PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Luty 2017 »


Muzyka Wojciecha Kilara w Elbphilharmonie Hamburg
Muzyka Wojciecha Kilara w Elbphilharmonie Hamburg
2017-02-10

„Krzesany” Wojciecha Kilara będzie pierwszym utworem z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, który zabrzmi w hamburskiej Elbphilharmonie! Program z Krzesanym zostanie zaprezentowany trzykrotnie, w dniach 17-19 lutego. NDR Elbphilharmonie Orchester poprowadzi Krzysztof Urbański.

Muzyka z Polski w Filharmonii Gorzowskiej
Muzyka z Polski w Filharmonii Gorzowskiej
2017-02-09

W piątek 10 lutego w Gorzowie Wielkopolskim zabrzmią kompozycje trzech polskich kompozytorów: Zygmunta Noskowskiego, Karola Szymanowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego. Orkiestrę Filharmonii Gorzowskiej poprowadzi Agnieszka Kreiner.

Płyta z nagraniem „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego już w sprzedaży
Płyta z nagraniem „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego już w sprzedaży
2017-02-07

Dziś - w dniu 140. rocznicy urodzin Feliksa Nowowiejskiego - do sprzedaży trafił dwupłytowy album CD, zawierający pierwsze studyjne nagranie „Quo vadis”. Album z udziałem wybitnych solistów został przygotowany z okazji Roku Nowowiejskiego.

8-10 lutego - księgarnia nieczynna
8-10 lutego - księgarnia nieczynna
2017-02-07

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że z powodu realizowanych prac technicznych, od jutra (8.02) do piątku (10.02) włącznie, nasza księgarnia firmowa (al. Krasińskiego 11a, Kraków) będzie nieczynna.

 

W związku z powyższym nie będą również realizowane zamówienia wysyłkowe (zarówno te klientów indywidualnych, jak i firm oraz instytucji).

 

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia i niedogodności.

Polskie prawykonania utworów Bernsteina, van der Aa i Bouleza
Polskie prawykonania utworów Bernsteina, van der Aa i Bouleza
2017-02-06

W lutym rodzime instytucje muzyczne zapraszają melomanów na polskie prawykonania utworów, które już z powodzeniem zaistniały w salach koncertowych świata. W tym miesiącu po raz pierwszy słuchacze w Polsce będą mieli okazję wysłuchać utworów Leonarda Bernsteina, Michela van der Aa oraz Pierre’a Bouleza.

PAMIĘTAMY O KARŁOWICZU 2017
PAMIĘTAMY O KARŁOWICZU 2017
2017-02-03

Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem oraz portal Skitourowezakopane.pl, kontynuując zapoczątkowaną w ubiegłym roku tradycję, organizują w 108 rocznicę śmierci Mieczysława Karłowicza 7 i 8 lutego 2017 cykl wydarzeń mających upamiętnić postać wielkiego kompozytora i miłośnika gór - Pamiętamy o Karłowiczu 2017.

Orkiestra pokoleń – koncert na jubileusz 800-lecia Opola
Orkiestra pokoleń – koncert na jubileusz 800-lecia Opola
2017-02-02

3 lutego 2017 o godz. 18:30 w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera odbędzie się wyjątkowy koncert, który uczci podwójny jubileusz – 800-lecia istnienia miasta Opola oraz 70-lecia działalności Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu.

Film o PWM nagrodzony przez polskich dziennikarzy
Film o PWM nagrodzony przez polskich dziennikarzy
2017-02-01

Violetta Rotter-Kozera, reżyserka i autorka scenariusza filmu dokumentalnego "Idea, która przerasta codzienność - Polskie Wydawnictwo Muzyczne" została laureatką nagrody im. Macieja Łukasiewicza przyznawanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Nagroda nadawana jest za publikację na temat współczesnej cywilizacji i kultury oraz popularyzację wiedzy.
 

Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XIV
Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XIV
2017-02-01

W dniach 28 stycznia - 12 lutego w Warszawie, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia odbywa się Festiwal Witolda Lutosławskiego.


Ideą festiwali „Łańcuch”, już na stałe wpisanych w kalendarz wydarzeń kulturalnych, jest ukazywanie muzyki Witolda Lutosławskiego w interesującym, a istotnym dla niej kontekście. Jak co roku, również i tym razem, organizatorzy przygotowali niespodziankę miłośnikom muzyki XX i XXI wieku.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Prawykonanie tryptyku „Drach. Dramma per musica” Aleksandra Nowaka

Jedną z osi wydarzeń tegorocznego festiwalu Auksodrone będzie prawykonanie tryptyku Drach. Dramma per musica, Alka Nowaka do libretta Szczepana Twardocha. Podczas każdego z trzech dni festiwalu zaprezentowany zostanie jeden z trzech aktów dzieła. Drach wykonywany będzie codziennie, od 4 do 6 października w tyskiej Mediatece.

W partiach solowych usłyszymy Joannę Freszel, Jana Jakuba Monowida i Sebastiana Szumskiego. Śpiewakom akompaniować będzie orkiestra AUKSO z Marcinem Świątkiewiczem (basso continuo) pod batutą Marka Mosia.

Otwieramy jesienny nabór trzeciej edycji TUTTI.pl

Zaczynamy! Od dzisiaj przyjmujemy wnioski do jesiennej odsłony trzeciej edycji TUTTI.pl – przedsięwzięcia wspierającego wykonawstwo muzyki polskiej. Inicjatywa niezmiennie kierowana jest do orkiestr i zespołów muzycznych, szkół i akademii oraz instytucji, fundacji i stowarzyszeń zajmujących się organizowaniem koncertów, festiwali i nagrań.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne partnerem 62. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

62. „Warszawska Jesień” to ponad 50 festiwalowych wydarzeń. Współpraca Polskiego Wydawnictwa Muzycznego z „Warszawską Jesienią” trwa od 1956 roku, jednak podczas tegorocznej edycji będzie wyjątkowo intensywna. PWM jako partner festiwalu obecne będzie podczas prawykonań utworów kompozytorów z katalogu Wydawnictwa, spotkań z twórcami, pokazów filmowych, a także wydarzeń skierowanych do najmłodszych melomanów.

Wojciech Widłak wrześniowym kompozytorem miesiąca PWM

Wrześniowym kompozytorem miesiąca jest Wojciech Widłak. Artysta mieszka i pracuje w Krakowie. Więcej szczegółów nie zdradzamy, ponieważ kompozytor przedstawił siebie i swoje życie w alfabecie, który zamieszczamy poniżej.

Agata Zubel nominowana do Nagrody Mediów Publicznych

Nagrody Mediów Publicznych – Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej przyznane zostaną w trzech kategoriach: Obraz, Muzyka i Słowo. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 16 września w Teatrze Polskim w Warszawie. Listę nominowanych ogłoszono 27 sierpnia. Nagrodę w kategorii Muzyka przyzna Polskie Radio.

Box 100 na 100 już w sprzedaży!

Ekskluzywne wydawnictwo dokumentujące ostatnie 100 lat polskiej muzyki już od dziś znaleźć można w księgarni stacjonarnej PWM i w krakowskiej księgarni muzycznej Kurant, a także w księgarni muzycznej Sawart w Warszawie.

TUTTI.pl 2019 – jesienny nabór wniosków

9 września otwieramy drugi i ostatni w tym roku nabór do projektu TUTTI.pl. Szkoły i uczelnie muzyczne, zespoły, producenci koncertów i festiwali oraz instytucje muzyczne ponownie zapraszamy do składania wniosków i dołączenia do grona wykonawców promujących muzykę kompozytorów polskich. Najciekawsze propozycje uzyskają wsparcie PWM w postaci rabatu na wypożyczenia materiałów wykonawczych.

Stypendia projektu composer.pl przyznane!

Agata Zubel i Michał Moc – fundatorzy stypendiów kompozytorskich na Islandii ogłosili nazwiska dwóch pierwszych beneficjentów programu composer.pl. Pierwszymi rezydentami projektu będą Kamil Kruk oraz Andrzej Ojczenasz. Serdecznie gratulujemy!

Józef Świder sierpniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Józef Świder – ceniony pedagog, kompozytor i pianista – to kolejny Artysta, który w sierpniu dołącza do grona naszych KOMPOZYTORÓW MIESIĄCA!