PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Maj 2017 »


Zmarła Elżbieta Chojnacka
Zmarła Elżbieta Chojnacka
2017-05-29

Wczoraj w Paryżu, w wieku 77 lat zmarła Elżbieta Chojnacka - polska klawesynistka, jedna z największych osobowości artystycznych grających na tym instrumencie na świecie.

VIII Cracovia Cantans już wkrótce!
VIII Cracovia Cantans już wkrótce!
2017-05-23

W dniach 8–11 czerwca krakowskie kościoły i sale koncertowe wypełni muzyka chóralna w wykonaniu zespołów z różnych zakątków świata. Wszystko za sprawą VIII Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Cracovia Cantans.

Gala KROPKI już w najbliższą niedzielę!
Gala KROPKI już w najbliższą niedzielę!
2017-05-23

Nagrody za najlepsze teksty o muzyce opublikowane w 2016 roku, ufundowana po raz pierwszy Nagroda Publiczności czy nagroda za wybitne osiągnięcia w dziedzinie krytyki muzycznej – Gala Finałowa III edycji Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA już w najbliższą niedzielę w Warszawie!

Warszawskie Targi Książki - fotorelacja
Warszawskie Targi Książki - fotorelacja
2017-05-22

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z 8. Warszawskich Targów Książki. Na stoisku PWM jak co roku było tłoczno, kolorowo i bardzo muzycznie! 

Koncert pamięci Janiny Garści
Koncert pamięci Janiny Garści
2017-05-22

Już po raz trzeci dzieci i młodzież z Małopolski oraz Śląska uczczą pamięć Janiny Garści. Koncert z okazji 97. rocznicy urodzin wybitnej kompozytorki i pedagożki odbędzie się 1 czerwca w PSM II st.im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie.

„Chopin 2. Uchwycić nieuchwytne” nagrodzony w konkursie ACADEMIA 2017
„Chopin 2. Uchwycić nieuchwytne” nagrodzony w konkursie ACADEMIA 2017
2017-05-19

Dzieło prof. Mieczysława Tomaszewskiego znalazło się wśród laureatów konkursu dla najlepszej publikacji akademickiej i naukowej ACADEMIA 2017. Jury pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Romana Barlika przyznało książce wyróżnienie specjalne. 

Zinfonia.com – narzędzie nowoczesnego bibliotekarza
Zinfonia.com – narzędzie nowoczesnego bibliotekarza
2017-05-18

Polskie Wydawnictwo Muzyczne gorąco zachęca do korzystania z platformy zinfonia.com przy zamawianiu materiałów orkiestrowych zarówno z katalogu PWM, jak i wydawców zagranicznych, z którymi nasza oficyna ściśle współpracuje.

Dla Państwa wygody, serwis posiada polską wersję językową.

"Widok piękny bez zastrzeżeń" Krakowską Książką Miesiąca
2017-05-17

Jury nagrody „Krakowska Książka Miesiąca” uhonorowało tytułem „Książki Maja 2017” pracę Justyny Nowickiej i Witolda Siemaszkiewicza - album "Widok piękny bez zastrzeżeń. Fotografia tatrzańska Mieczysława Karłowicza". 18 maja odbędzie się uroczyste wręczenie nagrody i spotkanie z autorami. Zapraszamy! 

Wielkie święto chórów uniwersyteckich w Poznaniu
Wielkie święto chórów uniwersyteckich w Poznaniu
2017-05-17

W dniach 17-20 maja w Poznaniu odbędzie się finał XIII Międzynarodowego Festiwalu Chórów Uniwersyteckich "Universitas Cantat". Jak co roku wydarzenie gromadzi kilkadziesiąt zespołów polskich i zagranicznych, którzy goszczą z koncertami w różnych miastach Wielkopolski.

„Violin Concerto” Agaty Zubel w Finlandii
„Violin Concerto” Agaty Zubel w Finlandii
2017-05-16

29 czerwca zostanie wykonany w Porvoo (Finlandia) „Violin Concerto” Agaty Zubel. W partii solowej usłyszymy Johna Storgårdsa, a towarzyszyć mu będzie Avanti! Chamber Orchestra pod dyrekcją Dimy Slobodeniouka. Koncert odbędzie się w ramach 32. edycji festiwalu Avanti’s Summer Souns (28 czerwca – 2 lipca), który gościć będzie w fińskich miastach Porvoo oraz Loviisa.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Podsumowanie drugiego sezonu TUTTI.pl

Koncertem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, podczas którego zabrzmią utwory Grażyny Bacewicz, Wojciecha Kilara i Pawła Łukaszewskiego, zamykamy dzisiaj drugi sezon TUTTI.pl – programu promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

To był niezwykle ciekawy sezon, podczas którego ponadtrzystukrotnie wykonywane były utwory z oznaczeniem TUTTI.pl. Były to wykonania koncertowe, przedstawienia sceniczne, rejestracje płytowe i radiowe oraz streamingi i wykonania udostępniane przez internet.

Dariusz Przybylski lipcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Dariusz Przybylski – kompozytor, organista, nauczyciel. Od lat realizuje siebie w tych trzech obszarach. Polskie Wydawnictwo Muzyczne z radością towarzyszy kompozytorowi w jego drodze twórczej. Katalog PWM konsekwentnie powiększa się o kolejne utwory Dariusza Przybylskiego.

Odszedł Bogusław Schaeffer

1 lipca 2019 roku odszedł Bogusław Schaeffer – „awangardysta awangardy”, ikona eksperymentów muzycznych i teatralnych. Jedna z najbardziej oryginalnych postaci polskiego życia muzycznego. 

Warsztaty arteterapeutyczne dla niezwykłych uczestników

Za nami wyjątkowe warsztaty dla niezwykłych podopiecznych. Blisko 100 dzieci wzięło udział w zorganizowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne warsztatach arteterapeutycznych dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Łącznie zrealizowano 20 godzin zajęć.

Prawykonanie „Missa” na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę Mikołaja Góreckiego

W najbliższą niedzielę, 30 czerwca w ramach obchodów 450-lecia Unii Lubelskiej zabrzmi nowy, niewykonywany jeszcze utwór Mikołaja Góreckiego – Missa na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę. Dzisiaj zdradzamy pierwsze o nim informacje.

Za nami recital Tomasza Koniecznego i premiera „Twarzy Wotana”

18 czerwca w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbył się recital Tomasza Koniecznego połączony z oficjalną premierą wywiadu-rzeki „Twarze Wotana”, jaki przeprowadził ze śpiewakiem Jacek Marczyński.

„Perpetuum stabile” Pawła Mykietyna – prawykonanie 16 czerwca w Hanowerze

Paweł Mykietyn przyzwyczaił ostatnio swoich melomanów do prawykonań utworów orkiestrowych. Tylko w bieżącym roku poznaliśmy dwa nowe koncerty kompozytora: skrzypcowy i wiolonczelowy. W najbliższą niedzielę, 16 czerwca w Hanowerze zostanie wykonany nowy, tym razem kameralny utwór Pawła Mykietyna: Perpetuum stabile na kwartet fortepianowy. Utwór wykona Flex Ensemble w składzie: Kana Sugimura (vn), Anna Szulc-Kapała (vla), Martha Bijlsma (vc), Johannes Nies (pf).

Agata Zubel mecenasem młodych kompozytorów

Agata Zubel – ceniona w kraju i na świecie kompozytorka, wszechstronna śpiewaczka, wreszcie – pedagog z pasją oddający się swojej pracy – podejmuje wraz z mężem Michałem Mocem, kompozytorem, akordeonistą i pedagogiem, kolejne zadanie, stając się opiekunem i mecenasem wkraczających na ścieżkę muzyczną twórców. Artystyczne małżeństwo ogłosiło właśnie program wspierający młodych kompozytorów: rezydencje artystyczne na Islandii.

Marcin Stańczyk zwycięzcą 8. Festiwalu Grand Prix Komeda

Bardzo dobre wieści napływają z zakończonego w sobotę w Ostrowcu Wielkopolskim 8. Festiwalu Filmowego Grand Prix Komeda. Główną nagrodę tego festiwalu otrzymał Marcin Stańczyk za muzykę do filmu Borysa Lankosza Kobro / Strzemiński. Opowieść fantastyczna. Gratulacje!

„Madama Butterfly” Pucciniego już 15 czerwca na warszawskim Placu Defilad

„Madama Butterfly”, arcydzieło włoskiego mistrza opery Giacomo Pucciniego, które od ponad stu lat króluje w repertuarach teatrów na całym świecie, wystawiona zostanie 15 czerwca 2019 r (godz. 21.00), na Placu Defilad.