PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Maj 2011 »


Muzyka Dobrzyńskiego w Chicago
Muzyka Dobrzyńskiego w Chicago
2011-05-20
Lira Ensemble, amerykański zespół specjalizujący się w wykonywaniu polskiej muzyki, wystąpi 26 maja 2011r. w Lutnia Continental Cafe w Chicago. Zespół zaprezentuje Quintet in F minor, op.20 Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego.
Partytury Szostakowicza w PWM
Partytury Szostakowicza w PWM
2011-05-19
Na mocy umowy podpisanej pomiędzy Polskim Wydawnictwem Muzycznym SA a Dimitri Shostakovich Publishers (DSCH), PWM stało się oficjalnym i wyłącznym reprezentantem repertuaru Dymitra Szostakowicza na terenie Polski. Zawarcie porozumienia stało się możliwe dzięki rozwiązaniu sporu pomiędzy spadkobiercami spuścizny rosyjskiego kompozytora.
PWM-owskie prawykonania na antenie Dwójki
PWM-owskie prawykonania na antenie Dwójki
2011-05-18
Serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek, 19 maja 2011 o 19.00 do Filharmonii Dwójki.W programie znajdą się utwory kompozytorów związanych z PWM:  "Śpiewam Nowoczesnego Człowieka"  Justyny Kowalskiej-Lasoń oraz "Zan tontemiquico" Mikołaja Góreckiego.Zapraszamy również do śledzenia partytur obu utworów na stronie www.issuu.com na kanale PWMEdition.

Pierwszy dzień Targów Książki za nami
Pierwszy dzień Targów Książki za nami
2011-05-13
Pierwszy dzień targów upłynął pod znakiem spotkań branżowych, które zakończyły się koncertem flamenco podczas eleganckiego Wieczoru Wydawców w Teatrze 6 Piętro
Oferta specjalna dla przedszkoli i szkół podstawowych
Oferta specjalna dla przedszkoli i szkół podstawowych
2011-05-11
Z okazji Dnia Dziecka oferujemy 15% rabatu na książki dla dzieci wydane przez PWM. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.
Nowy katalog książek
Nowy katalog książek
2011-05-11
Tuż przed Warszawskimi Targami Książki ukazał się nowy katalog książek PWM.
Trwa I Konwencja Muzyki Polskiej
Trwa I Konwencja Muzyki Polskiej
2011-05-11
W dniach 9-11 maja trwa w Warszawie I Konwencja Muzyki Polskiej, której celem jest jest ogólnopolskie spotkanie przedstawicieli środowiska muzycznego i dyskusja na temat różnych dziedzin muzyki i infrastruktury polskiej kultury muzycznej, postawienie diagnozy i formułowanie strategii zmian.
Fryderyki 2011 rozdane
Fryderyki 2011 rozdane
2011-05-11
Gratulujemy laureatom tegorocznej nagrody Fryderyk 2011! W kategorii Muzyka poważna doceniono wielu naszych współpracowników i przyjaciół. Maestro Jerzy MAKSYMIUK otrzymał specjalną  nagrodę ZŁOTY FRYDERYK 2011 za wybitne osiągnięcia artystyczne.Oto lista nagrodzonych:
Nowy katalog wypożyczeniowy
Nowy katalog wypożyczeniowy
2011-05-10
Ukazał się właśnie nowy, polsko-angielski katalog wypożyczeniowy PWM (pełny tytuł: „Katalog wypożyczeniowy/ Music onHire 2011”).
Flamenco na Warszawskich Targach Książki
Flamenco na Warszawskich Targach Książki
2011-05-06
Podczas Warszawskich Targów Książki odbędzie się oficjalna premiera nowej książki PWM - "Flamenco na polskiej scenie"

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

37. Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów

Tematem przewodnim 37. edycji Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów jest muzyka w muzyce. Festiwal, który został objęty patronatem honorowym Aleksandra Miszalskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, rozpocznie się już 10 maja koncertem inauguracyjnym w Filharmonii Krakowskiej. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem wydarzenia.

Odwiedź nas w Krakowie!

Już 09 maja 2025 roku Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do wspólnego świętowania podczas Dni Funduszy Europejskich w PWM. Sprawdź, co zaplanowaliśmy na ten dzień!

6 utworów polskiej muzyki najnowszej, które warto poznać w maju

Piąty miesiąc roku zwiastuje nadejście wiosennego sezonu festiwalowego. W Krakowie, Warszawie i we Wrocławiu zabrzmią kompozycje Joanny Wnuk-Nazarowej, Pawła Malinowskiego, Wojciecha Widłaka, Macieja Zielińskiego, Pawła Hendricha i Agaty Zubel. Najnowszej muzyce polskiej będziemy przysłuchiwać się podczas koncertów specjalnych, na festiwalowych estradach, a także na zakończenie sezonu artystycznego.

Spóźnione arcydzieło Józefa Elsnera – Historia pewnego utworu

Blisko 400 muzyków i chórzystów, boska interwencja i absolutny triumf kompozytora – prawykonanie oratorium pasyjnego Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa w 1838 r. wprost zelektryzowało muzyczną Warszawę. Dzieło to uznaje się za najwybitniejsze osiągnięcie polskiej muzyki religijnej XIX wieku. Dlaczego jednak do premierowego wykonania doszło dopiero w czerwcu, nie zaś – jak zamierzał twórca – w czasie Wielkiego Tygodnia? W kolejnej odsłonie cyklu Historia pewnego utworu przyjrzymy się niedotrzymanym obietnicom i przetrzymanym nutom.

Krzysztof Wołek stypendystą Guggenheim Fellowship

 

Fundacja Pamięci Johna Simona Guggenheima (The John Simon Guggenheim Memorial Foundation) ogłosiła tegorocznych stypendystów Guggenheima – 198 wybitnych osób ze świata nauki i sztuki współczesnej, reprezentujących 53 dyscypliny, wybranych w rygorystycznym procesie aplikacji spośród prawie 3500 kandydatów. Wśród stypendystów, którzy otrzymali grant na realizację swojej działalności, jest Krzysztof Wołek – kompozytor związany z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.

Prawykonanie „Écoute” Zygmunta Krauzego na Festiwalu NEO’S w Théâtre de l’Ile Saint-Louis Paul Rey w Paryżu

Écoute na sopran i kwartet smyczkowy jest nową wersją kompozycji Słuchaj na sopran, klarnet, skrzypce, perkusję i fortepian, której prawykonanie odbyło się w grudniu ubiegłego roku w podczas bydgoskiego Festiwalu Art Mintaka. 22 kwietnia dzieło zostanie wykonane po raz pierwszy podczas paryskiego festiwalu, prezentującego najnowszą muzykę europejską.

KOMPOZYTORKA MIESIĄCA: JAGODA SZMYTKA i jej #BiurkoKompozytorki

Jagoda Szmytka jest kompozytorką, artystką i badaczką artystyczną. Muzykę łączy ze sztukami pięknymi i głęboką refleksją z zakresu takich dziedzin humanistyki, jak filozofia, estetyka czy historia sztuki. W katalogu jej twórczości znajdziemy m.in. dzieła solowe, utwory pisane na amplifikowane zespoły kameralne, instalacje performatywne, a także kompozycje wpisujące się w konwencję teatru muzycznego. W kwietniu, jako nasza Kompozytorka Miesiąca, odkrywa przed nami tajemnice procesu twórczego i zaprasza w gościnne progi swojej pracowni kompozytorskiej.

Najpiękniejsze Książki 2024 – trzy nominacje dla PWM

Aż trzy publikacje książkowe wydane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne w minionym roku zostały nominowane w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2024. Jury doceniło pozycje: Muzyka Polska po Szymanowskim Adriana Thomasa, Estetyka muzyki Rogera Scrutona oraz Karnawał zwierząt Piotra Kamińskiego.

Kompozytor oświecony. Poznaj Jeana-Philippe’a Rameau

Jean-Philippe Rameau (1683-1764) wzbudzał wiele emocji. Wywarł nieoceniony wpływ na bieg historii i teorii muzyki, a jego spojrzenie na zasady rządzące kompozycją było – jak na XVIII wiek – innowacyjne. Postać francuskiego muzyka o wszechstronnych zainteresowaniach i oświeceniowym umyśle przybliża Christophe Rousset w najnowszej Małej Monografii wydanej przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Premiera książki już dziś. 

Taniec motyla, kwiaty pomarańczy i festiwal pianistycznych duetów. Kwietniowe prawykonania dzieł z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Natura, budząca się znów do życia feerią barw i zapachów, przynosi nam także nowe, wiosenne bogactwo dźwięków i muzycznych inspiracji. Kwiecień witamy prawykonaniami dwóch dzieł z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego: Karatachi no Hana Marcela Chyrzyńskiego we Wrocławiu i SurVanTutti Hanny Kulenty w Krakowie.