PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

Styczeń 2012 »


Muzyka Szymanowskiego  w Filharmonii Krakowskiej
Muzyka Szymanowskiego w Filharmonii Krakowskiej
2012-01-23
Austriacki pianista i laureat II nagrody na XVI Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina Ingolf Wunder wystąpi 27 i 28 stycznia w krakowskiej Filharmonii. W czasie koncertu usłyszymy m.in. II Symfonię Karola Szymanowskiego.
Mykietyn, Kilar, Górecki, Lutosławski, Zubel i Nowak na Sacrum Profanum 2012
Mykietyn, Kilar, Górecki, Lutosławski, Zubel i Nowak na Sacrum Profanum 2012
2012-01-23
Znany już jest program festiwalu Sacrum Profanum 2012. Jak wynika z zapowiedzi organizatorów, festiwal, który będzie miał miejsce we wrześniu w Krakowie, zgromadzi śmietankę wykonawców z całego świata, zaś w programie znajdzie się wiele utworów kompozytorów związanych z PWM.
I koncert skrzypcowy op. 35 Karola Szymanowskiego w wykonaniu Agaty Szymczewskiej w Bukareszcie
I koncert skrzypcowy op. 35 Karola Szymanowskiego w wykonaniu Agaty Szymczewskiej w Bukareszcie
2012-01-20
20 stycznia o godz. 19.00 w Ateneum Rumuńskim w Bukareszcie zabrzmi I koncert skrzypcowy Karola Szymanowskiego w wykonaniu Agaty Szymczewskiej. Solistce towarzyszyć będą muzycy Orkiestry Filharmonii im. G. Enescu pod dyrekcją Daisuke Soga.
Stypendium Ministra Kultury dla Ewy Fabiańskiej
Stypendium Ministra Kultury dla Ewy Fabiańskiej
2012-01-19
Ewa Fabiańska, zwyciężczyźni IX edycji Konkursu Kompozytorskiejgo im. Tadeusza Ochlewskiego, otrzymała stypendium w ramach Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „MŁODA POLSKA” w tegorocznej, dziewiątej edycji programu.
Koncert bohaterów "Jazowiska Trójmiasta" Stanisława Danielewicza
Koncert bohaterów "Jazowiska Trójmiasta" Stanisława Danielewicza
2012-01-17
29 stycznia w kawiarni Tea-tralna w Teatrze Miejskim w Gdyni o godz. 16.00 odbędzie się promocja książki „Jazzowisko Trójmiasta” oraz koncert artystów związanych z Trójmiastem i wernisaż Alicji Kubicy.
Podsumowanie roku 2011 w PWM
Podsumowanie roku 2011 w PWM
2012-01-17
Rok 2011 w kontekście działalności wydawniczej PWM upłynął pod znakiem dobrych książek.
Recenzja opery
Recenzja opery "Madame Curie" w "Ruchu Muzycznym"
2012-01-17
Przedstawiamy Państwu fragmenty recenzji opery Elżbiety Sikory „Madame Curie, autorstwa Anny Pęcherzewskej–Hadrych, pochodzącej z ostatniego w zeszłym roku numeru dwutygodnika „Ruch Muzyczny”.
"Gitara dla początkujących" Arthura Dicka już w sprzedaży
"Gitara dla początkujących" Arthura Dicka już w sprzedaży
2012-01-17
W styczniu 2012 r. nakładem PWM ukazało się polskie wydanie bestsellerowego samouczka Arthura Dicka "Gitara dla początkujących". Krzysztof Cyran, uznany praktyk i teoretyk gry na tym instrumencie oraz pedagog, zdradza tajniki dotyczące podstawowych wiadomości i chwytów, które wszyscy zainteresowani znajdą w podręczniku Dicka.
Najnowszy numer
Najnowszy numer "Kwarty"
2012-01-17
Przedstawiamy Państwu najnowszy numer naszego czasopisma "Kwarta". Główną postacią numeru jest Paweł Łukaszewski, kompozytor-rezydent warszawskiej Filharmonii Narodowej.
Stypendium Ministra Kultury przyznano Justynie Kowalskiej-Lasoń
Stypendium Ministra Kultury przyznano Justynie Kowalskiej-Lasoń
2012-01-13
Justyna Kowalska-Lasoń otrzymała stypendium w ramach PROGRAMU STYPENDIALNEGO MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO "MŁODA POLSKA" w tegorocznej - IX edycji programu.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Witold Lutosławski styczniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA będziemy przypominać twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa.
 

Zmarł Edward Pałłasz

Z przykrością informujemy, że w wieku 83 lat zmarł Edward Pałłasz, wspaniały kompozytor, pedagog, twórca muzyki teatralnej i filmowej, wieloletni współpracownik i autor związany z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. 
 

Komunikat

Podajemy godziny pracy księgarni firmowej PWM w okresie świątecznym i noworocznym.
 

Koncert w ramach „Portretów kompozytorów” poświęcony twórczości Marcela Chyrzyńskiego

Podczas organizowanego przez Związek Kompozytorów Polskich koncertu w ramach 29. edycji festiwalu „Portrety kompozytorów” twórczość Marcela Chyrzyńskiego przybliżył Hashtag Ensemble.
 

Anaklasis trafia do dystrybucji Universal Music Polska!

Universal Music Polska oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne z radością ogłaszają rozpoczęcie dystrybucji katalogu ANAKLASIS!

„Halka” w Wiedniu

Tomasz Konieczny, Piotr Beczała, Łukasz Borowicz i Mariusz Treliński – to polscy artyści stający za sukcesem Halki Stanisława Moniuszki na deskach Theater an der Wien. Premiera spektaklu odbyła się 15 grudnia i wzbudziła ogromne emocje publiczności (owacje na stojąco!) oraz bardzo pochlebne głosy krytyki. 
 

XVI Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego rozstrzygnięty

29 listopada odbyły się w Krakowie obrady jury XVI Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego. Jury obradowało w składzie: prof. Kaja Danczowska, Agata Szymczewska, Paweł Mykietyn (przewodniczący) oraz dr Daniel Cichy. Przedmiotem tegorocznego Konkursu było skomponowanie utworu twórczo nawiązującego do barokowej tradycji muzycznej na skrzypce z towarzyszeniem od jednego do czterech dowolnych instrumentów.

FINA pokaże rejestrację opery Alka Nowaka „ahat-ilī – siostra bogów”

19 grudnia o godz. 19:00 Filmoteka Narodowa – Instytut Adiowizualny zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – projekcję rejestracji opery ahat-ilī – siostra bogów. Autorką libretta jest nagrodzona w tym roku Literacką Nagrodą Nobla Olga Tokarczuk. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem wydarzenia.
 

Telewizyjna premiera rejestracji opery „ahat-ilī – siostra bogów” Alka Nowaka na antenie TVP Kultura

10 grudnia, w dniu wręczenia Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk, na antenie TVP Kultura odbędzie się emisja zarejestrowanego przez PWM pokazu opery ahat-ilī – siostra bogów Alka Nowaka do libretta noblistki.