PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Październik 2013 »


Lutosławski XXI. Warsztaty dla nauczycieli
Lutosławski XXI. Warsztaty dla nauczycieli
2013-10-31
W dniach 7,8 oraz 14,15 listopada w Warszawie odbywają się warsztaty dla nauczycieli Lutosławski XXI organizowane przez Fundację „Muzyka jest dla wszystkich”. W programie - prezentacja naszej serii „Lutosławski dzieciom.”
Koncert symfoniczny z okazji Jubileuszu Elżbiety Sikory
Koncert symfoniczny z okazji Jubileuszu Elżbiety Sikory
2013-10-31
Prawykonaniem „Pięciu miniatur” na orkiestrę Elżbiety Sikory Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Wojciecha Michniewskiego uczci jubileusz 70. urodzin Kompozytorki.
Prawykonania utworów Pawła Łukaszewskiego
Prawykonania utworów Pawła Łukaszewskiego
2013-10-30
20 października w Lipsku prawykonany został utwór Pawła Łukaszewskiego „Lux aeterna”, a już 14 listopada w Warszawie odbędzie się premiera utworu „Idiom” na flet i organy.
Całodobowe maratony z muzyką Lutosławskiego i Kilara
Całodobowe maratony z muzyką Lutosławskiego i Kilara
2013-10-30
31 października słuchacze amerykańskiego radia Q2 Music będą mogli wysłuchać utworów Wojciecha Kilara (m.in. do filmów „Dracula” i „Dziewiąte wrota”), zaś 12 listopada – Witolda Lutosławskiego.
Koncert jubileuszowy Elżbiety Sikory
Koncert jubileuszowy Elżbiety Sikory
2013-10-30
8 listopada 2013 r. odbędzie się w Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku koncert jubileuszowy Krzysztofa Pendereckiego i Elżbiety Sikory pt. „Mistrzowie współczesności”, na którym zaprezentowany zostanie m.in. Koncert na saksofon i orkiestrę "Michelangelo" Sikory.
Katowickie Dni Henryka Mikołaja Góreckiego
Katowickie Dni Henryka Mikołaja Góreckiego
2013-10-30
W dniach 12 listopada – 6 grudnia odbywać się będą Katowickie Dni Henryka Mikołaja Góreckiego. Daty ramowe festiwalu nie zostały wybrane przypadkowo – 12 listopada przypada 3. rocznica śmierci Kompozytora, zaś 6 grudnia – rocznica Jego 80. urodzin.
Agata Szymczewska gra Wieniawskiego w Chile
Agata Szymczewska gra Wieniawskiego w Chile
2013-10-29
12 listopada w Teatro Municipal de Las Condes w Santiago w Chile odbędzie się koncert, na którym Agata Szymczewska wraz z Orquesta de Conservatorio de Música Universidad Mayor wykona II Koncert skrzypcowy Henryka Wieniawskiego.
Film o Encyklopedii Muzycznej w TVP Historia
Film o Encyklopedii Muzycznej w TVP Historia
2013-10-29
W czwartek 7 listopada o godz. 11:00 TVP Historia wyemituje film w reżyserii Maliny Malinowskiej-Wollen, opowiadający o dziejach jednego z najbardziej ambitnych przedsięwzięć wydawniczych w Europie - Encyklopedii Muzycznej PWM pod redakcją Elżbiety Dziębowskiej.
Jubileusz prof. Adama Walacińskiego
Jubileusz prof. Adama Walacińskiego
2013-10-28
Dziś w siedzibie PWM w Krakowie gościliśmy prof. Adama Walacińskiego. Okazją do spotkania był jubileusz 85. urodzin Profesora, który uczciliśmy tortem, zaś prezes naszej oficyny Adam Radzikowski wręczył Jubilatowi medal Ad Honorem.
17. Targi Książki w Krakowie
17. Targi Książki w Krakowie
2013-10-24
W dniach 24-27 października w Krakowie odbędą się organizowane po raz siedemnasty Targi Książki. Na stoisku PWM (A24) miłośnicy muzyki znajdą wiele nowych publikacji w atrakcyjnych cenach, w ramach zaś imprez towarzyszących będa mogli wziąc udział w spotkaniu autorskim oraz koncercie muzyki z lat 50. i 60.

Najczęściej czytane:

Gala urodzinowa Joanny Wnuk-Nazarowej

Wybitna kompozytorka, pedagog, dyrygentka i polityk, dyrektorka instytucji kulturalnych, w latach 1997–1999 minister kultury i sztuki w tym roku obchodzi jubileusz 75-lat. Z tej okazji, wraz z Filharmonią Śląską im. Henryka Mikołaja Góreckiego zapraszamy na galę urodzinową z udziałem solenizantki, która odbędzie się 28 maja w Katowicach.

Konkurs Recenzencki Filharmonii Śląskiej i PWM

Filharmonia Śląska we współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym zaprasza studentów studiów I i II stopnia kierunków Muzykologia oraz Kompozycja i Teoria Muzyki do udziału w Konkursie Recenzenckim.

Tae-Yon Kim zwyciężczynią 12. Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego

Jedenaście dni konkursowych zmagań zakończyło się triumfem Koreanki Tae-Yon Kim. Decyzją jury w gronie laureatów znaleźli się także Polacy: Maria Leszczyńska, Antoni Wrona i Gustaw Bafeltowski. Polskie Wydawnictwo Muzyczne i „Ruch Muzyczny” byli partnerami wydarzenia.

Książka pełna muzyki. Muzyczny hit na Dzień Dziecka

Słynny „Karnawał zwierząt” Camille’a Saint-Saënsa uchwycony w zabawne wierszyki to najświeższa propozycja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dla małych melomanów. Do tego specjalnie przygotowana aplikacja mobilna oraz audiobook mistrzowsko czytany przez Piotra Fronczewskiego. Innymi słowy pakiet pełen wrażeń, którego nie można przegapić! Premiera już 23 maja br.

 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Polskim Wydawnictwie Muzycznym

Już 10 i 11 maja 2024 roku odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. XI edycja DOFE jest wyjątkowa – wpisuje się w obchody 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej!

IL TEMPO PASSA. Pierwsza monograficzna płyta Joanny Wnuk-Nazarowej

Czas płynie nieustannie, zmieniając wokół świat i jego pejzaż dźwiękowy. Tytuł IL TEMPO PASSA może być zarówno refleksją nad nietrwałością życia, świata i rzeczy, jak i wskazówką, by cieszyć się trwającą chwilą. Najnowszy album wydawnictwa ANAKLASIS przedstawia plon twórczości kameralnej i symfonicznej Joanny Wnuk-Nazarowej z ostatnich lat. Premiera 28 maja 2024 roku, w dniu 75. urodzin kompozytorki.

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.MAJ: czwarta odsłona konkursu

Daj znać w komentarzu, ile klawiszy fotepianu widzisz na ilustracji i w jakich miejscach się znajdują. Na najbardziej spostrzegawczych czekają trzy egzemplarze książki Moniuszko z serii Małe Monografie .

Fryderyki 2024 rozdane. Statuetka dla ANAKLASIS

Najważniejsze polskie nagrody fonograficzne Fryderyki zostały przyznane podczas Gali Muzyki Poważnej, która odbyła się w niedzielę 28 kwietnia w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wśród laureatów ponownie zatriumfowała marka fonograficzna Polskiego Wydawnictwa Muzycznego – ANAKLASIS.

 

Przyznano również nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości w kategorii Muzyka Poważna. Laureatem został Krzysztof Meyer.

Powraca Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Koncert inauguracyjny już 30 kwietnia

W dniach 1-12 maja 2024 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się XII Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Tegoroczna edycja wyznacza powrót tego prestiżowego wydarzenia do polskiego i światowego kalendarza konkursów muzycznych po kilkuletniej, spowodowanej pandemią przerwie. Polskie Wydawnictwo Muzyczne i „Ruch Muzyczny” są Partnerami przedsięwzięcia.

Najpiękniejsze Książki 2023 – nominacja dla PWM!

Najgłośniejsza książka ubiegłego roku wydana przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne otrzymała nominację w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2023. W kategorii Literatura naukowa i popularnonaukowa jury doceniło publikację Ten cały musical Mateusza Borkowskiego, Jacka Mikołajczyka i Marcina Zawady. Autorką projektu okładki i wnętrza oraz składu jest Alicja Kobza.