PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Sierpień 2017 »


Warszawska Jesień 2017
Warszawska Jesień 2017
2017-08-31

Dziesięć dni, prawie czterdzieści koncertów, siedemdziesięciu kompozytorów i kilkuset wykonawców: solistów, zespołów i orkiestr. 15 września w Warszawie rozpocznie się najważniejsze w Polsce święto muzyki współczesnej: 60. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”.

Publikacje PWM na 30. Międzynarodowych Targach Książki w Moskwie
Publikacje PWM na 30. Międzynarodowych Targach Książki w Moskwie
2017-08-31

W dniach 6-10 września odbędą się Międzynarodowe Targi Książki w Moskwie. Na wspólnym stoisku polskich wydawców prezentowane będą również publikacje Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Muzyka filmowa w Operze na Zamku w Szczecinie
Muzyka filmowa w Operze na Zamku w Szczecinie
2017-08-30

Na wieczór muzyki filmowej zaprasza 2 września Opera na Zamku w Szczecinie. Orkiestra Opery na Zamku pod batutą Jerzego Wołosiuka wykona popularne fragmenty muzyki Wojciecha Kilara oraz Krzesimira Dębskiego do filmów: „Smuga cienia”, „Śmierć i dziewczyna”, „Iluminacja”, „Kontrakt”, „Hipoteza”, „Bilans kwartalny” oraz „Ogniem i mieczem”.

51. Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku
51. Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku
2017-08-30

W dniach 9-15 września odbywać się będzie w Słupsku Festiwal Pianistyki Polskiej. Festiwal zapoczątkowany w 1967 roku wkracza w drugie pięćdziesięciolecie z nie mającym sobie równych dorobkiem prezentacji polskich pianistów.

Festiwal „Muzyczne przestrzenie” z „Serenadą Mieczysława Karłowicza
Festiwal „Muzyczne przestrzenie” z „Serenadą Mieczysława Karłowicza
2017-08-30

29 września w Koninie oraz 30 września we Wrześni zabrzmi „Serenada” Mieczysława Karłowicza. Wykonają ją Warsaw Chamber Players z Januszem Wawrowskim.

Koncerty odbędą się w ramach Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyczne przestrzenie". To interdyscyplinarny, międzynarodowy festiwal z wieloma wydarzeniami towarzyszącymi, w czasie którego występują światowej sławy artyści, a koncertom przysłuchują się odbiorcy lokalni, zaproszeni dziennikarze, krytycy muzyczni oraz goście z Polski i zagranicy.

„Aus aller Welt stammende” – koncert we Lwowie
„Aus aller Welt stammende” – koncert we Lwowie
2017-08-30

21 września Lviv Virtuosos Academic Chmber Orchestra pod batutą Romana Rewakowicza wykona „Aus aller Welt stammende” Zygmunta Krauzego. Koncert odbędzie się we Lwowie.

Kraków Business Run
Kraków Business Run
2017-08-30

Już 3 września 5300 pracowników krakowskich firm i organizacji weźmie udział w charytatywnym biegu Kraków Business Run. Na starcie nie zabraknie drużyny PWM Edition reprezentującej Polskie Wydawnictwo Muzyczne.
 

Wyniki I etapu konkursu na oprawę graficzną programu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”
Wyniki I etapu konkursu na oprawę graficzną programu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”
2017-08-30

Z przyjemnością informujemy, że Jury konkursu na oprawę graficzną programu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności” wyłoniło 5 finalistów, którzy zaproszeni zostaną do etapu drugiego.

O koncertowym wykonaniu „Halki” podczas Bard Music Festival
O koncertowym wykonaniu „Halki” podczas Bard Music Festival
2017-08-29

Opery Stanisława Moniuszki, traktowane jak dobro narodowe i stanowiące polski kanon muzyczny, nieczęsto są wystawiane zagranicą.

Tym bardziej cieszy fakt bardzo dobrego przyjęcia koncertowego wykonania „Halki” w Annandale-on-Hudson (USA). Koncert odbył się 19 sierpnia w ramach Bard Music Festival. American Symphony Orchestra oraz Bard Festival Chorale prowadził Leon Botstein, a partie solowe wykonywali Amanda Majeski (Halka), Teresa Buchholz (Zofia), Miles Mykkanen (Jontek), Aubrey Allicock (Janusz) oraz Liam Moran (Stolnik).

W trasie z „Concerto-Notturno” Mikołaja Góreckiego
W trasie z „Concerto-Notturno” Mikołaja Góreckiego
2017-08-29

Aż pięciokrotnie w ciągu września zabrzmi „Concerto-Notturno” Mikołaja Góreckiego. Parię skrzypiec wykonywać będzie Jarosław Żołnierczyk z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia AMADEUS pod dyrekcją Anny Duczmal-Mróz:

8 września: Polkowice

9 września: Głogówek

16 września: Bukowiec

23 września: Kwidzyń

24 września: Toruń

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Moc wrażeń, moc wydarzeń. PWM podsumowuje 2024 rok

Polskie Wydawnictwo Muzyczne z dumą i radością prezentuje osiągnięcia mijających miesięcy. Rok 2024 to w Oficynie nie tylko nowe utwory, publikacje nutowe, książki i albumy muzyczne, ale także zasoby cyfrowe, wydarzenia koncertowe i edukacyjne oraz międzynarodowe projekty upowszechniające muzykę polską. Miniony rok to również czas intensywnych współprac w ramach licznych wydarzeń w świecie muzyki. Wydawnictwo rozwija się dynamicznie, będąc w centrum najważniejszych wydarzeń świata kultury i podejmując współpracę z partnerami najwyższej klasy.

Sięgnij po najpiękniejsze polskie kolędy

Wspólne kolędowanie to jedna z piękniejszych tradycji towarzysząca świętom Bożego Narodzenia. Znane wszystkim melodie stają się pretekstem do wielu spotkań muzycznych dzieci i dorosłych, wypełniając muzyką zimowe dni.

Instrument miesiąca: trąbkowe rekomendacje Sławomira Cichora

Intonacja i artykulacja w prostych fanfarach, prowadzenie frazy w kantylenach, śpiewność linii melodycznej. To tylko niektóre elementy gry, które ćwiczy każdy trębacz. Najlepiej, gdy ćwiczenia łączą się z satysfakcją z grania interesujących utworów.

 

O rekomendacje publikacji przeznaczonych na trąbkę z katalogu naszego Wydawnictwa poprosiliśmy Sławomira Cichora – muzyka orkiestrowego, który współpracował m.in. z Polish Festival Orchestra, Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej i Sinfonią Varsovią. W latach 2003–2010 pracował na stanowisku I trębacza w orkiestrze Filharmonii Narodowej w Warszawie. Obecnie gra jako I trębacz w Filharmonii Łódzkiej, współpracuje również z orkiestrą Królewskiej Opery Belgijskiej w Brukseli.

Oferta pracy

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury powierzy wykonanie zlecenia w zakresie spraw związanych z obronnością, zarządzaniem kryzysowym, ochroną ludności i obroną cywilną oraz informacjami niejawnymi. Preferowane miejsce wykonywania zlecenia: Kraków.

Światowe premiery: polska muzyka współczesna w grudniu!

Od symfonii, przez kameralistykę, po spektakl muzyczny – grudzień będzie miesiącem różnorodnych premier, za sprawą których polska muzyka współczesna wzbogaci się o cztery nowe kompozycje. Koncerty z najnowszymi dziełami Marcela Chyrzyńskiego, Joanny Wnuk-Nazarowej, Zygmunta Krauze i Katarzyny Głowickiej odbędą się w Katowicach, Bydgoszczy i Warszawie.

Jak zatrzymano dźwięki? O początkach polskiej fonografii

Dźwięk to zjawisko fascynujące. Kiedy wybrzmi, natychmiast ulatuje. Przez tysiące lat podejmowano próby jego uchwycenia, jednak dopiero wynaleziony przez Edisona w XIX wieku fonograf przyniósł upragniony sukces. Co wydarzyło się dalej? Jak wyglądały narodziny fonografii w Polsce? Co nagrywano i jaką aparaturą? Na te pytania (i wiele innych) odpowiada Katarzyna Janczewska-Sołomko w książce Zatrzymane dźwięki. Fonografia polska do 1918 roku. Publikacja już w sprzedaży.

 

21. Dzień Edukacji Muzycznej za nami

22 listopada spotkaliśmy się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Gościnne progi szkoły przyjęły ponad 220 uczestników!

„Pieśni o Śląsku”. Koncert specjalny PWM w ramach XII Międzynarodowych Dni Henryka Mikołaja Góreckiego

Polskie Wydawnictwo Muzyczne, wytwórnia płytowa ANAKLASIS i Filharmonia Śląska zapraszają na koncert poświęcony twórczości Witolda Szalonka, który odbędzie się 3 grudnia o godz. 19:00 w Filharmonii Śląskiej. Okazja jest szczególna, bowiem tego wieczoru odbędzie się premiera najnowszych publikacji nutowych oraz dwóch albumów płytowych z pieśniami i kompozycjami instrumentalnymi śląskiego mistrza.

Co kryje trzeci tom „Pism” Romana Palestra? Zwieńczenie publicystycznej trylogii

Celne i bezkompromisowe komentarze w błyskotliwym stylu, czyli Roman Palester o muzyce, sztuce oraz literaturze. Ostatni tom trylogii „Pisma” trafił na półki księgarń. Zbiór myśli kompozytora i wieloletniego redaktora audycji kulturalnych Radia Wolna Europa to doskonała propozycja dla miłośników sztuki, będąc przyjemną, a równocześnie skłaniającą do refleksji lekturą.

LAETA MUNDUS: Polifonia epok i osobowości na nowym krążku ANAKLASIS

Czy współczesny jazz i XV-wieczna polifonia mogą wypracować wspólny język muzyczny? LAETA MUNDUS to najnowszy album wytwórni ANAKLASIS, który splata ze sobą dwa – z pozoru niemożliwe do pogodzenia – światy, tworząc swoistą harmonię sfer. Premiera płyty połączona z koncertem z cyklu „ANAKLASIS na fali” już 12 grudnia.