Archiwum aktualności
« Luty 2018 »
Trwa rekrutacja do Działu Promocji i Edukacji PWM
2018-02-28
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi ofertami pracy w Polskim Wydawnictwie Muzycznym. Obecnie poszukujemy specjalistów do Działu Promocji i Edukacji w Krakowie.
Zamawiaj przez zinfonia.com
2018-02-20
Polskie Wydawnictwo Muzyczne oddaje do Państwa dyspozycji najnowszy katalog swoich dzieł. Katalog dostępny jest w formie cyfrowej na portalu zinfonia.com.
Przygotowaliśmy dla Państwa blisko 2 tysiące tytułów. Wszystkie utwory z katalogu PWM zyskały dokładny opis w systemie UIC, pozwalającym zarówno na szybką weryfikację składu (zapis skrótowy), jak i na wyświetlenie pełnej listy wymaganych do realizacji utworu instrumentów (pełna informacja o systemie znajduje się tutaj).
Spotkajmy się!
2018-02-19
Polskie Wydawnictwo Muzyczne serdecznie zaprasza na spotkanie dla przedstawicieli instytucji muzycznych zajmujących się pozyskiwaniem materiałów orkiestrowych, bibliotekarzy orkiestr i zespołów muzycznych oraz menadżerów. W formie wykładów i prezentacji oraz praktycznych warsztatów poruszymy kilka istotnych zagadnień związanych z realizacją zamówień na materiały wykonawcze oraz przedstawimy nowe programy i akcje PWM.
Komunikat: Księgarnia Firmowa PWM
2018-02-16
Uprzejmie informujemy, że w dniach 19-20 lutego Księgarnia Firmowa PWM będzie nieczynna z powodów technicznych.
Oferta pracy: specjalista ds. promocji i edukacji
2018-02-15
Polskie Wydawnictwo Muzyczne − instytucja kultury zatrudni: specjalistę ds. promocji i edukacji.
Miejsce pracy: Kraków
Wymiar pracy: pełny etat
Oferta pracy: specjalista ds. promocji (1)
2018-02-15
Polskie Wydawnictwo Muzyczne − instytucja kultury zatrudni: specjalistę ds. promocji (1).
Miejsce pracy: Kraków
Wymiar pracy: pełny etat
Oferta pracy: specjalista ds. promocji (2)
2018-02-15
Polskie Wydawnictwo Muzyczne − instytucja kultury zatrudni: specjalistę ds. promocji (2).
Miejsce pracy: Kraków
Wymiar pracy: pełny etat
Uniwersalny Kod Instrumentacji – pełna informacja o instrumentacji utworów orkiestrowych on-line
2018-02-08
Polskie Wydawnictwo Muzyczne jako pierwsze spośród wydawców zrzeszonych wokół platformy zinfonia.com przeprowadziło modyfikację zapisu WSZYSTKICH UTWORÓW orkiestrowych ze swojego katalogu. Wdrożony został Uniwersalny Kod Instrumentacji – UIC [Universal Instrumentation Code], pozwalający na szczegółową, jednoznaczną identyfikację poszczególnych głosów w utworach orkiestrowych. Podobnie jak platforma zinfonia.com, także UIC posiada kilka wersji językowych. Po zalogowaniu się do systemu w języku polskim, użytkownik tej wersji językowej uzyskuje dostęp do pełnej instrumentacji w języku polskim.
Ogłoszenie
2018-02-02
Polskie Wydawnictwo Muzyczne poszukuje spadkobierców kompozytora Tadeusza Machla (ur. 22.10.1922 r. we Lwowie, zm. 31.08.2003 r. w Krakowie), kompozytora Konstantego Regameya (ur. 28.01.1907 r. w Kijowie, zm. 29.12.1982 r. w Lozannie) oraz Danuty Kucharskiej.
Eugeniusz Knapik KOMPOZYTOREM MIESIĄCA
2018-02-01
Z przyjemnością informujemy, że KOMPOZYTOREM MIESIĄCA w lutym jest Eugeniusz Knapik.
Zgodnie z założeniami akcji, twórczość Eugeniusza Knapika do końca lutego objęta zostanie działaniami promocyjnymi, obejmującymi:
– 50% zniżki na wszystkie Jego utwory z księgarni PWM,
– prezentację fotografii kompozytora wykonanych na specjalne zamówienie PWM,
– prezentację ciekawostek dotyczących twórczości i biografii,
– konkursy i zindywidualizowane akcje promocyjne.
Najczęściej czytane:
Od symfonii, przez kameralistykę, po spektakl muzyczny – grudzień będzie miesiącem różnorodnych premier, za sprawą których polska muzyka współczesna wzbogaci się o cztery nowe kompozycje. Koncerty z najnowszymi dziełami Marcela Chyrzyńskiego, Joanny Wnuk-Nazarowej, Zygmunta Krauze i Katarzyny Głowickiej odbędą się w Katowicach, Bydgoszczy i Warszawie.
Dźwięk to zjawisko fascynujące. Kiedy wybrzmi, natychmiast ulatuje. Przez tysiące lat podejmowano próby jego uchwycenia, jednak dopiero wynaleziony przez Edisona w XIX wieku fonograf przyniósł upragniony sukces. Co wydarzyło się dalej? Jak wyglądały narodziny fonografii w Polsce? Co nagrywano i jaką aparaturą? Na te pytania (i wiele innych) odpowiada Katarzyna Janczewska-Sołomko w książce Zatrzymane dźwięki. Fonografia polska do 1918 roku. Publikacja już w sprzedaży.
22 listopada spotkaliśmy się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Gościnne progi szkoły przyjęły ponad 220 uczestników!
Polskie Wydawnictwo Muzyczne, wytwórnia płytowa ANAKLASIS i Filharmonia Śląska zapraszają na koncert poświęcony twórczości Witolda Szalonka, który odbędzie się 3 grudnia o godz. 19:00 w Filharmonii Śląskiej. Okazja jest szczególna, bowiem tego wieczoru odbędzie się premiera najnowszych publikacji nutowych oraz dwóch albumów płytowych z pieśniami i kompozycjami instrumentalnymi śląskiego mistrza.
Celne i bezkompromisowe komentarze w błyskotliwym stylu, czyli Roman Palester o muzyce, sztuce oraz literaturze. Ostatni tom trylogii „Pisma” trafił na półki księgarń. Zbiór myśli kompozytora i wieloletniego redaktora audycji kulturalnych Radia Wolna Europa to doskonała propozycja dla miłośników sztuki, będąc przyjemną, a równocześnie skłaniającą do refleksji lekturą.
Czy współczesny jazz i XV-wieczna polifonia mogą wypracować wspólny język muzyczny? LAETA MUNDUS to najnowszy album wytwórni ANAKLASIS, który splata ze sobą dwa – z pozoru niemożliwe do pogodzenia – światy, tworząc swoistą harmonię sfer. Premiera płyty połączona z koncertem z cyklu „ANAKLASIS na fali” już 12 grudnia.
Teatr Wielki w Poznaniu zaprasza 22 listopada na prapremierę opery Ślub z muzyką skomponowaną przez Zygmunta Krauze. Spektakl uświetniający 120-lecie urodzin oraz 55. rocznicę śmierci Witolda Gombrowicza, tuż po premierze zostanie zaprezentowany także w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.
Elīna Garanča 15 listopada podczas otwarcia festiwalu Eufonie wystąpi w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Wydarzenie wpisuje się w festiwalowy nurt Wielkich Dzieł, który obejmuje wykonanie ważnych dla polskiej muzyki współczesnej kompozycji Krzysztofa Pendereckiego, Karola Szymanowskiego, Pawła Mykietyna oraz Pawła Szymańskiego i Joanny Wnuk-Nazarowej. Dwa ostatnie koncerty mają szczególnych charakter – jubileuszowy.
Listopadowa INTERAKCJA, piąta w tegorocznym cyklu Spółdzielni Muzycznej Contemporary Ensemble, zabrzmi dziełami twórców uznanych, mających bezsprzecznie swoje miejsce w historii muzyki. Zaproponujemy doświadczenie kameralistycznej claritas Pendereckiego, refleksyjnej brzmieniowej kruchości muzyki Andre oraz polskiej awangardy lat 50., reprezentowanej przez dzieło Góreckiego.
Czteropłytowe wydanie albumu z pieśniami i kompozycjami instrumentalnymi śląskiego mistrza w sprzedaży już od 8 listopada. Wydawcą płyty jest wytwórnia płytowa ANAKLASIS. Premiera albumu odbędzie się 3 grudnia podczas Koncertu specjalnego Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach XII Międzynarodowych Dni Henryka Mikołaja Góreckiego w Filharmonii Śląskiej w Katowicach.