PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

Styczeń 2013 »


Światy Lutosławskiego - dodatek specjalny do "Tygodnika Powszechnego"
Światy Lutosławskiego - dodatek specjalny do "Tygodnika Powszechnego"
2013-01-22
Już jutro, 23 stycznia, ukaże się jako dodatek specjalny do „Tygodnika Powszechnego” zbiór artykułów i szkiców pt. "Światy Witolda Lutosławskiego”, pod redakcją Daniela Cichego i Andrzeja Franaszka, ukazujący „wielowymiarowość artystycznej osobowości kompozytora”.
Głosy z przeszłości z Witoldem Lutosławskim
Głosy z przeszłości z Witoldem Lutosławskim
2013-01-21
Od dzisiaj do piątku radiowa Dwójka zaprasza na audycję "Głosy z przeszłości", w których przypominane będą fragmenty wypowiedzi Witolda Lutosławskiego.
Nowa płyta z muzyką Romualda Twardowskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego, Witolda Lutosławskiego i Wojciecha Kilara
Nowa płyta z muzyką Romualda Twardowskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego, Witolda Lutosławskiego i Wojciecha Kilara
2013-01-18
Nakładem wydawnictwa DUX ukazała się płyta „Moryto, Górecki, Twardowski, Lutosławski, Kilar”.
Maria Stuarda Donizettiego w Kijów.Centrum w Krakowie
Maria Stuarda Donizettiego w Kijów.Centrum w Krakowie
2013-01-18
19 stycznia o 18:45 w krakowskim Kijów.Centrum odbedzie się transmisja na żywo z Metropolitan Opera. Usłyszeć i obejrzeć będzie można „Marię Stuardę” Gaetana Donizettiego.
Lutosławski Kontrolowany w Radomiu
Lutosławski Kontrolowany w Radomiu
2013-01-18
W dniach 23-25 stycznia w Radomiu odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Kontrolowanego, poświęcona Witoldowi Lutosławskiemu.
44. rocznica śmierci Grażyny Bacewicz
44. rocznica śmierci Grażyny Bacewicz
2013-01-17
Dziś, 17 stycznia, mijają 44 lata od śmierci Grażyny Bacewicz, jednej z najwybitniejszych kompozytorek i skrzypaczek na świecie.
Weekend z Witoldem Lutosławskim
Weekend z Witoldem Lutosławskim
2013-01-17
Wprawdzie do oficjalnej inauguracji obchodów Roku Lutosławskiego został jeszcze tydzień, ale w wielu muzycznych instytucjach w Polsce będzie można usłyszeć muzykę kompozytora już w ten weekend.
Muzyka Pałłasza, Czyża, Bairda i Łukaszewskiego na płycie
Muzyka Pałłasza, Czyża, Bairda i Łukaszewskiego na płycie "Polska Liryka Wokalna"
2013-01-17
Wydawnictwo Musica Sacra wydało płytę z utworami Edwarda Pałłasza, Henryka Czyża, Tadeusza Bairda i Pawła Łukaszewskiego.
Muzyka Chopina na koncercie charytatywnym w Japonii
Muzyka Chopina na koncercie charytatywnym w Japonii
2013-01-16
22 grudnia 2012 roku w Aristo Hall w Tokio odbył się koncert charytatywny, na którym zabrzmiały utwory Fryderyka Chopina. Koncert połączony był z promocją Wydania Narodowego w Japonii.
Elżbieta i Krzysztof Pendereccy Kreatorami Kultury
Elżbieta i Krzysztof Pendereccy Kreatorami Kultury
2013-01-16
Podczas wczorajszej gali wręczania jubileuszowych Paszportów Polityki w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej nagrodę specjalną dla Kreatora Kultury otrzymali Elżbieta i Krzysztof Pendereccy.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Fryderyk Chopin GRUDNIOWYM Kompozytorem Miesiąca

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA przypominamy twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa. Nie można zatem zapomnieć o Fryderyku Chopinie, którego wspominamy w grudniu.

„Muzyka z Kraju Chopina” - tutoriale w języku japońskim

Zaczynamy czwarty tydzień kampanii „Muzyka z Kraju Chopina” promującej twórczość fortepianową kompozytorów polskich. 

Dla odbiorców materiałów w języku japońskim jest to druga odsłona projektu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy cykl spotkań edukacyjnych dla nauczycieli fortepianu w Japonii. Dzisiaj zachęcamy do korzystania z nowopowstałych tutoriali online.

Rozdział 11. 2016 – Instytucja kultury – zataczamy koło

PWM przez lata, nawet te najtrudniejsze finansowo, nie rezygnowało ze swoich najważniejszych przedsięwzięć edytorskich, podążając za misją, wręcz testamentem dyrektora Ochlewskiego, który nadał tej oficynie wydawniczej szeroki wymiar narodowy i kulturowy. Wydawnictwo było już bliskie sprywatyzowania. Mimo pokus natury ekonomicznej stale jednak było więcej obaw o to, czy ta szczególna misja PWM-u obroniłaby się przy obcym właścicielu.

Muzyka z Kraju Chopina - premiera tutoriali w języku włoskim

Zaczynamy trzeci tydzień kampanii międzynarodowego projektu "Muzyka z Kraju Chopina", promującego twórczość fortepianową kompozytorów polskich. W ramach projektu przygotowaliśmy tutoriale w pięciu różnych językach. Po materiałach w języku angielskim i francuskim, dzisiaj udostępniamy lekcje w języku włoskim.

Rok muzyki polskiej w szesnastu odsłonach – ANAKLASIS obchodzi pierwsze urodziny

Szesnaście albumów to wynik, którym może poszczycić się marka płytowa ANAKLASIS, powołana do życia przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaledwie rok temu (dokładnie 22 listopada 2019 roku!). Wydawca nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne tytuły.

Agata Igras prawykona „II Koncert na flet i orkiestrę” Marty Ptaszyńskiej

Do instytucji przenoszących życie koncertowe do sieci dołącza Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie. Jedna z zaplanowanych transmisji obejmuje prawykonanie II Koncertu na flet i orkiestrę Marty Ptaszyńskiej – utworu znajdującego się w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. 
 

Premiera chińskiego wydania dzieł Fryderyka Chopina

Podczas tegorocznych targów Music China 2020, które są największymi targami muzycznymi na świecie, odbyła się premiera chińskiego wydania dzieł Fryderyka Chopina z serii Wydania Narodowego w wersji studyjnej. W ten sposób Shanghaj Music Publishing House uczciło 210. rocznicę urodzin kompozytora.

XIII Konkurs Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców – znamy laureatów

W ostatnim tygodniu października odbyły się przesłuchania uczestników XIII Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców 2020 organizowanego przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej. Jury w składzie: Anna Dorota Władyczka, Dariusz Przybylski i Maciej Żółtowski wytypowało zwycięzców poszczególnych kategorii. Przyznano także specjalną nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

„Pieśń polska” - jedna z ostatnich książek Profesora Mieczysława Tomaszewskiego już w sprzedaży!

17 listopada obchodzimy rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych muzykologów polskich – Mieczysława Tomaszewskiego. Z tej okazji Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało dla wszystkich czytelników i melomanów wyjątkowy tom zatytułowany: „Pieśń polska”. Jak pisze w posłowiu sam autor: „nie jest to monografia ani podręcznik czy kompendium historyczne, lecz wybór tekstów, powstałych przy tym na przestrzeni wielu lat”.

„Muzyka z kraju Chopina” – materiały w języku francuskim

Zaczynamy drugi tydzień kampanii „Muzyka z kraju Chopina”. Od dzisiaj udostępniamy materiały dla odbiorców języka francuskiego. ‘Na warsztat’ wzięliśmy kompozycje Ignacego Jana Paderewskiego, Juliusza Łuciuka, Karola Kurpińskiego, Zbigniewa Bargielskiego oraz – oczywiście – Fryderyka Chopina.