PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Kwiecień 2018 »


Oferta pracy: specjalista ds. procesów graficznych i digitalizacji
Oferta pracy: specjalista ds. procesów graficznych i digitalizacji
2018-04-11

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni specjalistę ds. procesów graficznych i digitalizacji. Miejsce pracy: Kraków. Forma pracy: umowa o pracę.

Oferta pracy: specjalista ds. promocji projektu
Oferta pracy: specjalista ds. promocji projektu
2018-04-10

W związku z realizacją projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich „Digitalizacja zasobów będących w posiadaniu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa Polskie Wydawnictwo Muzyczne - instytucja kultury zatrudni specjalistę ds. promocji projektu. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar pracy: ¼ etatu, umowa na czas określony.

Targi Musikmesse we Frankfurcie
Targi Musikmesse we Frankfurcie
2018-04-10

Co roku odwiedza je ponad 50 tysięcy gości, a swoją ofertę prezentują najważniejsi wydawcy muzyczni oraz producenci instrumentów, akcesoriów i oprogramowania dla muzyków z całego świata. 11 kwietnia startuje kolejna edycja największych targów muzycznych w Europie – MusikMesse we Frankfurcie. Nie mogło na nich zabraknąć Polskiego Wydawnictwa Muzycznego i Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Teraz chcę słuchać muzyki (…)*
Teraz chcę słuchać muzyki (…)*
2018-04-09

27 kwietnia odbędzie się światowa premiera „Cleopatra’s Songs” na głos i zespół instrumentalny Agaty Zubel. Utwór powstał z inspiracji legendarną już historią miłości Kleopatry i Antoniusza. Kompozytorka wykorzystuje w nim fragmenty tekstu szekspirowskiego dramatu.

 

Utwór został zamówiony przez Klangforum Wien i temu zespołowi jest dedykowany. To kolejne, po „What is the Word” (2012) zamówienie Klangforum Wien złożone u Agaty Zubel.

 

Prawykonanie odbędzie się w Niemczech (Witten) w ramach Wittener Tage für Neue Kammermusik. „Cleopatra’s Songs” wykonają Agata Zubel (S) oraz Klangforum Wien pod dyrekcją Emilio Pomárico.

Koncert będzie transmitowany przez radio WDR3.

„Portrety polskiej muzyki” w Filharmonii Świętokrzyskiej
„Portrety polskiej muzyki” w Filharmonii Świętokrzyskiej
2018-04-09

Od 13 kwietnia do 22 maja w Filharmonii Świętokrzyskiej eksponowana będzie wystawa zatytułowana „Portrety polskiej muzyki w szkicach Daniela de Latoura”. Wystawa powstała w 2015 roku z okazji obchodów 70-lecia Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Oferta pracy: asystent ds. koordynacji projektu
Oferta pracy: asystent ds. koordynacji projektu
2018-04-06

W związku z realizacją projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich „Digitalizacja zasobów będących w posiadaniu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa Polskie Wydawnictwo Muzyczne - instytucja kultury zatrudni: asystenta ds. koordynacji projektu. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar pracy: pełny etat, umowa na czas określony.

Audycja kontrabasowa w Krakowie
Audycja kontrabasowa w Krakowie
2018-04-06

„Chcesz być szczęśliwy, graj na kontrabasie!” – to dewiza jednego z najznakomitszych muzyków i pedagogów XX wieku – kontrabasisty Bronisława Ciechańskiego. Tę dewizę potwierdzają uczniowie klasy kontrabasu Grzegorza Frankowskiego ze Szkoły Muzycznej nr 1 w Krakowie. Od paru lat grają utwory solo, w duecie i na kwartet kontrabasowy, które zaprezentują w koncercie w Krakowskim Forum Kultury 11 kwietnia o godz. 17:00.

Oferta pracy: specjalista ds. kadr i płac
Oferta pracy: specjalista ds. kadr i płac
2018-04-04

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: Specjalistę ds. kadr i płac. Miejsce pracy: Kraków.
 

Zygmunt Krauze kompozytorem miesiąca w kwietniu
Zygmunt Krauze kompozytorem miesiąca w kwietniu
2018-04-03

Kwietniowa akcja KOMPOZYTOR MIESIĄCA przybliżać będzie twórczość Zygmunta Krauzego. To postać wyjątkowa w środowisku muzycznym: kompozytor, pianista, pedagog, animator wydarzeń muzycznych. W tym roku kompozytor obchodzić będzie jubileusz 80-lecia urodzin.

Ostatni tydzień naboru wniosków do TUTTI.pl
Ostatni tydzień naboru wniosków do TUTTI.pl
2018-04-03

Do 9 kwietnia do końca dnia czekamy na Państwa wnioski do drugiej edycji przedsięwzięcia TUTTI.pl.

Wnioski można składać osobiście w siedzibie warszawskiego oddziału PWM (ul. Fredry 8) do północy.

Instytucjom, które zdecydują się na wysłanie dokumentów pocztą/kurierem przypominamy, że o przyjęciu wniosku decyduje DATA WPŁYNIĘCIA do PWM.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Księgarnia PWM 29 marca 2024 czynna w godzinach 10:00-16:00.

Informujemy, że księgarnia PWM przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie w dniu 29 marca 2024 czynna będzie w godzinach 10:00-16:00. Życzymy spokojnych Świąt Wielkiej Nocy i zapraszamy na zakupy do księgarni stacjonarnej już 2 kwietnia.

Śpiewajmy razem! Muzyczne spotkanie seniorów w Krakowie

Wieczór wokół tradycji wspólnego śpiewania najpiękniejszych polskich pieśni – w teorii
i w praktyce. Już 16 kwietnia o g. 18.00 w Klubie Akademickim ARKA odbędzie się spotkanie pod hasłem „Śpiewajmy razem!”. W programie prelekcja, lekcja śpiewania i koncert krakowskich chórów seniorów. Wstęp wolny.

Elżbieta Sikora uhonorowana Nagrodą Prezydenta Republiki Francuskiej

Elżbieta Sikora została nagrodzona podczas 76. ceremonii Grands Prix internationaux du disque, organizowanej przez francuską Académie Charles Cros. Kompozytorka otrzymała nagrodę Prezydenta Republiki Francuskiej za całokształt twórczości. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 21 marca 2024 roku w Ambasadzie RP w Paryżu, pod patronatem Emmanuela Macrona, Prezydenta Francji.
 

Instrument miesiąca: harfowe rekomendacje Agnieszki Kaczmarek-Bialic

Jeżeli właśnie rozpoczynasz przygodę z harfą, to warto, byś zapoznała lub zapoznał się z publikacjami wydanymi przez naszą Oficynę. Znajdziesz wśród nich nie tylko atrakcyjny materiał dydaktyczny, ale także barwnie ilustrowane miniaturki, gwarantujące radość z gry na harfie.

 

Agnieszka Kaczmarek-Bialic, harfistka koncertująca jako solistka i kameralistka zarówno w Polsce, jak i za granicą, przygotowała rekomendacje pięciu swoich ulubionych publikacji przeznaczonych na ten instrument. Artystka zdradza również historie, które kryją się za wskazanymi utworami. Która postać z japońskiej gry wideo i filmu anime stała się inspiracją do skomponowania utworu na harfę? Czy Witold Lutosławski potrafił komponować z myślą o „niebiańskim instrumencie”? Kto poprosił Janinę Garścię o nowe kompozycje dla siebie i swojego brata?

Święto miłośników instrumentów dętych w Radomiu

W piątek 15 marca rozpocznie się wielkie święto dla miłośników eufonium i saxhornu, werbla, czy buławy. Ogólnopolska Konferencja Orkiestr Dętych w Radomiu (15-17 marca) zgromadzi w jednym miejscu muzyków, dyrygentów i orkiestry, po to, by wymieniać się doświadczeniami, doskonalić swoje umiejętności oraz zdobywać szeroko ujętą w programie wiedzę teoretyczną.

Bestseller w polskim wydaniu. Premiera "Estetyki muzyki" Rogera Scrutona

Muzyka – czym jest? Co oznacza? Na czym polega jej wartość? Estetyka muzyki Rogera Scrutona to brytyjski bestseller, który od niemal 30 lat pobudza do refleksji nad filozoficznym wymiarem sztuki dźwięków. Dzięki staraniom Polskiego Wydawnictwa Muzycznego książka nareszcie trafia w ręce polskich czytelników.

Instrument miesiąca: harfowe rekomendacje Agnieszki Greli-Fedkowicz

Swoim brzmieniem przenosi do świata baśni, mchu i paproci. Tworzy światy równoległe, maluje dźwiękiem impresje. Trudno znaleźć bardziej magiczny i przyciągający tajemniczością instrument od harfy.


Poznajcie pięć publikacji dla harfistów, wydanych przez PWM, które przyniosą radość z tworzenia muzycznych opowieści. Wśród nich odnajdziecie m.in. perełkę polskiej literatury harfowej, którą wskaże Wam Agnieszka Grela-Fedkowicz – harfistka i kompozytorka o szerokich horyzontach gatunkowych i stylistycznych, pedagożka oraz połówka Fedkowicz Duo, zespołu tworzącego muzykę z dużą ilością przestrzeni i kolorów.

RETRO MODERNA. Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble zaprasza na koncert

Twórczość kompozytorów, którzy rewolucjonizowali pejzaż stylistyczny muzyki polskiej okresu po drugiej wojnie światowej, czasów naznaczonych wpływem Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” i działalnością Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia zabrzmi 8 marca w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.

 

Juliusz Zarębski w katalogu PWM - w 170. rocznicę urodzin

Na przełomie lutego i marca 2024 roku przypada 170. rocznica urodzin Juliusza Zarębskiego – jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskich drugiej połowy XIX w. Ciekawy wybór twórczości fortepianowej tego twórcy – w tym dwie nowości wydawnicze – można znaleźć w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.