PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

Styczeń 2014 »


Koncert uczniowski w Sali Kameralnej PWM
Koncert uczniowski w Sali Kameralnej PWM
2014-01-20
18 stycznia w Sali Kameralnej PWM w Warszawie (Fredry 8) odbył się koncert uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie. Licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać wielu wspaniale wykonanych utworów m.in. Romualda Twardowskiego, Wojciecha Kilara, Pawła Łukaszewskiego i Mirosława Gąsieńca.
Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XI
Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XI
2014-01-16
W Warszawie w dniach 26 stycznia – 9 lutego odbędzie się jedenasta edycja festiwalu Witolda Lutosławskiego „Łańcuch”, organizowanego przez Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca. Festiwal jest zarazem oficjalnym zakończeniem obchodów Roku Lutosławskiego 2013.
Konferencja z okazji Roku Kolberga
Konferencja z okazji Roku Kolberga
2014-01-16
9 I 2014 w Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbyła się konferencja inaugurująca Rok Kolberga. Minister Bogdan Zdrojewski organizację obchodów powierzył Instytutowi Muzyki i Tańca, a dyrektora Instytutu Andrzeja Kosowskiego ustanowił koordynatorem obchodów. Koncerty inauguracyjne Roku odbędą się 21 lutego 2014 w Przysusze oraz 24 lutego 2014 w Warszawie.
Wystawa "Artysta i jego świat - Wojciech Kilar" w Warszawie
Wystawa "Artysta i jego świat - Wojciech Kilar" w Warszawie
2014-01-15
Od 15 stycznia do 15 lutego w gmachu PWM przy ul. Fredry 8 w Warszawie prezentowana będzie wystawa, poświęcona zmarłemu 29 grudnia 2013 roku Wojciechowi Kilarowi.
Polska muzyka w czeskim radio
Polska muzyka w czeskim radio
2014-01-14
W ciągu najbliższych trzech dni na antenie czeskiego radia ČRo Vltava prezentowane będą audycje z polską muzyką – przybliżą one twórczość m.in. Władysława Żeleńskiego, Kazimierza Sikorskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego i Adama Jarzębskiego.
Audycja w TOK FM poświęcona kolędom Lutosławskiego
Audycja w TOK FM poświęcona kolędom Lutosławskiego
2014-01-14
13 stycznia w audycji OFF Czarek w stacji TOK FM odbyła się rozmowa Anny S. Dębowskiej i Cezarego Łasiczki, poświęcona płycie z kolędami i piosenkami dziecinnymi (DUX) i PWMowskiej serii "Lutosławski dzieciom".
Artykuł o muzyce filmowej Wojciecha Kilara w "Dwutygodniku"
Artykuł o muzyce filmowej Wojciecha Kilara w "Dwutygodniku"
2014-01-13
„Propozycje nie do odrzucenia” to artykuł z najnowszego numeru „Dwutygodnika”, w którym Jan Topolski analizuje dokonania Wojciecha Kilara na polu muzyki filmowej.
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Limie
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Limie
2014-01-13
w dniach 11-17 grudnia 2013 r. w Limie odbyła się druga edycja Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina, organizowanego przez peruwiańskie Narodowe Konserwatorium Muzyki oraz Ambasadę RP w Limie pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz Ministra Kultury Republiki Peru.
I Ogólnopolski Konkurs Studentów Dyrygentury im. A. Kopycińskiego - fotorelacja
I Ogólnopolski Konkurs Studentów Dyrygentury im. A. Kopycińskiego - fotorelacja
2014-01-13
Dawid Jarząb - student Akademii Muzycznej we Wrocławiu został zwycięzcą I Ogólnopolskiego Konkursu Studentów Dyrygentury im. Adama Kopycińskiego. II Nagrodę otrzymał Dawid Runtz, laureatem III nagrody został Adam Domurat.
Dodatek specjalny o Wojciechu Kilarze w "Tygodniku Powszechnym"
Dodatek specjalny o Wojciechu Kilarze w "Tygodniku Powszechnym"
2014-01-09
Do najnowszego numeru „Tygodnika Powszechnego” dołączony został dodatek specjalny „Wojciech Kilar- wolny od zawsze”. Znajdują się w nim przeprowadzony w 2007 roku wywiad z Kompozytorem, artykuły poświęcone Jego twórczości oraz wspomnienia osób z Nim związanych, m.in. Krzysztofa Pendereckiego, Mieczysława Tomaszewskiego, Andrzeja Kosowskiego i Daniela Cichego.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!

Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny

Po sukcesie w Metropolitan Opera, 6 czerwca, Tomasz Konieczny wystąpi na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, wykonując najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem!

Niezwykłe warsztaty dla niezwykłych dzieci

Po raz pierwszy w historii Polskie Wydawnictwo Muzyczne organizuje warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mając na uwadze chęć wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, PWM organizuje warsztaty muzyczne w oparciu o twórczość i postać Stanisława Moniuszki. 

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.