PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Grudzień 2012


Nowe władze Filharmonii Narodowej
Nowe władze Filharmonii Narodowej
2012-12-28
Od 1 września 2013 r. obowiązki dyrektora naczelnego Filharmonii Narodowej obejmie Wojciech Nowak, funkcję dyrektora artystycznego sprawować zaś będzie maestro Jacek Kaspszyk.
Spotkanie z Laco Adamikiem
Spotkanie z Laco Adamikiem
2012-12-28
Stowarzyszenie Miłośników Opery Krakowskiej „Aria” zaprasza na spotkanie ze znanym reżyserem spektakli operowych Laco Adamikiem.
Chorał Sarmacki, czyli muzyka Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego
Chorał Sarmacki, czyli muzyka Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego
2012-12-14
Już dziś o godz. 19:00 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy zabrzmią Missa Rorate, Completorium i Salve Regina Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego (ca.1665-1734).
Bombka z nutami Lutosławskiego - tylko w naszej księgarni
Bombka z nutami Lutosławskiego - tylko w naszej księgarni
2012-12-13
W naszej firmowej księgarni (al. Krasińskiego 11a, Kraków) pojawił się nowy świąteczny gadżet - bombki na choinkę ze wzorem nut Witolda Lutosławskiego.
Koncert kolęd w opracowaniu Jana Maklakiewicza
Koncert kolęd w opracowaniu Jana Maklakiewicza
2012-12-13
Kolędy w pięknym opracowaniu Jana Maklakiewicza zabrzmią już jutro o godz. 19:00 w Dworze Artusa w Toruniu. Wykona je Chór Astrolabium i Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją P. Fiugajskiego.
Przedświąteczna promocja Encyklopedii Muzycznej PWM
Przedświąteczna promocja Encyklopedii Muzycznej PWM
2012-12-12
Cenę każdego z dwunastu tomów Encyklopedii Muzycznej PWM obniżyliśmy o 12 złotych! Promocja trwa od 12 do 21 grudnia. To znakomita okazja, aby przed świętami (lub - jeśli ktoś woli - przed zapowiadanym końcem świata) uzupełnić swoją kolekcję.
Wyniki I Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Karola Szymanowskiego
Wyniki I Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Karola Szymanowskiego
2012-12-12
W I Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Karola Szymanowskiego zwyciężyła kompozycja Chant des nuages du soir Oscara Pradosa Sillero.
Rok Lutosławskiego 2013 - konferencja prasowa
Rok Lutosławskiego 2013 - konferencja prasowa
2012-12-06
Już jutro, 7 grudnia, w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa, poświęcona przypadającej na 2013 rok setnej rocznicy urodzin Witolda Lutosławskiego.
Twórczość Elżbiety Sikory w PWM
Twórczość Elżbiety Sikory w PWM
2012-12-05
Polskie Wydawnictwo Muzyczne na mocy podpisanej z kompozytorką umowy zostało głównym wydawcą jej utworów. Dotychczasowy zasób kompozycji znajdujących się w katalogu PWM zasilą kolejne liczne dzieła orkiestrowe, kameralne, solowe, wokalne i wokalno-instrumentalne.
Finał Konkursu Kompozytorskiego im. K. Szymanowskiego
Finał Konkursu Kompozytorskiego im. K. Szymanowskiego
2012-12-04
Już 10 grudnia poznamy laureatów I Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. K. Szymanowskiego. Przedmiotem konkursu był utwór na wielką orkiestrę symfoniczną.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Instrument miesiąca: harfowe rekomendacje Agnieszki Kaczmarek-Bialic

Jeżeli właśnie rozpoczynasz przygodę z harfą, to warto, byś zapoznała lub zapoznał się z publikacjami wydanymi przez naszą Oficynę. Znajdziesz wśród nich nie tylko atrakcyjny materiał dydaktyczny, ale także barwnie ilustrowane miniaturki, gwarantujące radość z gry na harfie.

 

Agnieszka Kaczmarek-Bialic, harfistka koncertująca jako solistka i kameralistka zarówno w Polsce, jak i za granicą, przygotowała rekomendacje pięciu swoich ulubionych publikacji przeznaczonych na ten instrument. Artystka zdradza również historie, które kryją się za wskazanymi utworami. Która postać z japońskiej gry wideo i filmu anime stała się inspiracją do skomponowania utworu na harfę? Czy Witold Lutosławski potrafił komponować z myślą o „niebiańskim instrumencie”? Kto poprosił Janinę Garścię o nowe kompozycje dla siebie i swojego brata?

Święto miłośników instrumentów dętych w Radomiu

W piątek 15 marca rozpocznie się wielkie święto dla miłośników eufonium i saxhornu, werbla, czy buławy. Ogólnopolska Konferencja Orkiestr Dętych w Radomiu (15-17 marca) zgromadzi w jednym miejscu muzyków, dyrygentów i orkiestry, po to, by wymieniać się doświadczeniami, doskonalić swoje umiejętności oraz zdobywać szeroko ujętą w programie wiedzę teoretyczną.

Bestseller w polskim wydaniu. Premiera "Estetyki muzyki" Rogera Scrutona

Muzyka – czym jest? Co oznacza? Na czym polega jej wartość? Estetyka muzyki Rogera Scrutona to brytyjski bestseller, który od niemal 30 lat pobudza do refleksji nad filozoficznym wymiarem sztuki dźwięków. Dzięki staraniom Polskiego Wydawnictwa Muzycznego książka nareszcie trafia w ręce polskich czytelników.

Instrument miesiąca: harfowe rekomendacje Agnieszki Greli-Fedkowicz

Swoim brzmieniem przenosi do świata baśni, mchu i paproci. Tworzy światy równoległe, maluje dźwiękiem impresje. Trudno znaleźć bardziej magiczny i przyciągający tajemniczością instrument od harfy.


Poznajcie pięć publikacji dla harfistów, wydanych przez PWM, które przyniosą radość z tworzenia muzycznych opowieści. Wśród nich odnajdziecie m.in. perełkę polskiej literatury harfowej, którą wskaże Wam Agnieszka Grela-Fedkowicz – harfistka i kompozytorka o szerokich horyzontach gatunkowych i stylistycznych, pedagożka oraz połówka Fedkowicz Duo, zespołu tworzącego muzykę z dużą ilością przestrzeni i kolorów.

RETRO MODERNA. Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble zaprasza na koncert

Twórczość kompozytorów, którzy rewolucjonizowali pejzaż stylistyczny muzyki polskiej okresu po drugiej wojnie światowej, czasów naznaczonych wpływem Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” i działalnością Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia zabrzmi 8 marca w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.

 

Juliusz Zarębski w katalogu PWM - w 170. rocznicę urodzin

Na przełomie lutego i marca 2024 roku przypada 170. rocznica urodzin Juliusza Zarębskiego – jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskich drugiej połowy XIX w. Ciekawy wybór twórczości fortepianowej tego twórcy – w tym dwie nowości wydawnicze – można znaleźć w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Znamy laureatów Złotych Fryderyków. Wśród nich Krzysztof Meyer

Akademia Fonograficzna ogłosiła nazwiska artystów wyróżnionych tegorocznym Złotym Fryderykiem za całokształt twórczości. W sekcji muzyki poważnej nagrodę otrzyma Krzysztof Meyer, kompozytor z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Elżbieta Sikora - kompozytorka na fali sukcesu

W październiku 2023 roku Elżbieta Sikora skończyła 80 lat. W jubileuszowym sezonie 2023/2024 i w roku 2024, na całym świecie odbywają się liczne wykonania muzyki tej jednej z ważniejszych postaci polskiej muzyki najnowszej. W najbliższych miesiącach dzieła Sikory będzie można usłyszeć w Zielonej Górze, Warszawie, Berlinie, Paryżu oraz Krakowie.

Czarny charakter czy ofiara czarnego pr-u? Wszystko o Eugeniuszu Morawskim

Śmiertelny wróg Szymanowskiego, mierny kompozytor oraz zły człowiek, którego należy potępić i wymazać z powszechnej świadomości. Kim był Eugeniusz Morawski i dlaczego tak mało o nim wiemy? W najnowszej Małej Monografii Polskiego Wydawnictwa Muzycznego Oskar Łapeta obnaża prawdę o kompozytorze, niszcząc utrwalony przez oponentów wizerunek.