Kwiecień 2017 »


Fryderyki 2017 - muzyka poważna
Fryderyki 2017 - muzyka poważna
2017-04-25

Po raz 23. Akademia Fonograficzna przyznała nagrody za dokonania w polu muzyki poważnej. Wśród lauteatów znaleźli się m.in. Paweł Łukaszewski i Kwartet Śląski. 

Znamy zwycięzców 3. edycji KROPKI
Znamy zwycięzców 3. edycji KROPKI
2017-04-25

24 kwietnia, Fundacja Meakultura opublikowała listę zwycięzców wyłonionych spośród licznych zgłoszeń zakwalifikowanych do trzeciej edycji konkursu.

29. Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich
29. Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich
2017-04-18

W najbliższą niedzielę, 23 kwietnia rusza kolejna, 29. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów Krakowskich. „Na tegorocznym festiwalu chciałbym zwrócić szczególną uwagę na źródła inspiracji w kontekście zrozumienia i emocjonalnego przeżycia utworów muzycznych” mówi jego dyrektor artystyczny, Marcel Chyrzyński.

Katalog wypożyczeniowy F. E. C. Leuckard dostępny za pośrednictwem PWM
Katalog wypożyczeniowy F. E. C. Leuckard dostępny za pośrednictwem PWM
2017-04-13

Niemieckie wydawnictwo Peters, z którym PWM od lat utrzymuje współpracę, wzbogaciło swój katalog wypożyczeniowy o zbiory oficyny F. E. C. Leuckard.

Komitet Redakcyjny Dzieł Stanisława Moniuszki
Komitet Redakcyjny Dzieł Stanisława Moniuszki
2017-04-13

W środę 12 kwietnia 2017 roku w siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w Krakowie odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Redakcyjnego Dzieł Stanisława Moniuszki.

Konferencja dla chórmistrzów i dyrygentów
Konferencja dla chórmistrzów i dyrygentów
2017-04-12

Już po raz trzeci w dniach 21-23 kwietnia w UMFC w Warszawie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Artystyczna „Osobowość dyrygenta w świetle wyzwań współczesnego życia muzycznego”. W programie znalazły się wykłady, warsztaty oraz koncerty z udziałem zagranicznych gości.

Rok Ericha Wolfganga Korngolda
Rok Ericha Wolfganga Korngolda
2017-04-07

W bieżącym roku mija 120. rocznica urodzin oraz 60. rocznica śmierci Ericha Wolfganga Korngolda – austriackiego kompozytora, który w latach trzydziestych osiadł w USA, kształtując styl amerykańskiej muzyki filmowej.

Światowa premiera „Voice of the Winds” Marty Ptaszyńskiej
Światowa premiera „Voice of the Winds” Marty Ptaszyńskiej
2017-04-06

23 kwietnia w Muzeum Sztuki Współczesnej (MCA) w Chicago odbędzie się prawykonanie nowego utworu Marty Ptaszyńskiej „Voice of the Winds”, napisanego dla stu perkusistów.

Koncert, podczas którego wykonany zostanie utwór Ptaszyńskiej, poświęcony jest pamięci Merce Cunninghama i Johna Cage’a.

5-6 kwietnia - księgarnia nieczynna
5-6 kwietnia - księgarnia nieczynna
2017-04-05

Informujemy, że w dniach 5-6 kwietnia Księgarnia Firmowa PWM

(al. Krasińskiego 11a, 31-111 Kraków) będzie nieczynna z powodu prac technicznych.

Przepraszamy za utrudnienia.

PWM na targach Musikmesse we Frankfurcie
PWM na targach Musikmesse we Frankfurcie
2017-04-05

W dniach 5-8 kwietnia 2017 roku we Frankfurcie nad Menem odbywają się największe w Europie targi muzyczne. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jak co roku jest jednym z wystawców.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!

Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny

Po sukcesie w Metropolitan Opera, 6 czerwca, Tomasz Konieczny wystąpi na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, wykonując najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem!

Niezwykłe warsztaty dla niezwykłych dzieci

Po raz pierwszy w historii Polskie Wydawnictwo Muzyczne organizuje warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mając na uwadze chęć wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, PWM organizuje warsztaty muzyczne w oparciu o twórczość i postać Stanisława Moniuszki. 

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.