Archiwum aktualności
« Kwiecień 2018 »
Oferta pracy: specjalista ds. procesów graficznych i digitalizacji
2018-04-11
Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni specjalistę ds. procesów graficznych i digitalizacji. Miejsce pracy: Kraków. Forma pracy: umowa o pracę.
Oferta pracy: specjalista ds. promocji projektu
2018-04-10
W związku z realizacją projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich „Digitalizacja zasobów będących w posiadaniu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa Polskie Wydawnictwo Muzyczne - instytucja kultury zatrudni specjalistę ds. promocji projektu. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar pracy: ¼ etatu, umowa na czas określony.
Targi Musikmesse we Frankfurcie
2018-04-10
Co roku odwiedza je ponad 50 tysięcy gości, a swoją ofertę prezentują najważniejsi wydawcy muzyczni oraz producenci instrumentów, akcesoriów i oprogramowania dla muzyków z całego świata. 11 kwietnia startuje kolejna edycja największych targów muzycznych w Europie – MusikMesse we Frankfurcie. Nie mogło na nich zabraknąć Polskiego Wydawnictwa Muzycznego i Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.
Teraz chcę słuchać muzyki (…)*
2018-04-09
27 kwietnia odbędzie się światowa premiera „Cleopatra’s Songs” na głos i zespół instrumentalny Agaty Zubel. Utwór powstał z inspiracji legendarną już historią miłości Kleopatry i Antoniusza. Kompozytorka wykorzystuje w nim fragmenty tekstu szekspirowskiego dramatu.
Utwór został zamówiony przez Klangforum Wien i temu zespołowi jest dedykowany. To kolejne, po „What is the Word” (2012) zamówienie Klangforum Wien złożone u Agaty Zubel.
Prawykonanie odbędzie się w Niemczech (Witten) w ramach Wittener Tage für Neue Kammermusik. „Cleopatra’s Songs” wykonają Agata Zubel (S) oraz Klangforum Wien pod dyrekcją Emilio Pomárico.
Koncert będzie transmitowany przez radio WDR3.
„Portrety polskiej muzyki” w Filharmonii Świętokrzyskiej
2018-04-09
Od 13 kwietnia do 22 maja w Filharmonii Świętokrzyskiej eksponowana będzie wystawa zatytułowana „Portrety polskiej muzyki w szkicach Daniela de Latoura”. Wystawa powstała w 2015 roku z okazji obchodów 70-lecia Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
Oferta pracy: asystent ds. koordynacji projektu
2018-04-06
W związku z realizacją projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich „Digitalizacja zasobów będących w posiadaniu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa Polskie Wydawnictwo Muzyczne - instytucja kultury zatrudni: asystenta ds. koordynacji projektu. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar pracy: pełny etat, umowa na czas określony.
Audycja kontrabasowa w Krakowie
2018-04-06
„Chcesz być szczęśliwy, graj na kontrabasie!” – to dewiza jednego z najznakomitszych muzyków i pedagogów XX wieku – kontrabasisty Bronisława Ciechańskiego. Tę dewizę potwierdzają uczniowie klasy kontrabasu Grzegorza Frankowskiego ze Szkoły Muzycznej nr 1 w Krakowie. Od paru lat grają utwory solo, w duecie i na kwartet kontrabasowy, które zaprezentują w koncercie w Krakowskim Forum Kultury 11 kwietnia o godz. 17:00.
Oferta pracy: specjalista ds. kadr i płac
2018-04-04
Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: Specjalistę ds. kadr i płac. Miejsce pracy: Kraków.
Zygmunt Krauze kompozytorem miesiąca w kwietniu
2018-04-03
Kwietniowa akcja KOMPOZYTOR MIESIĄCA przybliżać będzie twórczość Zygmunta Krauzego. To postać wyjątkowa w środowisku muzycznym: kompozytor, pianista, pedagog, animator wydarzeń muzycznych. W tym roku kompozytor obchodzić będzie jubileusz 80-lecia urodzin.
Ostatni tydzień naboru wniosków do TUTTI.pl
2018-04-03
Do 9 kwietnia do końca dnia czekamy na Państwa wnioski do drugiej edycji przedsięwzięcia TUTTI.pl.
Wnioski można składać osobiście w siedzibie warszawskiego oddziału PWM (ul. Fredry 8) do północy.
Instytucjom, które zdecydują się na wysłanie dokumentów pocztą/kurierem przypominamy, że o przyjęciu wniosku decyduje DATA WPŁYNIĘCIA do PWM.
Najczęściej czytane:
Polskie Wydawnictwo Muzyczne z dumą i radością prezentuje osiągnięcia mijających miesięcy. Rok 2024 to w Oficynie nie tylko nowe utwory, publikacje nutowe, książki i albumy muzyczne, ale także zasoby cyfrowe, wydarzenia koncertowe i edukacyjne oraz międzynarodowe projekty upowszechniające muzykę polską. Miniony rok to również czas intensywnych współprac w ramach licznych wydarzeń w świecie muzyki. Wydawnictwo rozwija się dynamicznie, będąc w centrum najważniejszych wydarzeń świata kultury i podejmując współpracę z partnerami najwyższej klasy.
Wspólne kolędowanie to jedna z piękniejszych tradycji towarzysząca świętom Bożego Narodzenia. Znane wszystkim melodie stają się pretekstem do wielu spotkań muzycznych dzieci i dorosłych, wypełniając muzyką zimowe dni.
Intonacja i artykulacja w prostych fanfarach, prowadzenie frazy w kantylenach, śpiewność linii melodycznej. To tylko niektóre elementy gry, które ćwiczy każdy trębacz. Najlepiej, gdy ćwiczenia łączą się z satysfakcją z grania interesujących utworów.
O rekomendacje publikacji przeznaczonych na trąbkę z katalogu naszego Wydawnictwa poprosiliśmy Sławomira Cichora – muzyka orkiestrowego, który współpracował m.in. z Polish Festival Orchestra, Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej i Sinfonią Varsovią. W latach 2003–2010 pracował na stanowisku I trębacza w orkiestrze Filharmonii Narodowej w Warszawie. Obecnie gra jako I trębacz w Filharmonii Łódzkiej, współpracuje również z orkiestrą Królewskiej Opery Belgijskiej w Brukseli.
Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury powierzy wykonanie zlecenia w zakresie spraw związanych z obronnością, zarządzaniem kryzysowym, ochroną ludności i obroną cywilną oraz informacjami niejawnymi. Preferowane miejsce wykonywania zlecenia: Kraków.
Od symfonii, przez kameralistykę, po spektakl muzyczny – grudzień będzie miesiącem różnorodnych premier, za sprawą których polska muzyka współczesna wzbogaci się o cztery nowe kompozycje. Koncerty z najnowszymi dziełami Marcela Chyrzyńskiego, Joanny Wnuk-Nazarowej, Zygmunta Krauze i Katarzyny Głowickiej odbędą się w Katowicach, Bydgoszczy i Warszawie.
Dźwięk to zjawisko fascynujące. Kiedy wybrzmi, natychmiast ulatuje. Przez tysiące lat podejmowano próby jego uchwycenia, jednak dopiero wynaleziony przez Edisona w XIX wieku fonograf przyniósł upragniony sukces. Co wydarzyło się dalej? Jak wyglądały narodziny fonografii w Polsce? Co nagrywano i jaką aparaturą? Na te pytania (i wiele innych) odpowiada Katarzyna Janczewska-Sołomko w książce Zatrzymane dźwięki. Fonografia polska do 1918 roku. Publikacja już w sprzedaży.
22 listopada spotkaliśmy się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Gościnne progi szkoły przyjęły ponad 220 uczestników!
Polskie Wydawnictwo Muzyczne, wytwórnia płytowa ANAKLASIS i Filharmonia Śląska zapraszają na koncert poświęcony twórczości Witolda Szalonka, który odbędzie się 3 grudnia o godz. 19:00 w Filharmonii Śląskiej. Okazja jest szczególna, bowiem tego wieczoru odbędzie się premiera najnowszych publikacji nutowych oraz dwóch albumów płytowych z pieśniami i kompozycjami instrumentalnymi śląskiego mistrza.
Celne i bezkompromisowe komentarze w błyskotliwym stylu, czyli Roman Palester o muzyce, sztuce oraz literaturze. Ostatni tom trylogii „Pisma” trafił na półki księgarń. Zbiór myśli kompozytora i wieloletniego redaktora audycji kulturalnych Radia Wolna Europa to doskonała propozycja dla miłośników sztuki, będąc przyjemną, a równocześnie skłaniającą do refleksji lekturą.
Czy współczesny jazz i XV-wieczna polifonia mogą wypracować wspólny język muzyczny? LAETA MUNDUS to najnowszy album wytwórni ANAKLASIS, który splata ze sobą dwa – z pozoru niemożliwe do pogodzenia – światy, tworząc swoistą harmonię sfer. Premiera płyty połączona z koncertem z cyklu „ANAKLASIS na fali” już 12 grudnia.