PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Kwiecień 2015 »


Koncert inauguracyjny Probaltica 2015 z muzyką Zygmunta Noskowskiego
Koncert inauguracyjny Probaltica 2015 z muzyką Zygmunta Noskowskiego
2015-04-29

1 maja zainaugurowana zostanie 22 edycja Festiwalu Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich Probaltica. Na koncercie inauguracyjnym artyści ukraińscy wykonają m.in. poemat symfoniczny „Step” Zygmunta Noskowskiego.

Nagroda Fryderyk dla Pawła Łukaszewskiego
Nagroda Fryderyk dla Pawła Łukaszewskiego
2015-04-29

23 kwietnia odbyło się rozdanie Nagród Muzycznych Fryderyki, przyznawanych przez polską Akademię Fonograficzną dla najlepszych płyt wydanych w 2015. W tym roku jedna ze statuetek powędrowała do Pawła Łukaszewskiego za płytę Musica Sacra 5.

Nowy numer „Scali”
Nowy numer „Scali”
2015-04-28

Najnowszy numer edukacyjnego magazynu muzycznego Scala poświęciliśmy zagadnieniom chóralistyki. Pismo skierowane jest do wszystkich, którzy kształcą swoją wrażliwość muzyczną przez pracę w zespołach chóralnych – szkolnych, amatorskich i profesjonalnych. 

Konferencja Metodyczna Nauczycieli Muzyki (fotorelacja)
Konferencja Metodyczna Nauczycieli Muzyki (fotorelacja)
2015-04-27

Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Muzyki już za nami. Prelekcja prof. Katarzyny Sokołowskiej o metodach pracy z chórem dziecięcym spotkała się z dużym uznaniem, a oferta PWM – z zainteresowaniem nauczycieli.

Nowy numer „Muzyki w Mieście”
Nowy numer „Muzyki w Mieście”
2015-04-27

W najnowszym numerze czasopisma „Muzyka w Mieście” (5/34) znaleźć można m.in. wywiad z Elżbietą Sikorą oraz fragment książki „Diagilew” Richarda Buckle’a.

XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej Gaude Mater z polską premierą III Symfonii Łukaszewskiego
XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej Gaude Mater z polską premierą III Symfonii Łukaszewskiego
2015-04-27

W dniach 30 kwietnia – 8 maja w Częstochowie odbędzie się XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej. Ważnymi wydarzeniami 25. edycji festiwalu będą koncert z okazji 80. urodzin Arvo Pärta z udziałem kompozytora oraz polska premiera III Symfonii Pawła Łukaszewskiego.

Klub Młodego Krytyka – spotkanie z redaktorem naczelnym PWM
Klub Młodego Krytyka – spotkanie z redaktorem naczelnym PWM
2015-04-23

W niedzielę 26 kwietnia w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach odbędzie się spotkanie Klubu Młodego Krytyka. Gościem spotkania będzie redaktor naczelny PWM dr Daniel Cichy.

Fryderyki 2015 rozdane!
Fryderyki 2015 rozdane!
2015-04-23

Fryderyki w kategorii muzyka poważna rozdane! Wśród nagrodzonych są płyty z muzyką Pawła Łukaszewskiego, Grażyny Bacewicz i Wojciecha Kilara.

Płyta z muzyką Pawła Mykietyna doceniona za granicą
Płyta z muzyką Pawła Mykietyna doceniona za granicą
2015-04-22

Wydana nakładem Hyperionu płyta Royal String Quartet z muzyką Pawła Mykietyna i Pawła Szymańskiego święci triumfy w Stanach Zjednoczonych.

Koncert Kevina Kennera w Dusznikach-Zdroju
Koncert Kevina Kennera w Dusznikach-Zdroju
2015-04-22

2 maja w Dusznikach-Zdroju odbędzie się uroczysta premiera wydania „Koncertu fortepianowego e-moll” Fryderyka Chopina w opracowaniu na fortepian i kwintet smyczkowy. Autorem transkrypcji jest sam Kevin Kenner.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Zmarł prof. Jerzy Artysz

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. Jerzego Artysza – wielkiego, cenionego barytona, wieloletniego solisty Teatru Wielkiego w Warszawie oraz Warszawskiej Opery Kameralnej, pedagoga warszawskiej AM i UMiFC, bohatera książki „Poszukiwanie". Miał 93 lata. 

Instrument miesiąca: perkusyjne rekomendacje Leszka Lorenta

Indywidualny rys, jaki nadali swym dziełom wybrani kompozytorzy, świadczy o ich niezwykłym kunszcie muzycznym, wiedzy na temat różnorodnych sposobów wykorzystania perkusji i swego rodzaju wizjonerstwie, torującym drogę dla perkusji w XXI wieku.

 

Które utwory wyznaczyły kierunek perkusyjnego sonoryzmu i poszerzyły tradycyjny aparat wykonawczy? Jak zmieniał się sposób postrzegania przez kompozytorów tej najstarszej grupy instrumentów? Która kompozycja zaklina złe moce? Na pytania odpowiada Leszek Lorent – perkusista, który specjalizuje się w realizacji utworów multiperkusyjnych oraz teatru instrumentalnego. Przygotował on dla nas wybór jego zdaniem najciekawszych utworów perkusyjnych, znajdujących się w katalogu PWM.

Aktualizacja sklepu internetowego - prace serwisowe 22-24.07.2024

Drodzy klienci!

Zmieniamy się dla Was! Przez pare kolejnych dni na stronie naszego internetowego sklepu wprowadzać będziemy aktualizacje. W związku z tym witryna w dniach 22-24 lipca będzie niedostępna. Wszystkie zamówienia złożone po 18 lipca będą realizowane po 25 lipca.

Przepraszamy za te niedogodnośc i zapraszamy ponownie na zakupy od 25 lipca 2024!

Dlaczego uwielbiano Paderewskiego? O kompozytorze, który stał się celebrytą

Debiutancka opowieść Magdaleny Majewskiej ujrzała właśnie światło dzienne. Do serii Małe Monografie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dołączyła wyczekiwana historia Ignacego Jana Paderewskiego – owoc konkursu pisarskiego, który odbił się szerokim echem w środowisku muzycznym i literackim.

Instrument miesiąca: perkusyjne rekomendacje Tamary Kurkiewicz

Muzyka współczesna zajmuje główne miejsce w działalności artystycznej Tamary Kurkiewicz. Perkusistka i performerka ceni sobie bliską współpracę z kompozytorami i dąży do nadania osobistego charakteru utworom, w które się angażuje. Dla nas przygotowała rekomendacje czterech najlepszych i najciekawszych utworów na perkusję, które znajdziecie w katalogu naszej Oficyny. Zajrzyjcie po garść inspiracji!

Lato prawykonań. Lipcowe premiery nowych utworów z katalogu PWM

W lipcu polecamy szczególnej uwadze dwa wydarzenia poświęcone twórczości polskich kompozytorów, podczas których po raz pierwszy zabrzmią kompozycje Marcela Chyrzyńskiego i Zygmunta Krauze – Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie oraz 47. Festiwal Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne po raz trzeci na Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie

Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie to owoc pasji do słowa, a także obowiązkowy przystanek na szlaku wakacyjnych podróży wszystkich miłośników języka polskiego i polskiej sztuki. W tym roku Festiwal świętuje jubileuszową X edycję, która nie mogła obyć się bez aktywności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które już po raz trzeci stało się partnerem wydarzenia. Tym razem bohaterem działań Oficyny stanie się Ignacy Jan Paderewski – postać nietuzinkowa – światowej sławy pianista i kompozytor, polityk, mąż stanu, filantrop, wspaniały mówca, niestrudzony działacz na rzecz niepodległości Polski.

Instrument miesiąca: perkusyjne rekomendacje Łukasza Ciesiołkiewicza

Po które publikacje z katalogu PWM warto sięgnąć, grając na perkusji, podpowiada i rekomenduje Łukasz Ciesiołkiewicz. Sprawdźcie, które utwory zwiększają radość perkusisty z przebywania na scenie, jaką publikację warto uznać za godne polecenia kompendium wiedzy i czyj kunszt kompozytorski w posługiwaniu się fakturą perkusyjną warto docenić. A także… którym utworem zaskoczycie akompaniatora!

Drugie życie Draculi. Projekt Piotra Orzechowskiego „Pianohooligana” i Kuby Więcka dostępny również na LP

Muzyczne tematy z kultowego filmu Coppoli, w dekonstrukcji i reinterpretacji przewrotnego duetu, zabrzmią ponownie na żywo. Koncertowi towarzyszy premiera albumu THEMES OF DRACULA, wydanego przez ANAKLASIS na nowym nośniku.

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.