Archiwum aktualności
« Czerwiec 2015 »
85. urodziny Romualda Twardowskiego
2015-06-15
17 czerwca jubileusz 85 urodzin świętuje Romuald Twardowski – kompozytor, pedagog, autor dzieł orkiestrowych, chóralnych i scenicznych. Z tej okazji w dniu urodzin w Sali Koncertowej Biblioteki Materiałów Orkiestrowych w Warszawie (ul. Fredry 8) o godzinie 19:30 odbędzie się koncert jubileuszowy.
Prawykonanie "Tria na flet altowy, skrzypce i altówkę" Mikołaja Góreckiego
2015-06-15
28 czerwca w Warszawie odbędzie się koncert, na którym prawykonany zostanie najnowszy utwór Mikołaja Góreckiego – „Trio na flet altowy, skrzypce i altówkę”. Utwór powstał na zamówienie tria Integro.
Nagroda PWM dla chóru Northern Spirit Kammerchor podczas Festiwalu „Cracovia Cantans”
2015-06-15
Z przyjemnością informujemy, że nagrodę specjalną w wysokości 500 EUR, ufundowaną przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne z okazji jubileuszu 70-lecia, otrzymał chór Northern Spirit Kammerchor z Bremy (Niemcy).
XII Ogólnopolski Festiwal Szkół Muzycznych Casio
2015-06-12
12 czerwca 2015 roku w Starogardzkim Centrum Kultury odbywa się XII Ogólnopolski Festiwal Szkół Muzycznych Casio. W programie Festiwalu przewidziano m.in. występy uczniów, prezentacje i warsztaty.
PWM agentem wydawnictw Zimmermann, Robert Lienau i Allegra
2015-06-11
Z przyjemnością informujemy, że Polskie Wydawnictwo Muzyczne podpisało umowę na wyłączne reprezentowanie w Polsce zrzeszonych oficyn wydawniczych: Robert Lienau, Zimmermann i Allegra Music.
„Panufnik: a celebration” – weekend pod znakiem twórczości Andrzeja Panufnika w Glasgow
2015-06-09
W dniach 20-21 czerwca Glasgow zaprasza na weekend z twórczością Andrzeja Panufnika.
W City Hall odbędą się dwa duże koncerty symfoniczne oraz recital fortepianowy, podczas których zaprezentowana zostanie spora część dorobku Panufnika.
Wydawnictwo Schott Music dołączyło do platformy Zinfonia
2015-06-09
Schott Music jest jednym z wiodących wydawnictw muzycznych na świecie. Publikuje partytury i materiały orkiestrowe, literaturę edukacyjną, książki i czasopisma muzyczne, nagrania oraz audiobooki. Skupia się na promowaniu kompozytorów współczesnych. Teraz większość z propozycji wydawnictwa dostępna jest przez platformę Zinfonia.
Sinfonietta per archi Pawła Łukaszewskiego w Indiach
2015-06-09
Swoją premierę w Indiach ma w czerwcu Sinfonietta per archi Pawła Łukaszewskiego. Utwór zostanie zaprezentowany podczas koncertów w Bombaju i Pune.
Wieczór autorski Jana Kantego Pawluśkiewicza w studiu Radia Kraków
2015-06-08
8 czerwca o godz. 18:00 w studiu Radia Kraków odbędzie się spotkanie poświęcone książce Jan Kanty Osobny. Jan Kanty Pawluśkiewicz w rozmowie z Wacławem Krupińskim, która ukaże się 11 czerwca. Fragmenty książki przeczytają Anna Polony i Urszula Grabowska.
"Muzyka wzwodzi" Andrzeja Chłopeckiego dostępna we fragmentach na YouTube
2015-06-08
Na naszym kanale na YouTube umieściliśmy pięć esejów pochodzących z drugiego zbioru felietonów Andrzeja Chłopeckiego "Muzyka wzwodzi. Diagnozy i portrety" w interpretacji Krzysztofa Gosztyły.
Najczęściej czytane:
Moc muzyki to osiem arkuszy sporządzonych według autorskiej metody Michała Moca. Uczą, jak aktywnie słuchać muzyki, rozwijać muzyczną spostrzegawczość i wyobraźnię oraz zwiększać kompetencje w obszarze kształcenia słuchu.
Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza na spotkanie autorskie wokół książki Granice niczego. Podczas 11 edycji Festiwalu Prawykonań, 15 marca 2025 o godzinie 13.00 w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Krzysztof Knittel wraz z Michałem Mendykiem opowiedzą o pracy nad książką, o towarzyszących im inspiracjach, a także spróbują odnaleźć odpowiedź na pytanie: gdzie są granice niczego?
Dołącz do nas we wspólnym świętowaniu dzięki radiowej Dwójce! Zapraszamy do słuchania transmisji radiowej nadawanej na żywo prosto z jubileuszu osiemdziesięciolecia Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, a także retransmisji koncertów jubileuszowych na antenie Programu Drugiego Polskiego Radia.
#wyostrzsłuch na nominowane albumy od ANAKLASIS! Po raz kolejny płyty wydane przez wytwórnię płytową działającą pod auspicjami Polskiego Wydawnictwa Muzycznego nominowano do prestiżowych nagród fonograficznych Fryderyk.
Katowice ponownie staną się centrum polskiej muzyki współczesnej. 11. Festiwal Prawykonań, który odbędzie się w dniach 14-16 marca w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, będzie okazją do wyjątkowych odkryć – tych najnowszych, ale także tych, które na swój czas musiały poczekać. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem wydarzenia.
Rozpoczynający się miesiąc ma szansę zapisać się w historii muzyki polskiej nie tylko ze względu na dużą liczbę prawykonań. Uwagę entuzjastów muzyki skupią wydarzenia w Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i Warszawie. Swoje premiery będą miały tam zarówno utwory najnowsze, jak i dzieła starsze, które po wielu latach zapomnienia zostaną włączone do życia koncertowego.
Bezprecedensowy hit teatralny – w samej Warszawie w ciągu 50 lat od prapremiery doczekał się 800 przedstawień. Kiedy Polacy nie posiadali własnego państwa, rozpowszechniał rodzimą kulturę i tańce, docierając m.in. do Paryża, Pragi, Lwowa, Mińska, Kijowa, Wilna, Petersburga czy Moskwy. W kolejnej odsłonie cyklu Historia pewnego utworu bierzemy pod lupę Wesele w Ojcowie, szukając Ojca (a raczej Ojców!) jego sukcesu.
Występuje na najsłynniejszych estradach muzycznych: nowojorskich Carnegie Hall i Lincoln Center, Concertgebouw w Amsterdamie, na BBC Proms w londyńskiej Royal Albert Hall czy wiedeńskich Musikverein i Konzerthaus. W lutym 2021 roku podpisała ekskluzywny kontrakt z prestiżowym wydawnictwem fonograficznym Deutsche Grammophon. Od tego roku Bomsori Kim nosi zaszczytny tytuł ambasadorki twórczości Grażyny Bacewicz, na całym świecie bowiem wykonuje i promuje muzykę tej najważniejszej polskiej kompozytorki.
Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy zaprasza do udziału w Konkursie Kompozytorskim na utwór symfoniczny inspirowany gobelinem Jerzego Krechowicza Piesomen Antropon (Uczyńmy Człowieka) Ceta.Konkurs adresowany jest do profesjonalnych kompozytorów urodzonych przed 10 kwietnia 1999 r. Termin zgłoszenia partytur upływa z dniem 1 kwietnia 2025 roku.
70 lat temu ukazał się literacki portret Fryderyka Chopina pióra Jarosława Iwaszkiewicza, który na stałe wpisał się do kanonu literatury poświęconej kompozytorowi. Teraz, dzięki staraniom Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, powraca na półki w specjalnej, odświeżonej, jubileuszowej edycji. Premiera nowego wydania już 26 lutego.