Archiwum aktualności
« Czerwiec 2012 »
Nowa oferta w naszej księgarni internetowej
2012-06-13
Asortyment naszej księgarni internetowej stale się powiększa. Nasi klienci z pewnością już zauważyli, że liczba gadżetów i materiałów papierniczych rozrosła się o wiele atrakcyjnych produktów dla najmłodszych i że przybywa nam nut zarówno utworów klasycznych, jak i rozrywkowych.38. Międzynarodowe Kursy Muzyczne w Łańcucie
2012-06-13
W dniach od 1 do 27 lipca w Łańcucie odbędą się 38. Międzynarodowe Kursy Muzyczne im. Zenona Brzewskiego. W ramach letnich warsztatów będzie można nabyć publikacje z katalogu naszego wydawnictwa oraz liczne wydania importowane.Listen/Touch/See - Polska Arts in Edinburgh 2012 - wielkie święto kultury polskiej w Wielkiej Brytanii
2012-06-12
Od połowy lipca do września 2012 na czterech festiwalach w stolicy Szkocji, które co roku przyciągają najciekawszych artystów i blisko półmilionową publiczność z całego świata odbędzie się 180 polskich wydarzeń kulturalnych. Polscy artyści zaprezentują swoją twórczość w ramach przygotowanego przez Instytut Adama Mickiewicza programu „Polska Arts in Edinburgh 2012”. To największy do tej pory polski program pokazywany na edynburskich festiwalach."Polieukt" Zygmunta Krauzego zdobywcą prestiżowej nagrody
2012-06-11
Opera „Polieukt” Zygmunta Krauzego otrzymała Prix de la Création Musicale 2011/2012, nagrodę przyznawaną przez Związek Francuskich Krytyków Teatru, Muzyki i Tańca.Wojciech Kilar i "Muzyka kameralna na Śląsku"
2012-06-06
10 czerwca w Sali Koncertowej MDK Giszowiec w Katowicach odbędzie się kolejny koncert z cyklu "Muzyka kameralna na Śląsku", którego ideą jest przedstawianie programu ciekawego i różnorodnego – złożonego z utworów znanych i mniej znanych, pisanych na Śląsku i w innych miejscach Polski i świata, współczesnych i dawnych z kanonu muzyki "klasycznej" – w wykonaniu znakomitych kameralistów z regionu.Nowy regulamin BMO
2012-06-06
W związku z przystąpieniem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego do platformy wypożyczeniowej Zinfonia zmieniły się Ogólne Warunki Wypożyczeń z Biblioteki Materiałów Orkiestrowych. Zapraszamy do zapoznania się z nowym regulaminem.Pierwsze kompletne nagranie poematów symfonicznych Eugeniusza Morawskiego
2012-06-05
Nakładem wydawnictwa CD Accord ukazała się właśnie nowa płyta, zawierająca wszystkie zachowane poematy symfoniczne Eugeniusza Morawskiego: „Don Quichotte”, „Ulalume” oraz „Nevermore”. Wykonała je orkiestra Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Moniki Wolińskiej, znakomitej dyrygentki młodego pokolenia, wyróżnionej w 2011 roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową „Zasłużony dla kultury polskiej”.Utwory Wojciecha Kilara w ukraińskich filharmoniach
2012-06-05
W najbliższym czasie w trzech ukraińskich filharmoniach rozbrzmiewać będzie muzyka Wojciecha Kilara. Każdy z koncertów poprowadzi Roman Rewakowicz, tamtejsza publiczność będzie miała okazję wysłuchać „Orawy”, „II Koncertu fortepianowego”, „Choralvorspiel”, „Ricordanzy” oraz „Te Deum”.Nowe czasopismo w naszej księgarni
2012-06-04
Prosto o muzyce klasycznej. Taki podtytuł ma nowy kwartalnik „Presto”, którego pierwszy numer ukazał się w kwietniu. „Presto” adresowane jest nie tylko do specjalistów i melomanów, ale też do osób sporadycznie słuchających klasyki.Synkretyzm muzyki i filmu, czyli Krzysztof Zanussi o Wojciechu Kilarze
2012-06-04
To jest jedyna w historii kinematografii tak wierna i tak długotrwała współpraca – mówi w wywiadzie udzielonym specjalnie dla PWM o współpracy z Wojciechem Kilarem wybitny reżyser Krzysztof Zanussi, po czym dodaje: – Tu się chwalę, bo ta wierność jest po mojej stronie, pan Wojciech zaś zdradza mnie od lat nieustannie z innymi reżyserami.Najczęściej czytane:
Polskie Wydawnictwo Muzyczne z dumą i radością prezentuje osiągnięcia mijających miesięcy. Rok 2024 to w Oficynie nie tylko nowe utwory, publikacje nutowe, książki i albumy muzyczne, ale także zasoby cyfrowe, wydarzenia koncertowe i edukacyjne oraz międzynarodowe projekty upowszechniające muzykę polską. Miniony rok to również czas intensywnych współprac w ramach licznych wydarzeń w świecie muzyki. Wydawnictwo rozwija się dynamicznie, będąc w centrum najważniejszych wydarzeń świata kultury i podejmując współpracę z partnerami najwyższej klasy.
Wspólne kolędowanie to jedna z piękniejszych tradycji towarzysząca świętom Bożego Narodzenia. Znane wszystkim melodie stają się pretekstem do wielu spotkań muzycznych dzieci i dorosłych, wypełniając muzyką zimowe dni.
Intonacja i artykulacja w prostych fanfarach, prowadzenie frazy w kantylenach, śpiewność linii melodycznej. To tylko niektóre elementy gry, które ćwiczy każdy trębacz. Najlepiej, gdy ćwiczenia łączą się z satysfakcją z grania interesujących utworów.
O rekomendacje publikacji przeznaczonych na trąbkę z katalogu naszego Wydawnictwa poprosiliśmy Sławomira Cichora – muzyka orkiestrowego, który współpracował m.in. z Polish Festival Orchestra, Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej i Sinfonią Varsovią. W latach 2003–2010 pracował na stanowisku I trębacza w orkiestrze Filharmonii Narodowej w Warszawie. Obecnie gra jako I trębacz w Filharmonii Łódzkiej, współpracuje również z orkiestrą Królewskiej Opery Belgijskiej w Brukseli.
Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury powierzy wykonanie zlecenia w zakresie spraw związanych z obronnością, zarządzaniem kryzysowym, ochroną ludności i obroną cywilną oraz informacjami niejawnymi. Preferowane miejsce wykonywania zlecenia: Kraków.
Od symfonii, przez kameralistykę, po spektakl muzyczny – grudzień będzie miesiącem różnorodnych premier, za sprawą których polska muzyka współczesna wzbogaci się o cztery nowe kompozycje. Koncerty z najnowszymi dziełami Marcela Chyrzyńskiego, Joanny Wnuk-Nazarowej, Zygmunta Krauze i Katarzyny Głowickiej odbędą się w Katowicach, Bydgoszczy i Warszawie.
Dźwięk to zjawisko fascynujące. Kiedy wybrzmi, natychmiast ulatuje. Przez tysiące lat podejmowano próby jego uchwycenia, jednak dopiero wynaleziony przez Edisona w XIX wieku fonograf przyniósł upragniony sukces. Co wydarzyło się dalej? Jak wyglądały narodziny fonografii w Polsce? Co nagrywano i jaką aparaturą? Na te pytania (i wiele innych) odpowiada Katarzyna Janczewska-Sołomko w książce Zatrzymane dźwięki. Fonografia polska do 1918 roku. Publikacja już w sprzedaży.
22 listopada spotkaliśmy się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Gościnne progi szkoły przyjęły ponad 220 uczestników!
Polskie Wydawnictwo Muzyczne, wytwórnia płytowa ANAKLASIS i Filharmonia Śląska zapraszają na koncert poświęcony twórczości Witolda Szalonka, który odbędzie się 3 grudnia o godz. 19:00 w Filharmonii Śląskiej. Okazja jest szczególna, bowiem tego wieczoru odbędzie się premiera najnowszych publikacji nutowych oraz dwóch albumów płytowych z pieśniami i kompozycjami instrumentalnymi śląskiego mistrza.
Celne i bezkompromisowe komentarze w błyskotliwym stylu, czyli Roman Palester o muzyce, sztuce oraz literaturze. Ostatni tom trylogii „Pisma” trafił na półki księgarń. Zbiór myśli kompozytora i wieloletniego redaktora audycji kulturalnych Radia Wolna Europa to doskonała propozycja dla miłośników sztuki, będąc przyjemną, a równocześnie skłaniającą do refleksji lekturą.
Czy współczesny jazz i XV-wieczna polifonia mogą wypracować wspólny język muzyczny? LAETA MUNDUS to najnowszy album wytwórni ANAKLASIS, który splata ze sobą dwa – z pozoru niemożliwe do pogodzenia – światy, tworząc swoistą harmonię sfer. Premiera płyty połączona z koncertem z cyklu „ANAKLASIS na fali” już 12 grudnia.