PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Luty 2018 »


Trwa rekrutacja do Działu Promocji i Edukacji PWM
Trwa rekrutacja do Działu Promocji i Edukacji PWM
2018-02-28

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi ofertami pracy w Polskim Wydawnictwie Muzycznym. Obecnie poszukujemy specjalistów do Działu Promocji i Edukacji w Krakowie.

Zamawiaj przez zinfonia.com
Zamawiaj przez zinfonia.com
2018-02-20

Polskie Wydawnictwo Muzyczne oddaje do Państwa dyspozycji najnowszy katalog swoich dzieł. Katalog dostępny jest w formie cyfrowej na portalu zinfonia.com.

 

Przygotowaliśmy dla Państwa blisko 2 tysiące tytułów. Wszystkie utwory z katalogu PWM zyskały dokładny opis w systemie UIC, pozwalającym zarówno na szybką weryfikację składu (zapis skrótowy), jak i na wyświetlenie pełnej listy wymaganych do realizacji utworu instrumentów (pełna informacja o systemie znajduje się tutaj).

Spotkajmy się!
Spotkajmy się!
2018-02-19

Polskie Wydawnictwo Muzyczne serdecznie zaprasza na spotkanie dla przedstawicieli instytucji muzycznych zajmujących się pozyskiwaniem materiałów orkiestrowych, bibliotekarzy orkiestr i zespołów muzycznych oraz menadżerów. W formie wykładów i prezentacji oraz praktycznych warsztatów poruszymy kilka istotnych zagadnień związanych z realizacją zamówień na materiały wykonawcze oraz przedstawimy nowe programy i akcje PWM.

Komunikat: Księgarnia Firmowa PWM
Komunikat: Księgarnia Firmowa PWM
2018-02-16

Uprzejmie informujemy, że w dniach 19-20 lutego Księgarnia Firmowa PWM będzie nieczynna z powodów technicznych.

Oferta pracy: specjalista ds. promocji i edukacji
Oferta pracy: specjalista ds. promocji i edukacji
2018-02-15

Polskie Wydawnictwo Muzyczne − instytucja kultury zatrudni: specjalistę ds. promocji i edukacji.
Miejsce pracy: Kraków
Wymiar pracy: pełny etat

Oferta pracy: specjalista ds. promocji (1)
Oferta pracy: specjalista ds. promocji (1)
2018-02-15

Polskie Wydawnictwo Muzyczne − instytucja kultury zatrudni: specjalistę ds. promocji (1).
Miejsce pracy: Kraków
Wymiar pracy: pełny etat

Oferta pracy: specjalista ds. promocji (2)
Oferta pracy: specjalista ds. promocji (2)
2018-02-15

Polskie Wydawnictwo Muzyczne − instytucja kultury zatrudni: specjalistę ds. promocji (2).
Miejsce pracy: Kraków
Wymiar pracy: pełny etat

Uniwersalny Kod Instrumentacji – pełna informacja o instrumentacji utworów orkiestrowych on-line
Uniwersalny Kod Instrumentacji – pełna informacja o instrumentacji utworów orkiestrowych on-line
2018-02-08

Polskie Wydawnictwo Muzyczne jako pierwsze spośród wydawców zrzeszonych wokół platformy zinfonia.com przeprowadziło modyfikację zapisu WSZYSTKICH UTWORÓW orkiestrowych ze swojego katalogu. Wdrożony został Uniwersalny Kod Instrumentacji – UIC [Universal Instrumentation Code], pozwalający na szczegółową, jednoznaczną identyfikację poszczególnych głosów w utworach orkiestrowych. Podobnie jak platforma zinfonia.com, także UIC posiada kilka wersji językowych. Po zalogowaniu się do systemu w języku polskim, użytkownik tej wersji językowej uzyskuje dostęp do pełnej instrumentacji w języku polskim.

Ogłoszenie
Ogłoszenie
2018-02-02

Polskie Wydawnictwo Muzyczne poszukuje spadkobierców kompozytora Tadeusza Machla (ur. 22.10.1922 r. we Lwowie, zm. 31.08.2003 r. w Krakowie), kompozytora Konstantego Regameya (ur. 28.01.1907 r. w Kijowie, zm. 29.12.1982 r. w Lozannie) oraz Danuty Kucharskiej.

Eugeniusz Knapik KOMPOZYTOREM MIESIĄCA
Eugeniusz Knapik KOMPOZYTOREM MIESIĄCA
2018-02-01

Z przyjemnością informujemy, że KOMPOZYTOREM MIESIĄCA w lutym jest Eugeniusz Knapik.

 

Zgodnie z założeniami akcji, twórczość Eugeniusza Knapika do końca lutego objęta zostanie działaniami promocyjnymi, obejmującymi:

– 50% zniżki na wszystkie Jego utwory z księgarni PWM,

– prezentację fotografii kompozytora wykonanych na specjalne zamówienie PWM,

– prezentację ciekawostek dotyczących twórczości i biografii,

– konkursy i zindywidualizowane akcje promocyjne.

Najczęściej czytane:

W setną rocznicę urodzin prof. Michała Bristigera

Michał Bristiger (1921-2016) – profesor muzykologii, krytyk muzyczny i popularyzator muzyki, publicysta, nauczyciel, humanista, lekarz: erudyta, który imponował ogromem wiedzy i mnogością zainteresowań. Z Jego inicjatywy powstały liczne przedsięwzięcia muzyczne oraz wydawnicze serie naukowe.

Świętując przypadającą w tym roku setną rocznicę urodzin Michała Bristigera, redakcja „Res Facta Nova” zaprasza na spotkanie poświęcone pamięci Profesora.

#Powtórkazmuzyki 4. Nowy romantyzm

Czwarta #powtórkazmuzyki to spotkanie z Nowym romantyzmem. Nurt ten powstał jako właściwie awangarda do awangardy. O tym, jak to z nim było w polskim środowisku muzycznym pisze dr hab. Iwona Lindstedt.
 

TUTTI.pl – wyniki

Z przyjemnością przedstawiamy wyniki ostatniego posiedzenia panelu ekspertów TUTTI.pl. Na liście rankingowej uplasowały się: Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego, Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki oraz Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Gratulujemy!

Eugeniusz Knapik kwietniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

W 2021 roku zwracamy uwagę na kierunki i nurty w muzyce polskiej XX i XXI wieku, a także na ich twórczych reprezentantów – kompozytorów związanych z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. Kwiecień to w tym roku Nowy Romantyzm. Zwracamy się ku postaci i twórczości Eugeniusza Knapika. 
 

Wspomnienie Mistrza

Rok temu świat pożegnał ikonę epoki. Wybitnego kompozytora, śmiałego artystę, niekwestionowany autorytet inspirujący do przełamywania konwencji i wychodzenia ze strefy muzycznego komfortu. Krzysztof Penderecki był twórcą klasy światowej, wpływającym na kolejne pokolenia kompozytorów i wykonawców, kształtującym nową publiczność, ale też wpływającym na kierunek rozwoju muzyki. Pozostał w pamięci wybitnych instrumentalistów, śpiewaków, dyrygentów i orkiestr, którzy mieli możliwość dotknąć geniuszu.
 

#Powtórkazmuzyki 3. Minimalizm

O „minimalizmie w muzyce” pierwszy raz usłyszeliśmy w 1968 roku, kiedy kompozytor i krytyk muzyczny, Michael Nyman, użył tego terminu w tekście poświęconym The Great Digest Corneliusa Cardewa. Michael Nyman zresztą sam później stał się jednym z kompozytorów minimalistycznych. A jak ten nurt miał się w Polsce? Przyglądamy się mu w ramach Powtórki z muzyki.
 

18. Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego

W nawiązaniu do tegorocznego 18. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina – jednego z najważniejszych wydarzeń muzycznego świata, Polskie Wydawnictwo Muzyczne zachęca młodych kompozytorów do sięgania do wzorców chopinowskich i ogłasza konkurs kompozytorski na solową miniaturę o charakterze wirtuozowskim inspirowaną twórczością Fryderyka Chopina z opcjonalną warstwą elektroniczną.

Dzień Muzyki Dawnej

21 marca obchodzony jest Dzień Muzyki Dawnej. Dzielimy się przy tej okazji informacjami o jednym z flagowych projektów PWM – Dziedzictwo Muzyki Polskiej. To przedsięwzięcie, które ma na celu kompleksowe opracowanie dzieł muzyki polskiej powstałej w latach 1795–1918. Ponad stuletnia perspektywa – choć nie tak odległa jak dla muzyki czasów średniowiecza, czy renesansu – pozwala na umowne uznanie twórczości objętej tym programem za muzykę dawną.

Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

W najbliższą sobotę, 20 marca rozpoczyna się coroczne święto muzyki – Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethvena. Jubileuszowa, 25. edycja Festiwalu odbywa się pod hasłem „Beethoven i Penderecki. Sfera sacrum”. Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku „usłyszymy zarówno dzieła religijne, jak i te, które są wyrazem szeroko pojętej sfery duchowej człowieka”.

ANAKLASIS z 4 nominacjami do Fryderyków!

Akademia Fonograficzna ogłosiła dziś nominacje do jednej z najważniejszych nagród na polskim rynku muzycznym. Wśród wyróżnionych w drodze po Fryderyki są 4 krążki wydane przez ANAKLASIS. Mająca niewiele ponad rok marka fonograficzna, działająca w ramach Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, po raz kolejny została doceniona. Teraz czas na drugą turę głosowania, po której dowiemy się, do kogo trafią prestiżowe statuetki.