PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Luty 2017 »


Muzyka Wojciecha Kilara w Elbphilharmonie Hamburg
Muzyka Wojciecha Kilara w Elbphilharmonie Hamburg
2017-02-10

„Krzesany” Wojciecha Kilara będzie pierwszym utworem z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, który zabrzmi w hamburskiej Elbphilharmonie! Program z Krzesanym zostanie zaprezentowany trzykrotnie, w dniach 17-19 lutego. NDR Elbphilharmonie Orchester poprowadzi Krzysztof Urbański.

Muzyka z Polski w Filharmonii Gorzowskiej
Muzyka z Polski w Filharmonii Gorzowskiej
2017-02-09

W piątek 10 lutego w Gorzowie Wielkopolskim zabrzmią kompozycje trzech polskich kompozytorów: Zygmunta Noskowskiego, Karola Szymanowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego. Orkiestrę Filharmonii Gorzowskiej poprowadzi Agnieszka Kreiner.

Płyta z nagraniem „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego już w sprzedaży
Płyta z nagraniem „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego już w sprzedaży
2017-02-07

Dziś - w dniu 140. rocznicy urodzin Feliksa Nowowiejskiego - do sprzedaży trafił dwupłytowy album CD, zawierający pierwsze studyjne nagranie „Quo vadis”. Album z udziałem wybitnych solistów został przygotowany z okazji Roku Nowowiejskiego.

8-10 lutego - księgarnia nieczynna
8-10 lutego - księgarnia nieczynna
2017-02-07

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że z powodu realizowanych prac technicznych, od jutra (8.02) do piątku (10.02) włącznie, nasza księgarnia firmowa (al. Krasińskiego 11a, Kraków) będzie nieczynna.

 

W związku z powyższym nie będą również realizowane zamówienia wysyłkowe (zarówno te klientów indywidualnych, jak i firm oraz instytucji).

 

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia i niedogodności.

Polskie prawykonania utworów Bernsteina, van der Aa i Bouleza
Polskie prawykonania utworów Bernsteina, van der Aa i Bouleza
2017-02-06

W lutym rodzime instytucje muzyczne zapraszają melomanów na polskie prawykonania utworów, które już z powodzeniem zaistniały w salach koncertowych świata. W tym miesiącu po raz pierwszy słuchacze w Polsce będą mieli okazję wysłuchać utworów Leonarda Bernsteina, Michela van der Aa oraz Pierre’a Bouleza.

PAMIĘTAMY O KARŁOWICZU 2017
PAMIĘTAMY O KARŁOWICZU 2017
2017-02-03

Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem oraz portal Skitourowezakopane.pl, kontynuując zapoczątkowaną w ubiegłym roku tradycję, organizują w 108 rocznicę śmierci Mieczysława Karłowicza 7 i 8 lutego 2017 cykl wydarzeń mających upamiętnić postać wielkiego kompozytora i miłośnika gór - Pamiętamy o Karłowiczu 2017.

Orkiestra pokoleń – koncert na jubileusz 800-lecia Opola
Orkiestra pokoleń – koncert na jubileusz 800-lecia Opola
2017-02-02

3 lutego 2017 o godz. 18:30 w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera odbędzie się wyjątkowy koncert, który uczci podwójny jubileusz – 800-lecia istnienia miasta Opola oraz 70-lecia działalności Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu.

Film o PWM nagrodzony przez polskich dziennikarzy
Film o PWM nagrodzony przez polskich dziennikarzy
2017-02-01

Violetta Rotter-Kozera, reżyserka i autorka scenariusza filmu dokumentalnego "Idea, która przerasta codzienność - Polskie Wydawnictwo Muzyczne" została laureatką nagrody im. Macieja Łukasiewicza przyznawanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Nagroda nadawana jest za publikację na temat współczesnej cywilizacji i kultury oraz popularyzację wiedzy.
 

Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XIV
Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XIV
2017-02-01

W dniach 28 stycznia - 12 lutego w Warszawie, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia odbywa się Festiwal Witolda Lutosławskiego.


Ideą festiwali „Łańcuch”, już na stałe wpisanych w kalendarz wydarzeń kulturalnych, jest ukazywanie muzyki Witolda Lutosławskiego w interesującym, a istotnym dla niej kontekście. Jak co roku, również i tym razem, organizatorzy przygotowali niespodziankę miłośnikom muzyki XX i XXI wieku.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

„Perpetuum stabile” Pawła Mykietyna – prawykonanie 16 czerwca w Hanowerze

Paweł Mykietyn przyzwyczaił ostatnio swoich melomanów do prawykonań utworów orkiestrowych. Tylko w bieżącym roku poznaliśmy dwa nowe koncerty kompozytora: skrzypcowy i wiolonczelowy. W najbliższą niedzielę, 16 czerwca w Hanowerze zostanie wykonany nowy, tym razem kameralny utwór Pawła Mykietyna: Perpetuum stabile na kwartet fortepianowy. Utwór wykona Flex Ensemble w składzie: Kana Sugimura (vn), Anna Szulc-Kapała (vla), Martha Bijlsma (vc), Johannes Nies (pf).

Agata Zubel mecenasem młodych kompozytorów

Agata Zubel – ceniona w kraju i na świecie kompozytorka, wszechstronna śpiewaczka, wreszcie – pedagog z pasją oddający się swojej pracy – podejmuje wraz z mężem Michałem Mocem, kompozytorem, akordeonistą i pedagogiem, kolejne zadanie, stając się opiekunem i mecenasem wkraczających na ścieżkę muzyczną twórców. Artystyczne małżeństwo ogłosiło właśnie program wspierający młodych kompozytorów: rezydencje artystyczne na Islandii.

Marcin Stańczyk zwycięzcą 8. Festiwalu Grand Prix Komeda

Bardzo dobre wieści napływają z zakończonego w sobotę w Ostrowcu Wielkopolskim 8. Festiwalu Filmowego Grand Prix Komeda. Główną nagrodę tego festiwalu otrzymał Marcin Stańczyk za muzykę do filmu Borysa Lankosza Kobro / Strzemiński. Opowieść fantastyczna. Gratulacje!

„Madama Butterfly” Pucciniego już 15 czerwca na warszawskim Placu Defilad

„Madama Butterfly”, arcydzieło włoskiego mistrza opery Giacomo Pucciniego, które od ponad stu lat króluje w repertuarach teatrów na całym świecie, wystawiona zostanie 15 czerwca 2019 r (godz. 21.00), na Placu Defilad. 

Startuje X edycja Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Cracovia Cantans

Polskie Wydawnictwo Muzyczne po raz kolejny jest partnerem Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Cracovia Cantans, którego 10. edycja potrwa od 6 do 9 czerwca.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni specjalistę ds. zbiorów

Miejsce pracy: Warszawa

Zakres obowiązków: Opracowywanie, ewidencja i kontrola zbiorów PWM, w tym przeprowadzenie pełnej inwentaryzacji zbiorów.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni referenta ds. zbiorów muzycznych

Miejsce pracy: Warszawa
Zakres obowiązków: przyjmowanie i obsługa przesyłek z materiałami orkiestrowymi, prace bieżące przy zbiorze materiałów orkiestrowych.

Mikołaj Górecki czerwcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Z przyjemnością informujemy, że czerwcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA jest Mikołaj Górecki.

Z tej okazji księgarnia firmowa PWM oferuje tytuły kompozytora w specjalnej cenie – zachęcamy do uzupełniania zbiorów nutowych. W zakładce ‘galeria’ dodane zostały wybrane zdjęcia kompozytora z przeprowadzonej niedawno dla PWM sesji. Na Facebooku zaproponujemy konkurs, którego bohaterem będzie Mikołaj Górecki.

Prawykonanie „Missa choralis” Pawła Łukaszewskiego

W najbliższą niedzielę, 2 czerwca 2019 poznamy najnowszy utwór Pawła Łukaszewskiego: Missa choralis na solistów, chór mieszany i orkiestrę. Prawykonanie odbędzie się w Legnicy, podczas jubileuszowej edycji festiwalu chóralnego Legnica Cantat.

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!