PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Luty 2018 »


Trwa rekrutacja do Działu Promocji i Edukacji PWM
Trwa rekrutacja do Działu Promocji i Edukacji PWM
2018-02-28

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi ofertami pracy w Polskim Wydawnictwie Muzycznym. Obecnie poszukujemy specjalistów do Działu Promocji i Edukacji w Krakowie.

Zamawiaj przez zinfonia.com
Zamawiaj przez zinfonia.com
2018-02-20

Polskie Wydawnictwo Muzyczne oddaje do Państwa dyspozycji najnowszy katalog swoich dzieł. Katalog dostępny jest w formie cyfrowej na portalu zinfonia.com.

 

Przygotowaliśmy dla Państwa blisko 2 tysiące tytułów. Wszystkie utwory z katalogu PWM zyskały dokładny opis w systemie UIC, pozwalającym zarówno na szybką weryfikację składu (zapis skrótowy), jak i na wyświetlenie pełnej listy wymaganych do realizacji utworu instrumentów (pełna informacja o systemie znajduje się tutaj).

Spotkajmy się!
Spotkajmy się!
2018-02-19

Polskie Wydawnictwo Muzyczne serdecznie zaprasza na spotkanie dla przedstawicieli instytucji muzycznych zajmujących się pozyskiwaniem materiałów orkiestrowych, bibliotekarzy orkiestr i zespołów muzycznych oraz menadżerów. W formie wykładów i prezentacji oraz praktycznych warsztatów poruszymy kilka istotnych zagadnień związanych z realizacją zamówień na materiały wykonawcze oraz przedstawimy nowe programy i akcje PWM.

Komunikat: Księgarnia Firmowa PWM
Komunikat: Księgarnia Firmowa PWM
2018-02-16

Uprzejmie informujemy, że w dniach 19-20 lutego Księgarnia Firmowa PWM będzie nieczynna z powodów technicznych.

Oferta pracy: specjalista ds. promocji i edukacji
Oferta pracy: specjalista ds. promocji i edukacji
2018-02-15

Polskie Wydawnictwo Muzyczne − instytucja kultury zatrudni: specjalistę ds. promocji i edukacji.
Miejsce pracy: Kraków
Wymiar pracy: pełny etat

Oferta pracy: specjalista ds. promocji (1)
Oferta pracy: specjalista ds. promocji (1)
2018-02-15

Polskie Wydawnictwo Muzyczne − instytucja kultury zatrudni: specjalistę ds. promocji (1).
Miejsce pracy: Kraków
Wymiar pracy: pełny etat

Oferta pracy: specjalista ds. promocji (2)
Oferta pracy: specjalista ds. promocji (2)
2018-02-15

Polskie Wydawnictwo Muzyczne − instytucja kultury zatrudni: specjalistę ds. promocji (2).
Miejsce pracy: Kraków
Wymiar pracy: pełny etat

Uniwersalny Kod Instrumentacji – pełna informacja o instrumentacji utworów orkiestrowych on-line
Uniwersalny Kod Instrumentacji – pełna informacja o instrumentacji utworów orkiestrowych on-line
2018-02-08

Polskie Wydawnictwo Muzyczne jako pierwsze spośród wydawców zrzeszonych wokół platformy zinfonia.com przeprowadziło modyfikację zapisu WSZYSTKICH UTWORÓW orkiestrowych ze swojego katalogu. Wdrożony został Uniwersalny Kod Instrumentacji – UIC [Universal Instrumentation Code], pozwalający na szczegółową, jednoznaczną identyfikację poszczególnych głosów w utworach orkiestrowych. Podobnie jak platforma zinfonia.com, także UIC posiada kilka wersji językowych. Po zalogowaniu się do systemu w języku polskim, użytkownik tej wersji językowej uzyskuje dostęp do pełnej instrumentacji w języku polskim.

Ogłoszenie
Ogłoszenie
2018-02-02

Polskie Wydawnictwo Muzyczne poszukuje spadkobierców kompozytora Tadeusza Machla (ur. 22.10.1922 r. we Lwowie, zm. 31.08.2003 r. w Krakowie), kompozytora Konstantego Regameya (ur. 28.01.1907 r. w Kijowie, zm. 29.12.1982 r. w Lozannie) oraz Danuty Kucharskiej.

Eugeniusz Knapik KOMPOZYTOREM MIESIĄCA
Eugeniusz Knapik KOMPOZYTOREM MIESIĄCA
2018-02-01

Z przyjemnością informujemy, że KOMPOZYTOREM MIESIĄCA w lutym jest Eugeniusz Knapik.

 

Zgodnie z założeniami akcji, twórczość Eugeniusza Knapika do końca lutego objęta zostanie działaniami promocyjnymi, obejmującymi:

– 50% zniżki na wszystkie Jego utwory z księgarni PWM,

– prezentację fotografii kompozytora wykonanych na specjalne zamówienie PWM,

– prezentację ciekawostek dotyczących twórczości i biografii,

– konkursy i zindywidualizowane akcje promocyjne.

Najczęściej czytane:

Prawykonanie tryptyku „Drach. Dramma per musica” Aleksandra Nowaka

Jedną z osi wydarzeń tegorocznego festiwalu Auksodrone będzie prawykonanie tryptyku Drach. Dramma per musica, Alka Nowaka do libretta Szczepana Twardocha. Podczas każdego z trzech dni festiwalu zaprezentowany zostanie jeden z trzech aktów dzieła. Drach wykonywany będzie codziennie, od 4 do 6 października w tyskiej Mediatece.

W partiach solowych usłyszymy Joannę Freszel, Jana Jakuba Monowida i Sebastiana Szumskiego. Śpiewakom akompaniować będzie orkiestra AUKSO z Marcinem Świątkiewiczem (basso continuo) pod batutą Marka Mosia.

Otwieramy jesienny nabór trzeciej edycji TUTTI.pl

Zaczynamy! Od dzisiaj przyjmujemy wnioski do jesiennej odsłony trzeciej edycji TUTTI.pl – przedsięwzięcia wspierającego wykonawstwo muzyki polskiej. Inicjatywa niezmiennie kierowana jest do orkiestr i zespołów muzycznych, szkół i akademii oraz instytucji, fundacji i stowarzyszeń zajmujących się organizowaniem koncertów, festiwali i nagrań.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne partnerem 62. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

62. „Warszawska Jesień” to ponad 50 festiwalowych wydarzeń. Współpraca Polskiego Wydawnictwa Muzycznego z „Warszawską Jesienią” trwa od 1956 roku, jednak podczas tegorocznej edycji będzie wyjątkowo intensywna. PWM jako partner festiwalu obecne będzie podczas prawykonań utworów kompozytorów z katalogu Wydawnictwa, spotkań z twórcami, pokazów filmowych, a także wydarzeń skierowanych do najmłodszych melomanów.

Wojciech Widłak wrześniowym kompozytorem miesiąca PWM

Wrześniowym kompozytorem miesiąca jest Wojciech Widłak. Artysta mieszka i pracuje w Krakowie. Więcej szczegółów nie zdradzamy, ponieważ kompozytor przedstawił siebie i swoje życie w alfabecie, który zamieszczamy poniżej.

Agata Zubel nominowana do Nagrody Mediów Publicznych

Nagrody Mediów Publicznych – Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej przyznane zostaną w trzech kategoriach: Obraz, Muzyka i Słowo. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 16 września w Teatrze Polskim w Warszawie. Listę nominowanych ogłoszono 27 sierpnia. Nagrodę w kategorii Muzyka przyzna Polskie Radio.

Box 100 na 100 już w sprzedaży!

Ekskluzywne wydawnictwo dokumentujące ostatnie 100 lat polskiej muzyki już od dziś znaleźć można w księgarni stacjonarnej PWM i w krakowskiej księgarni muzycznej Kurant, a także w księgarni muzycznej Sawart w Warszawie.

TUTTI.pl 2019 – jesienny nabór wniosków

9 września otwieramy drugi i ostatni w tym roku nabór do projektu TUTTI.pl. Szkoły i uczelnie muzyczne, zespoły, producenci koncertów i festiwali oraz instytucje muzyczne ponownie zapraszamy do składania wniosków i dołączenia do grona wykonawców promujących muzykę kompozytorów polskich. Najciekawsze propozycje uzyskają wsparcie PWM w postaci rabatu na wypożyczenia materiałów wykonawczych.

Stypendia projektu composer.pl przyznane!

Agata Zubel i Michał Moc – fundatorzy stypendiów kompozytorskich na Islandii ogłosili nazwiska dwóch pierwszych beneficjentów programu composer.pl. Pierwszymi rezydentami projektu będą Kamil Kruk oraz Andrzej Ojczenasz. Serdecznie gratulujemy!

Józef Świder sierpniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Józef Świder – ceniony pedagog, kompozytor i pianista – to kolejny Artysta, który w sierpniu dołącza do grona naszych KOMPOZYTORÓW MIESIĄCA!