PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Maj 2017 »


Zmarła Elżbieta Chojnacka
Zmarła Elżbieta Chojnacka
2017-05-29

Wczoraj w Paryżu, w wieku 77 lat zmarła Elżbieta Chojnacka - polska klawesynistka, jedna z największych osobowości artystycznych grających na tym instrumencie na świecie.

VIII Cracovia Cantans już wkrótce!
VIII Cracovia Cantans już wkrótce!
2017-05-23

W dniach 8–11 czerwca krakowskie kościoły i sale koncertowe wypełni muzyka chóralna w wykonaniu zespołów z różnych zakątków świata. Wszystko za sprawą VIII Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Cracovia Cantans.

Gala KROPKI już w najbliższą niedzielę!
Gala KROPKI już w najbliższą niedzielę!
2017-05-23

Nagrody za najlepsze teksty o muzyce opublikowane w 2016 roku, ufundowana po raz pierwszy Nagroda Publiczności czy nagroda za wybitne osiągnięcia w dziedzinie krytyki muzycznej – Gala Finałowa III edycji Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA już w najbliższą niedzielę w Warszawie!

Warszawskie Targi Książki - fotorelacja
Warszawskie Targi Książki - fotorelacja
2017-05-22

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z 8. Warszawskich Targów Książki. Na stoisku PWM jak co roku było tłoczno, kolorowo i bardzo muzycznie! 

Koncert pamięci Janiny Garści
Koncert pamięci Janiny Garści
2017-05-22

Już po raz trzeci dzieci i młodzież z Małopolski oraz Śląska uczczą pamięć Janiny Garści. Koncert z okazji 97. rocznicy urodzin wybitnej kompozytorki i pedagożki odbędzie się 1 czerwca w PSM II st.im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie.

„Chopin 2. Uchwycić nieuchwytne” nagrodzony w konkursie ACADEMIA 2017
„Chopin 2. Uchwycić nieuchwytne” nagrodzony w konkursie ACADEMIA 2017
2017-05-19

Dzieło prof. Mieczysława Tomaszewskiego znalazło się wśród laureatów konkursu dla najlepszej publikacji akademickiej i naukowej ACADEMIA 2017. Jury pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Romana Barlika przyznało książce wyróżnienie specjalne. 

Zinfonia.com – narzędzie nowoczesnego bibliotekarza
Zinfonia.com – narzędzie nowoczesnego bibliotekarza
2017-05-18

Polskie Wydawnictwo Muzyczne gorąco zachęca do korzystania z platformy zinfonia.com przy zamawianiu materiałów orkiestrowych zarówno z katalogu PWM, jak i wydawców zagranicznych, z którymi nasza oficyna ściśle współpracuje.

Dla Państwa wygody, serwis posiada polską wersję językową.

"Widok piękny bez zastrzeżeń" Krakowską Książką Miesiąca
2017-05-17

Jury nagrody „Krakowska Książka Miesiąca” uhonorowało tytułem „Książki Maja 2017” pracę Justyny Nowickiej i Witolda Siemaszkiewicza - album "Widok piękny bez zastrzeżeń. Fotografia tatrzańska Mieczysława Karłowicza". 18 maja odbędzie się uroczyste wręczenie nagrody i spotkanie z autorami. Zapraszamy! 

Wielkie święto chórów uniwersyteckich w Poznaniu
Wielkie święto chórów uniwersyteckich w Poznaniu
2017-05-17

W dniach 17-20 maja w Poznaniu odbędzie się finał XIII Międzynarodowego Festiwalu Chórów Uniwersyteckich "Universitas Cantat". Jak co roku wydarzenie gromadzi kilkadziesiąt zespołów polskich i zagranicznych, którzy goszczą z koncertami w różnych miastach Wielkopolski.

„Violin Concerto” Agaty Zubel w Finlandii
„Violin Concerto” Agaty Zubel w Finlandii
2017-05-16

29 czerwca zostanie wykonany w Porvoo (Finlandia) „Violin Concerto” Agaty Zubel. W partii solowej usłyszymy Johna Storgårdsa, a towarzyszyć mu będzie Avanti! Chamber Orchestra pod dyrekcją Dimy Slobodeniouka. Koncert odbędzie się w ramach 32. edycji festiwalu Avanti’s Summer Souns (28 czerwca – 2 lipca), który gościć będzie w fińskich miastach Porvoo oraz Loviisa.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Kredki w dłoń! Karol Kurpiński

Cześć! Dla najmłodszych (także duchem) mistrzów kredek i pędzli zamieszczamy dzisiaj kolejny portret do pokolorowania. Na artystyczne opracowanie czeka podobizna Karola Kurpińskiego.

„Po Cichu. O muzyce i literaturze”. Daniel Cichy w najnowszym cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Czy o muzyce da się mówić na aż 444 sposoby? Jak pisać, by zainteresować nią dzieci – najbardziej wymagających odbiorców? Czy prawo autorskie jest dla każdego? Co oznacza tajemnicze słowo „rytmetyka”? I, last but not least, czy premiera płyty może być bardziej ekscytująca od prawykonania? Odpowiedzi na te i inne fascynujące pytania o kulisy muzyki można poznać podczas najnowszego cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. „Po Cichu. O muzyce i literaturze” to pasmo wyjątkowych rozmów o czytaniu i słuchaniu, o muzyce i literaturze. Z czołowymi postaciami polskiej kultury rozmawia dyrektor – redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dr Daniel Cichy.

Rusza Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020

Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Stowarzyszenie Warsaw Wind Music zapraszają do udziału w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020. To pierwsza edycja międzynarodowego konkursu dla kompozytorów, którego przedmiotem jest napisanie premierowej kompozycji przeznaczonej na koncertową orkiestrę dętą. 
 

Księgarnia firmowa PWM wznawia działalność stacjonarną

Po 9 tygodniach zamknięcia wznawia działalność księgarnia firmowa Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zachowując normy i stosując się do zaleceń sanitarnych oraz dbając o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, PWM zaprasza do odwiedzania księgarni przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie, gdzie od 18 maja będzie można zakupić znane i cenione publikacje oraz zapoznać się z interesującymi nowościami. Dla pierwszych 50 klientów mamy niespodziankę, rabat 50% na publikacje PWM! 
 

Kredki w dłoń! Jan Stefani

Cześć! Pokolorowaliście już portret Stanisława Moniuszki? Dzisiaj mamy dla Was nowy obrazek, na którym jest inny kompozytor: Jan Stefani. Wydrukujcie grafikę i bawcie się w malarzy! Może zachęcicie rodziców by do Was dołączyli? Kolorowanie jest świetną zabawą!

Trwa druga edycja Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej

Podczas pierwszej edycji Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej 254 muzyków z Polski,Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Hong Kongu wspólnie wykonało Taniec Eleny Michała Lorenca w opracowaniu na orkiestrę dętą. Odpowiadając na międzynarodowe zainteresowanie i wychodząc naprzeciw prośbom muzyków, a także wspierając ideę wspólnego muzykowania Polskie Wydawnictwo Muzyczne wraz ze Stowarzyszeniem Polskie Orkiestry Dęte zaprasza po raz drugi do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej. 
 

Poprawnie w muzyce. Premiera książki „Muzyka w prawie autorskim” Grzegorza Manii już 21 maja

Relacja prawa autorskiego i muzyki bywa określana mianem „małżeństwa z rozsądku”, ponieważ związek ten nigdy nie był ani dobrze dobrany, ani tak szczęśliwy, jakby się tego chciało. W książce Muzyka w prawie autorskim dr hab. Grzegorz Mania – prawnik i pianista – w przystępny sposób objaśnia zawiłe paragrafy z kodeksów. Dzięki klarownym podsumowaniom i rozbudowanym wątkom praktycznym książka zyskuje charakter uniwersalny – sięgać po nią mogą nie tylko prawnicy, ale także kompozytorzy, wykonawcy i wszyscy ci, którzy zajmują się rozpowszechnianiem muzyki. Pogłębiona analiza dotyczy nie tylko samych przepisów. W pierwszym rozdziale autor z eseistyczną sprawnością opisuje fenomen muzyki i jej relację z prawem.

Zmarła Anna Sackiewicz-Steckiewicz

Z głębokim żalem informujemy, że 7 maja w wieku 92 lat zmarła Anna Sackiewicz-Steckiewicz, przez wiele lat związana z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
 

Kredki w dłoń! Stanisław Moniuszko

Cześć! Przygotowaliśmy dla Was – najmłodszych melomanów i muzyków – zabawę, polegającą na kolorowaniu portretów polskich kompozytorów. Wydrukujcie załączony poniżej obrazek (możecie poprosić o to rodziców), kredki w dłoń i… do dzieła: pokolorujcie najpiękniej jak umiecie! Do rysunku dołączamy portret w oryginalnych kolorach: może być dla Was inspiracją. Oczywiście Wy możecie użyć całkiem innych kolorów – malujcie jak Wam w duszy gra!

Przedstawiamy multimedialny raport Roku Moniuszki w 201. rocznicę urodzin kompozytora

Dziś, 5 maja, obchodzimy 201. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Po hucznych obchodach dwusetnej rocznicy urodzin kompozytora i całym roku 2019 wypełnionym atrakcjami moniuszkowskimi, wraz z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polskie Wydawnictwo Muzyczne publikuje wyjątkowy materiał: multimedialny raport podsumowujący działania zrealizowane w roku jubileuszowym Stanisława Moniuszki.