PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Kwiecień 2013 »


Partytura Canzony  Zygmunta Krauzego do obejrzenia w internecie
Partytura Canzony Zygmunta Krauzego do obejrzenia w internecie
2013-04-26
Już w najbliższą niedzielę (28 sierpnia) o godzinie 18.00 na Festiwalu Prawykonań w Katowicach po raz pierwszy w Polsce zabrzmi Canzona Zygmunta Krauzego. Koncert będzie transmitowany na antenie Radiowej Dwójki. Zachęcamy do zapoznania się z partyturą Canzony jeszcze przed koncertem lub do słuchania transmisji śledząc nuty w domu.
Krystian Brodacki i Stanisław Danielewicz na obchodach Dnia Jazzu
Krystian Brodacki i Stanisław Danielewicz na obchodach Dnia Jazzu
2013-04-25
Krystian Brodacki, autor „Historii jazzu w Polsce” oraz Stanisław Danielewicz, autor „Jazzowiska Trójmiasta” będą gośćmi konferencji "Znaczenie jazzu dla kultury europejskiej XX wieku", która odbędzie się w Międzynarodowym Dniu Jazzu, 30 kwietnia.
Co słychać w PWM? - wywiad z redaktorem naczelnym Danielem Cichym
Co słychać w PWM? - wywiad z redaktorem naczelnym Danielem Cichym
2013-04-25
W najnowszym numerze „Muzyki w Mieście” ukazał się wywiad z redaktorem naczelnym PWM, dr. Danielem Cichym, który mówił o planach wydawniczych i kondycji naszej oficyny.
Nowe otwarcie Muzeum Karola Szymanowskiego w Zakopanem
Nowe otwarcie Muzeum Karola Szymanowskiego w Zakopanem
2013-04-24
Atma na nowo otwiera podwoje dla turystów i melomanów - uroczyste otwarcie Muzeum Karola Szymanowskiego w Zakopanem nastąpi 10 maja 2013 roku.
Bydgoski Festiwal Operowy i nowa
Bydgoski Festiwal Operowy i nowa "Halka"
2013-04-24
Nowym wykonaniem opery „Halka” Stanisława Moniuszki zainaugurowany zostanie XX Bydgoski Festiwal Operowy „Opera Nova” w Bydgoszczy (27 kwietnia – 12 maja).
PWM i Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża"
PWM i Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża"
2013-04-23
Już po raz dwunasty w dniach 23 i 24 kwietnia odbędą się Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”. PWM bierze w nich czynny udział. W tych dniach każdy, kto odwiedzi naszą księgarnię (al. Krasińskiego 11a, Kraków) i zakupi książkę, otrzyma różę oraz rabat na zakupy.
Missa de Maria a Magdala Pawła Łukaszewskiego na CD
Missa de Maria a Magdala Pawła Łukaszewskiego na CD
2013-04-23
W wydawnictwie DUX ukazała się właśnie kolejna płyta Pawła Łukaszewskiego – Musica Sacra 4, na której znalazła się „Missa de Maria a Magdala” w wykonaniu Chóru Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej i Śląskiej Orkiestry Kameralnej.
IV Włocławskie Spotkania Skrzypcowe "Śpiewające skrzypce"
IV Włocławskie Spotkania Skrzypcowe "Śpiewające skrzypce"
2013-04-22
W dniach 24-25 kwietnia w Zespole Szkół Muzycznych im.Czesława Niemena we Włocławku odbędą się IV Włocławskie Spotkania Skrzypcowe „Śpiewające skrzypce”, w trakcie których można będzie zakupić publikacje PWM w atrakcyjnych cenach.
V Festiwal Prawykonań - Polska Muzyka Najnowsza
V Festiwal Prawykonań - Polska Muzyka Najnowsza
2013-04-22
W najbliższy weekend (26-28 kwietnia) odbędzie się w Katowicach jeden z najważniejszych polskich festiwali poświęcony muzyce najnowszej – Festiwal Prawykonań organizowany przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia. Podczas tegorocznej edycji festiwalu zostanie prawykonanych blisko 30 dzieł polskich twórców.
V Ogólnopolska Konferencja Metodyczna Nauczycieli Muzyki
V Ogólnopolska Konferencja Metodyczna Nauczycieli Muzyki
2013-04-17
W dniach 19-20 kwietnia w Kielcach odbędzie się V Ogólnopolska Konferencja Metodyczna Nauczycieli Muzyki. PWM zaprezentuje na niej swoją ofertę pedagogiczną, a gościem specjalnym będzie Grzegorz Turnau.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

KOMPOZYTOR MIESIĄCA: ZYGMUNT KRAUZE i jego #BiurkoKompozytora

W ramach nowej odsłony akcji „Kompozytor/Kompozytorka Miesiąca” zajrzymy do pracowni twórców, związanych z naszym Wydawnictwem. Przyjrzymy się ich pracy — czy siadają przy fortepianie, rozkładają papier nutowy na pulpicie i zapisują ołówkiem kolejne dźwięki, czy może jednak instrument i przyrządy piśmiennicze zastąpili myszką i klawiaturą komputera? Naszą szczególną uwagę zwrócimy na ich biurka, przy których pomysły muzyczne materializują się na pięcioliniach kolejnych partytur. Akcji towarzyszą fotografie Bartka Barczyka.

Moc wrażeń, moc wydarzeń. PWM podsumowuje 2024 rok

Polskie Wydawnictwo Muzyczne z dumą i radością prezentuje osiągnięcia mijających miesięcy. Rok 2024 to w Oficynie nie tylko nowe utwory, publikacje nutowe, książki i albumy muzyczne, ale także zasoby cyfrowe, wydarzenia koncertowe i edukacyjne oraz międzynarodowe projekty upowszechniające muzykę polską. Miniony rok to również czas intensywnych współprac w ramach licznych wydarzeń w świecie muzyki. Wydawnictwo rozwija się dynamicznie, będąc w centrum najważniejszych wydarzeń świata kultury i podejmując współpracę z partnerami najwyższej klasy.

Sięgnij po najpiękniejsze polskie kolędy

Wspólne kolędowanie to jedna z piękniejszych tradycji towarzysząca świętom Bożego Narodzenia. Znane wszystkim melodie stają się pretekstem do wielu spotkań muzycznych dzieci i dorosłych, wypełniając muzyką zimowe dni.

Instrument miesiąca: trąbkowe rekomendacje Sławomira Cichora

Intonacja i artykulacja w prostych fanfarach, prowadzenie frazy w kantylenach, śpiewność linii melodycznej. To tylko niektóre elementy gry, które ćwiczy każdy trębacz. Najlepiej, gdy ćwiczenia łączą się z satysfakcją z grania interesujących utworów.

 

O rekomendacje publikacji przeznaczonych na trąbkę z katalogu naszego Wydawnictwa poprosiliśmy Sławomira Cichora – muzyka orkiestrowego, który współpracował m.in. z Polish Festival Orchestra, Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej i Sinfonią Varsovią. W latach 2003–2010 pracował na stanowisku I trębacza w orkiestrze Filharmonii Narodowej w Warszawie. Obecnie gra jako I trębacz w Filharmonii Łódzkiej, współpracuje również z orkiestrą Królewskiej Opery Belgijskiej w Brukseli.

Oferta pracy

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury powierzy wykonanie zlecenia w zakresie spraw związanych z obronnością, zarządzaniem kryzysowym, ochroną ludności i obroną cywilną oraz informacjami niejawnymi. Preferowane miejsce wykonywania zlecenia: Kraków.

Światowe premiery: polska muzyka współczesna w grudniu!

Od symfonii, przez kameralistykę, po spektakl muzyczny – grudzień będzie miesiącem różnorodnych premier, za sprawą których polska muzyka współczesna wzbogaci się o cztery nowe kompozycje. Koncerty z najnowszymi dziełami Marcela Chyrzyńskiego, Joanny Wnuk-Nazarowej, Zygmunta Krauze i Katarzyny Głowickiej odbędą się w Katowicach, Bydgoszczy i Warszawie.

Jak zatrzymano dźwięki? O początkach polskiej fonografii

Dźwięk to zjawisko fascynujące. Kiedy wybrzmi, natychmiast ulatuje. Przez tysiące lat podejmowano próby jego uchwycenia, jednak dopiero wynaleziony przez Edisona w XIX wieku fonograf przyniósł upragniony sukces. Co wydarzyło się dalej? Jak wyglądały narodziny fonografii w Polsce? Co nagrywano i jaką aparaturą? Na te pytania (i wiele innych) odpowiada Katarzyna Janczewska-Sołomko w książce Zatrzymane dźwięki. Fonografia polska do 1918 roku. Publikacja już w sprzedaży.

 

21. Dzień Edukacji Muzycznej za nami

22 listopada spotkaliśmy się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Gościnne progi szkoły przyjęły ponad 220 uczestników!

„Pieśni o Śląsku”. Koncert specjalny PWM w ramach XII Międzynarodowych Dni Henryka Mikołaja Góreckiego

Polskie Wydawnictwo Muzyczne, wytwórnia płytowa ANAKLASIS i Filharmonia Śląska zapraszają na koncert poświęcony twórczości Witolda Szalonka, który odbędzie się 3 grudnia o godz. 19:00 w Filharmonii Śląskiej. Okazja jest szczególna, bowiem tego wieczoru odbędzie się premiera najnowszych publikacji nutowych oraz dwóch albumów płytowych z pieśniami i kompozycjami instrumentalnymi śląskiego mistrza.

Co kryje trzeci tom „Pism” Romana Palestra? Zwieńczenie publicystycznej trylogii

Celne i bezkompromisowe komentarze w błyskotliwym stylu, czyli Roman Palester o muzyce, sztuce oraz literaturze. Ostatni tom trylogii „Pisma” trafił na półki księgarń. Zbiór myśli kompozytora i wieloletniego redaktora audycji kulturalnych Radia Wolna Europa to doskonała propozycja dla miłośników sztuki, będąc przyjemną, a równocześnie skłaniającą do refleksji lekturą.