PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Kwiecień 2014 »


Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale na XXI Bydgoskim Festiwalu Operowym
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale na XXI Bydgoskim Festiwalu Operowym
2014-04-29

8 maja w ramach XXI Bydgoskiego Festiwalu Operowego zaprezentowany zostanie spektakl „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” Jana Stefaniego do libretta Wojciecha Bogusławskiego.

Kyrie Henryka Mikołaja Góreckiego do wysłuchania w NINATECE
Kyrie Henryka Mikołaja Góreckiego do wysłuchania w NINATECE
2014-04-28

21 kwietnia w Warszawie, w Bazylice Archikatedralnej p.w. Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela, odbyło się światowe prawykonanie Kyrie op. 83 Henryka Mikołaja Góreckiego. Utwór od 28 kwietnia jest dostępny w portalu NINATEKA.PL.

Majowe koncerty w Filharmonii Krakowskiej
Majowe koncerty w Filharmonii Krakowskiej
2014-04-28

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zaprasza w maju na następujące koncerty:

Oferta pracy - Pracownik Działu Zarządzania Prawami
Oferta pracy - Pracownik Działu Zarządzania Prawami
2014-04-28

Wydawnictwo zatrudni na zastępstwo: Pracownika Działu Zarządzania Prawami.

Profesor Wiolinek - spektakle edukacyjno-muzyczne w Operze Krakowskiej
Profesor Wiolinek - spektakle edukacyjno-muzyczne w Operze Krakowskiej
2014-04-28

Opera Krakowska serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 4 do 9 lat na spektakle edukacyjno-muzyczne ze zwariowanym Profesorem Wiolinkiem! Profesor na prośbę Dyrektora Opery pomaga w rozwiązywaniu nietypowych kłopotów operowego świata. 

Program Festiwalu Muzyki Polskiej
Program Festiwalu Muzyki Polskiej
2014-04-28

W dniach 4-20 lipca w Krakowie odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Muzyki Polskiej, na której usłyszymy utwory m.in. Pawła Mykietyna, Andrzeja Panufnika, Karola Szymanowskiego, Romana Statkowskiego. Przedostatniego dnia festiwalu z recitalem pieśni Chopina, Karłowicza i Szymanowskiego wystąpi Ewa Podleś.

Spektakl
Spektakl "action/CONTRaction/REaction" oraz spotkanie z Jadwigą Majewską
2014-04-28

Już dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się pierwsza prezentacja WPT - Warszawski Teatr Tańca pokaże spektakl „action/CONTRaction/REaction”, a rozmowę po spektaklu poprowadzi Jadwiga Majewska, tłumaczka książki „Terpsychora w tenisówkach”.

Fryderyki 2014 dla Mariana Borkowskiego, Piotra Mossa, Rafała Blechacza i Piotra Beczały
Fryderyki 2014 dla Mariana Borkowskiego, Piotra Mossa, Rafała Blechacza i Piotra Beczały
2014-04-25

Wczorajsza gala Fryderyków przyniosła rozstrzygnięcia w kategoriach związanych z muzyką poważną – doceniona została m.in. muzyka Wojciecha Kilara, Piotra Mossa, Mariana Borkowskiego.

Festiwal Wawel Tango
Festiwal Wawel Tango
2014-04-24

Międzynarodowy Festiwal Tanga Argentyńskiego „Wawel Tango” to największy festiwal tanga w Polsce. To wielkie święto kultury tanga, organizowane przez Fundację Tango Argentino pod egidą ambasady Argentyny, w 2014 roku we współpracy z Instytutem Cervantesa, Filharmonią Krakowską, domami kultury, kafejkami, kawiarenkami klubami, ważnymi miejscami, które tworzą przestrzeń miejską.

Promocja religijnej muzyki chóralnej
Promocja religijnej muzyki chóralnej
2014-04-24

Od dzisiaj do 30 kwietnia włącznie każdy, kto kupi w naszym sklepie internetowym 4 komplety partytur chóralnych, otrzyma płytę „Próg nadziei – w hołdzie Janowi Pawłowi II” za darmo.

Najczęściej czytane:

KOMPOZYTOR MIESIĄCA: kim jest Zbigniew Bargielski?

Dziś swoje 85. urodziny obchodzi Zbigniew Bargielski – twórca, którego działalność przybliżamy w ramach styczniowej edycji akcji Kompozytor miesiąca. Jubilatowi składamy serdeczne życzenia, a odbiorcom przybliżamy ciekawostki na temat jego muzyki.
 

Zbigniew Bargielski styczniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Jednym ze stałych tematów powracających rok w rok wraz z dobiegającym końca grudniem są noworoczne postanowienia. Jedni z wyprzedzeniem przygotowują plan wytrwania w nich, inni w ogóle rezygnują z nakładania na siebie takich zobowiązań. Naszym zdaniem jednak Nowy Rok to dobry czas, by rozpocząć naukę gry na instrumencie lub podszlifować swoje umiejętności. Dlatego w 2022 roku będziemy motywować Was do ćwiczeń wraz z 12 Kompozytorami miesiąca, których utwory pedagogiczne (i nie tylko!) znajdziecie w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zaczynamy od Zbigniewa Bargielskiego. 
 

Daniel Cichy dyrektorem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego na kolejną kadencję

Minister kultury i dziedzictwa narodowego ponownie powołał dr. Daniela Cichego na dyrektora Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Czteroletnia kadencja rozpocznie się 1 stycznia 2022 r. 
 

Przerwa inwentaryzacyjna w Księgarni PWM w Krakowie

W dniach 3–14.01.2022 r. Księgarnia Firmowa PWM przy al. Krasińskiego 11 a w Krakowie będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji.
 

#Powtórkazmuzyki 12. Muzyka multimedialna / przestrzenna / performance

Ostatni wpis z serii #Powtórkazmuzyki poświęcamy twórczośc z pogranicza muzyki i sztuk audio-wizualnych.
 

Godziny pracy księgarni firmowej PWM w okresie świątecznym

Pragniemy poinformować, że w Wigilię 24 grudnia księgarnia firmowa PWM przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie będzie nieczynna. Na zakupy zapraszamy po Świętach, w poniedziałek 27 grudnia od godziny 10:00.

PWM 2021: muzyka w liczbach

Po pełnym nieoczekiwanych wyzwań 2020 roku przez ostatnie 12 miesięcy kultura szukała nie tylko nowych, cyfrowych dróg dotarcia do odbiorców, ale wykorzystywała szanse na spotkanie z melomanami w salach koncertowych. Polskie Wydawnictwo Muzyczne wspierało działania artystów-solistów, zespołów i orkiestr, angażując się w podejmowane inicjatywy, wykonania i premiery utworów polskich kompozytorów. Był to też rok świętowania jubileuszu 75-lecia Oficyny. Zobaczcie, jak działało Polskie Wydawnictwo Muzyczne w 2021 roku.
 

Mikołajkowa premiera animacji dla dzieci o Chopinie

Z okazji Mikołajek Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało specjalny prezent dla najmłodszych. Od 6 grudnia na kanale YouTube oficyny będzie można oglądać kolejne filmy z cyklu animacji o wielkich polskich kompozytorach. Bohaterem najnowszej produkcji dla dzieci – Impro Frycek – jest Chopin jakiego nie znacie.
 

Nowa Rada Programowa PWM rozpoczyna swoją kadencję

Po zakończeniu 5-letniej kadencji Rady Programowej Polskiego Wydawnictwa Muzycznego Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński powołał przedstawicieli środowiska muzycznego do współpracy z PWM-em przez najbliższe 5 lat. W listopadzie doświadczeni muzykologowie i teoretycy muzyki, artyści-wykonawcy i menedżerowie kultury spotkali się w siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, by porozmawiać o planach, celach i oczekiwaniach związanych z rozwojem Oficyny. 
 

Kwartet Śląski i Lutosławski Piano Duo dla Zygmunta Krauzego

W tym roku niejedno wydarzenie wiązało się z Zygmuntem Krauzem. Trudno się dziwić – 60-lecie pracy twórczej obchodzi się raz w życiu. Zapraszamy na być może ostatni koncert w tym roku poświęcony jubilatowi, podczas którego Kwartet Śląski i Lutosławski Piano Duo prawykonają jego Tren pamięci Krzysztofa Pendereckiego. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem koncertu.