PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Maj 2017 »


Zmarła Elżbieta Chojnacka
Zmarła Elżbieta Chojnacka
2017-05-29

Wczoraj w Paryżu, w wieku 77 lat zmarła Elżbieta Chojnacka - polska klawesynistka, jedna z największych osobowości artystycznych grających na tym instrumencie na świecie.

VIII Cracovia Cantans już wkrótce!
VIII Cracovia Cantans już wkrótce!
2017-05-23

W dniach 8–11 czerwca krakowskie kościoły i sale koncertowe wypełni muzyka chóralna w wykonaniu zespołów z różnych zakątków świata. Wszystko za sprawą VIII Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Cracovia Cantans.

Gala KROPKI już w najbliższą niedzielę!
Gala KROPKI już w najbliższą niedzielę!
2017-05-23

Nagrody za najlepsze teksty o muzyce opublikowane w 2016 roku, ufundowana po raz pierwszy Nagroda Publiczności czy nagroda za wybitne osiągnięcia w dziedzinie krytyki muzycznej – Gala Finałowa III edycji Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA już w najbliższą niedzielę w Warszawie!

Warszawskie Targi Książki - fotorelacja
Warszawskie Targi Książki - fotorelacja
2017-05-22

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z 8. Warszawskich Targów Książki. Na stoisku PWM jak co roku było tłoczno, kolorowo i bardzo muzycznie! 

Koncert pamięci Janiny Garści
Koncert pamięci Janiny Garści
2017-05-22

Już po raz trzeci dzieci i młodzież z Małopolski oraz Śląska uczczą pamięć Janiny Garści. Koncert z okazji 97. rocznicy urodzin wybitnej kompozytorki i pedagożki odbędzie się 1 czerwca w PSM II st.im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie.

„Chopin 2. Uchwycić nieuchwytne” nagrodzony w konkursie ACADEMIA 2017
„Chopin 2. Uchwycić nieuchwytne” nagrodzony w konkursie ACADEMIA 2017
2017-05-19

Dzieło prof. Mieczysława Tomaszewskiego znalazło się wśród laureatów konkursu dla najlepszej publikacji akademickiej i naukowej ACADEMIA 2017. Jury pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Romana Barlika przyznało książce wyróżnienie specjalne. 

Zinfonia.com – narzędzie nowoczesnego bibliotekarza
Zinfonia.com – narzędzie nowoczesnego bibliotekarza
2017-05-18

Polskie Wydawnictwo Muzyczne gorąco zachęca do korzystania z platformy zinfonia.com przy zamawianiu materiałów orkiestrowych zarówno z katalogu PWM, jak i wydawców zagranicznych, z którymi nasza oficyna ściśle współpracuje.

Dla Państwa wygody, serwis posiada polską wersję językową.

"Widok piękny bez zastrzeżeń" Krakowską Książką Miesiąca
2017-05-17

Jury nagrody „Krakowska Książka Miesiąca” uhonorowało tytułem „Książki Maja 2017” pracę Justyny Nowickiej i Witolda Siemaszkiewicza - album "Widok piękny bez zastrzeżeń. Fotografia tatrzańska Mieczysława Karłowicza". 18 maja odbędzie się uroczyste wręczenie nagrody i spotkanie z autorami. Zapraszamy! 

Wielkie święto chórów uniwersyteckich w Poznaniu
Wielkie święto chórów uniwersyteckich w Poznaniu
2017-05-17

W dniach 17-20 maja w Poznaniu odbędzie się finał XIII Międzynarodowego Festiwalu Chórów Uniwersyteckich "Universitas Cantat". Jak co roku wydarzenie gromadzi kilkadziesiąt zespołów polskich i zagranicznych, którzy goszczą z koncertami w różnych miastach Wielkopolski.

„Violin Concerto” Agaty Zubel w Finlandii
„Violin Concerto” Agaty Zubel w Finlandii
2017-05-16

29 czerwca zostanie wykonany w Porvoo (Finlandia) „Violin Concerto” Agaty Zubel. W partii solowej usłyszymy Johna Storgårdsa, a towarzyszyć mu będzie Avanti! Chamber Orchestra pod dyrekcją Dimy Slobodeniouka. Koncert odbędzie się w ramach 32. edycji festiwalu Avanti’s Summer Souns (28 czerwca – 2 lipca), który gościć będzie w fińskich miastach Porvoo oraz Loviisa.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!

Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny

Po sukcesie w Metropolitan Opera, 6 czerwca, Tomasz Konieczny wystąpi na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, wykonując najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem!

Niezwykłe warsztaty dla niezwykłych dzieci

Po raz pierwszy w historii Polskie Wydawnictwo Muzyczne organizuje warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mając na uwadze chęć wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, PWM organizuje warsztaty muzyczne w oparciu o twórczość i postać Stanisława Moniuszki. 

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.