PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

Styczeń 2012 »


Muzyka Szymanowskiego  w Filharmonii Krakowskiej
Muzyka Szymanowskiego w Filharmonii Krakowskiej
2012-01-23
Austriacki pianista i laureat II nagrody na XVI Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina Ingolf Wunder wystąpi 27 i 28 stycznia w krakowskiej Filharmonii. W czasie koncertu usłyszymy m.in. II Symfonię Karola Szymanowskiego.
Mykietyn, Kilar, Górecki, Lutosławski, Zubel i Nowak na Sacrum Profanum 2012
Mykietyn, Kilar, Górecki, Lutosławski, Zubel i Nowak na Sacrum Profanum 2012
2012-01-23
Znany już jest program festiwalu Sacrum Profanum 2012. Jak wynika z zapowiedzi organizatorów, festiwal, który będzie miał miejsce we wrześniu w Krakowie, zgromadzi śmietankę wykonawców z całego świata, zaś w programie znajdzie się wiele utworów kompozytorów związanych z PWM.
I koncert skrzypcowy op. 35 Karola Szymanowskiego w wykonaniu Agaty Szymczewskiej w Bukareszcie
I koncert skrzypcowy op. 35 Karola Szymanowskiego w wykonaniu Agaty Szymczewskiej w Bukareszcie
2012-01-20
20 stycznia o godz. 19.00 w Ateneum Rumuńskim w Bukareszcie zabrzmi I koncert skrzypcowy Karola Szymanowskiego w wykonaniu Agaty Szymczewskiej. Solistce towarzyszyć będą muzycy Orkiestry Filharmonii im. G. Enescu pod dyrekcją Daisuke Soga.
Stypendium Ministra Kultury dla Ewy Fabiańskiej
Stypendium Ministra Kultury dla Ewy Fabiańskiej
2012-01-19
Ewa Fabiańska, zwyciężczyźni IX edycji Konkursu Kompozytorskiejgo im. Tadeusza Ochlewskiego, otrzymała stypendium w ramach Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „MŁODA POLSKA” w tegorocznej, dziewiątej edycji programu.
Koncert bohaterów "Jazowiska Trójmiasta" Stanisława Danielewicza
Koncert bohaterów "Jazowiska Trójmiasta" Stanisława Danielewicza
2012-01-17
29 stycznia w kawiarni Tea-tralna w Teatrze Miejskim w Gdyni o godz. 16.00 odbędzie się promocja książki „Jazzowisko Trójmiasta” oraz koncert artystów związanych z Trójmiastem i wernisaż Alicji Kubicy.
Podsumowanie roku 2011 w PWM
Podsumowanie roku 2011 w PWM
2012-01-17
Rok 2011 w kontekście działalności wydawniczej PWM upłynął pod znakiem dobrych książek.
Recenzja opery
Recenzja opery "Madame Curie" w "Ruchu Muzycznym"
2012-01-17
Przedstawiamy Państwu fragmenty recenzji opery Elżbiety Sikory „Madame Curie, autorstwa Anny Pęcherzewskej–Hadrych, pochodzącej z ostatniego w zeszłym roku numeru dwutygodnika „Ruch Muzyczny”.
"Gitara dla początkujących" Arthura Dicka już w sprzedaży
"Gitara dla początkujących" Arthura Dicka już w sprzedaży
2012-01-17
W styczniu 2012 r. nakładem PWM ukazało się polskie wydanie bestsellerowego samouczka Arthura Dicka "Gitara dla początkujących". Krzysztof Cyran, uznany praktyk i teoretyk gry na tym instrumencie oraz pedagog, zdradza tajniki dotyczące podstawowych wiadomości i chwytów, które wszyscy zainteresowani znajdą w podręczniku Dicka.
Najnowszy numer
Najnowszy numer "Kwarty"
2012-01-17
Przedstawiamy Państwu najnowszy numer naszego czasopisma "Kwarta". Główną postacią numeru jest Paweł Łukaszewski, kompozytor-rezydent warszawskiej Filharmonii Narodowej.
Stypendium Ministra Kultury przyznano Justynie Kowalskiej-Lasoń
Stypendium Ministra Kultury przyznano Justynie Kowalskiej-Lasoń
2012-01-13
Justyna Kowalska-Lasoń otrzymała stypendium w ramach PROGRAMU STYPENDIALNEGO MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO "MŁODA POLSKA" w tegorocznej - IX edycji programu.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

„Ignacy Jan i jego plan”, czyli o Paderewskim dla najmłodszych – nowa publikacja od małego PWM od dziś w sprzedaży!

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W związku z tą wesołą uroczystością Polskie Wydawnictwo Muzyczne wydaje kolejną książeczkę opowiadającą o wielkim polskim kompozytorze. Mali melomani mieli okazję przeczytać już o Stanisławie Moniuszce, teraz czas na Ignacego Jana Paderewskiego. Książkę napisała Katarzyna Huzar-Czub (świetna poetka i tłumaczka), a ilustracje stworzyła Zosia Dzierżawska. 

Henryk Wieniawski kwietniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

W roku jubileuszu 75-lecia działalności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego prezentujemy sylwetki twórców, których dorobek stanowi trzon działalności naszej oficyny. W kwietniu przybliżamy osobę i twórczość Henryka Wieniawskiego.
 

„#zostańwdomu i twórz” utwór muzyczny razem z kompozytorami

Filharmonia Śląska i Polskie Wydawnictwo Muzyczne łączą siły razem z kompozytorami oraz… melomanami, aby wspólnie stworzyć unikatowe muzyczne dzieło. Wystartował projekt „#zostańwdomu i twórz”, w którym pierwszy raz w historii to miłośnicy muzyki będą mogli zadecydować o ostatecznym kształcie kompozycji. 

Odszedł ostatni z Wielkich. W wieku 86 lat zmarł Krzysztof Penderecki

Wybitny kompozytor, genialny twórca, wielka postać, ikona, autorytet. To nie są puste słowa, kurtuazja i w obliczu śmierci artysty zwyczajowo powtarzane zwroty. Odszedł ostatni z Wielkich.

Polska Wirtualna Orkiestra Dęta zagra „Taniec Eleny” z serii Biblioteki Orkiestr Dętych PWM

Orkiestry dęte to w Polsce grupa dynamicznie się rozwijająca. Obecnie w naszym kraju działa ponad 2000 zespołów, które nie tylko uczestniczą w życiu lokalnych społeczności, ale też biorą udział w krajowych i międzynarodowych konkursach. Naprzeciw potrzebom tej niezwykle aktywnej grupie muzyków wychodzi Polskie Wydawnictwo Muzyczne z najnowszą serią nutową Biblioteka Orkiestr Dętych udowadniając, że czas spędzony w domu można wykorzystać na wspólne muzykowanie. Zapraszamy do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej.
 

Wirtualne kształcenie słuchu z mYear i PWM!

Już w nadchodzącą sobotę, 28 marca, o godz. 11 na stronie Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mała przygoda z mYear i Polskim Wydawnictwem Muzycznym: oryginalne kształcenie słuchu bez wychodzenia z domu! Dla wszystkich i bez rejestracji.

TUTTI.pl w obliczu restrykcji związanych z epidemią

Szanowni Państwo,

ze względu na epidemię koronawirusa COVID-19 odwoływane są wydarzenia kulturalne w kraju, w tym również koncerty, które otrzymały dofinansowanie w ramach projektu TUTTI.pl. Mamy nadzieję, że większość z nich uda się przełożyć na lepsze – oby nieodległe – czasy.
 

„100 na 100. Muzyczne dekady wolności” – premiera rejestracji koncertów na kanale YouTube PWM

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do filharmonii bez wychodzenia z domu. W ramach akcji #zostańwdomu na kanale YouTube PWM wszyscy tęskniący do muzycznych wrażeń będą mogli bezpłatnie obejrzeć premierowo udostępnione rejestracje koncertów zrealizowanych w ramach projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”. Każdy koncert rozpoczyna napisana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Fanfara dla Niepodległej Krzysztofa Pendereckiego.
 

#zostańwdomu i spędź czas z Polskim Wydawnictwem Muzycznym

Odpoczynek przy dźwiękach z nowej płyty? Relaks z ciekawą książką? A może wspólne czytanie lub oglądanie bajek z dziećmi? Chwile spędzone w domu mogą być świetną okazją do nadrobienia kulturalnych zaległości i rozwój zainteresowań. Na najbliższy czas Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało szereg aktywności dla małych i dużych, bez wychodzenia z domu.

Już od dziś „Twarze Wotana” także w wersji cyfrowej!

Wspaniały głos, talent aktorski i wielkie wyczucie ducha oper Richarda Wagnera. Śpiewak operowy o międzynarodowej sławie, Tomasz Konieczny, otwarcie rozmawia ze znawcą operowej materii, Jackiem Marczyńskim.