PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Wrzesień 2013 »


56. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień"
56. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień"
2013-09-18
W dniach 20-28 września po raz 56. Warszawa zamieni się w światową stolicę muzyki współczesnej. W tym roku program Warszawskiej Jesieni w sposób szczególny koncentrować się będzie na obchodach rocznicy urodzin Witolda Lutosławskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego i Krzysztofa Pendereckiego.
Spoon River Anthology z muzyką Aleksandra Nowaka
Spoon River Anthology z muzyką Aleksandra Nowaka
2013-09-17
Spoon River Anthology, instalacja audiowizualna, do której muzykę napisał Aleksander Nowak, a Adam Dudek stworzył obrazy, będzie dostępna w dniach 20-28 września w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie (11.00 - 19.00) w ramach tegorocznej Warszawskiej Jesieni.
II Festiwal NeoArte - Spektrum Muzyki Nowej z muzyką Sikory i Kupczaka
II Festiwal NeoArte - Spektrum Muzyki Nowej z muzyką Sikory i Kupczaka
2013-09-17
Gdański festiwal Spektrum Muzyki Nowej to cykl koncertów poświęconych muzyce kompozytorów XX i XXI wieku - w tym roku w sposób szczególny poświęcony twórczości Elżbiety Sikory, która w październiku obchodzić będzie 70. urodziny.
Kilka kroków do Lutosławskiego - prezentacje choreograficzne podczas projektu LUTOSFERY
Kilka kroków do Lutosławskiego - prezentacje choreograficzne podczas projektu LUTOSFERY
2013-09-17
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, FUNDACJA f.o.r.t.e. oraz Fundacja Burdąg zaprosiły młodych choreografów do wzięcia udziału w projekcie, którego celem było stworzenie miniatury choreograficznej zainspirowanej i wykonanej do jednego z wybranych utworów Witolda Lutosławskiego.
Koncerty "Lutosławski dzieciom" - fotorelacja
Koncerty "Lutosławski dzieciom" - fotorelacja
2013-09-16
W zeszłą środę, 11 września w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, odbyły się koncerty z muzyką Witolda Lutosławskiego dla dzieci. Poniżej - fotorelacja z tego wydarzenia.
Agata Zubel nominowana do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2013
Agata Zubel nominowana do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2013
2013-09-16
Agata Zubel została nominowana do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2013 w kategorii Osobowość Roku. Oprócz niej nominacje otrzymali Piotr Beczała, Marcin Masecki, Marcin Stańczyk i Maciej Szajkowski.
Nowy numer "Kwarty"
Nowy numer "Kwarty"
2013-09-12
W najnowszym numerze „Kwarty” m.in. artykuł Jana Topolskiego analizującego twórczość kompozytorów urodzonych w latach 70., esej Marcina Gmysa o Eugeniuszu Morawskim oraz wywiady z Moniką Wolińską i Maximem Vengerovem. Zachęcamy do lektury!
De Musica 2013 - koncerty, spotkania, dyskusje
De Musica 2013 - koncerty, spotkania, dyskusje
2013-09-12
W dniach 17-19 września w Warszawie odbędzie się druga edycja festiwalu De Musica pod kierownictwem naukowym i artystycznym prof. Michała Bristigera. Zapraszamy do Sali Koncertowej PWM (ul. Fredry 8) i do Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.
41. Międzynarodowy Kongres Altowiolowy w Krakowie
41. Międzynarodowy Kongres Altowiolowy w Krakowie
2013-09-12
W dniach 11-15 września odbywa się w Krakowie XLI Międzynarodowy Kongres Altowiolowy, organizowany przez Akademię Muzyczną w Krakowie i Polskie Towarzystwo Altowiolowe. W ramach kongresu PWM zaprezentuje 3 nowe tytuły na altówkę.
PER MUSICAM AD ASTRA - Toruń 2013
PER MUSICAM AD ASTRA - Toruń 2013
2013-09-11
W dniach 11-15 września 2013 roku w Toruniu będzie można usłyszeć kilkuset śpiewaków z całego świata podczas pierwszej edycji Międzynarodowego Konkursu i Festiwalu Chóralnego im. M. Kopernika „PER MUSICAM AD ASTRA”.

Najczęściej czytane:

Gala urodzinowa Joanny Wnuk-Nazarowej

Wybitna kompozytorka, pedagog, dyrygentka i polityk, dyrektorka instytucji kulturalnych, w latach 1997–1999 minister kultury i sztuki w tym roku obchodzi jubileusz 75-lat. Z tej okazji, wraz z Filharmonią Śląską im. Henryka Mikołaja Góreckiego zapraszamy na galę urodzinową z udziałem solenizantki, która odbędzie się 28 maja w Katowicach.

Konkurs Recenzencki Filharmonii Śląskiej i PWM

Filharmonia Śląska we współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym zaprasza studentów studiów I i II stopnia kierunków Muzykologia oraz Kompozycja i Teoria Muzyki do udziału w Konkursie Recenzenckim.

Tae-Yon Kim zwyciężczynią 12. Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego

Jedenaście dni konkursowych zmagań zakończyło się triumfem Koreanki Tae-Yon Kim. Decyzją jury w gronie laureatów znaleźli się także Polacy: Maria Leszczyńska, Antoni Wrona i Gustaw Bafeltowski. Polskie Wydawnictwo Muzyczne i „Ruch Muzyczny” byli partnerami wydarzenia.

Książka pełna muzyki. Muzyczny hit na Dzień Dziecka

Słynny „Karnawał zwierząt” Camille’a Saint-Saënsa uchwycony w zabawne wierszyki to najświeższa propozycja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dla małych melomanów. Do tego specjalnie przygotowana aplikacja mobilna oraz audiobook mistrzowsko czytany przez Piotra Fronczewskiego. Innymi słowy pakiet pełen wrażeń, którego nie można przegapić! Premiera już 23 maja br.

 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Polskim Wydawnictwie Muzycznym

Już 10 i 11 maja 2024 roku odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. XI edycja DOFE jest wyjątkowa – wpisuje się w obchody 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej!

IL TEMPO PASSA. Pierwsza monograficzna płyta Joanny Wnuk-Nazarowej

Czas płynie nieustannie, zmieniając wokół świat i jego pejzaż dźwiękowy. Tytuł IL TEMPO PASSA może być zarówno refleksją nad nietrwałością życia, świata i rzeczy, jak i wskazówką, by cieszyć się trwającą chwilą. Najnowszy album wydawnictwa ANAKLASIS przedstawia plon twórczości kameralnej i symfonicznej Joanny Wnuk-Nazarowej z ostatnich lat. Premiera 28 maja 2024 roku, w dniu 75. urodzin kompozytorki.

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.MAJ: czwarta odsłona konkursu

Daj znać w komentarzu, ile klawiszy fotepianu widzisz na ilustracji i w jakich miejscach się znajdują. Na najbardziej spostrzegawczych czekają trzy egzemplarze książki Moniuszko z serii Małe Monografie .

Fryderyki 2024 rozdane. Statuetka dla ANAKLASIS

Najważniejsze polskie nagrody fonograficzne Fryderyki zostały przyznane podczas Gali Muzyki Poważnej, która odbyła się w niedzielę 28 kwietnia w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wśród laureatów ponownie zatriumfowała marka fonograficzna Polskiego Wydawnictwa Muzycznego – ANAKLASIS.

 

Przyznano również nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości w kategorii Muzyka Poważna. Laureatem został Krzysztof Meyer.

Powraca Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Koncert inauguracyjny już 30 kwietnia

W dniach 1-12 maja 2024 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się XII Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Tegoroczna edycja wyznacza powrót tego prestiżowego wydarzenia do polskiego i światowego kalendarza konkursów muzycznych po kilkuletniej, spowodowanej pandemią przerwie. Polskie Wydawnictwo Muzyczne i „Ruch Muzyczny” są Partnerami przedsięwzięcia.

Najpiękniejsze Książki 2023 – nominacja dla PWM!

Najgłośniejsza książka ubiegłego roku wydana przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne otrzymała nominację w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2023. W kategorii Literatura naukowa i popularnonaukowa jury doceniło publikację Ten cały musical Mateusza Borkowskiego, Jacka Mikołajczyka i Marcina Zawady. Autorką projektu okładki i wnętrza oraz składu jest Alicja Kobza.