PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Maj 2013 »


IX Festiwal Muzyczny "W Krainie Chopina"
IX Festiwal Muzyczny "W Krainie Chopina"
2013-05-29
31 maja 2013 w Starych Babicach rozpocznie się dziewiąta edycja Festiwalu, w ramach którego na miejsca koncertów wybierane są piękne okolice urodzenia Fryderyka Chopina.
Królewna Śnieżka Bogdana Pawłowskiego w Operze Śląskiej
Królewna Śnieżka Bogdana Pawłowskiego w Operze Śląskiej
2013-05-29
Z okazji Dnia Dziecka 1, a także 3 i 4 czerwca bytomscy młodzi melomani będą mogli podziwiać balet „Królewna Śnieżka”, a także zgłębić tajniki pracy artystów w teatrze operowym podczas specjalnych lekcji otwartych warsztatów artystycznych “Śpiewam, tańczę – będę artystą”.
Lutosławski dla dzieci w Poznaniu i Kielcach
Lutosławski dla dzieci w Poznaniu i Kielcach
2013-05-27
6 czerwca w Poznaniu, a 10 czerwca w Kielcach odbędą się koncerty z muzyką dziecięcą Witolda Lutosławskiego. Utwory wykona Dorota Miśkiewicz z zespołem Kwadrofonik.
Strona Lutoslawskidzieciom.pl
Strona Lutoslawskidzieciom.pl
2013-05-24
Uruchomiliśmy nową stronę, poświęconą piosenkom dziecięcym Witolda Lutosławskiego. Znaleźć można na niej informacje dotyczące przedsięwzięć artystycznych i edukacyjnych związanych z nowym wydaniem przez PWM dziecięcej twórczości Lutosławskiego.
Imieniny Jana Kochanowskiego z Tuwimem i Lutosławskim
Imieniny Jana Kochanowskiego z Tuwimem i Lutosławskim
2013-05-24
22 czerwca w warszawskim Ogrodzie Saskim odbędzie się wielkie święto kultury, literatury i muzyki. Okazją do tego są obchodzone -  po raz drugi w ten sposób - Imieniny Jana Kochanowskiego, na które zaproszenie otrzymali znakomici „goście”: Witold Lutosławski i Julian Tuwim.
"Paziowie królowej Marysieńki" znów na scenie
"Paziowie królowej Marysieńki" znów na scenie
2013-05-24
25 i 26 maja we wrocławskiej Akademii Muzycznej zostanie wystawiona opera komiczna „Paziowie Królowej Marysieńki” Stanisława Dunieckiego. Wystąpią studenci i absolwenci Wydziału Wokalnego z orkiestrą pod dyrekcją Tadeusza Zatheya.
PWM na 3. Targach Książek dla Dzieci
PWM na 3. Targach Książek dla Dzieci
2013-05-23
W dniach 7-9 czerwca odbywają się w Krakowie Targi Książki dla Dzieci. Wraz z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina zaprezentujemy najmłodszym czytelnikom i ich rodzicom bogatą ofertę edukacyjną.
Witold Lutosławski na Dzień Dziecka
Witold Lutosławski na Dzień Dziecka
2013-05-21
2 czerwca Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach zaprasza najmłodszych wraz z rodzicami na koncert zatytułowany "Lutosławski nie tylko dla dzieci". Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00 w Parku im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach.
Chicago al fresco Elżbiety Sikory na Multimedialnej Majówce
Chicago al fresco Elżbiety Sikory na Multimedialnej Majówce
2013-05-20
Wczoraj 19 maja odbył się zorganizowany pod auspicjami Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina koncert Międzyuczelnianej Specjalności Multimedialnej „Multimedialna Majówka”.
Kiermasz PWM na konkursie w Myślenicach
Kiermasz PWM na konkursie w Myślenicach
2013-05-20
W dniach 21-22 maja w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Myślenicach odbędzie się konkurs pianistyczny „Mały pianista”. W ciągu dwóch konkursowych dni będzie można nabyć publikacje PWM w atrakcyjnych cenach.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Gala urodzinowa Joanny Wnuk-Nazarowej

Wybitna kompozytorka, pedagog, dyrygentka i polityk, dyrektorka instytucji kulturalnych, w latach 1997–1999 minister kultury i sztuki w tym roku obchodzi jubileusz 75-lat. Z tej okazji, wraz z Filharmonią Śląską im. Henryka Mikołaja Góreckiego zapraszamy na galę urodzinową z udziałem solenizantki, która odbędzie się 28 maja w Katowicach.

Konkurs Recenzencki Filharmonii Śląskiej i PWM

Filharmonia Śląska we współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym zaprasza studentów studiów I i II stopnia kierunków Muzykologia oraz Kompozycja i Teoria Muzyki do udziału w Konkursie Recenzenckim.

Tae-Yon Kim zwyciężczynią 12. Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego

Jedenaście dni konkursowych zmagań zakończyło się triumfem Koreanki Tae-Yon Kim. Decyzją jury w gronie laureatów znaleźli się także Polacy: Maria Leszczyńska, Antoni Wrona i Gustaw Bafeltowski. Polskie Wydawnictwo Muzyczne i „Ruch Muzyczny” byli partnerami wydarzenia.

Książka pełna muzyki. Muzyczny hit na Dzień Dziecka

Słynny „Karnawał zwierząt” Camille’a Saint-Saënsa uchwycony w zabawne wierszyki to najświeższa propozycja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dla małych melomanów. Do tego specjalnie przygotowana aplikacja mobilna oraz audiobook mistrzowsko czytany przez Piotra Fronczewskiego. Innymi słowy pakiet pełen wrażeń, którego nie można przegapić! Premiera już 23 maja br.

 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Polskim Wydawnictwie Muzycznym

Już 10 i 11 maja 2024 roku odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. XI edycja DOFE jest wyjątkowa – wpisuje się w obchody 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej!

IL TEMPO PASSA. Pierwsza monograficzna płyta Joanny Wnuk-Nazarowej

Czas płynie nieustannie, zmieniając wokół świat i jego pejzaż dźwiękowy. Tytuł IL TEMPO PASSA może być zarówno refleksją nad nietrwałością życia, świata i rzeczy, jak i wskazówką, by cieszyć się trwającą chwilą. Najnowszy album wydawnictwa ANAKLASIS przedstawia plon twórczości kameralnej i symfonicznej Joanny Wnuk-Nazarowej z ostatnich lat. Premiera 28 maja 2024 roku, w dniu 75. urodzin kompozytorki.

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.MAJ: czwarta odsłona konkursu

Daj znać w komentarzu, ile klawiszy fotepianu widzisz na ilustracji i w jakich miejscach się znajdują. Na najbardziej spostrzegawczych czekają trzy egzemplarze książki Moniuszko z serii Małe Monografie .

Fryderyki 2024 rozdane. Statuetka dla ANAKLASIS

Najważniejsze polskie nagrody fonograficzne Fryderyki zostały przyznane podczas Gali Muzyki Poważnej, która odbyła się w niedzielę 28 kwietnia w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wśród laureatów ponownie zatriumfowała marka fonograficzna Polskiego Wydawnictwa Muzycznego – ANAKLASIS.

 

Przyznano również nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości w kategorii Muzyka Poważna. Laureatem został Krzysztof Meyer.

Powraca Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Koncert inauguracyjny już 30 kwietnia

W dniach 1-12 maja 2024 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się XII Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Tegoroczna edycja wyznacza powrót tego prestiżowego wydarzenia do polskiego i światowego kalendarza konkursów muzycznych po kilkuletniej, spowodowanej pandemią przerwie. Polskie Wydawnictwo Muzyczne i „Ruch Muzyczny” są Partnerami przedsięwzięcia.

Najpiękniejsze Książki 2023 – nominacja dla PWM!

Najgłośniejsza książka ubiegłego roku wydana przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne otrzymała nominację w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2023. W kategorii Literatura naukowa i popularnonaukowa jury doceniło publikację Ten cały musical Mateusza Borkowskiego, Jacka Mikołajczyka i Marcina Zawady. Autorką projektu okładki i wnętrza oraz składu jest Alicja Kobza.