Aktualności
Październik 2020
Koncert promujący SONGS & SONNETS od ANAKLASIS przeniesiony do interentu
2020-10-19
Koncert promujący krążek SONGS & SONNETS od ANAKLASIS odbędzie się już w najbliższą sobotę, 24 października. Ze względu na panującą i zmienną sytuację, ale przede wszystkim mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników, wydarzenie odbędzie się bez bezpośredniego udziału publiczności. Dzięki zapewnionej transmisji online z Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie każdy widz będzie mógł cieszyć się muzyką w bezpiecznym, domowym zaciszu. Zaprasza Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Teatr Wielki – Opera Narodowa.
„Kilar. W bliskim planie” już w sprzedaży!
2020-10-19
Wojciech Kilar to postać nietuzinkowa. Można słuchać o nim wiele i wciąż ma się niedosyt. Tak samo jak jego muzyki, która zachwyciła cały świat. Już od dziś nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego ukaże się wyjątkowa publikacja. „Kilar. W bliskim planie” stanowiąca opowieść o muzyce filmowej i geniuszu kompozytora, snuta przez największe tuzy świata polskiej i zagranicznej kinematografii.
Juliusz Łuciuk – requiescat in pace
2020-10-19
Z wielkim żalem dzielimy się smutną wiadomością: nie żyje Juliusz Łuciuk.
Był wyjątkową postacią na mapie krakowskiej i polskiej sceny muzycznej. Uczeń Stanisława Wiechowicza, Nadii Boulanger i Oliviera Messiaena. Artysta o ogromnej wrażliwości na słowo. Kompozytor barw.
Targi Książki to my! Jesienna promocja na wydawnictwa PWM
2020-10-19
Polskie Wydawnictwo Muzyczne dołącza do akcji Targi Książki to my! Od 19 do 25 października na klientów naszej księgarni czekają atrakcyjne rabaty na książki i płyty wydane nakładem PWM.
„Wtorki na fali” – cykl kameralnych koncertów w foyer Opery Bałtyckiej
2020-10-16
„Wtorki na fali” to cykl trzech spotkań z polską myślą muzyczną dwudziestolecia międzywojennego. W roku 100. obchodów Zaślubin Polski z Bałtykiem artyści Opery Bałtyckiej zaprezentują dzieła kameralne Karola Szymanowskiego, Ludomira Różyckiego i Grażyny Bacewicz. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem cyklu.
Znamy zwycięzców Warsaw Wind Ensemble Competition Contest 2020!
2020-10-15
30 września zakończył się nabór zgłoszeń do Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020. Spośród niemal 50 zgłoszeń jury wybrało siedmioro laureatów i wyróżniło pięć kompozycji.
Muzyczny trener. Dziecięca Kameralistyka online i w domu.
2020-10-14
W ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci” Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów – Oddział w Krakowie zrealizowało we współpracy z PWM nowatorski projekt „Dziecięca kameralistyka online i w domu” obejmujący ok 1100 minut nagrań polskiej muzyki kameralnej. Od 14 października materiały dostępne są także w nowej aplikacji mobilnej PWM: con.sol.li, oraz na naszym kanale Youtube.
Prawykonanie „Kołysanki” Sławomira Kupczaka online w ramach festiwalu Ad Libitum
2020-10-14
15. Międzynarodowy Festiwal Ad Libitum trafia do sieci. Dzięki zapewnionym transmisjom ze wszystkich koncertów każdy widz będzie mógł cieszyć się muzyką w bezpiecznym, domowym zaciszu. Ostatniego dnia festiwalu, 17 października, po raz pierwszy zabrzmi Kołysanka na improwizujący głos, flet, perkusję i elektronikę Sławomira Kupczaka – kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
TUTTI.pl w nowej formule. Zaczynamy 19 października.
2020-10-13
Uwzględniając potrzeby i oczekiwania środowiska muzycznego oraz w reakcji na bieżące wydarzenia związane z sytuacją pandemiczną, Polskie Wydawnictwo Muzyczne zmienia formułę jednego ze swoich najbardziej popularnych projektów – TUTTI.pl.
Komunikat w sprawie pracy Księgarni Firmowej w dniu 13.10.2020
2020-10-13
Szanowni klienci
W dniu 13.10.2020, z powodów technicznych, księgarnia firmowa PWM w Krakowie, al. Krasińskiego 11 a, będzie czynna tylko w godzinach 10-12.
Za utrudnienia przepraszamy.
Zapraszamy na zakupy od środy 14.10.2020 od godziny 10 rano oraz przez internet na pwm.com.pl/pl/sklep/
Najczęściej czytane:
Fascynujący bohater, śmiała koncepcja, wreszcie znakomita obsada aktorska – Król Narcyz to nieszablonowy format opowieści o najsłynniejszym kompozytorze muzyki polskiej początków XX wieku. Wspólna produkcja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego i Radia Kraków zgromadziła cenionych realizatorów i aktorów teatralnych, którzy wykreowali świat Karola Szymanowskiego oraz jego bliskich. Emisja na antenie Radia Kraków w kolejne poniedziałki o godzinie 21.05, począwszy od 2 czerwca br.
Kultowe piosenki Zygmunta Koniecznego, które dekady temu pokochała publiczność Ewy Demarczyk w nowym opracowaniu Cezarego Duchnowskiego. Najnowszy album ANAKLASIS z udziałem Agaty Zubel, Andrzeja Bauera, Bartka Wąsika oraz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod dyrekcją Alexandra Humali jest już dostępny w sprzedaży.
W konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na Najpiękniejsze Polskie Książki 2024, w którym Jury docenia m.in. koncepcję edytorską, nowatorskie opracowania graficzne, typograficzne i poziom artystyczny ilustracji, wyróżnienie w kategorii Literatura naukowa i popularnonaukowa zdobyła książka Muzyka polska po Szymanowskim Adriana Thomasa.
W maju do swojej pracowni zaprasza nas Jerzy Kornowicz – kompozytor, pianista-improwizator, pedagog i działacz muzyczny, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”. Autor muzyki wielu gatunków – twórca interdyscyplinarny, który potrafi komponować w rozmaitych miejscach.
Od początku istnienia Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, serie pedagogiczne stanowiły istotną i liczną grupę powstających publikacji. Oficyna nawiązywała współpracę z cenionymi twórcami, dzięki czemu powstały utwory nie tylko licznie nagradzane na konkursach i festiwalach, budujące tym prestiż PWM-u, ale przede wszystkim ponadczasowe. Świadczą o tym wznowienia wielu tytułów.
Tematem przewodnim 37. edycji Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów jest muzyka w muzyce. Festiwal, który został objęty patronatem honorowym Aleksandra Miszalskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, rozpocznie się już 10 maja koncertem inauguracyjnym w Filharmonii Krakowskiej. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem wydarzenia.
Już 09 maja 2025 roku Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do wspólnego świętowania podczas Dni Funduszy Europejskich w PWM. Sprawdź, co zaplanowaliśmy na ten dzień!
Piąty miesiąc roku zwiastuje nadejście wiosennego sezonu festiwalowego. W Krakowie, Warszawie i we Wrocławiu zabrzmią kompozycje Joanny Wnuk-Nazarowej, Pawła Malinowskiego, Wojciecha Widłaka, Macieja Zielińskiego, Pawła Hendricha i Agaty Zubel. Najnowszej muzyce polskiej będziemy przysłuchiwać się podczas koncertów specjalnych, na festiwalowych estradach, a także na zakończenie sezonu artystycznego.
Blisko 400 muzyków i chórzystów, boska interwencja i absolutny triumf kompozytora – prawykonanie oratorium pasyjnego Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa w 1838 r. wprost zelektryzowało muzyczną Warszawę. Dzieło to uznaje się za najwybitniejsze osiągnięcie polskiej muzyki religijnej XIX wieku. Dlaczego jednak do premierowego wykonania doszło dopiero w czerwcu, nie zaś – jak zamierzał twórca – w czasie Wielkiego Tygodnia? W kolejnej odsłonie cyklu Historia pewnego utworu przyjrzymy się niedotrzymanym obietnicom i przetrzymanym nutom.
Fundacja Pamięci Johna Simona Guggenheima (The John Simon Guggenheim Memorial Foundation) ogłosiła tegorocznych stypendystów Guggenheima – 198 wybitnych osób ze świata nauki i sztuki współczesnej, reprezentujących 53 dyscypliny, wybranych w rygorystycznym procesie aplikacji spośród prawie 3500 kandydatów. Wśród stypendystów, którzy otrzymali grant na realizację swojej działalności, jest Krzysztof Wołek – kompozytor związany z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.