PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Kwiecień 2013 »


Viva Opera! - spotkanie z Jadwigą Romańską
Viva Opera! - spotkanie z Jadwigą Romańską
2013-04-17
22 kwietnia o godz. 19:00 Opera Krakowska rozpoczyna cykl koncertów-spotkań pod hasłem „Viva Opera!”, który będzie poświęcony wielkim twórcom tego teatru. Zainauguruje go spotkanie jubileuszowe z Jadwigą Romańską. Wspólnie będziemy świętować 85. rocznicę urodzin primadonny Opery Krakowskiej.
"Śpiewająca Polska" w Filharmonii Lubelskiej
2013-04-17
Dziś wieczorem w Lublinie w ramach akcji „Śpiewająca Polska” zabrzmią „Piosenki dziecinne” Witolda Lutosławskiego i „Kolorowe melodie” Jana Ekiera.
Inverted Mountain Marty Ptaszyńskiej  w ramach 21. Świętokrzyskich Dni Muzyki
Inverted Mountain Marty Ptaszyńskiej w ramach 21. Świętokrzyskich Dni Muzyki
2013-04-17
19 kwietnia 2013 podczas koncertu „Inspiracje” w kieleckiej filharmonii zabrzmi "Inverted Mountain" Marty Ptaszyńskiej pod dyrekcją Jana Miłosza Zarzyckiego.
Spotkanie z Lidią Matynian
Spotkanie z Lidią Matynian
2013-04-16
21 kwietnia w budynku Opery Krakowskiej odbędzie się kolejne z cyklu Spotkanie z Artystą, którego gościem będzie Lidia Matynian, kierownik Chóru Chłopięcego Filharmonii Krakowskiej, oraz zaproszeni przez nią artyści.
Dzień otwarty Centrum Muzyki i Muzykoterapii GAIA
Dzień otwarty Centrum Muzyki i Muzykoterapii GAIA
2013-04-16
Centrum Muzyki i Muzykoterapii Gaia zaprasza ponownie na Wiosenny Dzień Otwarty, który odbędzie się w niedzielę (21 kwietnia) w klubie Kwadrat w Krakowie. Zaproszenie adresowane jest przede wszystkim do rodziców z małymi dziećmi.
Prawykonanie
Prawykonanie "Divertimenta" Pawła Łukaszewskiego na koncercie Katedry Kompozycji UMFC
2013-04-15
Podczas dzisiejszego koncertu o godz. 19:00 na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina zabrzmi po raz pierwszy „Divertimento” Pawła Łukaszewskiego w wersji na orkiestrę kameralną.
Nowości w naszej księgarni
Nowości w naszej księgarni
2013-04-15
Nakładem PWM ukazało się ostatnio wiele interesujących publikacji, w tym długo oczekiwany suplement Encyklopedii Muzycznej „Szymanowski” oraz publikacje pedagogiczne dla dzieci „Mały wirtuoz” Romualda Twardowskiego i druga część „ABC na klarnet” Adama Brzozowskiego.
Przyznano Gwarancje Kultury 2013
Przyznano Gwarancje Kultury 2013
2013-04-14
13 kwietnia nagrody TVP Kultura Gwarancje Kultury w kategoriach związanych z muzyką otrzymali Piotr Beczała, Violetta Łabanow, Bartłomiej Wąsik, Esa-Pekka Salonen i Krzysztof Penderecki.
Polish Icons 2 - Witold Lutosławski na Sacrum Profanum
Polish Icons 2 - Witold Lutosławski na Sacrum Profanum
2013-04-12
Bohaterem tegorocznej edycji festiwalu Sacrum Profanum będzie Witold Lutosławski. Utwory kompozytora usłyszymy w drugiej odsłonie projektu, który w zeszłym roku odbił się szerokim echem wśród odbiorców – Polish Icons.
Konkurs "Roztańczony Fortepian" w Inowrocławiu
Konkurs "Roztańczony Fortepian" w Inowrocławiu
2013-04-10
11 kwietnia odbędą się przesłuchania konkursowe Regionalnego Konkursu Pianistycznego „Roztańczony Fortepian” w Inowrocławiu. W czasie konkursu będzie można nabyć publikacje PWM w atrakcyjnych cenach.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Gala urodzinowa Joanny Wnuk-Nazarowej

Wybitna kompozytorka, pedagog, dyrygentka i polityk, dyrektorka instytucji kulturalnych, w latach 1997–1999 minister kultury i sztuki w tym roku obchodzi jubileusz 75-lat. Z tej okazji, wraz z Filharmonią Śląską im. Henryka Mikołaja Góreckiego zapraszamy na galę urodzinową z udziałem solenizantki, która odbędzie się 28 maja w Katowicach.

Konkurs Recenzencki Filharmonii Śląskiej i PWM

Filharmonia Śląska we współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym zaprasza studentów studiów I i II stopnia kierunków Muzykologia oraz Kompozycja i Teoria Muzyki do udziału w Konkursie Recenzenckim.

Tae-Yon Kim zwyciężczynią 12. Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego

Jedenaście dni konkursowych zmagań zakończyło się triumfem Koreanki Tae-Yon Kim. Decyzją jury w gronie laureatów znaleźli się także Polacy: Maria Leszczyńska, Antoni Wrona i Gustaw Bafeltowski. Polskie Wydawnictwo Muzyczne i „Ruch Muzyczny” byli partnerami wydarzenia.

Książka pełna muzyki. Muzyczny hit na Dzień Dziecka

Słynny „Karnawał zwierząt” Camille’a Saint-Saënsa uchwycony w zabawne wierszyki to najświeższa propozycja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dla małych melomanów. Do tego specjalnie przygotowana aplikacja mobilna oraz audiobook mistrzowsko czytany przez Piotra Fronczewskiego. Innymi słowy pakiet pełen wrażeń, którego nie można przegapić! Premiera już 23 maja br.

 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Polskim Wydawnictwie Muzycznym

Już 10 i 11 maja 2024 roku odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. XI edycja DOFE jest wyjątkowa – wpisuje się w obchody 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej!

IL TEMPO PASSA. Pierwsza monograficzna płyta Joanny Wnuk-Nazarowej

Czas płynie nieustannie, zmieniając wokół świat i jego pejzaż dźwiękowy. Tytuł IL TEMPO PASSA może być zarówno refleksją nad nietrwałością życia, świata i rzeczy, jak i wskazówką, by cieszyć się trwającą chwilą. Najnowszy album wydawnictwa ANAKLASIS przedstawia plon twórczości kameralnej i symfonicznej Joanny Wnuk-Nazarowej z ostatnich lat. Premiera 28 maja 2024 roku, w dniu 75. urodzin kompozytorki.

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.MAJ: czwarta odsłona konkursu

Daj znać w komentarzu, ile klawiszy fotepianu widzisz na ilustracji i w jakich miejscach się znajdują. Na najbardziej spostrzegawczych czekają trzy egzemplarze książki Moniuszko z serii Małe Monografie .

Fryderyki 2024 rozdane. Statuetka dla ANAKLASIS

Najważniejsze polskie nagrody fonograficzne Fryderyki zostały przyznane podczas Gali Muzyki Poważnej, która odbyła się w niedzielę 28 kwietnia w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wśród laureatów ponownie zatriumfowała marka fonograficzna Polskiego Wydawnictwa Muzycznego – ANAKLASIS.

 

Przyznano również nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości w kategorii Muzyka Poważna. Laureatem został Krzysztof Meyer.

Powraca Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Koncert inauguracyjny już 30 kwietnia

W dniach 1-12 maja 2024 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się XII Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Tegoroczna edycja wyznacza powrót tego prestiżowego wydarzenia do polskiego i światowego kalendarza konkursów muzycznych po kilkuletniej, spowodowanej pandemią przerwie. Polskie Wydawnictwo Muzyczne i „Ruch Muzyczny” są Partnerami przedsięwzięcia.

Najpiękniejsze Książki 2023 – nominacja dla PWM!

Najgłośniejsza książka ubiegłego roku wydana przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne otrzymała nominację w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2023. W kategorii Literatura naukowa i popularnonaukowa jury doceniło publikację Ten cały musical Mateusza Borkowskiego, Jacka Mikołajczyka i Marcina Zawady. Autorką projektu okładki i wnętrza oraz składu jest Alicja Kobza.