Archiwum aktualności
« Październik 2017 »
Konkurs na oprawę graficzną programu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności" rozstrzygnięty
2017-10-18
Z przyjemnością informujemy, że w wyniku głosowania Jury, zwycięzcą Konkursu na pełne opracowanie graficzne programu "100 na 100. Muzyczne dekady wolności" została firma: The Codeine.
Gratulujemy!
TUTTI.pl – ostatni dzień składania wniosków
2017-10-16
Przypominamy: dzisiaj mija termin składania wniosków do programu TUTTI.pl.
Wnioski należy przesłać / dostarczyć do warszawskiego oddziału PWM (ul. Fredry 8) do końca dnia, czyli do godz. 24:00. Decyduje data wpłynięcia, NIE data stempla pocztowego.
Konferencja prasowa
2017-10-16
19 października o godz. 13.30 w Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach odbędzie się konferencja prasowa poprzedzająca jubileuszowy, X Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga.
PWM i NIFC na Targach Music China
2017-10-15
W sobotę zakończyły się w Szanghaju największe targi muzyczne w Azji – Music China. Polska muzyka prezentowana była na nich dzięki obecności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego i Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.
Od kompozytorskich szkiców do wydania. Relacja z Seminarium Edytorstwa Muzycznego
2017-10-12
Już po raz drugi osoby zainteresowane edytorstwem muzycznym miały okazję poznać tajniki tej unikatowej sztuki w wyjątkowej aurze Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach. W pierwszym tygodniu października odbyła się tam druga odsłona Seminarium Edytorstwa Muzycznego organizowana przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina oraz Instytut Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Tadeusz Kościuszko – Artysta. Album i koncert w hołdzie bohaterowi
2017-10-12
Nieznane oblicze polskiego bohatera narodowego poznamy dzięki wyjątkowej publikacji Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, której premiera odbędzie się 18 października 2017 roku na uroczystym koncercie w Pałacu Prezydenckim. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów Roku Tadeusza Kościuszki.
Liczę po cichu iż tu zaglądasz…*
2017-10-10
Jeżeli tak, to zapraszam 15 października do krakowskiej Willi Decjusza. Spotkajmy się o godzinie 17 na koncercie monograficznym Sławomira Kupczaka. Będzie magicznie. Wraz z nami Agata Zubel, Joanna Wicherek, Cezary Duchnowski i Michał Sławecki.
PWM ogłasza: TUTTI.pl
2017-10-06
250 polskich kompozytorów, 1700 utworów, 450 godzin muzyki! Oto TUTTI.pl – wyjątkowe przedsięwzięcie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, którego celem jest wspieranie wykonawstwa muzyki polskiej w kraju i na świecie.
2017-10-06
5 października w Krakowie ruszyła pierwsza edycja plebiscytu na księgarnie roku – pionierskiego projektu realizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Grono ekspertów złożone z dziennikarzy, krytyków i menedżerów literackich wybrało 31 miejsc, z których czytelnicy dokonają wyboru pięciu księgarń z tytułem Księgarskiego Znaku Jakości. Głosowanie trwa do 6 grudnia – stacjonarnie w księgarniach oraz na stronie ksiegarnie.miastoliteratury.pl. Ogłoszenie wyników 13 grudnia, w Dzień Księgarza!
Oferta pracy: specjalista ds. kadr i płac
2017-10-05
Polskie Wydawnictwo Muzyczne – narodowa instytucja kultury zatrudni: Specjalistę ds. kadr i płac
Najczęściej czytane:
Kompozytorko, kompozytorze! Masz okazję pracować nad swoimi partyturami z dala od codziennego zgiełku, inspirować się naturą, oddawać rozważaniom o sztuce i życiu. Agata Zubel i Michał Moc po raz kolejny zapraszają młodych kompozytorów do czerpania inspiracji z piękna Islandii podczas edycji programu rezydencji artystycznych, która potrwa dwa tygodnie między 4 a 20 października br. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem przedsięwzięcia.
Alicja Twardowska, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne mają przyjemność zaprosić na koncert z okazji 95. urodzin Romualda Twardowskiego, który odbędzie się 17 czerwca o godz. 18:00 w Warszawie (ul. Morskie Oko 2).
W drugiej połowie czerwca czekają nas niezwykle interesujące prawykonania dwóch, najnowszych dzieł z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Najpierw, w Gdańsku, zabrzmi Ambient na dwa flety, organy i orkiestrę symfoniczną Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil, pod koniec miesiąca zaś, w Poznaniu, Głos Potwora, nowa opera Alka Nowaka.
Pianistka, kameralistka, kompozytorka i synestetyczka, doktor habilitowana w dziedzinie sztuk muzycznych. Autorka licznych i bestsellerowych publikacji fortepianowych wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. W czerwcu Marta Mołodyńska-Wheeler, jako kompozytorka miesiąca, opowiada nam o tym, jak powstają jej utwory i jakie zwyczaje towarzyszą jej w pracy twórczej.
W sobotę 7 czerwca br. odbyły się przesłuchania finałowe 12. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Zdobywcą I nagrody został brytyjski tenor Samuel Stopford. Polskie Wydawnictwo Muzyczne było Partnerem wydarzenia.
W maju 1857 r. w „Ruchu Muzycznym” ukazała się zapowiedź wystawienia Halki na deskach warszawskiego Teatru Wielkiego. Na te wieści Stanisław Moniuszko czekał aż dekadę – teraz jednak wpadł w „żywy niepokój”… W kolejnej odsłonie cyklu „Historia pewnego utworu” przyjrzymy się przygotowaniom do długo wyczekiwanej przez kompozytora premiery.
Dzieło nagrodzone w Konkursie Kompozytorskim Piesomen Antropon zabrzmi po raz pierwszy 6 czerwca w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Tego wieczoru usłyszymy ponadto utwory kompozytorów polskich i francuskich, których twórczość stanowi świadectwo czasu i hołd złożony wielkim osobowościom świata sztuki i duchowości m.in. Krzysztofa Pendereckiego i Joanny Wnuk-Nazarowej. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem Konkursu.
W ostatnim tygodniu maja uczniowie krakowskich przedszkoli i szkół odwiedzili księgarnię muzyczną PWM z okazji trwającego Tygodnia Dziecka w Polskim Wydawnictwie Muzycznym.
2 czerwca br. rozpocznie się 12. edycja Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. W muzyczne szranki stanie 77 młodych śpiewaków z 28 krajów; zwycięzców poznamy 7 czerwca. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest Partnerem wydarzenia.
Kompozytor, dyrygent, wydawca, teoretyk muzyki, pedagog muzyczny, rektor uczelni – życiorys Józefa Elsnera jest niezwykle bogaty. Mimo to przeważnie kojarzony jest jedynie jako nauczyciel Fryderyka Chopina. Krzysztof Bilica z zaciekawieniem przygląda się mistrzowi przełomu XVIII i XIX wieku, którego portret rysuje w najnowszej Małej Monografii.