Archiwum aktualności
« Marzec 2018 »
Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Karola Szymanowskiego
2018-03-12
Już we wrześniu w Katowicach odbędzie się pierwsza edycja Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego.
TUTTI.pl – druga edycja!
2018-03-09
Nie tylko Chopin!
Wrobel, Wisłocki, Turski, Ścigalski, Rudziński, Pniewski, Natanson, Kolasiński, Bukowski – po muzykę tych kompozytorów także warto sięgać!
Z programem TUTTI.pl, wspierającym wykonawstwo muzyki polskiej, jest to bajecznie proste.
Przedłużamy termin naboru wniosków do TUTTI.pl
2018-03-09
Dziękujemy za przerastające nasze oczekiwania (oraz możliwości serwerów) zainteresowanie przedsięwzięciem TUTTI.pl. Duża liczba odwiedzin na stronie www.tutti.pwm.com.pl spowodowała chwilową awarię serwerów PWM. Problem został już usunięty – zapraszamy Państwa do wizyty na stronie dedykowanej TUTTI.pl oraz pobierania dokumentów wymaganych do zgłoszeń.
Warsztaty muzyczne dla najmłodszych!
2018-03-08
Już 18 marca w Warszawie podczas Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka odbędą się warsztaty dla dzieci i rodziców Muzyka z patyka, czyli pierwszy spacer po świecie instrumentów.
Awaria strony internetowej TUTTI.pl
2018-03-07
Szanowni Państwo, informujemy, że z powodu awarii nie działa strona internetowa przedsięwzięcia TUTTI.pl. Staramy się jak najszybciej rozwiązać zaistniałe problemy techniczne. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia i niedogodności.
W razie pytań dotyczących TUTTI.pl uprzejmie prosimy o kontakt z Działem Zbiorów Nutowych PWM (e-mail: tutti@pwm.com.pl, tel. +48 22 635 35 50 wewn. 22; tel. kom.: +48 731 666 601).
Krzysztof Knittel KOMPOZYTOREM MIESIĄCA w marcu
2018-03-06
W marcu zapraszamy w niezwykłą podróż, której przewodnikiem jest Krzysztof Knittel. Kompozytor opowiada o postaciach, miejscach i sprawach Jemu najbliższych, najdroższych i najważniejszych. Alfabet kompozytora jest lekturą wymagającą skupienia. Skłania do refleksji i zachęca do zgłębiania poruszanych tematów.
Bon voyage!
Oferta pracy: zastępca głównego księgowego
2018-03-05
Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: zastępcę głównego księgowego.
Miejsce pracy: Kraków
Oferta pracy: Specjalista ds. księgowości projektu unijnego (m.in.)
2018-03-05
W związku z realizacją projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich „Digitalizacja zasobów będących w posiadaniu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: specjalistę ds. księgowości projektu unijnego (m.in.). Miejsce pracy: Kraków.
Edukacyjny Magazyn Muzyczny „Scala” - akordeon
2018-03-05
Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Edukacyjnego Magazynu Muzycznego „Scala”. W rekordowym pod względem objętości numerze nie tylko przybliżamy rodowód i historię akordeonu, wskazujemy na pedagogiczny i artystyczny wymiar repertuaru, ale także rozmawiamy z tymi, którzy instrumenty budują i którzy na nich grają. Ponadto przedstawiamy portret Andrzeja Krzanowskiego, wybitnego polskiego kompozytora, który wprowadził akordeon na światowe salony muzyki współczesnej.
Wyniki XV Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego
2018-03-01
27 lutego 2018 roku obradowało Jury XV Konkurs Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego.
Tematem przewodnim tegorocznego Konkursu był utwór z tekstem na sopran i orkiestrę symfoniczną.
Dla autora zwycięskiej kompozycji przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 10 tysięcy złotych oraz wydanie przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne wyłonionej przez Jury kompozycji, włączenie utworu do katalogu PWM, nagranie audio wraz z publicznym wykonaniem.
Najczęściej czytane:
Kultowe piosenki Zygmunta Koniecznego, które dekady temu pokochała publiczność Ewy Demarczyk w nowym opracowaniu Cezarego Duchnowskiego. Najnowszy album ANAKLASIS z udziałem Agaty Zubel, Andrzeja Bauera, Bartka Wąsika oraz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod dyrekcją Alexandra Humali jest już dostępny w sprzedaży.
W konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na Najpiękniejsze Polskie Książki 2024, w którym Jury docenia m.in. koncepcję edytorską, nowatorskie opracowania graficzne, typograficzne i poziom artystyczny ilustracji, wyróżnienie w kategorii Literatura naukowa i popularnonaukowa zdobyła książka Muzyka polska po Szymanowskim Adriana Thomasa.
W maju do swojej pracowni zaprasza nas Jerzy Kornowicz – kompozytor, pianista-improwizator, pedagog i działacz muzyczny, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”. Autor muzyki wielu gatunków – twórca interdyscyplinarny, który potrafi komponować w rozmaitych miejscach.
Od początku istnienia Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, serie pedagogiczne stanowiły istotną i liczną grupę powstających publikacji. Oficyna nawiązywała współpracę z cenionymi twórcami, dzięki czemu powstały utwory nie tylko licznie nagradzane na konkursach i festiwalach, budujące tym prestiż PWM-u, ale przede wszystkim ponadczasowe. Świadczą o tym wznowienia wielu tytułów.
Tematem przewodnim 37. edycji Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów jest muzyka w muzyce. Festiwal, który został objęty patronatem honorowym Aleksandra Miszalskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, rozpocznie się już 10 maja koncertem inauguracyjnym w Filharmonii Krakowskiej. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem wydarzenia.
Już 09 maja 2025 roku Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do wspólnego świętowania podczas Dni Funduszy Europejskich w PWM. Sprawdź, co zaplanowaliśmy na ten dzień!
Piąty miesiąc roku zwiastuje nadejście wiosennego sezonu festiwalowego. W Krakowie, Warszawie i we Wrocławiu zabrzmią kompozycje Joanny Wnuk-Nazarowej, Pawła Malinowskiego, Wojciecha Widłaka, Macieja Zielińskiego, Pawła Hendricha i Agaty Zubel. Najnowszej muzyce polskiej będziemy przysłuchiwać się podczas koncertów specjalnych, na festiwalowych estradach, a także na zakończenie sezonu artystycznego.
Blisko 400 muzyków i chórzystów, boska interwencja i absolutny triumf kompozytora – prawykonanie oratorium pasyjnego Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa w 1838 r. wprost zelektryzowało muzyczną Warszawę. Dzieło to uznaje się za najwybitniejsze osiągnięcie polskiej muzyki religijnej XIX wieku. Dlaczego jednak do premierowego wykonania doszło dopiero w czerwcu, nie zaś – jak zamierzał twórca – w czasie Wielkiego Tygodnia? W kolejnej odsłonie cyklu Historia pewnego utworu przyjrzymy się niedotrzymanym obietnicom i przetrzymanym nutom.
Fundacja Pamięci Johna Simona Guggenheima (The John Simon Guggenheim Memorial Foundation) ogłosiła tegorocznych stypendystów Guggenheima – 198 wybitnych osób ze świata nauki i sztuki współczesnej, reprezentujących 53 dyscypliny, wybranych w rygorystycznym procesie aplikacji spośród prawie 3500 kandydatów. Wśród stypendystów, którzy otrzymali grant na realizację swojej działalności, jest Krzysztof Wołek – kompozytor związany z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
Écoute na sopran i kwartet smyczkowy jest nową wersją kompozycji Słuchaj na sopran, klarnet, skrzypce, perkusję i fortepian, której prawykonanie odbyło się w grudniu ubiegłego roku w podczas bydgoskiego Festiwalu Art Mintaka. 22 kwietnia dzieło zostanie wykonane po raz pierwszy podczas paryskiego festiwalu, prezentującego najnowszą muzykę europejską.