Archiwum aktualności
« Sierpień 2017 »
„Straszny dwór” – koncert plenerowy w Wieluniu
2017-08-29
W najbliższy piątek, 1 września Teatr Wielki w Łodzi wystawi w Wieluniu „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki. Koncert ten wpisany został w oficjalny program uroczystości upamiętniających wybuch II wojny światowej.
Wystąpią Zespoły i Soliści Teatru Wielkiego w Łodzi, pod dyrekcją Piotra Wujtewicza. Reżyserem spektaklu jest Jerzy Wolniak.
Ogólnopolska Konferencja Kultury
2017-08-28
W dniach 4-5 września we Wrocławiu odbędzie się sympozjum poświęcone muzyce w ramach Ogólnopolskiej Konferencji Kultury organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Oferta pracy: specjalista ds. księgowości
2017-08-24
Polskie Wydawnictwo Muzyczne zatrudni specjalistę ds. księgowości. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar czasu pracy: pełny etat.
Feliks Nowowiejski – od nowa
2017-08-23
Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego, poszukując nowych form popularyzowania twórczości patrona, uruchamia program rezydencji kompozytorskich. Znajdująca się na parterze poznańskiej "Willi wśród róż" pracowania Artysty stanie się miejscem pracy twórczej młodych kompozytorów.
Konkurs architektoniczny #Fredry8
2017-08-12
Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy siedziby PWM, znajdującej się w zabytkowym budynku przy ul. Fredry 8 w Warszawie!
Nowatorskie spojrzenie na znaczenie polskiej kultury muzycznej w świecie, jej różnorodne funkcje oraz rozwijający się potencjał spowodowały, że Polskie Wydawnictwo Muzyczne w 2017 roku podejmuje się realizacji niezwykłej inwestycji.
- 40% NA WSZYSTKIE PUBLIKACJE PWM!
2017-08-09
Z okazji 20. urodzin Księgarni Muzycznej PWM przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkową promocję! Tylko w dniu 11 sierpnia 2017 wszystkie publikacje wydane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne objęte są rabatem -40%, a ceny publikacji naszych partnerów będą tańsze o 20%. Promocja obowiązuje w stacjonarnej Księgarni Muzycznej PWM przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie. Serdecznie zapraszamy!
Polska premiera "Koncertu na dwa fortepiany" Philipa Glassa
2017-08-08
Filharmonia Narodowa rozpocznie sezon artystyczny 2016/2017 polską premierą „Koncertu podwójnego na dwa fortepiany” Philipa Glassa oraz utworami Krzysztofa Pendereckiego: „Polonezem” (2015) i freskiem symfonicznym „Powiało na mnie morze snów... Pieśni zadumy i nostalgii” (2011).
Lutosławski, Berlin i I, CULTURE Orchestra
2017-08-03
Każdego lata za sprawą Young Euro Classic Berlin staje się stolicą europejskiej muzyki klasycznej, wykonywanej przez młode orkiestry z całego świata. Podczas tegorocznego festiwalu w interpretacji I, CULTURE Orchestra zabrzmi m.in. „Koncert na orkiestrę” Witolda Lutosławskiego.
13. Międzynarodowy Festiwal Chopin i jego Europa
2017-08-02
12 sierpnia startuje kolejna edycja festiwalu Chopin i jego Europa. Podczas ponad 40 festiwalowych koncertów usłyszymy muzyczne arcydzieła w wykonaniu cenionych zespołów i solistów z całego świata.
Oferta pracy: Specjalista ds. systemów informatycznych
2017-08-01
Polskie Wydawnictwo Muzyczne zatrudni: specjalistę ds. systemów informatycznych
Najczęściej czytane:
Niczym Oscary w branży filmowej, nagrody Emmy w telewizyjnej, czy Tony Awards dla teatru, tak w branży eventowej najbardziej prestiżowe międzynarodowe wyróżnienie i najwyższy symbol doskonałości marketingu doświadczeń stanowią nagrody Global Eventex Awards. W tegorocznej edycji, spośród blisko półtora tysiąca zgłoszeń z całego świata to wyjątkowe wyróżnienie zdobyło Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Pociąg Wypełniony Muzyką został nagrodzony w pięciu kategoriach!
W jubileuszowym roku setnej rocznicy urodzin Andrzeja Wajdy świat filmu spotyka się ze światem muzyki w wyjątkowym projekcie artystycznym REscoringWajda. Koncert przygotowany przez Chór Polskiego Radia – Lusławice odbędzie się w niedzielę 17 maja o godz. 13:00 w unikalnej przestrzeni Kopalni Soli "Wieliczka" (Komora Lill Górna).
„Strasznie fajny ten Moniuszko!” to spotkanie, podczas którego dzieci poznają życie i twórczość Stanisława Moniuszki poprzez muzyczne opowieści i wspólne zabawy. Zapraszamy grupy przeszkolne i wczesnoszkolne, dzieci w wieku 6 do 10 lat już, 1, 2 i 3 czerwca do kluboksięgarni UNA w Krakowie!
Fascynujące biografie, rozmowy o sztuce pianistycznej, interdyscyplinarna refleksja nad muzyką. W tym miesiącu aż cztery nowe publikacje zasilą ofertę wydawniczą Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Premierowe propozycje, przygotowane z myślą o melomanach, już niedługo pojawią się na księgarnianych półkach. Są wśród nich: Sekrety wielkich pianistów. Rozmowy z Peterem Feuchtwangerem Konrada Skolarskiego, Zygmunt Stojowski. Życie i muzyka Josepha A. Hertera, Penderecki Doroty Szwarcman, wreszcie Muzyczna myśl Lawrence’a Kramera.
Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Kluboksięgarnia UNA zapraszają na wydarzenie poświęcone postaci Zygmunta Stojowskiego. 14 maja o godzinie 17.00 odbędzie się koncert Cracow Duo połączony z rozmową wokół premierowej książki Zygmunt Stojowski. Życie i muzyka Josepha A. Hertera. Wstęp wolny.
Polskie Wydawnictwo Muzyczne, jako partner Festiwalu, zaprasza do udziału w wydarzeniach tegorocznej edycji Musica Polonica Nova odbywającej się pod hasłem ZMYSŁY w dniach 14-17.05.2026 w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Festiwal, ukazując najświeższe tendencje polskiej muzyki współczesnej, zagłębia się w zagadnienia tego jak dzisiaj odbiorcy słuchają muzyki – i jak muzyka może wykroczyć poza tradycyjne ramy percepcji.
To jeden z najstarszych zarówno w Polsce, jak i na świecie festiwali filmów dokumentalnych i krótkometrażowych. Tegoroczna, 66. edycja Krakowskiego Festiwalu Filmowego odbędzie się w kinach od 31 maja do 7 czerwca 2026 roku oraz od 5 czerwca do 19 czerwca online na KFF VOD. W ramach wydarzenia odbędą się dwie projekcje filmu „Bacewicz x Bomsori” oraz spotkanie z reżyserem Jakubem Piątkiem.
Rozpoczynamy intensywny sezon festiwalowy. W tym miesiącu prawykonania kompozytorek i kompozytorów związanych z Polskim Wydawnictwem Muzycznym usłyszymy podczas pięciu festiwali, odbywających się w Krakowie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Warszawie i Lublinie. Zabrzmią najnowsze utwory Wojciecha Widłaka, Jerzego Kornowicza, Jagody Szmytki, Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej, Jacka Domagały i Pawła Malinowskiego.
W maju spoglądamy na życie i dorobek kompozytora miesiąca, którym jest Stanisław Wiechowicz (1893-1963), zgodnie uważany za najważniejszego polskiego kompozytora muzyki chóralnej pierwszej połowy XX wieku. Był nie tylko cenionym twórcą, lecz także pedagogiem, dyrygentem, publicystą i aktywnym działaczem, skupionym na odbudowie i krzewieniu kultury polskiej z zachowaniem najwyższego poziomu jakości muzycznej.
Jakie cechy powinien mieć utwór, aby uczeń polubił go już przy pierwszym rozczytaniu i zachował tę sympatię aż do finałowej prezentacji? Odpowiedzi na to pytanie udało się zawrzeć Grzegorzowi Frankowskiemu w jego nowych utworach na kontrabas w stroju solowym lub orkiestrowym i fortepian.