PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

Styczeń 2014 »


Alkagran 2014 - ósma edycja Konkursu Akordeonowego im. Andrzeja Krzanowskiego
Alkagran 2014 - ósma edycja Konkursu Akordeonowego im. Andrzeja Krzanowskiego
2014-01-08
W dniach 29 września – 2 października w Czechowicach-Dziedzicach oraz w Bielsku-Białej odbędzie się po raz ósmy Konkurs Akordeonowy im. Andrzeja Krzanowskiego „Alkagran”.
Muzyka Kilara i Panufnika na koncercie w Filharmonii Szczecińskiej
Muzyka Kilara i Panufnika na koncercie w Filharmonii Szczecińskiej
2014-01-08
10 stycznia odbędzie się pierwszy w 2014 roku koncert w Filharmonii Szczecińskiej. Na koncercie zabrzmi m.in. „Suita staropolska” Andrzeja Panufnika oraz muzyka filmowa Wojciecha Kilara.
"Romantyczne niepokoje" z muzyką Henryka Czyża i Fryderyka Chopina
"Romantyczne niepokoje" z muzyką Henryka Czyża i Fryderyka Chopina
2014-01-08
„Romantyczne niepokoje” – pod takim hasłem 12 stycznia odbędzie się koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus pod batutą Agnieszki Duczmal. Usłyszymy na nim m.in. utwory Fryderyka Chopina i Henryka Czyża. W partiach solowych wystąpi uznana niemiecka pianistka Olga Scheps.
Wywiad z redaktorem naczelnym PWM Danielem Cichym w portalu MeaKultura
Wywiad z redaktorem naczelnym PWM Danielem Cichym w portalu MeaKultura
2014-01-07
W portalu Meakultura ukazał się niedawno wywiad, którego udzielił redaktor naczelny naszej oficyny dr Daniel Cichy. Serdecznie polecamy.
Wojciech Kilar pro memoria - koncerty w Filharmonii Krakowskiej
Wojciech Kilar pro memoria - koncerty w Filharmonii Krakowskiej
2014-01-07
10 i 11 stycznia w Filharmonii Krakowskiej odbędą się koncerty, będące muzycznym hołdem, złożonym zmarłemu 29 grudnia 2013 roku Wojciechowi Kilarowi. Orkiestrę Filharmonii Krakowskiej poprowadzi Antoni Wit.
Spotkanie z Danutą Gwizdalanką
Spotkanie z Danutą Gwizdalanką
2014-01-07
Już dzisiaj we foyer I piętra Teatru Wielkiego w Poznaniu odbędzie się spotkanie z Danutą Gwizdalanką, autorką pierwszej monografii Mieczysława Wajnberga.
Wyniki I Ogólnopolskiego Konkursu Studentów Dyrygentury im. A. Kopycińskiego
Wyniki I Ogólnopolskiego Konkursu Studentów Dyrygentury im. A. Kopycińskiego
2014-01-07
Dawid Jarząb - student Akademii Muzycznej we Wrocławiu został zwycięzcą I Ogólnopolskiego Konkursu Studentów Dyrygentury im. Adama Kopycińskiego. II Nagrodę otrzymał Dawid Runtz, laureatem III nagrody został Adam Domurat.
O Wojciechu Kilarze i jego muzyce
O Wojciechu Kilarze i jego muzyce
2014-01-02
Zachęcamy do lektury zebranych przez nas artykułów poświęconych życiu i twórczości Wojciecha Kilara.
Wojciech Kilar sam o sobie
Wojciech Kilar sam o sobie
2014-01-02
O tym, że zmarły przed kilkoma dniami Wojciech Kilar był wybitnym kompozytorem dzieł muzyki poważnej i filmowej wiedzą wszyscy. O tym, że był on znakomitym gawędziarzem z dużym dystansem do siebie - wie niewielu.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Prawykonanie tryptyku „Drach. Dramma per musica” Aleksandra Nowaka

Jedną z osi wydarzeń tegorocznego festiwalu Auksodrone będzie prawykonanie tryptyku Drach. Dramma per musica, Alka Nowaka do libretta Szczepana Twardocha. Podczas każdego z trzech dni festiwalu zaprezentowany zostanie jeden z trzech aktów dzieła. Drach wykonywany będzie codziennie, od 4 do 6 października w tyskiej Mediatece.

W partiach solowych usłyszymy Joannę Freszel, Jana Jakuba Monowida i Sebastiana Szumskiego. Śpiewakom akompaniować będzie orkiestra AUKSO z Marcinem Świątkiewiczem (basso continuo) pod batutą Marka Mosia.

Otwieramy jesienny nabór trzeciej edycji TUTTI.pl

Zaczynamy! Od dzisiaj przyjmujemy wnioski do jesiennej odsłony trzeciej edycji TUTTI.pl – przedsięwzięcia wspierającego wykonawstwo muzyki polskiej. Inicjatywa niezmiennie kierowana jest do orkiestr i zespołów muzycznych, szkół i akademii oraz instytucji, fundacji i stowarzyszeń zajmujących się organizowaniem koncertów, festiwali i nagrań.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne partnerem 62. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

62. „Warszawska Jesień” to ponad 50 festiwalowych wydarzeń. Współpraca Polskiego Wydawnictwa Muzycznego z „Warszawską Jesienią” trwa od 1956 roku, jednak podczas tegorocznej edycji będzie wyjątkowo intensywna. PWM jako partner festiwalu obecne będzie podczas prawykonań utworów kompozytorów z katalogu Wydawnictwa, spotkań z twórcami, pokazów filmowych, a także wydarzeń skierowanych do najmłodszych melomanów.

Wojciech Widłak wrześniowym kompozytorem miesiąca PWM

Wrześniowym kompozytorem miesiąca jest Wojciech Widłak. Artysta mieszka i pracuje w Krakowie. Więcej szczegółów nie zdradzamy, ponieważ kompozytor przedstawił siebie i swoje życie w alfabecie, który zamieszczamy poniżej.

Agata Zubel nominowana do Nagrody Mediów Publicznych

Nagrody Mediów Publicznych – Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej przyznane zostaną w trzech kategoriach: Obraz, Muzyka i Słowo. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 16 września w Teatrze Polskim w Warszawie. Listę nominowanych ogłoszono 27 sierpnia. Nagrodę w kategorii Muzyka przyzna Polskie Radio.

Box 100 na 100 już w sprzedaży!

Ekskluzywne wydawnictwo dokumentujące ostatnie 100 lat polskiej muzyki już od dziś znaleźć można w księgarni stacjonarnej PWM i w krakowskiej księgarni muzycznej Kurant, a także w księgarni muzycznej Sawart w Warszawie.

TUTTI.pl 2019 – jesienny nabór wniosków

9 września otwieramy drugi i ostatni w tym roku nabór do projektu TUTTI.pl. Szkoły i uczelnie muzyczne, zespoły, producenci koncertów i festiwali oraz instytucje muzyczne ponownie zapraszamy do składania wniosków i dołączenia do grona wykonawców promujących muzykę kompozytorów polskich. Najciekawsze propozycje uzyskają wsparcie PWM w postaci rabatu na wypożyczenia materiałów wykonawczych.

Stypendia projektu composer.pl przyznane!

Agata Zubel i Michał Moc – fundatorzy stypendiów kompozytorskich na Islandii ogłosili nazwiska dwóch pierwszych beneficjentów programu composer.pl. Pierwszymi rezydentami projektu będą Kamil Kruk oraz Andrzej Ojczenasz. Serdecznie gratulujemy!

Józef Świder sierpniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Józef Świder – ceniony pedagog, kompozytor i pianista – to kolejny Artysta, który w sierpniu dołącza do grona naszych KOMPOZYTORÓW MIESIĄCA!