PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Kwiecień 2017 »


Fryderyki 2017 - muzyka poważna
Fryderyki 2017 - muzyka poważna
2017-04-25

Po raz 23. Akademia Fonograficzna przyznała nagrody za dokonania w polu muzyki poważnej. Wśród lauteatów znaleźli się m.in. Paweł Łukaszewski i Kwartet Śląski. 

Znamy zwycięzców 3. edycji KROPKI
Znamy zwycięzców 3. edycji KROPKI
2017-04-25

24 kwietnia, Fundacja Meakultura opublikowała listę zwycięzców wyłonionych spośród licznych zgłoszeń zakwalifikowanych do trzeciej edycji konkursu.

29. Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich
29. Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich
2017-04-18

W najbliższą niedzielę, 23 kwietnia rusza kolejna, 29. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów Krakowskich. „Na tegorocznym festiwalu chciałbym zwrócić szczególną uwagę na źródła inspiracji w kontekście zrozumienia i emocjonalnego przeżycia utworów muzycznych” mówi jego dyrektor artystyczny, Marcel Chyrzyński.

Katalog wypożyczeniowy F. E. C. Leuckard dostępny za pośrednictwem PWM
Katalog wypożyczeniowy F. E. C. Leuckard dostępny za pośrednictwem PWM
2017-04-13

Niemieckie wydawnictwo Peters, z którym PWM od lat utrzymuje współpracę, wzbogaciło swój katalog wypożyczeniowy o zbiory oficyny F. E. C. Leuckard.

Komitet Redakcyjny Dzieł Stanisława Moniuszki
Komitet Redakcyjny Dzieł Stanisława Moniuszki
2017-04-13

W środę 12 kwietnia 2017 roku w siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w Krakowie odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Redakcyjnego Dzieł Stanisława Moniuszki.

Konferencja dla chórmistrzów i dyrygentów
Konferencja dla chórmistrzów i dyrygentów
2017-04-12

Już po raz trzeci w dniach 21-23 kwietnia w UMFC w Warszawie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Artystyczna „Osobowość dyrygenta w świetle wyzwań współczesnego życia muzycznego”. W programie znalazły się wykłady, warsztaty oraz koncerty z udziałem zagranicznych gości.

Rok Ericha Wolfganga Korngolda
Rok Ericha Wolfganga Korngolda
2017-04-07

W bieżącym roku mija 120. rocznica urodzin oraz 60. rocznica śmierci Ericha Wolfganga Korngolda – austriackiego kompozytora, który w latach trzydziestych osiadł w USA, kształtując styl amerykańskiej muzyki filmowej.

Światowa premiera „Voice of the Winds” Marty Ptaszyńskiej
Światowa premiera „Voice of the Winds” Marty Ptaszyńskiej
2017-04-06

23 kwietnia w Muzeum Sztuki Współczesnej (MCA) w Chicago odbędzie się prawykonanie nowego utworu Marty Ptaszyńskiej „Voice of the Winds”, napisanego dla stu perkusistów.

Koncert, podczas którego wykonany zostanie utwór Ptaszyńskiej, poświęcony jest pamięci Merce Cunninghama i Johna Cage’a.

5-6 kwietnia - księgarnia nieczynna
5-6 kwietnia - księgarnia nieczynna
2017-04-05

Informujemy, że w dniach 5-6 kwietnia Księgarnia Firmowa PWM

(al. Krasińskiego 11a, 31-111 Kraków) będzie nieczynna z powodu prac technicznych.

Przepraszamy za utrudnienia.

PWM na targach Musikmesse we Frankfurcie
PWM na targach Musikmesse we Frankfurcie
2017-04-05

W dniach 5-8 kwietnia 2017 roku we Frankfurcie nad Menem odbywają się największe w Europie targi muzyczne. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jak co roku jest jednym z wystawców.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Kredki w dłoń! Karol Kurpiński

Cześć! Dla najmłodszych (także duchem) mistrzów kredek i pędzli zamieszczamy dzisiaj kolejny portret do pokolorowania. Na artystyczne opracowanie czeka podobizna Karola Kurpińskiego.

#TUTTIwdomu – ostatni dzwonek na złożenie wniosku

Przypominamy, że do końca maja przyjmujemy wnioski do projektu #TUTTIwdomu – specjalnej edycji TUTTI.pl przygotowanej na czas ograniczonego dostępu do wydarzeń muzycznych na żywo. Projekt zakłada dofinansowanie w wysokości 70% należnej opłaty za zawieszenie w Internecie nagranych przez Państwa utworów kompozytorów polskich z katalogu PWM.

„Po Cichu. O muzyce i literaturze”. Daniel Cichy w najnowszym cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Czy o muzyce da się mówić na aż 444 sposoby? Jak pisać, by zainteresować nią dzieci – najbardziej wymagających odbiorców? Czy prawo autorskie jest dla każdego? Co oznacza tajemnicze słowo „rytmetyka”? I, last but not least, czy premiera płyty może być bardziej ekscytująca od prawykonania? Odpowiedzi na te i inne fascynujące pytania o kulisy muzyki można poznać podczas najnowszego cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. „Po Cichu. O muzyce i literaturze” to pasmo wyjątkowych rozmów o czytaniu i słuchaniu, o muzyce i literaturze. Z czołowymi postaciami polskiej kultury rozmawia dyrektor – redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dr Daniel Cichy.

Rusza Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020

Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Stowarzyszenie Warsaw Wind Music zapraszają do udziału w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020. To pierwsza edycja międzynarodowego konkursu dla kompozytorów, którego przedmiotem jest napisanie premierowej kompozycji przeznaczonej na koncertową orkiestrę dętą. 
 

Księgarnia firmowa PWM wznawia działalność stacjonarną

Po 9 tygodniach zamknięcia wznawia działalność księgarnia firmowa Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zachowując normy i stosując się do zaleceń sanitarnych oraz dbając o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, PWM zaprasza do odwiedzania księgarni przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie, gdzie od 18 maja będzie można zakupić znane i cenione publikacje oraz zapoznać się z interesującymi nowościami. Dla pierwszych 50 klientów mamy niespodziankę, rabat 50% na publikacje PWM! 
 

Kredki w dłoń! Jan Stefani

Cześć! Pokolorowaliście już portret Stanisława Moniuszki? Dzisiaj mamy dla Was nowy obrazek, na którym jest inny kompozytor: Jan Stefani. Wydrukujcie grafikę i bawcie się w malarzy! Może zachęcicie rodziców by do Was dołączyli? Kolorowanie jest świetną zabawą!

Trwa druga edycja Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej

Podczas pierwszej edycji Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej 254 muzyków z Polski,Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Hong Kongu wspólnie wykonało Taniec Eleny Michała Lorenca w opracowaniu na orkiestrę dętą. Odpowiadając na międzynarodowe zainteresowanie i wychodząc naprzeciw prośbom muzyków, a także wspierając ideę wspólnego muzykowania Polskie Wydawnictwo Muzyczne wraz ze Stowarzyszeniem Polskie Orkiestry Dęte zaprasza po raz drugi do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej. 
 

Poprawnie w muzyce. Premiera książki „Muzyka w prawie autorskim” Grzegorza Manii już 21 maja

Relacja prawa autorskiego i muzyki bywa określana mianem „małżeństwa z rozsądku”, ponieważ związek ten nigdy nie był ani dobrze dobrany, ani tak szczęśliwy, jakby się tego chciało. W książce Muzyka w prawie autorskim dr hab. Grzegorz Mania – prawnik i pianista – w przystępny sposób objaśnia zawiłe paragrafy z kodeksów. Dzięki klarownym podsumowaniom i rozbudowanym wątkom praktycznym książka zyskuje charakter uniwersalny – sięgać po nią mogą nie tylko prawnicy, ale także kompozytorzy, wykonawcy i wszyscy ci, którzy zajmują się rozpowszechnianiem muzyki. Pogłębiona analiza dotyczy nie tylko samych przepisów. W pierwszym rozdziale autor z eseistyczną sprawnością opisuje fenomen muzyki i jej relację z prawem.

Zmarła Anna Sackiewicz-Steckiewicz

Z głębokim żalem informujemy, że 7 maja w wieku 92 lat zmarła Anna Sackiewicz-Steckiewicz, przez wiele lat związana z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
 

Kredki w dłoń! Stanisław Moniuszko

Cześć! Przygotowaliśmy dla Was – najmłodszych melomanów i muzyków – zabawę, polegającą na kolorowaniu portretów polskich kompozytorów. Wydrukujcie załączony poniżej obrazek (możecie poprosić o to rodziców), kredki w dłoń i… do dzieła: pokolorujcie najpiękniej jak umiecie! Do rysunku dołączamy portret w oryginalnych kolorach: może być dla Was inspiracją. Oczywiście Wy możecie użyć całkiem innych kolorów – malujcie jak Wam w duszy gra!