PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Marzec 2017 »


Film o PWM w Telewizji Polskiej
Film o PWM w Telewizji Polskiej
2017-03-31

2 kwietnia 2017 roku na antenie TVP Kultura zostanie wyemitowany film dokumentalny o najstarszej i największej oficynie muzycznej w Polsce: „Idea, która przerasta codzienność – Polskie Wydawnictwo Muzyczne”. Internetowa premiera obrazu w reżyserii Violetty Rotter-Kozery będzie miała miejsce 6 kwietnia.

21. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena
21. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena
2017-03-27

Festiwal, który po raz pierwszy zagościł w kalendarzu melomanów w 1997 roku – upamiętniającym 170. rocznicę śmierci twórcy IX Symfonii – stał się stałym i ważnym elementem życia kulturalnego Europy. Jego rangę doceniło Europejskie Stowarzyszenie Festiwali z siedzibą w Gent (Belgia), przyjmując do grona swych członków w październiku 2001 roku.

Oferta pracy: specjalista ds. handlu internetowego
Oferta pracy: specjalista ds. handlu internetowego
2017-03-24

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zatrudni na czas określony: specjalistę ds. handlu internetowego. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar czasu pracy: pełny etat.

Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
2017-03-21

Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach jest prestiżowym wydarzeniem muzycznym włączonym do Światowej Federacji Konkursów Muzycznych z siedzibą w Genewie które znalazło swoje miejsce pośród dwóch najważniejszych polskich konkursów wykonawczych - Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.

Recenzja albumu fotograficznego Karłowicza
Recenzja albumu fotograficznego Karłowicza "Widok piękny bez zastrzeżeń"
2017-03-20

W Tygodniku Kocham Kraków ukazała się recenzja albumu fotografii tatrzańskiej Mieczysława Karłowicza "Widok piękny bez zastrzeżeń". Pisze Magdalena Huzarska-Szumiec.

Prawykonanie „A due” Marcina Stańczyka
Prawykonanie „A due” Marcina Stańczyka
2017-03-16

Dziesięć dni pozostało do premiery „A due" na fortepian Rhodesa i orkiestrę smyczkową Marcina Stańczyka. Utwór zostanie zaprezentowany podczas koncertu 26 marca w Katowicach przez Piotra Orzechowskiego i orkiestrę AUKSO pod batutą Marka Mosia.

Nowy utwór Sławomira Kupczaka – wkrótce prawykonanie
Nowy utwór Sławomira Kupczaka – wkrótce prawykonanie
2017-03-15

„Pełnia" na fortepian Rhodesa, orkiestrę smyczkową i elektronikę – najnowszy utwór Sławomira Kupczaka zabrzmi podczas koncertu 26 marca w ramach 7. Festiwalu Prawykonań organizowanego przez NOSPR. Kompozycja powstała dla Piotra Orzechowskiego, Marka Mosia i orkiestry AUKSO.

Jubileusz Juliusza Łuciuka w PWM [REPORTAŻ VIDEO]
Jubileusz Juliusza Łuciuka w PWM [REPORTAŻ VIDEO]
2017-03-14

Świętowanie rocznic kompozytorskich to dla naszego Wydawnictwa wielki zaszczyt i ogromna radość, tym bardziej, gdy jest to rocznica tak doniosła, jak 90-lecie urodzin. Taki jubileusz obchodził w tym roku Juliusz Łuciuk, którego gościliśmy w naszej Oficynie w piątek 3 marca.

Prawykonanie „Ronda
Prawykonanie „Ronda" Zygmunta Krauzego
2017-03-14

26 marca podczas katowickiego Festiwalu Prawykonań będzie miał premierę najnowszy utwór Zygmunta Krauzego Rondo na fortepian Rhodesa i orkiestrę smyczkową. Pierwsza interpretacja będzie udziałem Piotra Orzechowskiego oraz orkiestry AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia.

XXV Świętokrzyskie Dni Muzyki
XXV Świętokrzyskie Dni Muzyki
2017-03-13

Od 24 marca do 7 kwietnia Filharmonia w Kielcach zaprasza na XXV Świętokrzyskie Dni Muzyki. Głównym założeniem programowym festiwalu jest prezentacja muzyki polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem utworów niewykonywanych wcześniej w Kielcach. W tegorocznej edycji kielecka publiczność usłyszy między innymi utwory Ignacego Jana Paderewskiego, Grażyny Bacewicz, Witolda Lutosławskiego, Mikołaja Góreckiego, Hanny Kulenty, Zbigniewa Bargielskiego, Marka Stachowskiego, Artura Malawskiego i Krzysztofa Pendereckiego.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Polska muzyka w Azji

Październik w Polskim Wydawnictwie Muzycznym łączy się z obecnością polskiej muzyki w Azji. Wspólnie z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina PWM obecne było na Music China, największych targach muzycznych w Azji. Odbywające się w Szanghaju targi w tym roku trwały od 10 do 13 października.

Książka „Podróż zimowa. Anatomia obsesji” Iana Bostridge’a już w sprzedaży!

Ileż razy prezentowaliśmy ten cykl latem – myśleliśmy sobie – i jak dziwne, wręcz niestosowne się to czasem wydaje! Jest również coś dziwnego w tym, że wykonujemy te pieśni w ciepłej sali; że nie czujemy nigdy zimna ani nie żyjemy w ciszy zaśnieżonego krajobrazu. Jak często publiczność naprawdę go sobie wyobraża? Czy powinien być to składnik przepisu na wykonanie?

Poczuj zimę już tej jesieni! 

Śpiewaj z nami! MONIUSZKO dla wszystkich!

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – koncert zamykający oficjalne obchody Roku Moniuszkowskiego w Krakowie! Ponad 400 niezwykle zaangażowanych wykonawców, niesztampowy scenariusz koncertu z projekcjami multimedialnymi i – przede wszystkim – atrakcyjny repertuar, na który złożą się najbardziej popularne utwory Stanisława Moniuszki to gwarancja niezapomnianych wrażeń. Koncert odbędzie się 29 października o godz. 13:00 w ICE Kraków.

PWM na 23. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza wszystkich swoich czytelników na Targi Książki w Krakowie (24-26 października) na stoisko numer B32.

Posłuchaj! Zobacz! ANAKLASIS

Najciekawsze zjawiska w muzyce współczesnej, szerokie spektrum gatunków, wybitne dzieła, znakomici kompozytorzy i wykonawcy – Polskie Wydawnictwo Muzyczne wprowadza na rynek nową markę fonograficzną. Koncert inaugurujący działalność wytwórni płytowej ANAKLASIS już 22 listopada. Zapraszamy do Małej Warszawy.

Jubileuszowy koncert Elżbiety Sikory

20 października w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się wyjątkowy koncert poświęcony Elżbiecie Sikorze kończący obchody 75 rocznicy urodzin kompozytorki. 

PWM po raz trzeci na targach Music China

W czwartek, 10 października 2019 r. w Szanghaju startuje kolejna edycja największych targów branży muzycznej w Azji – Music China. Polskie Wydawnictwo Muzyczne bierze udział w imprezie już po raz trzeci.

Prawykonanie utworu „Glosolalia” Sławomira Kupczaka

W piątek 18 października 2019 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego prawykonany będzie najnowszy utwór Sławomira Kupczaka. Kompozycję Glosolalia wykona Chór Polskiego Radia. 

„Drach” – to jeszcze nie koniec

Podczas trzech dni tyskiego festiwalu AUKSODRONE publiczność miała okazję poznać najnowsze dzieło Aleksandra Nowaka Drach. Dramma per musica na podstawie libretta Szczepana Twardocha. Godzinne, podzielone na trzy części dzieło, nie jest przeniesieniem historii z powieści Twardocha – libretto, na prośbę kompozytora, miało zostać skondensowane, a rolę pierwszoplanową miały odgrywać emocje.

TUTTI.pl w październiku

Dzisiaj, 7 października o północy mija termin składania wniosków do TUTTI.pl. Zachęcamy do przygotowania dokumentów i dostarczenia ich do warszawskiego oddziału PWM (ul. Fredry 8).

Instytucje, które uzyskały dofinansowanie w wiosennym naborze realizują właśnie swoje projekty. Oto październikowa lista koncertów w ramach TUTTI.pl: