PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Lipiec 2017 »


„Preludia taneczne” na Slovak Music in Context
„Preludia taneczne” na Slovak Music in Context
2017-07-31

20 sierpnia o godz. 18.00 w Royal Hall średniowiecznego Zvolen Castle (Słowacja) odbędzie się koncert, podczas którego zostanie wykonana pięcioczęściowa suita Witolda Lutosławskiego „Preludia taneczne”. Quasars Ensemble, orkiestrę założoną w 2008 roku, poprowadzi dyrygent i dyrektor artystyczny zespołu Ivan Buffa.

Koncert muzyki filmowej w sopockiej Operze Leśnej
Koncert muzyki filmowej w sopockiej Operze Leśnej
2017-07-30

6 sierpnia podczas koncertu finałowego VII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego NDI Sopot Classic zabrzmią najpopularniejsze muzyczne tematy filmowe znane słuchaczom ze srebrnego ekranu, w tym kompozycje Wojciecha Kilara i Michała Lorenca.
 

Muzyka Grażyny Bacewicz na X Letnim Festiwalu Nowego Miasta
Muzyka Grażyny Bacewicz na X Letnim Festiwalu Nowego Miasta
2017-07-24

W niedzielę - 6 sierpnia, podczas koncertu wieńczącego X Letni Festiwal Nowego Miasta, będzie można usłyszeć m.in. „Koncert na orkiestrę smyczkową” Grażyny Bacewicz. Orkiestrę Warsaw Camerata poprowadzi dyrygent Jerzy Maksymiuk.

XV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Kazimierza Serockiego
XV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Kazimierza Serockiego
2017-07-20

15 sierpnia 2017 roku upływa termin nadsyłania zgłoszeń na XV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Kazimierza Serockiego.

Wystartowała strona internetowa Programu NIEPODLEGŁA
Wystartowała strona internetowa Programu NIEPODLEGŁA
2017-07-19

W maju br. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą „Niepodległa”, który ma za zadanie zachęcić Polaków do zaangażowania się w obchody i łączyć różne inicjatywy organizowane z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs graficzny: Sto na sto. Muzyczne dekady wolności
Konkurs graficzny: Sto na sto. Muzyczne dekady wolności
2017-07-18

Z okazji przypadającej w listopadzie 2018 roku rocznicy 100-lecia odzyskania Niepodległości, Polskie Wydawnictwo Muzyczne wraz z zaproszonymi do współpracy instytucjami kultury w kraju i za granicą organizuje prestiżowe przedsięwzięcie wydawniczo-muzyczne.
Celem programu jest zaprezentowanie jak najszerszemu gronu odbiorców 100 dzieł polskich kompozytorów – po jednym utworze na każdy rok. Uroczystym podsumowaniem będzie 11 koncertów w Polsce i na świecie, odbywających się 11 listopada 2018 roku.
 

Seminarium Edytorstwa Muzycznego 2017
Seminarium Edytorstwa Muzycznego 2017
2017-07-14

Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina oraz Instytut Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zapraszają na drugą odsłonę Seminarium Edytorstwa Muzycznego, które odbędzie się w Radziejowicach od 2 do 6 października. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca.
 

Oferta pracy: Pracownik Działu Zbiorów Nutowych
Oferta pracy: Pracownik Działu Zbiorów Nutowych
2017-07-12

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zatrudni: Pracownika do Działu Zbiorów Nutowych

 

40. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego
40. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego
2017-07-11

W dniach 22 lipca - 4 sierpnia 2017 odbędą się 40. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem. Jubileuszowa edycja festiwalu wpisuje się w obchody, ogłoszonego przez Radę Miasta, Roku Szymanowskiego - w 135. rocznicę urodzin i 80. rocznicę śmierci największego kompozytora polskiego I połowy XX wieku, tak bardzo związanego z Zakopanem i kulturą Podhala.
 

Trwa 13. Festiwal Muzyki Polskiej
Trwa 13. Festiwal Muzyki Polskiej
2017-07-08

W sobotę 8 lipca w ramach 13. Festiwalu Muzyki Polskiej w Filharmonii Krakowskiej odbył się koncert Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy. AUKSO pod przewodnictwem Marka Mosia zaprezentowało utwory Andrzeja Krzanowskiego, Aleksandra Lasonia, Eugeniusza Knapika, a także Witolda Lutosławskiego i Karola Szymanowskiego.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Kultowe piosenki Zygmunta Koniecznego w nowej odsłonie. Płyta TAKI PEJZAŻ w sprzedaży od 19 maja

Kultowe piosenki Zygmunta Koniecznego, które dekady temu pokochała publiczność Ewy Demarczyk w nowym opracowaniu Cezarego Duchnowskiego. Najnowszy album ANAKLASIS z udziałem Agaty Zubel, Andrzeja Bauera, Bartka Wąsika oraz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod dyrekcją Alexandra Humali jest już dostępny w sprzedaży.

Muzyka polska po Szymanowskim – wyróżnienie w konkursie na Najpiękniejsze Polskie Książki 2024

W konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na Najpiękniejsze Polskie Książki 2024, w którym Jury docenia m.in. koncepcję edytorską, nowatorskie opracowania graficzne, typograficzne i poziom artystyczny ilustracji, wyróżnienie w kategorii Literatura naukowa i popularnonaukowa zdobyła książka Muzyka polska po Szymanowskim Adriana Thomasa.

Kompozytor Miesiąca: Jerzy Kornowicz i jego #biurkokompozytora

W maju do swojej pracowni zaprasza nas Jerzy Kornowicz – kompozytor, pianista-improwizator, pedagog i działacz muzyczny, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”. Autor muzyki wielu gatunków – twórca interdyscyplinarny, który potrafi komponować w rozmaitych miejscach. 

Polscy Kompozytorzy Dzieciom: Romuald Twardowski

Od początku istnienia Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, serie pedagogiczne stanowiły istotną i liczną grupę powstających publikacji. Oficyna nawiązywała współpracę z cenionymi twórcami, dzięki czemu powstały utwory nie tylko licznie nagradzane na konkursach i festiwalach, budujące tym prestiż PWM-u, ale przede wszystkim ponadczasowe. Świadczą o tym wznowienia wielu tytułów.

37. Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów

Tematem przewodnim 37. edycji Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów jest muzyka w muzyce. Festiwal, który został objęty patronatem honorowym Aleksandra Miszalskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, rozpocznie się już 10 maja koncertem inauguracyjnym w Filharmonii Krakowskiej. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem wydarzenia.

Odwiedź nas w Krakowie!

Już 09 maja 2025 roku Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do wspólnego świętowania podczas Dni Funduszy Europejskich w PWM. Sprawdź, co zaplanowaliśmy na ten dzień!

6 utworów polskiej muzyki najnowszej, które warto poznać w maju

Piąty miesiąc roku zwiastuje nadejście wiosennego sezonu festiwalowego. W Krakowie, Warszawie i we Wrocławiu zabrzmią kompozycje Joanny Wnuk-Nazarowej, Pawła Malinowskiego, Wojciecha Widłaka, Macieja Zielińskiego, Pawła Hendricha i Agaty Zubel. Najnowszej muzyce polskiej będziemy przysłuchiwać się podczas koncertów specjalnych, na festiwalowych estradach, a także na zakończenie sezonu artystycznego.

Spóźnione arcydzieło Józefa Elsnera – Historia pewnego utworu

Blisko 400 muzyków i chórzystów, boska interwencja i absolutny triumf kompozytora – prawykonanie oratorium pasyjnego Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa w 1838 r. wprost zelektryzowało muzyczną Warszawę. Dzieło to uznaje się za najwybitniejsze osiągnięcie polskiej muzyki religijnej XIX wieku. Dlaczego jednak do premierowego wykonania doszło dopiero w czerwcu, nie zaś – jak zamierzał twórca – w czasie Wielkiego Tygodnia? W kolejnej odsłonie cyklu Historia pewnego utworu przyjrzymy się niedotrzymanym obietnicom i przetrzymanym nutom.

Krzysztof Wołek stypendystą Guggenheim Fellowship

 

Fundacja Pamięci Johna Simona Guggenheima (The John Simon Guggenheim Memorial Foundation) ogłosiła tegorocznych stypendystów Guggenheima – 198 wybitnych osób ze świata nauki i sztuki współczesnej, reprezentujących 53 dyscypliny, wybranych w rygorystycznym procesie aplikacji spośród prawie 3500 kandydatów. Wśród stypendystów, którzy otrzymali grant na realizację swojej działalności, jest Krzysztof Wołek – kompozytor związany z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.

Prawykonanie „Écoute” Zygmunta Krauzego na Festiwalu NEO’S w Théâtre de l’Ile Saint-Louis Paul Rey w Paryżu

Écoute na sopran i kwartet smyczkowy jest nową wersją kompozycji Słuchaj na sopran, klarnet, skrzypce, perkusję i fortepian, której prawykonanie odbyło się w grudniu ubiegłego roku w podczas bydgoskiego Festiwalu Art Mintaka. 22 kwietnia dzieło zostanie wykonane po raz pierwszy podczas paryskiego festiwalu, prezentującego najnowszą muzykę europejską.

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Dowiedz się więcej Zamknij